Kanady

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 29 Júl 2011, 21:25

army 90 píše:
stormmast3r píše:Odnes obuvnikovi. Prilepi to tak ze ten spoj vydrzi dlhsie ako samotne kanady...

nevieš kolko by to stalo približne ???


Neviem ti povedat, tie sadzby su asi individualne. Napr. minule som tam bol z vytrhnutym jazykom na botaske a za prisitie som platil 0,5€
Snad do 3€
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod stelli » 04 Aug 2011, 13:50

Musim pochvalit americke Belleville Boots pohodlne sa nosia, paradne sa snimi chodi aj po tvrdom povrchu, vyzeraju dobre (nepodstatne) neviem si ich vynachvalit snad len keby boli vyssie za 20 € kupim urcite aj dalsie.
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod juraj1974 » 04 Aug 2011, 13:53

Ktory typ mas a kde si kupoval?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Kanady

Poslaťod stelli » 05 Aug 2011, 12:58

Belleville 700 ST Boots a kupujem u jedneho typka na burze v Bratislave on nosi veci z Nemecka z Ramsteinu z Americkej zakledne (alebo odtial z niakej burzy) za super ceny.
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod me2dik » 15 Aug 2011, 18:36

to si ich kupil ako nove, ak ano bol by si taky dobry a zriesil mi jedny ?
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kanady

Poslaťod stelli » 15 Aug 2011, 18:46

No mali jeden skrabanec na clenku, napis mi pm dohodneme sa.
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod fatal_error » 22 Aug 2011, 10:53

vlastnim boty Magnum Spider Elite 8 a som maximalne spokojny ci v zime ci v lete. v zime je trosku ale zima ale len ked zacnem stat cca 15 minut a viac na mieste v 30cm snehu tak je to aj tak dobre vzhladom na boty ktore su vyvinute viac menej do mestskych casti. v lete sa nohy moc nepotia a boty drzia clenok pekne. pri hlbke vody nad 15cm uz zacinaju prepustat vodu cez rozne otvory inac vlhku odolne su pekne.velke plus ze su lahucke a velmi pohodlne sa v nich chodi aj s tazkymi batohmi. velmi dobre do mesta aj do prirody. tolko moja skusenost.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Kanady

Poslaťod sanjuro » 23 Aug 2011, 14:19

Rolf píše:Nemáte niekto skúsenosti s kanadami francúzskej armády ( sú podobné 60-kam),alebo obuvou nemeckého Bundeswehru? Dik


Ja môžem trochu popísať svoje skúsenosti s BW kanadami vz 2000 a českými Prabos kanadami vz 2000 podšívkové (alebo tak nejako sa píšu). Oboje som nosil často a skúšal som ich nosiť aj cez leto - bolo v nich samozrejme teplo, ale BW kanady mali jednu dobrú vec, a to vložku. Je to sieťovaná vložka a najprv mi pripomínala drôtenku na drhnutie riadu :wink: Ale ako som postupne zistil je to super vec aj cez zimu, keď som cestoval dve hodiny vlakom (teplo) a potom som musel čakať hodinu a pol na ďalší spoj v zime - a to neraz - jednoducho nemáš pocit mokrej nohy a ani zimy, čo mi zvyšovalo osobný komfort. To sa nedá povedať o českých kanadách. Prejdem na podrážku - u českých sa mi po cca dvoch mesiacoch nosenia odlepila jedna vrstva podrážky, takže musel nastúpiť majster obuvník, zatiaľ držia. U BW, tie som nosil a nosím častejšie sa mi takáto vec nestala a to som nosil dvojo. Ak poznáte niekto pocit nárazu pri behu po asfalte v kanadách vz 90, tak tento pocit pri obidvoch kanadách odpadá. Podrážka na rôznych podkladoch dobre drží. Otlaky - tie som nemal, nosím dvojo ponožiek. Ako pozitívum hodnotím aj plastovú výstelku špičky a päty v BW, u českých neviem aká je, ale určite nie kovová. Drží špičku a hlavne na rozdiel od kovovej v zime nechladí končeky prstov. Jedna veľká nevýhoda obidvoch typov je, že nemajú po obvode žiadnu ochranu proti oderom, takže je to časom vidieť. BW kanady majú zvnútra kožu a české látku. Práve pri českých to vidím ako nevýhodu, pretože tá sa časom zvykne hýbať a podľa toho čo som aj čítal od českých vojakov (len už si nepamätám kde - asi military revue) až odlepiť. To sa mne nestalo - okrem hýbania - a pri BW to vôbec neočakávam a ani sa mi to nestalo. BW kanady majú minimum švov - trojmo prešitých, takže aj možnosti na priesak vody je obmedzený. Brodiť nie je problém ani hlbší potok. Zaväzovanie šnúrok je super, ale u českých sa mi začali šnúrky prerezávať na očkách. Okrem veľkosti nohy máte u BW možnosť si vybrať topánku aj na šírku - čiže ten kto má širšiu alebo užšiu nohu si môžu podľa toho topánku kúpiť. Táto informácia je dierkovaná na jazyku topánky, čo je jedna z vecí odlišujúca kópiu od originálu. Každopádne moje preferencie padajú na BW kanady, ale niekedy v budúcnosti by som ich chcel porovnať s americkými. Ak treba doplniť nejaké info, tak dakedy môžem, len treba dať vedieť.
Obrázok užívateľa
sanjuro
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 28 Feb 2011, 10:34
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 03 Sep 2011, 16:52

Vďaka za info o BW kanadách. Pravdupovediac, myslel som si, že nemeckej kvalite možno veriť a som rád, že si mi to svojim príspevkom potvrdil. Do budúcna uvažujem o nich, ako o "kompromise" medzi kanadami vz. 60 a vyššou turistickou obuvou na všestrannejšie využitie. :wink: :yees:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod Chris » 03 Sep 2011, 20:10

Rolf píše:Vďaka za info o BW kanadách. Pravdupovediac, myslel som si, že nemeckej kvalite možno veriť a som rád, že si mi to svojim príspevkom potvrdil. Do budúcna uvažujem o nich, ako o "kompromise" medzi kanadami vz. 60 a vyššou turistickou obuvou na všestrannejšie využitie. :wink: :yees:


Dovolím si jednu poznámku. Keď si ich budeš kupovať tak ARMÁDNY ORIGINÁL nie kópiu od Mil-tecu(dočítal som sa, že stoja za h...o, rovnako ako všetky veci od nich)
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kanady

Poslaťod sanjuro » 05 Sep 2011, 13:58

Chris píše:
Rolf píše:Vďaka za info o BW kanadách. Pravdupovediac, myslel som si, že nemeckej kvalite možno veriť a som rád, že si mi to svojim príspevkom potvrdil. Do budúcna uvažujem o nich, ako o "kompromise" medzi kanadami vz. 60 a vyššou turistickou obuvou na všestrannejšie využitie. :wink: :yees:


Dovolím si jednu poznámku. Keď si ich budeš kupovať tak ARMÁDNY ORIGINÁL nie kópiu od Mil-tecu(dočítal som sa, že stoja za h...o, rovnako ako všetky veci od nich)



Toto som odpisoval jednemu uzivatelovi, tak to sem zavesim - je tam aspon strucny opis, ako rozoznat original BW

Ja som si ich kupoval podla toho aku mam ja nohu - velkost 8,5. BWckarske kanady maju znacenu velkost zospodu podrazky a potom tiez to, ze su antistaticke olejo a benzinuvzdorne - ta velkost je znacena ako 275. Kupil som si aj 270 = velkost 8, ale tie mi boli male, tak som ich predal. 275 mi sadla a mam tam aj priestor na dve ponozky, ktore zvyknem nosit. A ostatne velkosti si od tohto vypocitas. Cize 280 = velkost 9 atd. Potom mas velkost vydierkovanu na jazyku - ta je prva, druhe vydierkovane cislo je sirka - napr. 103 - je to priemer. Ja mam sirsi priehlavok a sadlo mi to v pohode. No a potom je tam datum vyroby a este kodove cislo firmy, ktora to vyrabala (aspon si myslim), pretoze tie kanady vyraba viacero firiem. To su aj dolezite znaky, ktorymi rozoznas original od blbej kopie - podrazka a dierkovanie na jazyku. Ak chces kludne to zaves do prispevkov, moze to posluzit, ak nie dufam, ze ti to pomoze. Ako som hovoril, som s nimi spokojny, aj ked si treba zvyknut na ich tvar. Chel by som si zaobstarat aj 2005, lebo som na nete cital (ale neviem najst link) recenziu o ich porovnavani, a ze 2005 su zevraj este pohodlnejsie. Ale neviem ako to je s trvacnostou, ci sa na 2005 neodliepa podrazka ked je nastrekovana na botu, no nemyslim si, ze by Nemci riesili smejdy. A porozmyslaj aj nad americkymi, pretoze sa daju zohnat v podobnej cenovej relacii a zevraj su tiez pohodlne. Ak mas este nejake otazky kludne sem s nimi :)
Obrázok užívateľa
sanjuro
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 28 Feb 2011, 10:34
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Kanady

Poslaťod Rolf » 05 Sep 2011, 17:25

Ešte raz dík za info sanjuro. Myslím, že všetko podstatné si napísal veľmi podrobne, takže ďalšie otázky nie sú potrebné. :yees: Ale ako som už spomenul, plánujem ich do budúcna, hneď teraz ich kupovať nebudem. Zatiaľ som chcel iba vedieť praktické skúsenosti od niekoho, kto ich používa, aby som ako sa vraví "nekupoval mačku vo vreci". :wink: Nevedel som, že existujú aj kópie tejto obuvi... :-k :evil:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 10 Okt 2011, 23:45

Hadajte čo sa mi stalo z kanadami vz. 2007???
Nie nie, sekli ste sa, neodlepila sa mi podražka. Praskli mi stehy na päte :D.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 11 Okt 2011, 16:37

vravel som ze je to shit, a stale sa mi to potvrdzuje
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod Ambor » 12 Okt 2011, 10:17

Napriek štandardnej zlej kvalite Mil-Tecu, okrem pár iných vecí mám od nich aj kanady s Cordurou. Už ich mám niečo vyše 3 rokov, stále držia, sú veľmi mäkké a pohodlné aj keď nie sú vodotesné, tak na bežné vychádzky úplne super. Takže by som zdôraznil, že Mil-Tec je skôr na jemné nosenie, určite nie pod záťažou, nebodaj aj s ruksakom, alebo v extrémnych podmienkach a netreba apriori zatracovať všetky ich výrobky.
Čo ťa nezabije, to ťa posilní...
Obrázok užívateľa
Ambor
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 12 Sep 2011, 07:20
Bydlisko: BA okolie
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia