Fotoaparat

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Fotoaparat

Poslaťod makara » 25 Sep 2016, 01:39

ja velmi uz mobilom nefotim :) pouzivam uz dlhsie odolny telefon za 50€ takze
skusat nieco fotit snim je uplne zbytocne ale aj tak som nebol spokojny s fotkami
z mobilu -- Normalnym fotakom si spravis pariadne fotky kedze optika je aspon zo skla
a nie ako u mobilov z plastu :)

napr dnes som sa motal po UK kedze tu robim pauzu a par fotiek som spravil
ktore z mobilom nedas :mrgreen: :camp:
Prílohy
DSC_0137_6.jpg
Obrázok užívateľa
makara
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 21 Jún 2016, 23:34
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 45 x
Dostal Ďakujem: 134 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod osceola » 30 Máj 2017, 15:18

u mňa je to to jednoznačne zrkadlovka telo Nikon D80 (momentálne už archaizmus, ale stále robí skvelé zábery) , plus dve sklá 18-70 záklaďák, 50 pevne makro.. používam ešte teleobjektív 70-300 ale ten nenosím u seba bežne..
Viem že zrkadlovka zaberie veľa priestoru v batohu, ale výsledné zábery stoja zato :-) Ak odíde 80-ka zvažujem opäť zrkadlovku, ale s výklopným displejom kvôli makru..
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 824 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod fatal_error » 30 Máj 2017, 17:58

Uz rok som majitelom SONY RX100 M3. Nato, ze ma palcovy snimac je to pecka. HLavne je maly co bola priorita proste som chcel "co najvyssiu kvalitu v co najmensom tele" a po prestudovani asi miliona recenzii som ho kupil. Som docela spokojny. Kazdy musi vediet co od fotaka ocakava. :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod osceola » 30 Máj 2017, 19:31

tak mne fotovýbava často zaberie pol batoha :-) ale stojí mi to zato :-)
ako dá sa i s kompaktom urobiť dobrá fotka pri dobrých podmienkach, ich kvalita išla hore.. ale mňa baví sa hrať s nastavením foťáku a tam sú zrkadlovky super... plus výmenné objektívy, optikou sa dá tiež veľa vecí dosiahnuť..
ale chápem že nie každému sa to chce vláčiť :-) plus fotenie zaberie i veľa času :-)
ako nad nasledovníkom d80-ky zvažujem nad Nikonom d5600

:camp: :camp: :camp: :camp:
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 824 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod fatal_error » 30 Máj 2017, 22:17

Ha tak to ja by som nechcel zase niest teda :D O tom mojom SONY RX100 M3 pisu, ze ma kvalitu obrazu ako vacsina dslr fotakov. Ja som povodne chcel nejaky Fujifilm, pretoze tiez som sa chcel hrat s nastaveniami a tak, ale nakoniec som skoncil u SONY pretoze som clovek typu point and shoot...teda aspon vacsinou. A tiez ako pises, zabera to vela casu no.

Nejake astrophoto SONYcka vidiet tu http://www.lonelyspeck.com/sony-rx100-series-astrophotography-review/
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod osceola » 31 Máj 2017, 09:49

vyzerajú dobre tie fotky, na takú malú krabičku :-)... kolega dlhé roky fotil zo zrkadlom,ale teraz si kúpil kompakt kvôli menším rozmerom, váhe a ich stúpajúcej kvalite... ja kompakt používam v práci, Nikon Colpix P610, robí slušné zábery na kompakt, ma super zoom, makro je slabšie :-( a chýba mi uňho priestor v "hrajkaní" sa z nastavením.. takže na také vážnejšie fotenie to budú u mňa stále zrkadlovky, napriek ich rozmerom a váhe (ktorá sa u nových modeloch tiež zmenšuje).. keď k tomu človek ešte priráta binokulár, čo je tiež mojou povinnou súčasťou výbavy v teréne, tak je to pri krátkom výlete v podstate plný batoh :-).. Keď človek skočí do minulosti tak 20 rokov dozadu tak sme na tom stále s rozmermi a váhou dnešných zariadení (zrkadlovky, ďalekohľady) stále dobre.. V tej dobe kovové telá, objektívy :-) Ale zase ta "alchýmia" s filmom mi niekedy chýba, dnes človek pozrie na displej a vidí fotku, vtedy čakanie na film a očakávanie vyšli fotky,nevyšli? :-)
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 824 x

Predchádzajúci

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron