Bushcraft vs slovenske zakony

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod mihal » 22 Nov 2011, 19:55

ale aj urobiť oheń, uloviť kamzíka alebo svišta a zjesť ho , v ohrození života podchladením a podvíživou :)
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod sally » 23 Nov 2011, 10:20

"Pokračovať v noci bez osvetlenia neznámym terénom považujem za bezprostredné ohrozenie života alebo zdravia človeka."
Budy, len aby to za ohrozenie života považovali aj naši "ochrancovia" prírody. :yees:

V ČR bol súd s chlapíkom, ktorý pod celtou nocoval v lese (bez ohňa) a ochranári ho chceli odtiaľ vyhnať a dať mu pokutu, že táborí. On, že nemá stan a teda netáborí. A čuduj sa svete, súd mu dal za pravdu.
Vychádzajúc z toho, že naše zákony sú si v mnohom podobné, ak si v lese nespravíme oheň a spíme pod celtou, príp. v hamake = NETÁBORÍME a všetci nám môžu fúkať práškový cukor. :twisted: :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod fatal_error » 14 Dec 2011, 22:54

Neviem ci sa to tu niekto pytal alebo nie nenasiel som nic.... MOZEM IST DO LESA KRIZOM KRAZOM AK JE POLOVNICKA SEZONA? Polovnik by mal vediet a vidiet na co mieri nie? je alebo nieje zakaz vstupu do lesa cez sezonu? DIK za info :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod juraj1974 » 14 Dec 2011, 22:57

Mozes ale nesmies sa cudovat ak sa nieco stane... :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod fatal_error » 15 Dec 2011, 13:36

OK zastavil som nasich panov policajtov...ano mozem si chodit krizom krazom pokial pozemok neni oznaceny typu "zakaz vstupu". Na to ze je polovnicka sezona som dostal odpoved ze striela sa vtedy ked su povolenky, co je u slovenskych polovnikov 365 dni v roku :P
Takze hor sa kade tade :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod sally » 16 Dec 2011, 20:03

Fatal Eror - ešte by som doplnil, že čo sa týka lesov/lúk... samotná ceduľka "Zákaz vstupu" nestačí, pozemok musí byť aj oplotený. Pokiaľ si niekto len natlčie na okraj lesa ceduľku "zákaz vstupu," tak si môže ísť fúkať práškový cukor, nemá to žiadnu platnosť. (tak nás to cca 5 rokov nazad učili na kurze vedúcich pre prácu s mládežou)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod lynx » 16 Dec 2011, 21:19

Tak ale to je riadna hovadina (s tymi polovnikmi), on ked ma povolenku/lovnu sezonu na odstrel, musi mat urcene, co moze strelit, takze ked si neni isty na co mieri, tak jak moze strielat ?!
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod fatal_error » 17 Dec 2011, 12:52

Hej sally, to je pravda, ze musi byt oploteny ten pozemok. On mi to vravel ten poliš :) len som to tu zabudol napisat.

Lynx noooo ano, v podstate u nas myslim neexistuje nieco ako polovnicka sezona jak v USA proste tu je to tak ze je to vo vseobecnom povedomi ludi, ze polovnici si v tomto obdobi beru viac povoleniek lebo je to prave odbdobie na odstrel zveri. A striela v podstate furt, myslim celorocne, ved co si budeme nahovarat nasi polovnici (cest vynimkam) fakt strielaju o sto sest. Cielom by si mal byt isty no casto alkoholom podgurazeni pani nemusia vzdy asi trafit to na co mieria :D...

Pred 3 dnami som bol v lese a pocul som vystrel no nejak som sa na to nesustredil dalej, takze ludia ked pojdete do lesa zozente par kamaratov, pouzite moj oblubeny styl http://www.youtube.com/watch?v=QRxBKkUhpUc a vyhnete sa problemom :D :D

:camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod medved » 17 Dec 2011, 17:52

sally píše: "Zákaz vstupu" nestačí, pozemok musí byť aj oplotený


- to urcite byt nemusi,prislusny OLU je povinny na pristupove cesty ,turisticke chodniky dat toto upozornenie a to,ze ty sa tam pohybujes napriek zakazu vedome,alebo nevedome z dovodu behania mimo tychto tras uz nikoho nezaujima.

- fatal_error - krizom krazom mozes behat po lese kedykolvek bez ohladu ci je polovnicka sezona,alebo nie ,pokial nariadenie prislusneho OLU z nejakeho dovodu neobmedzi pohyb v danej oblasti a samozrejme pokial sa nejedna o najvyssi stupen ochrany
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod grizlly » 18 Dec 2011, 16:15

ja som dnes vybehol len tak naľahko do lesa s mačetou v ruke pre imelo , na dekoráciu na vianočný stôl , keď tu zrazu z lesa smerom ku mne partia poľovníkov v reflexných vetách vypadali skôr ako cestári ale slušne som sa pozdravil a poprial im Lovu Zdar a obišlo sa to bez zbytočných otázok typu čo tu robím a aký je účel môjho pobytu v lese ako to títo páni zbohatlíci majú vo zvyku :bear:
grizlly
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 11 Mar 2011, 22:43
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod sally » 19 Dec 2011, 23:43

Grizzly - neoznačuj všetkých poľovníkov pejoratívnym výrazom za zbohatlíkov, niekto :bear: by sa tu mohol uraziť :mrgreen: :twisted:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod w1k » 19 Dec 2011, 23:59

noo polovnici.. to je na dlho.. kazdopadne viac skodia ako robia dobre
w1k
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:40
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 64 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod grizlly » 20 Dec 2011, 11:47

no poviem to asi takto keď vidím ako sú nahodený výbava za tisíce nože od popredných výrobcov a nevie vyvrhnúť srnca tak tam nastupujú starý poľovnícky harcovníci znalí veci ktorých tam vidím stále menenej a menej pretože na poľovačkách sa dohadujú veľké obchody a to nieje pre uši poctivých poľovníkov , tí sú tam len na to aby ukázali kde je zver a na je vyvrhnutie aby si náhodou páni nezašpinili posledný výkrik poľovníckej módy , bohužiaľ je to tak že poľovníctvo ostalo zábavou bohatých a vplyvných ľudí
grizlly
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 11 Mar 2011, 22:43
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod macmatej » 22 Apr 2012, 23:11

Inak ako je na tom hamaka? Bez celty nad hlavou nemam ani stan ani pristresok. Nedotykam sa zeme, tazke tam vlastne ani niesom :)

A co varice na drevo? Napr. hobo stove. To vlastne ani nie je otvoreny ohen.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod radeton » 23 Apr 2012, 21:18

grizlly píše:no poviem to asi takto keď vidím ako sú nahodený výbava za tisíce nože od popredných výrobcov a nevie vyvrhnúť srnca tak tam nastupujú starý poľovnícky harcovníci znalí veci ktorých tam vidím stále menenej a menej pretože na poľovačkách sa dohadujú veľké obchody a to nieje pre uši poctivých poľovníkov , tí sú tam len na to aby ukázali kde je zver a na je vyvrhnutie aby si náhodou páni nezašpinili posledný výkrik poľovníckej módy , bohužiaľ je to tak že poľovníctvo ostalo zábavou bohatých a vplyvných ľudí

polujem vyše 20 rokov a s týmto čo si tu napísal musím bohužiaľ plne súhlasiť do poĺovníctva sa nasťahovalo kopu snobov ktorý už nevedia akú výstroj by si mali zakúpiť a ucta ku zverine a polov.tradíciám su im nejako cudzie.neraz som musel pánkom vyvrhnúť a rozporcovať po výrade diviaka hoci mal na opasku drahší nôž ako celá moja polov.výstroj nemohol som sa totiž na to pozerať čo s tým dokazoval. :shock:o tom že sa po lesoch nahánajú na tereňákoch už ani nehovorím.bežne sa stretávam na poľovačke že pupkatý pánko sa aj z jedného stanovišťa na druhé počas pohonov presúva v autíčku vtedy radčej idem bokom lebo mám problém sa ovládnuť, a tie drísty čo tam počúvam tak mám chuť tam niekomu vlietnuť do úsmevu.práve pre toto už ani veľmy na spoloč.poľovačky nechodím.ja roky zanášam krmelce po snehu peši s jadrom v rubsaku toto sa týchto "poĺovníkov "netýka ešte by si uhnal srdcovú príhodu po takomto nad ĺudckom výkone :D škoda to tu preberať je to proste obraz dnešnej s......ej doby. ale nájde sa ešte pár pohodových poľov.združení kde si túto novodobú sortu "poĺovníkov "do združenia proste nepustia aj keď finanč.ponuky za umožnenie členstva sú lákavé nie všetko je iba o peňiazoch týmto ĺuďom držím palce aby to ustáli aj bez zbohatlíkov vo svojich radoch :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia