Vysielacky

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Vysielacky

Poslaťod rayen » 14 Feb 2013, 19:35

mam jednu otazku ohladom handsfree k vysielackam, nevie mie niekto poradit kolko je typov konektorov handsfree, myslim ked je konektor 2,5mm a 3,5mm, ci su aj rozdielne vzdialenosti jednotlivych konektorov, za odpovede diky
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Vysielacky

Poslaťod kenaiwolf » 22 Feb 2013, 11:36

Je to ucinena katastrofa :(
Kazda firma sa snazi o vlastny typ konektoru aj za cenu toho ze sa to cele predrazi. Samozrejme su aj vynimky zvacsa prave u absolutnych lacnakov.
Co sa tyka vnutorneho zapojenia je to tiez rozne, ale zvacsa nie velmi komplikovane riesenie.
Ja mam Alinco a mal som aj Motorolu, CB, namornu stanicu, RF 10, PMR asi 3 znaciek. Tie neznackove PMR su jedine kde su tie HF zamenitelne. Inde hold smola. Na to Alinco sa da kupit redukcia z 5 poloveho 3,5mm jacku na 2,5mm micro a 3,5 mm jack sluchadla.
Teda jedina rada co viem dat je skus na konkretny model googlit, alebo skus tu, mozno bude niekto vediet.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Vysielacky

Poslaťod Phoenix » 22 Feb 2013, 13:24

Tu je pekný zoznam tých najpoužívanejších konektorov do vysielačiek.
http://www.valley-ent.com/catalog/klein-electronics-radio-connector-chart-e-14.html
Obrázok užívateľa
Phoenix
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Dec 2010, 20:10
Bydlisko: Liptov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Vysielacky

Poslaťod radeton » 27 Feb 2013, 21:54

Vedel by mi niekto, kto tuná vidí do tejto problemat.napísať pár slov o tejto "rúčke" (vysielací výkon,poprípade frekvenč.pásmo,dosah spojenia v členitom teréne). Jedná sa o typ "alinco DJ 180 T". Vopred ďakujem za prípadné informácie. :wolf:
Prílohy
radio.jpg
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Vysielacky

Poslaťod Rio » 27 Feb 2013, 22:22

Radioamarerska rucka vysielajuca v rozsahu 136-174 Mhz, pocuvajuca aj v pasmach, kde pracuju sluzby. Vykon 2-5W podla napajania, ktore moze byt od 5 do 13,8V. Moznost dokupit akublok na tuskove baterky, popripade aj ine prislusenstvo. Radiostanice vyuzivaju este niektore sluzby, no pre bezne vysielanie v danom pasme bez poolenia nepouzitelna. Iba ak s rizikom odchytenia telekomunikacnym uradom.
Radiostanica by sa dala vyuzivat radioamaterom s povolenim, ktory by vysielal v pasme 2 metrov t.j. v FM prevadzke v pasme 145-146Mhz.
"Nie sú to vrcholy hôr, čo zdolávame, sme to my sami"
Obrázok užívateľa
Rio
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 27 Jún 2012, 19:45
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 39 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Vysielacky

Poslaťod radeton » 27 Feb 2013, 22:43

Ďakujem. Myslím že na občasné nadviazanie spojenia na pár minut by zasa telekomunik.úrad nemal na mňa urobiť záťah ako gestapo v Prahe po zabití protektora pre čechy a Moravu čííí? :shock: V každom prípade ti ešte raz ďakujem za vyčerpávajúce info o produkte.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Vysielacky

Poslaťod kenaiwolf » 28 Feb 2013, 15:02

Som presvedceny, ze ta nikto chytat nebude (aspon taka je moja skusenost, co pozorujem na Airsoftovych akciach), a ak to budes vyuzivat naozaj ako rucku, t.j. skoro kazda rezia z ineho miesta, tak mozes byt uplne kludny. Ak budes vysielat z lesa, kde nie su verejne komunikacie, sanca na pokus o tvoj odlov 0,0% :yees:
No a co si budeme vraviet, aj keby sa o to pokusili asi tazko by ta nasli ak by si sam nechcel, ze ano. :wolf:
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Vysielacky

Poslaťod radeton » 28 Feb 2013, 20:32

TO kenaiwolf: ako vieš? :D ono vypátrať stanicu ktorá je v neustálom pohybe a zvlášť v členitom a ťažko schodnom teréne je skutočne tvrdý oriešok aj pre profi. tým (určite aj ty vieš čo taká lokalizácia obnáša :D ),ktorý si zasadne iba sólo na tvoju činnosť.Rúčky sú už doma v bedni. :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Vysielacky

Poslaťod pawuk » 28 Feb 2013, 20:57

ja by som chcel počúvať fízlovské frekvencie.
dá sa to? ;)
...človek je jediné zviera, ktoré je cítiť dymom...
Môj youtube kanál
e-shop
Obrázok užívateľa
pawuk
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 19 Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 57 x
Dostal Ďakujem: 50 x

Re: Vysielacky

Poslaťod kenaiwolf » 28 Feb 2013, 21:19

radeton píše:TO kenaiwolf: ako vieš? :D .... :wolf:


Vobec sa mi nepaci co tym chces naznacit , :wink: poznam len z pocutia jedneho co mal vysielacku a na cierno vysielal a samozrejme mi podaval pravidelne hlasenia ci ho uz chytili :lol:
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Vysielacky

Poslaťod kenaiwolf » 28 Feb 2013, 21:29

pawuk píše:ja by som chcel počúvať fízlovské frekvencie.
dá sa to? ;)


V amaterskych podmienkach zjednodusena odpoved znie, NIE.
Su to digitalne stanice, ktore koduju signal, mozes sa naladit na ich frekvencie, ale nic nebudes rozumiet. Proste je to skoro ako mobil, kazda stanica ma jedinecny kod a ak by si si ju aj pozical :wink: tak to na dispecingu pochopia tak, ze ti ju zakazu, hned ako na to pridu a bude ti na prd.

Ina situacia je u mestskej policie tam to ide tam sa da aj pocuvat aj vysielat. Mozes napr. stihnut dobehnut k autu, ked budes pocut, ze ti idu dat papucu :lol:
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Vysielacky

Poslaťod Rio » 28 Feb 2013, 22:04

(Ne jen) Lokální frekvence
BANDPLAN
už len sa naladiť a počúvať.
"Nie sú to vrcholy hôr, čo zdolávame, sme to my sami"
Obrázok užívateľa
Rio
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 27 Jún 2012, 19:45
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 39 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Vysielacky

Poslaťod Arcanus » 11 Jún 2013, 16:53

mal by som jednu otazku na tu pritomnych zdatnejsich kolegov. zacal som sa v ramci pripravy na potencialne radioamaterstvo hrat s unidenom 72 ktory sa ku mne dostal, ale na zakladnu prutovy antenu toho v BA prilis vela zachytit nejde. kedze sa chystam rekonstruovat dom a podmineky na antenu na streche budu tak za rok, snazim sa najst nieco mobilne, co teoreticky mozem mat v aute (magnetka?), resp si to vylozim na parapet stresneho okna. nemate tip na nieco vyskusane? v awase aj inde je celkom velky vyber len neviem co je vhodne

vdaka
Arcanus
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 26 Mar 2013, 21:56
Bydlisko: Slovenská republika
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Vysielacky

Poslaťod rayen » 02 Júl 2013, 17:12

Nevie ktosi ake frekvencie su prednastavene na vysielackach UHF od motoroly? resp konkretny model gp340, dakujem za odpoved
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Vysielacky

Poslaťod Rio » 06 Júl 2013, 23:12

rayen píše:Nevie ktosi ake frekvencie su prednastavene na vysielackach UHF od motoroly? resp konkretny model gp340, dakujem za odpoved


rozsah: 403 - 470 MHz 16 kanálov 4W výkonu,
naprogramuje sa cez PC podľa potrieb užívateľa ktorý ju bude využívať na profesionálnych frekvenciách pridelených telekomunikačným úradom. :roll:
"Nie sú to vrcholy hôr, čo zdolávame, sme to my sami"
Obrázok užívateľa
Rio
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 27 Jún 2012, 19:45
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 39 x
Dostal Ďakujem: 18 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia