Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Svetlo

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Svetlo

Poslaťod Soviet » 16 Jan 2017, 14:07

Prave preto sa pytam, lebo tiez som mal Petzl ale nizku radu a nebol som spokojny. Vela vody by som s tym nenamutil. Preto hladam nieco fakt kvalitne aj ked sa buchnem jednorazovo po vrecku.

V hmle nejde ani tak vidiet, ale coilen zazriet obrysy. Teda ked idete vecer v hmle na ture a chces vidiet aspon nejake zimne znacenie (koly).
Obrázok užívateľa
Soviet

Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Poslaťod 72janik » 16 Jan 2017, 14:45

To ti svetlo nepomôže.. čím viac svietis tým je to horšie.. ako Kapybara písal. Zišlo by sa podsvietenie a to by si potreboval jednu celovku a jednu na nohu. V hmle je lepšia kvalitná navigácia a baterka nabita vo vačku nohavíc.
Múdry sa veľa naučí od nepriateľa, hlupák však nič od priateľa.
Obrázok užívateľa
72janik

Dal Ďakujem: 302 x
Dostal Ďakujem: 245 x

Poslaťod Soviet » 16 Jan 2017, 16:01

Asi sa nechapeme uplne. Hladam nejaku celovku, ktora zvladne aspon nieco taketo ako mame vo videu, len trosku kvalitnejsie. Cas 1:30. Teda v hmle je s nou mozne aspon na par metrov odhalit obrys kolika a clovek tak moze smelo pokracovat k dalsiemu atd.
viewtopic.php?p=40509#p40509

GPS je samozrejmost. Tu mam,ale ak mas trafit cesticku, ktora ma pol metra, tak coilen 2m odchylka v total hmle mozu znamenat nebezpecie :)
Obrázok užívateľa
Soviet

Poslaťod 72janik » 16 Jan 2017, 17:15

Asi sme sa naozaj nepochopili. Lebo svetlo sa správa vždy rovnako a jedno či je nasvietené zo zdroja za 300 alebo 20 eur. Jednoducho niektoré fyzikálne zákony neototo.. ale možno sa mýlim a soudruzi odnekud vymysleli nejaké udelatko... Čo svieti ináč ako svetlo...
Obrázok užívateľa
72janik

Poslaťod Willy » 16 Jan 2017, 17:26

Myslím, že tady by jsi si asi vybral, jen je nutno akceptovat cenu.
https://www.baterky-fenix.sk/,
Mezi mými kamarády je od fenixu baterek spousta a za ty roky zatím velká spokojenost.
Koukni třeba na běžecké čelovky - běžně dosvit 50 až 150 metrů a lumenů nepočítaně :wink: .
Je ale pravda, že svícení v mlze navíc v kombinaci se sněhem, to je vždycky problém.
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON

Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy

Dal Ďakujem: 1694 x
Dostal Ďakujem: 1691 x

Poslaťod Gondil » 16 Jan 2017, 19:08

Ja mám čelovku za 20€ takú ako tu postol 72janik. nie je to žiadna sláva ale celkom to svieti. Čo je podstatné, vieš si zoom-nuť a tak lúč viac upriamiť. Tým čiastočne zvýšiš intenzitu svetla na daný bod a trochu lepšie to prerezáva hmlu. Podľa mňa úplne postačujúce. Navyše Petzla za cca 25€ sa s tým nedokáže porovnávať - tá je dobrá akurát do stanu ako bludička.
Takýchto bateriek je aj vo vyššej cenovej kategórii aj s externou batériou, ktorá zvykne mať vyšší výkon ako obyčajné AAA-čka. Ale to ti asi moc nepomohlo lebo žiadne konkrétne odporúčanie na baterku si nedostal :/
Gondil

Dal Ďakujem: 146 x
Dostal Ďakujem: 125 x

Poslaťod 72janik » 16 Jan 2017, 20:20

Mrak je tvorený drobnými kvapôčkami vody a prachom. Na týchto malých čiastočkách sa svetelné lúče vychyľujú do všetkých strán, teda rozptyľujú sa. Podobne je to aj v hmle.

Hmla sú drobné kvapôčky vody v atmosfére, inými slovami sa nachádzate vo vnútri mraku. Kvapky vody rozptyľujú svetlo, a tak aj hmla. Čím hustejšia je hmla a čím dlhšiu dráhu cez ňu svetlo musí prejsť (predmety sú vzdialenejšie), tým viac svetla sa rozptýli. Stráca sa tak kontrast, ostrosť a sýtosť farieb.

Takze, čím viac svietis tým viac je to na prd. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
72janik

Poslaťod Soviet » 16 Jan 2017, 20:23

Willy píše:Myslím, že tady by jsi si asi vybral, jen je nutno akceptovat cenu.
https://www.baterky-fenix.sk/,
Mezi mými kamarády je od fenixu baterek spousta a za ty roky zatím velká spokojenost.
Koukni třeba na běžecké čelovky - běžně dosvit 50 až 150 metrů a lumenů nepočítaně :wink: .
Je ale pravda, že svícení v mlze navíc v kombinaci se sněhem, to je vždycky problém.

Dakujem, toto vypada fakt zaujimavo a hlavne splna aj to, aby sa baterky dali menit a nabijat :)
Vypada, ze ju zoberiem na testovacku. Diki moc.
Obrázok užívateľa
Soviet

Poslaťod andrej221 » 22 Jan 2017, 20:52

Ahojte.
Aj ja som sa rozhodoval akú čelovku si kúpim. Našiel som aj také ako ste písali že okolo 300€ ale to mi bolo ľúto vyhodiť za takú vec. Objednal som si potom jednu z tých lacnejších ale aj tak ma vyšla do nejakých 60€. Používam ju dosť často hlavne v noci a som spokojný. Ak by si sa rozhodol skús si objednať tuná spraví ti to aj nejakú zľavu. http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/
andrej221

Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Poslaťod filip1988 » 30 Aug 2017, 16:40

Andrej pozrel som ten web, a nejako mi to nevychádza. Na tej stránke kde si poslal link je iba zlava 10eur nad 250. a čo su čelovky všetky su do 100eur. Pozrel som tie iste čelovky čo su na HEJ som pozrel na TPD a tam su o takých 8-15% lacnejšie. takže by som skôr kupoval na TPD našiel som aj 2% kupon na všetko https://zlavovekody.sk/web/tpd-sk/
takže vo výsledku máš o 10-17% lacnejšie. Inak akú čelovku si kúpil?

Ja rozmýšlam nad Emos CELOVKA FOCUS 3W 1LED 3xAAA - Čelovka Focus je to že vraj slovenský výrobok.
filip1988

Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Predchádzajúci

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť