Pončo

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: Pončo

Poslaťod venco » 16 Máj 2011, 08:06

Ja už niekoľko rokov používam pončo švajčiarskej armády http://www.usarmy.sk/svk/goods/44/ponca ... rske--pouz
Prílohy
IMG_3923.jpg
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Pončo

Poslaťod adamec » 02 Júl 2011, 12:20

Nedavno som sa rozhodol kupit ponco aj mojej priatelke a po sklamani s USA Rip-Stop poncom som hladal alternativy. Spomenul som si na cesku znacku Jurek S+R. Mame od nich stan a nema chybu. Minuly rok na festivale bola hroziva burka a rano vsetci susili stany a veci...no my sme boli v suchu a vysmiati :). Tak som zabrusil na ich stranku a hla, maju aj ponca. Tak som priatelke objednal a uz je doma - aj otestovane v dazdi. Stoji dvakrat viac ako to USA ponco, no na rozdiel od neho plni aj ulohu ponca - vobec nepremokne. Vodny stlpec ma 7000 mm, je rovnako lahke a skladne, ma viac moznosti nastavovania, ma aj silt. Uz na prvy omak je to uplne iny level. Tak isto sa z neho da robit pristresok, no nie su k nemu povrazy. Zato sa ale da dokupit vybava, vdaka ktorej sa z toho ponca da spravit super pristresok.

Takze odporucam toto ponco (hned ako budu financie, aj ja si ho zaobstaram - to USA ponco pojde kade lahsie). A hlavne odporucam tuto znacku vseobecne. Pomerne neznama, no mam od nich 3 veci zatial a vsetky 100-percentne (a cena je pritom ludova v porovnani s inymi). Dokonca netreba robit prevody do CZK pri kupe cez net - maju slovensky ucet. Cize luxus.
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Pončo

Poslaťod Chris » 04 Júl 2011, 20:06

adamec píše:Nedavno som sa rozhodol kupit ponco aj mojej priatelke a po sklamani s USA Rip-Stop poncom som hladal alternativy. Spomenul som si na cesku znacku Jurek S+R. Mame od nich stan a nema chybu. Minuly rok na festivale bola hroziva burka a rano vsetci susili stany a veci...no my sme boli v suchu a vysmiati :). Tak som zabrusil na ich stranku a hla, maju aj ponca. Tak som priatelke objednal a uz je doma - aj otestovane v dazdi. Stoji dvakrat viac ako to USA ponco, no na rozdiel od neho plni aj ulohu ponca - vobec nepremokne. Vodny stlpec ma 7000 mm, je rovnako lahke a skladne, ma viac moznosti nastavovania, ma aj silt. Uz na prvy omak je to uplne iny level. Tak isto sa z neho da robit pristresok, no nie su k nemu povrazy. Zato sa ale da dokupit vybava, vdaka ktorej sa z toho ponca da spravit super pristresok.

Takze odporucam toto ponco (hned ako budu financie, aj ja si ho zaobstaram - to USA ponco pojde kade lahsie). A hlavne odporucam tuto znacku vseobecne. Pomerne neznama, no mam od nich 3 veci zatial a vsetky 100-percentne (a cena je pritom ludova v porovnani s inymi). Dokonca netreba robit prevody do CZK pri kupe cez net - maju slovensky ucet. Cize luxus.


Ahoj, mohol by si mi poslať link cez PM odkiaľ si to bral ? Rozmýšľam nad ním, vyzerá slušne, aké sú rozmery v rozloženom stave ? Vďaka :yees:
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Pončo

Poslaťod Hunter88 » 04 Júl 2011, 20:55

Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Pončo

Poslaťod adamec » 04 Júl 2011, 22:01



Bingo :)

-- 04 Júl 2011, 22:03 --

Chris píše:
Ahoj, mohol by si mi poslať link cez PM odkiaľ si to bral ? Rozmýšľam nad ním, vyzerá slušne, aké sú rozmery v rozloženom stave ? Vďaka :yees:


Nie som doma, takze ho momentalne nemozem odmerat.
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Pončo

Poslaťod atti.hombre » 05 Júl 2011, 05:29

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Pončo

Poslaťod Chris » 05 Júl 2011, 10:06



Vďaka za odpovede, našiel som ho na slovensku za celkom slušnú cenu tu: http://shop.outdoorzone.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=4_72&products_id=2361&zenid=aaa5270629ae3bdf4df617d0cac7717e

Takže to idem hneď objednať :twisted:

-- 10 Júl 2011, 11:49 --

Pončo mám už doma, objednané v utorok a vo štvrtok mi prišlo. Veľkosť L. Som milo prekvapený, spracovanie na jedničku. Neviem sa dočkať kedy ho vyskúšam :P
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Pončo

Poslaťod lynx » 27 Sep 2011, 20:46

Venco: da sa to ponco pouzit na pristresok ?
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Pončo

Poslaťod venco » 28 Sep 2011, 20:32

lynx píše:Venco: da sa to ponco pouzit na pristresok ?


Ani moc nie, ale dalo sa s ním ako tak prikryť. Už ho nemám, bo tento rok sa mi potrhalo v N. Tatroch. Ale vydržalo veľa a už bolo dosť staré, keď som ho kupoval. Terazky mám bundeswehracke. Je ľahšie a dá sa aj lepšie zbaliť, len som ho ešte neskúšal.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Pončo

Poslaťod adamec » 10 Jún 2013, 20:59

Ludia prosim poradte - mam na ponce malinku trhlinu (cca 1 cm). Problem je, ze je akurat na krku, takze ju v dazdi urcite pocitim. Ako najlacnejsie nieco take opravit? Potrebujem nejaku sadu ako na opravu stanu? Nemate nejaky jednoduchsi a lacnejsi "domaci" recept?

Dik ;)
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Pončo

Poslaťod juraj1974 » 10 Jún 2013, 21:12

Aky to je matros?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Pončo

Poslaťod zelenaliska » 11 Jún 2013, 07:37

adamec píše:Nedavno som sa rozhodol kupit ponco aj mojej priatelke a po sklamani s USA Rip-Stop poncom som hladal alternativy. Spomenul som si na cesku znacku Jurek S+R. Mame od nich stan a nema chybu. Minuly rok na festivale bola hroziva burka a rano vsetci susili stany a veci...no my sme boli v suchu a vysmiati :). Tak som zabrusil na ich stranku a hla, maju aj ponca. Tak som priatelke objednal a uz je doma - aj otestovane v dazdi. Stoji dvakrat viac ako to USA ponco, no na rozdiel od neho plni aj ulohu ponca - vobec nepremokne. Vodny stlpec ma 7000 mm, je rovnako lahke a skladne, ma viac moznosti nastavovania, ma aj silt. Uz na prvy omak je to uplne iny level. Tak isto sa z neho da robit pristresok, no nie su k nemu povrazy. Zato sa ale da dokupit vybava, vdaka ktorej sa z toho ponca da spravit super pristresok.

Takze odporucam toto ponco (hned ako budu financie, aj ja si ho zaobstaram - to USA ponco pojde kade lahsie). A hlavne odporucam tuto znacku vseobecne. Pomerne neznama, no mam od nich 3 veci zatial a vsetky 100-percentne (a cena je pritom ludova v porovnani s inymi). Dokonca netreba robit prevody do CZK pri kupe cez net - maju slovensky ucet. Cize luxus.


myslel si toto US RIPSTOP ponco?: http://www.municak.sk/military/us-ripstop-ponco-prsiplast-woodland

V com ta sklamalo? je to sice Mil-tec ale ja som s nim velmi spokojny, pokupil som ho aj turistom v rodine. Premoknut nepremoklo, odolne je tiez, jedine co by som privital, keby bolo trochu vecie aj koli nudzovemu pristresku aj koli veciemu ruksaku. Ma kovove oka po obvode a v strede + cvoky s ktorymi so ho zapnes ako chces
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Pončo

Poslaťod adamec » 13 Jún 2013, 21:43

juraj1974 píše:Aky to je matros?


Rip-stop potrety nejakou specialnou vrstvou :) Je to original ponco US army.
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Pristresky z prsiplastov

Poslaťod MYSSKYN » 06 Aug 2014, 16:34

Ahoj,zkusím se zeptat místních odborníků koupil jsem originál britské armádní pončo a zajímalo by mně k čemu slouží ta řada druků úplně dole na přední vnitřní straně,tak kdyby třeba někdo věděl :wink:
Prílohy
pončo.JPG
MYSSKYN
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 01 Mar 2013, 20:32
Bydlisko: Jižní Čechy
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Pončo

Poslaťod Nataniel » 12 Apr 2016, 11:27

Chcem si už konečne kúpiť poriadne pončo, ktoré ma spolu s návlekmi dokonale ochráni pred ďažďom počas pochodu. Malo by spĺňat tieto kritéria:

1. pevný materiál, ktorý sa len tak ľahko neroztrhá - pohybujem sa častejšie v lesoch
2. ochráni aj batoh do 50 l, ale keď budem bez batoh tak, aby som si zas naň nestúpal ( výšku mám 176 cm )
3. farba prírodná zelená, khaki a pod
4. čo najlahšia váha a čo najmenši rozmer po zbalený
5. cena do 30 €
6. nebránim sa aj vojenským veciam
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron