Vrstvy

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: Vrstvy

Poslaťod pacho » 14 Dec 2012, 13:40

Ja si nechám poradiť, ja sa nehrám na boháča.
čo si myslíte o tomto?
http://www.dualbp.sk/texo-mikina-cierna/
http://www.dualbp.sk/gila-bunda/
pacho
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 16 Mar 2012, 18:16
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Vrstvy

Poslaťod sally » 14 Dec 2012, 17:59

Tých 3000g paropriepustnosť je úbohé - spotíš sa v tom jak somár v kufri :mrgreen: Tak isto tých 5000mm vodného stĺpca ti neudrží seriózny dážď, nie to ešte s batohom na chrbte. :yees: Teplo ti to dá, no komfort neviem. Oblečenie je vždy vždy vždy najlepšie osobne vyskúšať.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Vrstvy

Poslaťod Marcela » 02 Sep 2013, 20:42

Docela zajímavej článek :wink:
Prílohy
DSC01133.jpg
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Vrstvy

Poslaťod Paleccc » 03 Jan 2015, 00:47

Vrstvenie oblečenia závisí od viacerých faktorov. Medzi nimi i to kam sa chystáme, čo budeme robiť, aké bude počasie i to či má počasie tendenciu často sa meniť, či sa veľmi potíme alebo nie... Okrem toho, každý má rád niečo iné... Niekomu vyhovuje bavlna či vlna, inému syntetika ďalšiemu zase niečo iné...

Ja využívam na turistiku a vychádzky do prírody väčšinou syntetické materiály. Napríklad teraz v zime termo tielko, tričko z umelej hmoty a tenký rolák z umeliny, ktorý izoluje a na to trebárs softshellku, alebo keď sa menej hýbem tak zateplenú bundu. Ak je treba tak to kombinujem s fleeskou, ktorú nosím v batohu (obliekam napr. keď dlho stojím). Nohavice z hardshellu alebo vojenské vzor 80 (syntetika+bavlna) a pod ne termo spodky.

Každá vrstva prepúšťa pot na povrch a ja zostávam suchý aj keď robím niečo náročné... Pokiaľ je vrchná vrstva kvalitná a má dobrú parapriepustnosť, tak nieje problém s tým, že by som bol orosený ako letné pivko :) K tomu sa mi osvedčili membránové boty.

Občas si dávam i bavlnené tričká, lebo sa v nich dobre cítim, ale robím to preto lebo sa vo všeobecnosti potím iba veľmi málo...

Súhlasím s názorom, že niektoré kúsky turistického oblečenia sú predražené a viem, že niektoré kusy výbavy je dobré kupovať za menej peňazí v armyshopoch, alebo v obchodoch ala sportisimo či exisport a pod... Avšak do niektorých vecí sa naozaj oplatí investovať. Myslím, že každý kto má v horách čo to nachodené bude súhlasiť s tým, že kvalitné boty, batoh a bunda sú základ!!! Hneď za ne by som postavil kvalitné ponožky, ktoré sú často podceňované, ale veľmi dôležité... Ostatné veci sa dajú pokúpiť v zľavách za pár evri, ale na topánkach, bunde, batohu a ponožkách sa šetriť podľa môjho názoru určite neoplatí!!!

Pokiaľ sa niekto zaujíma viac o vrstvenie oblečenia, materiály a ich parametre a špecifikácie alebo aj recenzie a testy z praxe, tak odporúčam outdoorforum.cz a svetoutdooru.cz. Myslím, že si príde na svoje :)
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Vrstvy

Poslaťod bobo7777 » 07 Jan 2015, 18:55

ja mam velmi dobre skusenosti s termopradlom s babusovych vlaken. urcite si treba dat vzdy na termo vrstvu ktora vam odsava vlhkost s termopradla. mne sa to vzdy osvedcilo hlavne v chladnejsom pocasi. vyzliekol som vrchnu vrstvu dal suche tricko a bol som zase v teple
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Vrstvy

Poslaťod mohadive » 07 Jan 2015, 22:09

ja vrstvy neriesim.mam jedno dve natelniky navyse.spotim sa - prezleciem sa.potom podla rocneho obdobia ususim na slnku,pri ohni,alebo v noci v spacaku.na nohach mam vzdy len nohavice.druhu vrstvu tvoria chlpy :-).ale pred par dnami som nasiel akciu na merino zajo.uvidim ake to bude.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Vrstvy

Poslaťod benluben » 08 Jan 2015, 10:45

Ja to robím presne tak ako bobo7777 hlavne v chladnom počasí. V lete keď sa spotím stačí prezliecť tielko alebo košeľu za suchú čo nosím v batohu ako náhradné oblečenie. Nie je to bohviečo keď Vám zachladnú kríže z prepoteného oblečenia ak sa Vám to stane častejšie kríže začnú byť náchylné na chlad aj keď budete mať na sebe suché prádlo.
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: Vrstvy

Poslaťod Paleccc » 22 Jan 2015, 18:31

Narazil som na veľmi zaujímavý článok o "kontroverznom" vrstvení oblečenia s odparovacou bariérou ako ho popisuje Marcela v príspevku hore... Takže niečo viac k tejto téme tu:

http://www.svetoutdooru.cz/rady/18864-t ... i-bariera/
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Predchádzajúci

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


cron