Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod mipa » 18 Nov 2011, 12:34

Kapo píše:...


Mas pravdu odbornik nie som, ale s medvedicou a jej mladymi som sa uz stretol, cize teoretik nie som. Prosim ta, ktorý nas dravec sa naprv nesnazi svoju korist - zvyraznujem KORIST, pred zozranim zabit? A ktori dravci sa s nou hraju? To co je zas za kravinu? Medvede u nas nezabijaju (neviem kedy naposledy medved u nas zabil cloveka) ludi preto aby si na nich pochutnali, ale zo strachu, dovolujem si tvrdit 99,9% pripadov, to dokalicenie je o 2-3 uderoch a pripadnom zahryznuti. Asi by to lepsie objasnili praktici, ale myslim si, ze moj nazor nie je uplne scestny
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Kapo » 18 Nov 2011, 21:11

mipa píše:...


Si videl niekedy obyčajnú kočku? Dokaáže sa hrať s korisťou /myš, jašterica/aj hodinu. Už si videl psa, alebo vlka? Ako sa vedia pohrať z iným zvieratkom? To, že si videl medveďa, neznamená...........vôbec nič. Ako ten celý tvoj príspevok. :wolf:


Edit oboch príspevkov by Sally - Kapo má recht, citovať tak dlhé citácie je kontraproduktívne, stačí len pár viet a je každému jasné "wo co go."
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod mipa » 19 Nov 2011, 09:32

Ok nema zmysel sa s tebou hadat Kapo, myslel som lesne zvery, nie macku domacu, ktora ma dostatok potravy a je hrava, predpokladam, ze macku divu nemas doma na dvore, to iste pes, neviem ako si do toho zakomponoval vlka, no nic, len zakladna vec o ktoru sa jednalo, co nerobi ano ta tvoja macka ani tupy krokodil je, ze ked korist ZERU tak je mrtva, aj ten tupy krokodil che najprv korist utopit aj macka ju pred zranim zabije ci sa s nou hrala 5 alebo 6 hodin, to je to co mi pride prinajmensom divne - ci uz zenska v tom clanku este telefonovala mame ze ju zere medved, to je uz haluz sama o sebe, ale svet je maly a o nahodu tu neni nouze :lol: ; takze je vela tipov ako sa spravat pri stretnuti s medvedmi, ano mas pravdu, ze moje stretnutie s chlpaticou nic neznamena, ani som sa nestal vacsim odbornikom, ani rozdavacom zarucenych info co zabera alebo nezabera pri stretnuti tretieho druhu :), ale som o skusenost bohatsi a o to sa mozem podelit. Ako povedal Saly - stat nepohnut sa robit vacsieho a pod, asi na tom nieco bude, ja som stal ani som sa nepohol, lebo som nevedel co mam robit, nemal som v hlave nic, to sa :bear: po mne rozbehla, ale predo mnou sa otocila a zduchla-chcela dat priestor malym na prchnutie; tvoje pripomienky o zbrani 44 alebo 357, alebo gulovnica, brokovnica, samopal, utocna puska, RPG su na 3 veci, medved ked utoci, tak je to zvycajne, ked prides nechtiac do jeho utocnej zony - prekvapis ho na cca do 20-30 metrov a to nemas sancu uz nic urobit, je naozaj velmi rychly; utiect pred medvedom je somarina, ja ked som videl ako sa ten kolos na mna vali .., no proste neutecies; najzakladnejsia vec je dat o sebe v lese vediet, byt hlucny, lesne zvery radsej zduchnu, lebo sa cloveka boja, to plati aj o medvedovi; vsetky pripady napadnutia u nas, pokial mam vedomost, boli z vyplasenia medveda na relativne kratku vzdialenost, kedy o sebe nevedli ani zver ani clovek. Pri samotnom napadnuti neviem co robit, uz som niekde cital, ze medved napadol lesnu robotnicku, ta ho mrskla kyblom ko kotrbe a medved plachol, cize vsetko je relativne a individualne, howg
Naposledy upravil mipa dňa 19 Nov 2011, 11:38, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod medved » 19 Nov 2011, 10:59

rady ako utekat sikmo z kopca,uskocit, ... by som odporucal vyskusat ich autorom aby pochopili co za voloviny radia.celkovo beh je najlepsia cesta k tomu ako vyprovokovat utok.ako tu uz bolo pisane najlepsie je ostat stat,popripade pomalinky cuvat.naposledy som sa stretol s medvedicou a 2 medviedatmi koncom leta,kedy prisli ku mne na 20 -25m,sok pre obe strany,ked sme sa zaregistrovali.ja som sa postavil,medvedica zarucala,srdce mi vybehlo do krku,pohladom si ma pomerala ,otocila sa a odisla.ak medved utoci,tak vacsinou to len finguje.iny pripad je poraneny,alebo inak vynervovany medved,tam je zbitocna rada,lebo reakcia od jedinca k jedincovi bude ina a pravdepodobnost fyz.kontaktu vysoka.
nieco ine je mackovita ,psovita selma a nieco ine je medved ... mackovite selmy pokial maju dostatok potravy a hlavne mlade jedince,sa zabavaju s koristou.
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Kapo » 22 Nov 2011, 01:54

Mipa, ja sa s tebou nehádam. Len skús viac pozorovať, a pochopiť, ako a prečo sa správajú zvieratá. Ten prípad z ruska, o tej dievčine, čo telefonovala matke, keď ju medved /pred tým, než sa zaregistroval na bushcraftportál :mrgreen: / žral som uviedol len ako pikošku, nie ako typický príklad správania sa medveďa. A nepodceňuj kočku domácu. Od kočky divej sa vôbec nelíši. Aspoň čo sa lovu týka.V každom prípade je ale isté, že každé stretnutie s divým zverom môže mať iný priebeh. Každé zviera má iné skúsenosti, nálady, povahy- Tak ako je to aj s človekom.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Kapo » 22 Nov 2011, 01:57

medved píše:........nieco ine je mackovita ,psovita selma a nieco ine je medved ...


Pozerám, že sa vyznáš. A medveď patrí do akej skupiny šeliem? Mackouškových? :D
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod mipa » 22 Nov 2011, 08:21

Kapo píše:
medved píše:........nieco ine je mackovita ,psovita selma a nieco ine je medved ...


Pozerám, že sa vyznáš. A medveď patrí do akej skupiny šeliem? Mackouškových? :D


Nie Kapo, do medvedovitych: http://sk.wikipedia.org/wiki/Medve%C4%8F_hned%C3%BD
A moja reakcia na ten pribeh s tym dievcatom a medvedom je o tom, o com je su spravy z bulvarnych medii - proste vyprodukovat senzaciu je podla mna o tom ze mas nejaky nosny pribeh o babe co ju napadol medved, nejaky cas pred tym s niekym telefonovala, a aby to bolo zaujmavejsie, tak to bolo treba spojit, trosku dotvorit a kacicka je na svete, to je moj nazor na pracu nejakych medii, lebo taketo pribehy ich predavaju. Takze tak.
Obrázok užívateľa
mipa
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 31 Mar 2011, 08:30
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 42 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod atti.hombre » 27 Nov 2011, 13:36

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod w1k » 27 Nov 2011, 14:49

Medved nie je nebezpecne zviera, pokial ho clovek doslova nevyrusi pri brlohu s mladatami.. Ak zautoci, tak len pri stretnuti na par metrov a to len na ochranu mladat, resp. pokus o zahnanie cloveka, nie o potravu. Ak na vas natrafi medved (teda opacna situacia), zuteka.. To iste ak vas zavetri na par desiatok-sto metrov..
w1k
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:40
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 64 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod laci » 09 Feb 2012, 22:37

zdar,

chcem sa spytat :_)

asi mesiac -2 chodim do lesa v okoli ke,,, diviaci srnky zdrhaju ako len mozu ,,naposledi dva kance -mega kance tak 150 kilo na 10m z hustiny vybehli od vtedy bucham s drevom o kmene stromov :) ,,kazdopadne teraz som sa vratil z lesa ( lesna cesta ale tma..) a pocas cesty do kopca som pocul asi 10min zvuky z lesa, zastal som ,zasvietil do lesa a odrazili sa mi 2 zelene oci,, myslim ze to bol vlk, pes nezvykne velmi sledovat ludi v lese ze? cca tu http://g.co/maps/2mu8n potom som pocul aj zavyjanie....co si myslite ? bol daleko asi tak 15 m odomna, pomaly som sa otocil a siel domov :)))) , zredlo mi trosku viac ale snazil som sa pohodit :) a az teraz som zisitl ze este nebol ani 1 pripad utoku na clove vlkom...
dik :-)
laci
 

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Kapo » 12 Feb 2012, 00:52

Vlk nemá zelené oči.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod stormmast3r » 12 Feb 2012, 01:41

Pochybujem, žeby bol vlk tak blizko košic :-k skor by som to videl na nejaku srnku. Raz ma tak vyľakali 2 červene oči, na ktoré som zasvietil čelovkou. Vizerali fakt :twisted:
Zavýjaju aj veľke napr. ovčiarske psy.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod medved » 12 Feb 2012, 17:34

nepozeraj uz tolko TV ... :wink: vlk pokial by o tebe vedel by zmizol skor ako by si vobec zistil ,ze tam nieco je ... najskor nejaky tulavy dunco ti robil spolocnost :D
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Peťo » 12 Feb 2012, 19:14

neprecital som vsetky prispevky z tohto fora tak mi prepacte ak sa zapajem nevhodne ale v casopise polovnictvo rybarstvo som cital jeden clanok chlapik isiel na polovacku pravdaze sam a mal zo sebou aj mobil este nieku staru nokiu nechcel si ho brat ale zena mu ho schovala do batoha ked prechadzal lesom tak natrafil na medvedicu z dvoma mladimi medvedica sa po nom hnet rozbehla srielal aj do vzduchu aj po mladych ale stale bezala proti nemu a zrazu mu zazvonil mobil este niaka stara znelka a medvedica zostala ako mrtva uplne ztuhla a po chvilu usla . mal stastie keby mu manzelka ten mobil tajne nedala do batoha a nevolala mu asi bi ten clanok nebol :D :D
Peťo
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Jan 2012, 22:04
Bydlisko: Ilava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Kapo » 13 Feb 2012, 12:16

Peťo píše: tak natrafil na medvedicu z dvoma mladimi medvedica sa po nom hnet rozbehla srielal aj do vzduchu aj po mladych ale stale bezala proti nemu ........


Tomuto nerozumiem. To akože pri úteku srielal po mladých medvedíkoch???? To potom škoda, že ho nedobehla...
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia