pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod sally » 31 Okt 2011, 22:38

Greywolf - buffy ktoré konkrétne? Klasické, či s fleesom/merínom...softshellom? Inak, pozerám, zjavne máš rád 5.11 :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod torak » 01 Nov 2011, 13:59

Ja tiež shemag alias arafatka ..... to je multifunkčne a fakt stojí zato mať aspoň jednu. Podľa mňa je :yees: paráda. Ešte klasickú čiapku bavlnenú.
Milujem tú vôňu ... lesa, ohňa a spacáku keď ho vytiahnem zo skrine.
Obrázok užívateľa
torak
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 01 Nov 2010, 19:40
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod GreyWolf » 01 Nov 2011, 18:27

Sally : buff obycajna najobycajnejsia nic zateplene a 5.11 no jo :lol: mam zopar veci hlavne nohavice , potom batoh ,kapsa, trika atd. dobre funkcne veci a nie prilis drahe :yees: mam to vsetko na denno denne nosenie a aj do terenu ..naco mat plne skrine handier co ich mam len na jednu prilezitost a 5.11 sa mi zda byt kompromis medzi civilom a military resp. outdoor
"Lest we forget "
GreyWolf
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 24 Okt 2011, 19:33
Bydlisko: Horný Šariš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod statusak » 12 Nov 2011, 22:33

Buff mozem odporucit aj ja. Mam nezateplenu verziu, no aj ta vyborne chrani pred vetrom. Da sa z nej urobit aj ciapka, nosit sa da aj na krku a plni funkciu salu. Skutocne dobry vyrobok.
statusak
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Nov 2011, 21:19
Bydlisko: bush
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod BushrangerCZ » 13 Nov 2011, 00:59

za jedenáct dolíků, neberte to... je super, v kapse nezabere žádné místo a hřeje
Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod tomtt » 14 Nov 2011, 09:07

statusak, greywolf - uvazujem o kupe BUFF-u,ale neviem ktoru verziu,lebo som si bol osahat tu nezateplenu Original verziu a mne to pride ako moc tenka latka,tak neviem ci nieje na toto rocne obdobie lepsi ten POLAR co ma 1/3 cast s polartecom,alebo tu reversible POLAR - obojstrany polartec...
vy mate tu nezateplenu verziu - bude stacit na bike,turistiku ked je teraz okolo 3-5 °C a fuka vietor- nechce sa mi vysolit 15-16 eur za nieco co nebude fungovat a tiez som cital na jednom fore,ze sa buff neda moc pouzivat namiesto salu,lebo nieje natolko tesny okolo krku..
tak fcul babo rad.. :?
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod sally » 14 Nov 2011, 10:06

tomtt - najlepšie bude, ak si buff ošaháš "na vlastné ruky." Zájdi do najbližšieho outdoorshopu, kde majú originál značku buff (nie jeho fake). Ak si z Ba, tak mi napíš PM.

Osobne Buff nepoužívam, teraz nosím jeho "pravzor" - nákrčník anglickej armády. V obchode Buffy máme, tak o nich niečo napíšem a skúsim ti poradiť prehľadom aspoň takto na diaľku:
Klasický Buff (original, national geographic...): tenká látka, nevhodné na zimu namiesto šálu. Vhodné pod helmu a podobne.
Merino Buff (z vlny z takých srandovných NZ oviec): taktiež tenký, no o dosť viac hreje. Vhodný na jeseň aj ako šál.
Polar Buff: podľa mňa najhorší Buff aký je :mrgreen: Polartecová časť je pomerne úzka (zakryje ti len krk a priedušky i tvár máš "holú") a pre zvyšok - teda tenká látka, platí to isté, čo pre Klasický Buff.
Reversible polar Buff: do tohto počasia a na ZIMU do mesta podľa mňa najlepšia vec. je to akurát dlhý valec z dvoch vrstiev polartecu (tuším 200-ka, ak sa nemýlim). Dýcha menej ako klasický Buff, teda na bicykel a aktivity, kde sa dosť človek potí, menej vhodné.
Storm a Cyklone Buff: oba sú softshellové s windstopperovou membránou, podšité polartecom, jeden z nich je dlhší a nemá sťahovacie lanko. Je z dvoch častí - kratšia (cca 1/3) je zo softshellu podšitého windstopperom a fleesom a dlhšia časť je len softshellová. Ten druhý je kratší a taktiež z dvoch častí. Dlhšia (cca 2/3 a viac) je zo softshellu podšitého windstopperom a fleesom (teda rovnaká ako tá "kratšia" u predošlého)a má sťahovacie lanko. Krátka časť je z klasického Buffu. Teraz z pamäti neviem, ktorý je ktorý :oops: . Rozhodne na jeseň a ľahšiu zimu odporúčam ten kratší so sťahovacím lankom. Dá sa z neho ľahko spraviť pekná windstopperová čiapka, časť z bežného Buffu je akurát na nos a ústa. O priedyšnosti softshellu a windstopperu sú nekonečné debaty.
Buff hoodie: netuším čo týmto chcel autor povedať, ide o softshellovú windstopperovú kapucu, pod ktorou je klasický buff. Využitie tohto výrobku vidím do situácie, kedy má človek nejakú softshellku bez kapuce a začne pršať, prípadne keď mu je fakt zima na hlavu a nechce čiapku, lebo chce mať zakrytý aj zátylok (či jak sa volá tá časť vzadu medzi krkom a vrchom hlavy).
Buff bandana: WTF? :lool: Výzor arafatky, no prevlieka sa to cez hlavu ako klasický buff a je to z obyčajného buffu, prudko štýlové vzory. Kamkoľvek okrem mesta nevyužiteľné.

Toto sú buffky, ktoré máme u nás a mal som ich v ruke i na krku :-"
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod tomtt » 14 Nov 2011, 11:58

sally - vdaka za rychlu odpoved,

pravdu povediac mne sa najviac pozdaval ten Polar buff,ktory si oznacil za najhorsi :)

potreboval by som to hlavne na bike,ked pojdem do kopca a budem sa potit tak ho budem mat len ako sal na krku a pri zjazde dole,ked bude riadne fucat,tak len vytiahnem az na nos bud tu polartecovu cast alebo tu tenku - podla pocitu zimy..aj ta ciapka sa da poskladat bud tak,ze ta polartecova cast ide cez usi a bud je z vonku alebo je znutra...ale aj ten celopolartecovy reversible buff sa mi paci..len fakt neviem ci to uz nieje moc teple na bikovanie,alebo turistiku ked je nad nulou.. najlepsie by bolo kupit z kazdej verzie,ale to je mooooc penazi... :wink:

neviem ake mate ceny v obchode,ked tak,pls,posli PM s cenami,niesom sice z BA,ale pracujem tam...
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod GreyWolf » 14 Nov 2011, 12:12

tomtt : Buff-ku nosim pomerne casto chodievam v nej teraz behavat mam ju upravenu na sposob capice alebo pod helmu na bike ale pri vecsich mrazoch radsej capicu ...vtedy mam buffku na krku a pretiahnutu cez nos aby som nedýchal prilis ostrý vzduch
"Lest we forget "
GreyWolf
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 24 Okt 2011, 19:33
Bydlisko: Horný Šariš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod rafoo » 20 Nov 2011, 20:44

sally píše:
Máte niekto skúsenosť s koženým klobúkom?

skusenost mam velmi dobru je sice trochu tazky a neda sa schovat ale dycha uplne paradne v lete ked boli horucavy tak som mal hlavu uplne suchu
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod carlos9780 » 04 Jan 2012, 22:05

No v zime nosím čapicu,ale to až keď dosť fúka,alebo je aspon 5 pod nulou,značka: čierna.V lete mi stačí ako pokrývka pol centi vlasového porastu,behám tak celý život a ešte som žiadny úpal ani nič podobného(u nás ani napr v turecku) nemal.Ak sa vám potí hlava doporučujem zhodiť paruku :lol:
Prílohy
vlasy.jpg
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod mipa » 27 Jan 2012, 20:32

Dnes som kupoval univerzalne satky - kopie buffiek v obchodnom retazci s doskontnym oblecenim KIK, jedna satka 1,-€, kvalita porovnatelna s originalom, je to klasicka tenka satka, pre mna idealna na celorocne nosenie. Takze hosi a holky hajdy na nakup :yees:
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod venco » 27 Jan 2012, 20:41

Môžem len odporučiť. U mňa vytlačila aj moju obľúbenú arafatku. Tu je nejaký návod na nosenie http://www.youtube.com/watch?v=ewVEK-AElDY
Pred dvoma týždňami som jednu kupoval v northlande za cca 6,60 €-čiek a to sa mi zdala ešte lacná, no a dnes s brachom/mipa/ sme boli v http://www.kik-textilien.com/shop/sk/ no a tam mali skoro identické, len za 1 €-čko. :yees:
Naposledy upravil venco dňa 02 Feb 2012, 09:27, celkovo upravené 2
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod Peťo » 01 Feb 2012, 22:24

ja nosím taký klobúk nieco ako mal Indiana Jones je hnedy tak nebije do oci ale kedze je z koze tak nepremokne a hlava zostane suchá da sa nosit aj v lete ma na bokoch take vetranie tak ze sa moc na hlave nespotim :D
Peťo
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Jan 2012, 22:04
Bydlisko: Ilava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod Chesus » 16 Máj 2012, 15:33

Tiež používam shemagh. Bol to darček od priateľky a musim povedať, veľmi praktický darček. V zime mi bola neocenitelným doplnkom vybavy a aj v lete si najde využitie. Dá sa použiť ako kukla, šatka na ústa a nos, čiapka, šál, klasická šatka na hlavu (v poriadne sparnom lete namočená do vody je na nezaplatenie) pripadne tieto veci aj pokombinovať, dečka na sedenie, hudsonský batoh a neviem čo ešte všetko... provizorne slipy ? :D
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron