Opasok vs traky

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Opasok vs traky

Poslaťod Adno » 05 Jan 2011, 23:23

Nazov temy hovori za vsetko :) . Vase preferencie? Ja som doteraz nosil opasky, ale zacinam sa obzerat po nejakych dobrych trakoch. Aspon ja to vidim takto:

opasok- musi byt hodne stiahnuty aby nohavice drzali pevne ked clovek stoji
ked si clovek sadne, tak musi opasok povolit, lebo ho zaskrti

traky: vzdy drzia idealne
prilis kazia image, cize mimo bushcraftu by som ich nevzal :lol: :lol: ale zato k bushcraft vzhladu mi pasuju viacej ako opasok :P (tento bod nebrat vazne)

Mate nejake navrhy na dobre traky? Ked uz kupujem, tak nech su aj traky poriadne :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod sally » 06 Jan 2011, 00:05

adno: kukni na http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0 resp. v ich ponuke trakov. Proste bežné traky, také isté kúpiš v každom armyshope alebo u vietnamca, resp. v predajni obuvi.

Ono opasok nesadne každému, no ak máš opasok kvalitný, tak ti nohavice fakt drží a pri sedení nevadí. Ja opasky nosím už x rokov a vždy v poho. Po vystriedaní veľkého množstva typov som nakoniec zakotvil pri klasickom koženom (spletený z viacerých pásikov kože, teda bezdierkovom, palička sa dá zapichnúť hocikde) na civilné použitie a do prírody nosím riggers belt od Blackhawku http://www.blackhawk.com/product/CQB-Ri ... 0,1384.htm neexistuje aby sa samovoľne povolil, má atest, že udrží váhu človeka (osobne odskúšané, len to dosť zarezáva veď viete kam :lol: ). Jediná chybička krásy: pri vyzliekaní nohavíc pracka dosť zvoní a štrngá, nevhodné na "covert" vyzliekanie u frajerky :twisted:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod Michal » 06 Jan 2011, 00:51

Väčšinu času nosím opasok, ale pokiaľ si beriem aj nejaké väčšie množstvo vecí na opasok neni problém doplniť ho trakmi, redsalen traky trochu uberajú na váhe opasku a prenášajú ju na ramená :)

Momentálne používam ruské horské oblečenie Gorka a nohavice majú traky integrované, čiže zvykol som aj na kombinaciu oboch... :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod venco » 06 Jan 2011, 10:44

V 90 percentách nosím opasok, alebo nič. Traky používam len v spojení s turistickými nohavicami na vysokohorské túry a hlavne v zime. Miestami sú pohodlnejšie ako opasok, ale až do chvíle keď si treba odskočiť... :x
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod stormmast3r » 06 Jan 2011, 13:18

Traky nosim len v zime v oteplovakoch. Opasok sa mi zda praktickejši lebo:
1.) Drži nohavice
2.) Drži rôzne puzdra a kapsy
3.) Obťahujem na ňom nožik
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod atti.hombre » 06 Jan 2011, 21:44

Aj aj uprednostňujem kožený opasok,ale pár krát v zime by som bol ocenil traky,ked má človek na sebe viac vrstiev tak opasok obmedzuje...a hlavne teraz po sviatkoch mám dačo navyše( kilá) tak sa musím viac hýbať a opasok tlačí beštia! :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod BushrangerCZ » 09 Jan 2011, 01:03

Přidat kšandy je lepší, když nosíte po kapsách spoustu hmotnějších věcí po dlouhou dobu. Problém nastane, když se vám chce "položit kabel", protože v zimě by jste se museli kompletně vysvléci. Toto ovšem řeší kšandy které se chytají háčky za poutka u kalhot, a nesvlékají se, pouze vyháknou, a jakmile si vytřete zadek nejlépe smolnou borovou šiškou, tak se zase zaháknou. Stály mě asi stovku v armyshopu.
Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod Yuro_šík » 24 Mar 2011, 21:09

jednoznacne traky nohavice mam vz 60 a traky k nim som dokupil originalne zacal som to pouzivat hlavne pri lezeni (bol to typ od skuseneho himalayskeho tigra 8) ), je to ovela pohodlnejsie a ked ti treba ist na velku alebo len si oddychnut ked sedis shodis ich dole za 0,5 sekundy a tak isto rychlo ich i das hore a vsetko jak predtym ja osobne som podrozmerne chudy a ked som pouzival opasok musel som si nohavice poskladat a vzdy z toho boli len odreniny
"Jsme obklopeni moudrostí, člověk není jejím pramenem, nýbrž pouhou nádrží a může vydat jen to, co nasbíral." Ernest Thompson Seton
Yuro_šík
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jan 2011, 21:01
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod jasommato » 23 Okt 2012, 23:48

ja nosim len opasok a nosim ho aj doma zvikol som si nan a vecinou na nom visi nôz kapsicka s penazenkou a dokladmi mesec z drobnymi obcas fajka kapsicka s firesteelkou kapsicky s rybarskym vybavenim a ostrim na nom obcas aj onen nôz
mam opasok vichodonemeckej armady kozenymal som aj popruhovi ale ostal v pastekove v nemocnici dalej opasok stari ceskoslovensky jeden civilny kozeny s rybarskou prackou a na jednom ktori vsetky nahradi teraz pracujem bude z 6mm hrubej koze
traky by som bral len ako odlachcenie ked toho mam na opasku moc a este mam jedny integrovane v BW gatoch do dazda a v brodakoch na rybi
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod Maro » 31 Dec 2015, 11:14

Kde zozeniem kvalitny kozeny opasok? Doteraz som pouzival textilne ale na nom noz neobtiahnem, tak si chcem nechat poradit.
Maro
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 07 Dec 2015, 15:32
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod atti.hombre » 31 Dec 2015, 12:38

http://www.armyshop.sk/p/1103/remen-koz ... do-nohavic ... alebo akýkoľvek armyšop- hladáš kožu prírodnú-nie farbenú
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod Nataniel » 22 Mar 2016, 13:38

Hľadám textilný opasok, ktorý nebude slúžiť na držanie nohavíc, ale ako opasok na nosenie výstroja, konkrétne na opasku nosím nožik pevná čepeľ, zatvarací nožík, KPZ, svietidlo a kapsičku na kresadlo. Viete niečo poradiť, aby som nemusel dlho surfovať a hľadať ? Ideálne ak máte s tým aj praktické skúsenosti. Ďakujem
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod Dufi » 22 Mar 2016, 13:57

Chorche, mne sa osvedcil tento: http://www.usarmy.sk/svk/goods/136/opas ... kovy-s-kov ...dokonca biely je v akcii :D
Mensia nevyhoda je to, ze dierky su od seba 6 cm, takze ak ti prave nesadne nejaka, tak sa bud musis lepsie najest alebo vykakat :D
Ale inak super opasok. Vyhoda je pevnost a lahke/rychle zapinanie. US armada ma na tie dierky tusim aj nejaky zavesny system..cutora a pod.

temp.jpg
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod bubi » 22 Mar 2016, 14:23

Ja by som v textilnej galantérii kúpil popruh vhodnej šírky a k tomu trojzubec. A zmestíš sa do dvoch €.
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Opasok vs traky

Poslaťod jasommato » 22 Mar 2016, 14:36

Skoc do armyshopu a kup si vychodonemecky udrzi aj teba
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Ďalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia