Predstavte sa

Pre všetkých nových členov fóra možnosť sa krátko predstaviť

Re: Predstavte sa

Poslaťod manek2364 » 20 Nov 2011, 16:42

Ahoj byvam na Orave predtym v Nitre asi od 10 rokov sa venujem turitike a taboreniu ,teraz mam 47 a ešte ma to stale baví.Pri surfovani na internete som prisiel na to ze zalesactvu sa teraz hovory bushcraft tak som skusil pridat: .sk a bolo to.Som rad ze som nasiel toto forum, je tu pre mna vela noveho s bushcraftu a su tu fajn ludia.Ludia ktorych tesi prespat niekde v horach pri praskajucom ohniku pod hiezdami.Ahoj.
Marian
Obrázok užívateľa
manek2364
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 07 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: Nitra ,Kamenna 94
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 20 Nov 2011, 17:35

manek2364 vitaj a prilož na náš imaginárny ohník! :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Bacil » 20 Nov 2011, 22:35

Ahoj všetkým!
Síce toto nie je môj prvý príspevok, ale hádam sa nenahneváte... :wink:
Som zo - hm - Zvolen, Železná Breznica a hrad Čabraď - na týchto troch miestach sa vyskytujem 90 % času - stačí si vybrať a mať šťastie.
Vďaka bratom brázdim naše lesy (teraz už pomenej) od malička, už ani neviem odkedy - cca 1982? (Atti oprav ak vieš lepšie). Neskôr sa k tomu pridali hrady - nakoniec som zostal verný len jednému, ktorý mi berie veľa času - ale mám ho rád :)
Nevyhľadávam extrémy či hraničné situácie - do lesa idem radšej oddychovať, uvolniť sa - stresu a nepohody si užijem v práci v teréne viac než dosť.
Koníčky: keramika, sklo, šerm - gotika, lietanie, Čabraď, lesné víly...
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 21 Nov 2011, 09:56

Kto si má pamätať nejaké dátumy?...veď to bolo v minulom storočí!...ale vitaj a verím,že zas dakedy zapálime aj skutočný ohník niekde pod hviezdnatou oblohou... :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Bacil » 21 Nov 2011, 11:38

atti.hombre píše:...ale vitaj a verím,že zas dakedy zapálime aj skutočný ohník niekde pod hviezdnatou oblohou... :yees:

Jasne, aj k tomu príde :-) - stačí najbližšie prísť na výpal keramiky ku mne... aj nocovať jesto kde pod hviezdami, aj oheň je (ak podpálime humno tak aj trochu väčší), aj divé šelmy môžme od nás odháňať - biely vlk, ľadový medveď, smrdutá príšera, tuleň grónsky, gumypes - nehodiace škrtni alebo si vyber :wink:
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod w1k » 27 Nov 2011, 14:44

Ahojte, som tu novy..
Toto forum som nasiel nahodne, cez google. Bushcraftu sa venujem od 2007 a priroda ma zaujima prakticky od mala.. Rad fotim zver, zatial len s pozicanym 100mm, ale setrim na lepsi teleobjektiv :), meteoricke roje a burky..
mam postavene nieco taketo a v lete tam chodime posediet, opekat a tak podobne.. Je to vlastne mensi plac s pristreskom, ohniskom, oplotenim, stromami na lezenie a podobne. Snazim sa o to tam nejak udrziavat, no prostredie sa tam meni kazdy pol rok (udumierajuce stromy, atd) a v lete je tento flek niceny navalmi studentov z nedalekeho internatu. Za 3 roky co to tam mame postavene to bolo 2x znicene a raz uplne vypalene.. vzdy som to ale postavil nanovo. Buduci rok planujem kazdy den vecerne kontroly.. :)
Obrázok
w1k
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:40
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 64 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod lynx » 27 Nov 2011, 15:26

Vitaj, w1k, fotky mas super, ked budes mat teleobjektiv bude to bomba... :camp:
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod w1k » 27 Nov 2011, 16:33

Vdaka, zajtra sa chystam na nas flek urobit panoramaticky snimok celeho miesta aj s nejakym tym obkecom.. siel by som aj dnes, ale priatelkaaa chceee fotit kvapky vo vode.. ach :)
w1k
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:40
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 64 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod w1k » 27 Nov 2011, 16:48

Ospravedlnujem sa za zahlcovanie fora, ale neda mi este trosku blizsie, pridam aj fotografie, kedze mam k tym veciam naozaj velky vztah..:)

Astrofotografia:
http://foto.podstromami.com/astro/

kedysi moj najublubenejsi konicek.. dlhe hodiny som fotieval vonku v tme, sam, len s motorizovanou montazou dlhe expozicie nocnej oblohy.. montaz som vsak kvoli velkym financnym narokom astrofotografie a kopcu inych aktivit musel predat, teraz fotievam len meteoricke roje.
--------------------

Atari 800xe:
http://foto.podstromami.com/atari800xe/

Moj prvy pocitac, prilezitostne sa v tom sprtam
--------------------

šmído:
http://foto.podstromami.com/smido/

Maly, poblazneny kocur..
------------------

Burky, blesky a podobne:
http://foto.podstromami.com/burky-blesky/

V lete asi moje najvacsie hobby, hlavne v noci. som schopny vysledovat si prichod studeneho frontu a cakat nan az do rana dokym nepride burka.. Podarilo sa mi vyfotografovat aj trombu/lievik - zarodok tornada, jav vsak trval asi 5 minut.. Ak to vyzera na burku cez den, chodievam aj do terenu. Najblizsie stretnutie s bleskom mam asi na 100m, na chvilu som vtedy oslepol a ohluchol.. rad fotografujem aj stromy zasiahnute bleskom, su ako keby porezane od hlavy az po paty.. Kedze bleskov mam az az (aj tie blizke), buduci rok chcem experimentovat - panoramy nocnych burok, blesky pri velkom ohniskom, atd..

------------------
Sutre:
http://www.foto.podstromami.com/sutre/

vo volnom case beham po slovensku, po starych banskych stolnach, haldach a kamenolomoch a snorim po skamenelinach alebo mineraloch.. rabovanie v poslednych rokoch vsak znizuje sancu na nalez na velmi malu, resp. treba par hodin hladat..
w1k
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:40
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 64 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod pawuk » 27 Nov 2011, 16:55

nazdar kybčanko :)

určite tu budeš prínosom a dúfam že sem tam priložíš troška drievka na ohník :camp:
...človek je jediné zviera, ktoré je cítiť dymom...
Môj youtube kanál
e-shop
Obrázok užívateľa
pawuk
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 19 Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 57 x
Dostal Ďakujem: 50 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Kingo » 30 Nov 2011, 00:22

Čaute bojovníci som s Piešťan, v prírode resp. v lesoch som prakticky od mala keďže máme chatu v lesoch za Partizánskym a som tam pomerne často takže bushcraftu sa venujem už nejaký ten rôčik. Som "maniak" do nožov a pomaly sa začínam venovať horolezectvu. K fóru som sa dostal už ani neviem ako :D najskôr asi cez google. Fórum sa mi veľmi páči zatiaľ som tu našiel veľa užitočných vecí a rád.
Obrázok užívateľa
Kingo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 30 Nov 2011, 00:07
Bydlisko: Piešťany
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 30 Nov 2011, 08:40

Vitaj klon grilovaneho medveda pri nasom ohni. Tu chatu pri Pe ti budem musiet niekedy preverit aby sa ludia z tohoto fora dozvedeli ci je vhodna pre bushcraftove aktivity.... :wink:
Este raz a vitaj... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod macakv » 30 Nov 2011, 16:33

Kingo píše:Čaute bojovníci som s Piešťan, v prírode resp. v lesoch som prakticky od mala keďže máme chatu v lesoch za Partizánskym a som tam pomerne často takže bushcraftu sa venujem už nejaký ten rôčik. Som "maniak" do nožov a pomaly sa začínam venovať horolezectvu. K fóru som sa dostal už ani neviem ako :D najskôr asi cez google. Fórum sa mi veľmi páči zatiaľ som tu našiel veľa užitočných vecí a rád.
Vitaj....ked tu niekto niečo napíše o nožoch,tak to je na 100pro moj človek :mrgreen: Dufam,že obohatíš našu galeriu o nejaké svoje knives :yees:
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod macky » 01 Dec 2011, 22:10

Caute vsetci!
Asi ako vsetci aj ja som vyrastal v lese,so psom sekerou na biku atd.
Specialne chcem pozdravit chlapcov z okolia levocskych vrchov-Kezmarku a pod.Prestahoval som sa pre osmymi rokmi na juh levocskych vrchov.Potrebujem sprievodcov-ci uz pesi alebo na biku.
macky
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 13 Nov 2011, 15:29
Bydlisko: Spišský Hrhov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Hanz » 04 Dec 2011, 20:08

Ahoj všem
Jsem ze severních Čech a je mě 19. V létě se věnuju horolezectví a v zimě trampingu, tedy se celoročně toulám a pospávam v lesích. Rád bych se zde něco přiučil o lesních dovednostech. Skladuju haldy vojenské výstroje, zajímám se i o nože a střelné zbraně. Tedy trošku militarista, jinak mě baví sport všeobecně (kolo, běžky,...), težší turistika a ježdění na motorce.
Hanz
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Dec 2011, 19:23
Bydlisko: Severní Čechy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia