Obuv na zimu (extrém)

Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod emo_hunter » 03 Nov 2010, 13:48

Zdravím Vás přátelé ... :D ,

tak som rozmyslal, blíži sa nám krásna zima (očakáva sa dlhá a krutá => t.j. žiadny turisti v lese :twisted: ,žiaden hmyz :x ) a čo si obuť. Napadlo ma toto http://www.asmc.de/en/Footwear/Boots/Cold-Weather-Boots-Fox-40C-black-p.html. Je to do -40 oC. Myslím si, že to je super cena za super kvalitu ... alebo nie ? :idea: :x
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod sally » 03 Nov 2010, 17:33

Firma MFH je dcéra Mil-tecu (resp. pobočka...), teda úroveň a kvalita je veeeeľmi otázna - zobral by si si na túru topánky alebo batoh od miltecu? Môžeš natrafiť na dobrý kus, čo ti bude slúžiť roky, no je veľká šanca, že budeš nadávať ako chorá vrana.

Ja osobne obuv v zime riešim rovnako ako v lete - turistická obuv s kvaltinými turistickými ponožkami. V zime naviac nahodím návleky (mám britské, že vraj s goráčom, pred nimi som mal a ešte stále mám nejaké lacnejšie z tatrasportu) a môžem sa snehu vysmiať. Keď topánky premoknú - a pri dlhom pochode snehom premoknú určite, tak vysušiť, ráno rozmraziť a ide sa ďalej. V zime je raz tak dôležitá zásada, ktorú dodržiavať treba i v lete: aspoň jedny rezervné ponožky naviac. Teda v zime aspoň 3 rezervné ponožky naviac.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 03 Nov 2010, 20:12

ja to vidím tak, že to sú topánky do veľkých mrazov a v našich zimách okolo nuly sú nevhodné, skôr sa Ti v nich budú potiť nohy lebo nevyzerajú nijako priedušne ani trvanlivo. v mojich kožených topánkach som chodil v zime , v mrazoch tak minus 10 - 15 a s dvomi ponožkami to nebol problém. Horšie bolo, že ostré ľadové kryštáliky veľmi poškodzovali kožu topánok.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod sally » 03 Nov 2010, 20:24

vvlaadoo - skús použiť návleky. V každom turistickom obchode ich kúpiš za pár šupov (nemusia byť nutne ultra mega hyper premakané a z goráču). Mne na zimnom muráni doosť pomohli.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 03 Nov 2010, 22:39

Ale to je jasné, to bolo asi pred tromi rokmi, návleky som mal ale špice topánok boli pravdaže odkryté. To si ani neviem predstaviť ísť v snehu bez návlekov. Na snehu bola tvrdá ľadová kôra, ktorá sa prebárala a odierala kožu. Tam sa už asi vyžaduje použitie nejakých skialpinistických plastových topánok. V zimných podmienkach, v snehu, chodievam bežne, ale chcel som varovať pred možným poškodením topánok.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod sally » 03 Nov 2010, 23:08

neviem ako ty, ja mám na starých Asolo kaučukovú (či aká guma) špicu - jednak chráni prsty, keď zakopnem a jednak je super práve na predieranie sa snehom.

Inak, tá abrazívna vlastnosť snehu sa dá super využiť, keď má človek zašpinené topánky (bahno...) - stačí sa prejsť pol hoďku snehom bez návlekov a topánky sú krajšie ako nové.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod Adno » 04 Nov 2010, 01:58

Alebo pouzit celotopankove navleky, napriklad od Berghausu - Yeti gaiters:
(nie su to moje obrazky)
Obrázok
Obrázok

Su z gore-texu XCR, vo viacerych velkostiach. Ja som si zaobstaral najväcsiu velkost. Doteraz mi lezia v skrini, nenatiahol som ich na topanku ani raz :x Inac by to mohla byt fajn vecicka :) teda tym ludom, co to v pohode zapasuje.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod emo_hunter » 04 Nov 2010, 18:05

Uha to vypadá fajn Adno, kde si to zohnal ? =P~

//omg :cry: ja tam sa neviem vobec pohybovat a ani paypal nemám, lebo neviem potvrdit kartu :oops: :roll:
Naposledy upravil emo_hunter dňa 05 Nov 2010, 21:19, celkovo upravené 1
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod Adno » 04 Nov 2010, 18:59

Z ebayu, tak ako aj 99% ostatnych veci :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod ňaňo » 29 Apr 2011, 12:35

Ja mam ASOLO LHOTSE nakolko robim aj vysokohorsku turistiku + jar - jesen garmont Bronco ale tie sa tusim uz nerobia inac spokojny z oboma modelmy
ňaňo
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 26 Apr 2011, 21:18
Bydlisko: Prievidza
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod palo » 05 Dec 2011, 20:12

Obuv na zimu nosim tuhle http://www.manutan.sk/trekingova-obuv_M8752288.html trekovou obuv. V lete nosim stejne boty.
palo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 05 Dec 2011, 19:41
Bydlisko: Čadca
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod Panters » 06 Dec 2011, 00:15

http://www.magnumboots.com/sk/boots/eli ... d-wet-wpi/
je to cool bota do extrému ako stvorená.
Panters
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 25 Júl 2010, 23:12
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod omuniverz » 08 Dec 2011, 22:54

zdravím, skúste kvalitnú značku z Kanady - Kamik - Nordic Pass /// http://outdoorsport.sk/n/index.php?rout ... ct_id=1331
omuniverz
 

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod creobroter » 09 Dec 2011, 16:35

do extrému je dobrá väčšina klasických vysokých topánok na turistiku
načo treba dať pozor je podrážka, dosť záleží aka tvrdá, zobrať si na vylet do prírody kusok od domu tvrdé Déčka je hluposť :)
dalej by som bral celkoženné, nech je tam minimum švov- lebo švy su kameň urazu väčšiny oblečenia určeneho do extremu. cez švy to začina pretekať zpravidla ako prvé
výrobcovia začali po obvode topanky šiť gumenú ochranu, to oceníte hlavne ak sa pohybujete po skalách, nedodriapete topanku, ale len pooškierate tu gumu, čo je fajn
a to že pri topankach je napisane, že vydržia aj minus 50, je sice pekné, a topánka "možno" tolko aj vydrži, ALE vaša nôžka asi nie
lebo každý kto chodí v zime spať do lesov vie, že ak ostanete v klude, ostane vam na nohy zima, strašná zima aj ked je ovela viac ako minus 50, moj extrem je asi minus dvadsať a riešil som to neustalym pohybom, ked už bolo toho dosť zaliezol som do spacaka
rovnako rano dať nohu do studenej toanky nie je boh vie čo, a tiež na to pomože len pohyb

takže tie extremne čisla nie su podla mna až take pravdomluvne
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod kubo » 19 Sep 2012, 13:21

Presne tak..
Do extrému s extrémnou výbavou! Ľudia si nevedia uvedomiť že noc už pri -1 môže mať FATÁLNE následky...
Spal som aj v takých extrémoch kde zamrzla aj klasická Praktica :mrgreen: to bola noc :wolf:
Obuv je prvoradá vec.. Baffin - Kamik a samozrejme aj FOX..
Tie snehule Fox nie sú na chodenie ale na postávanie či pri ohni alebo na rybách alebo posed a pod..
Kamik a Baffin sú špičkové značky ktoré sa používajú na expedície na sev. alebo juž. pól...
Tak isto v nich chodí celý sever Kanady a Ameriky.. Tam ľudia vedia prečo to nosia..
Rád by som videl človeka po kolena v snehu a na nohách B-čka 5 ročné GTX topánky :) po 3 dňoch :DD
Chlapec by si to dlho pamätal :mrgreen: čierne nechty a červená kožička :lol:
Bolo už šeličo a skoro zakaždým si to jeden dvaja dosť dobre pamätajú :D
Je ešte jedna možnosť a to je možnosť vytiahnuť vnútornú botičku a šup do spacáku..
Podľa mňa zimné táborenie nieje o tom prísť, ledva postaviť stan zjesť zamrznutú klobásku nepiť lebo nieje čo a potom
si všetko na seba obliecť a zaľahnúť do spacáku a trpieť celú noc.. že šak ráno slnko ohreje :lol:
Poriadne topánky sa dajú kúpiť už za 50€ Fox a ide to po 300€ za špicu ozaj do extrémov.
Dobrý výber má Peter Valušiak ale aj poľovnícke potreby ktoré nepredávajú Čínu...
Snehule zavesíš na batoh prídeš prezuješ a krásne teplo až nechceš ísť spať.
A verte je to otestované Milovníkmi táborových ohňov.
Keď bude vlastniť niekto niečo typu snehula a pod. dajte vedieť o koľko si viac užívate pobyt v zime. :wink:

Ahoj!
Kubo
kubo.lukas.jakubik@gmail.com

Vidieť trampa bez gitarky je zázrak, ale vidieť buschcraftera s gitarou je neuveriteľné!
kubo
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 31 Jan 2012, 00:02
Bydlisko: Solčany
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Ďalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia