Fjällräven

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: Fjällräven

Poslaťod genia » 04 Jan 2016, 08:40

častým voskováním látka jakoby zplechovatí, nemá tu ohebnost jako bez voskování. Vosk udělá na látce takový mastnější odstín, tím jak se látka různě ohýbá podle mých pohybů, jsou na ní různé bílé mapy. Tohle mi v lesích nevadí, ale pro dopravce jsem potencionální znečišťovatel sedaček. Po vyprání je vše ok. Asi to chce jen slabě navoskovat.
Obrázok užívateľa
genia
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 17 Nov 2011, 08:41
Bydlisko: říčany
Dal Ďakujem: 179 x
Dostal Ďakujem: 283 x

Re: Fjällräven

Poslaťod slezacekm » 04 Jan 2016, 10:05

už tomu rozumím. no tím, že voskuji jenom decentně, jsem se do podobné situace nedostal (hlavně voskuji fakt málo a jen lehce). jinak jsem nikdy nezažehloval, používám fén a někdy jsem to musel třeba druhý den ještě přefénovat. abych impregnoval v terénu, to mě nikdy nenapadlo, možná i proto, že nechodím na nějak dlouho.
impregnace na bavlnu by zmiňované mapy pravděpodobně nedělala, ale zase nevím co na to prodyšnost.
a vůbec, GREA3D píše, že impregnoval sprejem, zajímá mě jakým.
Fjallraven je pro mě tak trochu něco jako eko přívětivé a k tomu mi technická impregnace úplně nesedí :D
slezacekm
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 11 Jún 2014, 10:58
Bydlisko: Chrudim
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Fjällräven

Poslaťod qrea3d » 04 Jan 2016, 10:57

Popravde si už nepamätám značku toho impregnačného spreja. Používal som ho len na vyskúšanie rozdielu medzi voskom a sprejom. Bol to nejaký univerzálny sprej na textil a kožu (primárne som ho používal na topánky, lebo sú aj z GoreTex membrány) a bol kupovaný v outdoor obchode, kde som kupoval aj Fjällräven oblečenie.
Ale tento rok som nemohol behať po prírode (zravotné problémy), tak som nejak impregnáciu/voskovanie neriešil.
Obrázok užívateľa
qrea3d
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 05 Máj 2014, 14:28
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Fjällräven

Poslaťod slezacekm » 04 Jan 2016, 11:53

děkuji za odpovědi. můžeš prosím popsat, jak se chovaly věci po aplikaci jednotlivými impregnacemi?
slezacekm
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 11 Jún 2014, 10:58
Bydlisko: Chrudim
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Fjällräven

Poslaťod qrea3d » 04 Jan 2016, 12:07

Impregnácia sprejom - chvíľu to držalo (pár dní) v pohode, ale potom sa to hlavne na pleciach vyšúchalo od ruksaku a na tých miestach to prepúšťalo vodu.
Impregnácia voskom - najskôr som robil viac vrstiev (2-3) a silnejšie som tlačil na vosk - nechávalo to mapy a bolo to tuhé ako plech. Pocitovo to vydržalo dlhšie ako sprej, ale neviem to potvrdiť. Potom som začal len jemne vtierať krúžením jednu max. dve vrstvy - látka už nebola ako plech a ani mapy neostávali. Malo to síce menšiu trvácnosť čo sa týka vode odpudivosti, no bunda a nohavice sa nosia pohodlne :)
Obrázok užívateľa
qrea3d
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 05 Máj 2014, 14:28
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Fjällräven

Poslaťod krajinkár » 08 Jan 2016, 00:32

Budem stručný. Pred 3 rokmi mi do oka padli Keb-nohavice a ruksak Abisko 65l. Po skúsenostiach iné nehľadám.
Do výšlapov a v lete mám na Keb-och rozopnuté vetráky, v zime na hrebeni vo fujavici len spodky a bez problémov. Minulý rok som práve pre spokojnosť s FR vymenil vojenský cordura ruksak za Friluft forest 35l na víkendovky (super bedrový pás) a minulý týždeň z druhej ruky kúpil Keb-bundu za polovicu ceny. Tú otestujem v januárovej Veľkej Fatre.
Sneh, blato, dážď v lesoch a na horách vyskúšali vlastnosti G1000, preto do lejakov treba lahučké pončo (membránu môžem iba v topánkach).

Resumé - líška si s prírodou rozumie..
https://www.facebook.com/groups/7776380 ... 9/?fref=ts
krajinkár
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 07 Jan 2016, 15:45
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Fjällräven

Poslaťod Nataniel » 28 Mar 2017, 21:44

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Fjällräven

Poslaťod Nataniel » 04 Aug 2017, 14:37

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Fjällräven

Poslaťod Gondil » 04 Aug 2017, 14:55

40% zlava a aj tak si trham vlasy ze do prcic, keby mam tolko penazi na rozhadzovanie. Aj ked clovek vie ze by mu to pravdepodobne bydrzalo pomaly cely zivot alebo aspon pol zivota tak aj tak mu je to luto zaplatit naraz.. :D
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Fjällräven

Poslaťod fatal_error » 04 Aug 2017, 20:48

Nieco som tam uz nakupil. Prvy email o zlavach dosiel niekedy 26 jula, takze som hned objednaval. Ak su to 40% zlavy, tak netreba vahat. To uz su primerane ceny/kvalita. Veci vydrzia..pol zivota sice nie, ale bunda cca 4 roky aktivneho nosenia vydrzi. Mam bundu Skogso (material g100 LITE) ale vzadu dole na chrbte sa uz precuchava skrz...davam tomu este pol roka a uz tam bude diera...Zvysok bundy je nedotknuty, takze by sa to aj tak dalo riesit zaplatou. Na bezne ci lesne lozenie je to ale super matros.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Predchádzajúci

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron