Farba oblecenia

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Ake farby bushcraft oblecenia preferujete?

Pestré
8
3%
Tmavé (olivová, čierna, khaki atď.)
156
58%
V maskovaciom vzore
99
37%
Iné (uveďte)
8
3%
 
Celkom hlasov : 271

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Raikon » 18 Feb 2011, 19:06

ďakujem za opravu SKW, myslel som vz. 85, používam tak akurát vz. 75, ale UTON, a inak s tebou plne súhlasím čo sa týka zvery tá reaguje na pohyb a má širokouhlé videnie, ktoré si môže trochu zdokonaliť aj človek cvičením niekedy o tom popíšem. Netreba ale zabúdať, že na náš pohyb v prírode upozorní inú zver, vtáctvo a to má trošku iné videnie. Čo sa týka vesty, máš veľmi dobú poznámku o tom, že sa jedná o veľmi ľahkú čas výstroje, ktorá sa dá použioť na viacero účelov v exstrémnych situáciach kedy ide o prežitie. Stačí len fantáczia. Presne som myslel na ten zážitok čo si popisal, je to fakt veľmi nepríjemné. Podobná skúsenosť sa stala aj mne pri hubárčení, neviem či som sa vtedy zachoval správne ale oposutil som les čo najkratšou cestou a vyšiel na lúku, kde som bol viditeľný. Predpokladám, že som nebol na muške, ale ajtak som sa obával zablúdenej guľky - výstrel do neznáma. Dobrú poznámku si mal aj s tým pachom, na ktorý reaguje zver. Ináč náš pach sa dá využiť pri táborení a to konkrétne ak v okolí tábora date na vetvu prepotené tričko z celodenej túry, alebo ponožky tak máte kľudnú noc a príjemne sa vyspíte OFF. Ale aby som neodpočoval od témy ,,Farba oblečenia,, túto zimu som začal používať strih BDU metro o ktorom iste viete že je to street prevedenie vo farbách biela, šedá a čierna. Inač do oblasti mierneho pásma v zimnom období ako stvorené. Vrchnú časť teda blúzu mi manželka upravila tak, že z vnútornej strany mi našila pútka na zimnú vložku bývalej ČSĽA a gombíky na zimný golier. Predtým som neuznával strih BDU, ale tento krát ma milo prekvapilo v obchode, že na nohaviciach sú široké pútka na opasok o šírke 6 cm. Celé oblečenie sa príjemne nosí, je pohodlnné a je to trošku zmena od zelenej. Najlepšie je na tom, že som nemusel kupovať drahú zimnú bundú.
Obrázok užívateľa
Raikon
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 03 Feb 2011, 22:25
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod sally » 20 Feb 2011, 19:12

OT/ Raikon - drvivá väčšina dnešných armádnych nohavíc má pútka na opasok v šírke cca 4-6cm, teda nie len BDU (čo je už mimochodom zastaraný strih, nahradilo ho ACU). /OT
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Raikon » 20 Feb 2011, 21:22

sally píše:OT/ Raikon - drvivá väčšina dnešných armádnych nohavíc má pútka na opasok v šírke cca 4-6cm, teda nie len BDU (čo je už mimochodom zastaraný strih, nahradilo ho ACU). /OT


To že BDU je už zastaralý strih viem, ale asi pred 7 rokmi som si kúpil prvé nohavice BDU a tiež som si myslel, že cez pútka prejde opasok o šírke 4 cm. Prešiel, ale ako to vyzeralo. ,,riadne natesno,, a ťažko sa dával a vyberal. Preto som bol sklamaný. Až neskôr som sa dozvedel, že orig. arm. nohavicové opasky používané amer. armádou sú šírke 3 až 3,5 cm.
Obrázok užívateľa
Raikon
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 03 Feb 2011, 22:25
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod archer » 21 Mar 2011, 12:02

Plne súhlasím s SKW (čo sa týka vnímania farby zverou).. je skutočne jedno či moje tričko je kriklavo žlté alebo mám fialové gate :D ... zver vníma farby inak.. preto nevidím dôvod prečo sa do lesa trepať v maskačoch.. sorry viem že ma teraz asi zlinčujete.. ale ja v armádnom oblečení nevidím absolútne nič.. ja patrím k tým ktrý radšej zaplatia za to oblečenie :D ..

okrem ceny ktorá je pri army oblečení (niekedy) nízka v tovidím žiadne iné plus.. ja maskáčom vôbec neholdujem časy ked som sa hrával na vojakov sú už dávno preč.. jasne ešte nejaké tie maskáče v skrini nájdem ale pouívam ich skôr ako monterky pri robote :D ...

do lesa chodím oblečený v odtienoch tmavej farby (olivová, čierna, hnedá, sivá) s výnimkou jednej červenej bundy.. ktorá je moja srdcovka.. je pravda že sa o oblečenie bojím.. a preto si dávam pozor..

ked si to tak zoberiete.. vyhodit prachy za nejakú armádnu bundu (75€ čo som videl v shope) ktorú mi prefučí a premokne po pár minútach.. tak to radšej doplatím raz tolko a budem si istý že to oblečenie bude za niečo stáť.. okrem toho povedzme si to na rovinu.. to army oblečenie váži snád tonu a v niečom sa nedá ani hýbať.. prípadne z bot mám otlaky alebo niečo také.. z ruksaku doničený chrbát a otlačené plecia.. a na čo by som toto trpel ked si môžem priplatiť za určitý komfort a tú cestu si potom vychutnávať??? radšej si kúpim rýchlo schnúce nohavice a goráčové boty,, dobrý batoch a windstoperku... nie je nič horšie ako ked namoknú tie armádne veci.. však to nejde ani uschnúť.. trvá to niekolko hodín na peknom ostrom slnku a nie to ešte za pohybu v lese.. neviem ako vy ale ja som radšej pekne v suchu.. jasne všetko sa premočí.. to ano..

podla mna je dobrá výbava polovicou úspechu (potom je to o vôli a vedomostiach) .. ak je človek vačšinu času mokrý, alebo mu je zima prípadne iné lahôdky.. daleko sa nedostane.. vybavu nepodcenujem a to nikdy.. a je mi viac menej jedno akej je farby.. pretože maskovať sa v lese môžete skutočne len pred človekom nie pred zverou.. ta o vás bude vedieť takmer vždy :D ... a treba si priznať.. ak tú zver nejdem fotiť, loviť či pozorovať.. tak je lepšie ked o mne vie...
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Obrázok užívateľa
archer
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 21 Mar 2011, 01:29
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod Trenkinen » 21 Mar 2011, 14:20

Ja rad nosim do lesa maskace hlavne kvoli maskovaniu ... Ale spiny na nich :mrgreen: . Celkom dobre sa na nich stracaju flaky od blata, jedla .... :camp:
Najlepsie vino je PIVO
Obrázok užívateľa
Trenkinen
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 14 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod sally » 22 Mar 2011, 21:06

archer - asi si nemal v ruke modernú armádnu výstroj. Vojenské oblečenie je váhovo porovnateľné s bežným turistickým prádlom (pokiaľ beriem do úvahy bežné veci, nie hi-tech srandičky pre lovcov gramov). Obrovské plus na stranu army vecí je ich odolnosť a užitná hodnota za nízku cenu. Tá cena tej bundy (cez 70e) je kruto predražená. Väčšinu bežných vojenských originálov kúpiš od 7e do cca 35e. Za chuťovky ako parasmock a podobne si pochopiteľne priplatíš, no základné veci sú fakt lacné. A ich mechanická výdrž je oproti turistickým odevom iná, vyššia liga. Samozrejme, súhlasím s tebou v tom, že neposkytujú taký komfort ako turistické oblečenie čo sa týka vetruodolnosti a podobne - no na to ani nie sú určené, aj keď väčšina vojenských blúz je do značnej miery vetruvzdorná. Tému vodeodolnosti by som dal bokom, tam vedie turistické oblečenie na plnej čiare, no za mastnú cenu.
Takže, podrtrženo a sečteno: vojesnké veci poskytujú za nízku cenu veeeeľkú odolnosť a dobrý užívateľský komfort. Nevýhoda môže pre niekoho byť kamuflážny vzor. Na druhej strane je turistické oblečenie, ktoré poskytuje vysoký komfort, civilizovanejší vzhľad a moderné materiály, pričom jeho odolnosť nedosahuje kvalít vojenského oblečenia (tú dosahuje len vo výnimočných prípadoch, no tie stoja ešte viac ako bežné turistické oblečenie). No pýta si za to daň v podobe vysokej ceny. Toť môj názor
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod fremen » 22 Mar 2011, 21:23

Pripajam sa k sallymu- tiez rad chodim obcas "turisticky" a preto polovica mojho satniku je "outdoorova" ale ta kvalitnejsia cast je z armadneho vypredaja. Cas, ked armadne oblecenie "prefukalo, premokalo" ani nepamatam a nehnevaj sa, ale myslim, ze ani ty nie. Ked si vezmes klasicke vz. 60- ked sa zacal sit (na konci vyroby sa velmi polavilo z pouziteho materialu) tak si taku kvalitu zdaleka nemal v civilnom sektore. Vz. 60 mal svojim sposobom unikatne vlastnost (na tu dobu)- a mnohe turisticke materialy sa na to ani nehrabali. Tak je to aj dnes- armada (nie SR) vedie vyvoj materialov a vacsina outdoorovych zanciek je v lespom pripade krok za nimi. Mam dve bundy- obe su z gore texu- jedna stala 7000sk, je z hudy, TOP jednej sezony na turistiku, strih je odflaknuty, roluje sa pod batoh, neda sa stiahnut v pase, cize mi fuka na krize...a bojim sa o nu. Druha stala cca 30 eur (900sk) strih je super, nehrozi, ze by sa mi vyhrnula, kedze je pod zadok, stahuje sa v pase, ma premyslene vrecka, kvalitnejsi zips... a je z rakuskeho armadneho vapredaja. Vacsinu lejakov som prezil v nej, pretoze moju drahu North facku sa bojim nosit len tak do lesa. A nikdy ma nesklamala. Moj nazor je, ze armadna vystroj je daleko pred tou civilnou, ale ako povedal sally- niekomu vadi "vojensky" vzhlad a casto sa to velmi nehodi.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod archer » 28 Mar 2011, 17:14

no tou poslednou vetou si to trafil.. ta kamuflaž mi dosť vadí.. keby to bolo celo v olivovo zelenej farbe prečo nie.. ale maskáč určite nie.. to už skôr real tree APG HD ako maskáč..

no tak budem rád ak mi posuniete nejaký obchodík s takým super kvalitným vojenským oblečením.. rad nakúpim za lacno a dobre.. da sa to zohnať niekde na webe alebo chodíte po kamenných predajniach? a ked tak kde.. okolie ZV, BB ? teším sa na odpoveď!
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Obrázok užívateľa
archer
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 21 Mar 2011, 01:29
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod lynx » 28 Mar 2011, 17:41

Tak ja mam akurat maskace - kamuflaz US, predtym som mal olivove. Mne pride neuctive chodit v lese v kriklavych farbach, resp. mam taky blby pocit ked nesplyvam s prirodou ale oblecenie mi dolsova krici, ale z tych lovcov mam niekedy strach :? ... neviem ale v reflexnej veste by som asi nechodil po lese :|
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod sally » 28 Mar 2011, 18:47

archer - ja najčastejšie nakupujem z ebay. Konkrétne z anglickej ebay, keďže preferujem anglickú kamufláž DPM. Za pomerne lacný peniaz sa dá kúpiť origo bunda Rip-stop a S95 nohavice. Prípadne pohľadaj staršie gate - temperate, tie sú hrubšie. A tak máš za málo peňazí veľmi slušné oblečenie do lesa. Ak nájdeš dobrého predajcu, tak sa to dá zohnať dokopy zohnať za cca 35e vrátane pošty. Prípadne pohľadaj na ebay origo americké woodlandy - tiež veľmi slušný materiál.
Origo maskáče mávajú aj v armyshopoch, no tam treba dávať fakt bacha, aby to nebol shit od Mil-tec ale originál.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod fremen » 28 Mar 2011, 20:33

:yees: moju gore texovu bundu rakuskeho bundesheeru v krasnej olivovej farbe som kupil v detve, v armyshope. Mas to na skok. :D
urcite sa tam da najskor zavolat, ci ich maju skladom aby si nesiel zbytocne.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod archer » 29 Mar 2011, 15:33

freeman môžeš mi poslať obrázk tej bundy a tel. č. na armyshop?? nejak ho na webe neviem nájsť.. dík
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Obrázok užívateľa
archer
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 21 Mar 2011, 01:29
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod fremen » 29 Mar 2011, 19:07

Ahoj!
jasne- je v teme "v com chodite obleceny" na 1. strane. Kontakt by mal byt asi tento: 0908573 886 aj ked neviem, toto mi vyhodil mr. google, ked som dal armyshopdetva+kontakt- ale ked idem na ich stranku, tak ma to niekam presmeruje- asi maju poruchu, neviem. Inak pekne obrazky su napr. tu http://www.varusteleka.fi/product/jacke ... _2IB0N9MP7

Predavaju sa ako pouzite, no ked ich maju viac, daju sa najist kusy, ktore vyzeraju skoro nedotknute. Podla mna je ten strih naozaj dobry, ale samozrejme musis skusit, ako ti padne. No a je to gorac (original, nie ziadna napodobenina) takze o funkciu sa bat nemusis.
Keby ta napadne nejaka otazka, tak kludne hod, rad odpoviem.
Prílohy
179876_1844379146639_1155428393_2175240_8387793_n.jpg
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod lobo » 01 Apr 2011, 09:25

Ta bunda vyzera fajn.Dlhsie vlastnim od bundesheeru nohavky,splasil som ich pred nejakym rokom na misii.Ak moze niekto poradit ci niekto niekde nevydel rakusku vystroj,ak kamenny obchod tak okolie NR.Pripadne nieco na nete.Vopred vdaka .
lobo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24 Feb 2011, 09:10
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Farba oblecenia

Poslaťod fremen » 01 Apr 2011, 09:54

Neviem, ci to nebude reklama alebo nieco podobne, ale na http://www.armybazar.eu/sk/
predava nejaky chlapik z okolia NR nejake rakuske veci...
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia