Batoh na dlhšie treky

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod stelli » 18 Okt 2010, 12:51

neviam kam to mam dat a nechcem zbytocne zakladat novu temu . pozeram je tu dost "Anglanov" narazil som na tento ruksak http://www.armpek.sk/ruksak-britsky-dpm-infantry podla tvaru bocnych zipsov vyzera ako bergen len tan ma myslim 80 L (???) bez bocnych pocketov ale tam maju napisane ze ma 63 L som na vazkach lebo inak za 25 € je to fajn cena a uz dlhsie sa obzeram po bergene len som si neni isty ci je to fakt on :oops: :D
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Snypo » 18 Okt 2010, 17:57

ano original bergen DPM bez side pockets,dobrá kúpa :D
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sally » 18 Okt 2010, 20:18

ak je to to, čo je na tých obrázkoch, tak je to fakt výhra, aká sa len tak nevidí. No bacha, aby ti nepredali all arms bergen - vyzerá to ako prerastená detská školská taška, objem má okolo tých 65 litrov a je nafigu. Skús napísať obchodníkoví, nech ti nafotí cedulku, kde je vidno NSN a popis a hoď to sem.

p.s. bacha aby to nebol nejaký mil-tec!
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod stelli » 19 Okt 2010, 14:45

no tak pradajca bol velmi ochotny a povedal ze ten ruksak co je na obrazku je skutocny ze si veci fotia sami a dokonca aj pribalil stitok :) Obrázok

Obrázok

tak co vravite ?



edit : nesiel mi vlozit obrazok :)
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Snypo » 19 Okt 2010, 16:03

neváhaj :wink: Dobrý brocak ak bude v dobrom stave.
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sally » 19 Okt 2010, 22:55

pridávam sa - ber! Za takú cenu aj keby si to mal neskôr predať. Je to klasický britský bergen s dlhou kostrou (čo je super), podľa fotiek vyzerá byť aj stav celkom OK. Určite choď do toho. Dajú sa k tomu dokúpiť bočné vrecká a získaš 2x15 litrov naviac. Tie si buď kúp origo alebo ma kontaktuj - mám nazvyš od milteku (viem, nekvalitná značka, no ušité sú napodiv veľmi dobre) a pustím ich za pár šušňov.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod kiub » 20 Okt 2010, 23:21

Zdravim vas, chcem tuto sezonu kupit novy batoh na zimne viacdnove prechody hlavne so sneznicami v lesoch. Doteraz som v zime na dvojdnovky bral 40 litrovy batoh a to bol fakt extrem aby som sa zbalil. Vidim ze tu vela ludi preferuje Bergen, zhruba taky objem aj kupim ale nepaci sa mi chrbtovy system. Som si isty, ze pri danom rieseni budem mat chrbat total prepoteny co v zime nie je uplne ono, aj ked sa tomu clovek asi nikdy uplne nevyhne ked ide vela km snehom. Podarilo sa mi najst batoh talianskej armady ktory ma (aspon na prvy pohlad) chrbtovy system aspon ciastocne odvetrany. Na http://usarmy.sk/svk/goods/2522/ruksaky ... fp-zanovny sa da kupit celkom lacno na ebay este menej. Ale nepoznam ani vyrobcu. Ma o nom niekto nejake info alebo nebodaj skusenost? Bol by som celkom vdacny lebo asi nebudem mat moznos skusat vopred ale stoji celkom malo takze to mozno risknem.
Foto z netu.
Obrázok
Obrázok užívateľa
kiub
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 12 Júl 2010, 23:04
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 20 Okt 2010, 23:27

Podľa obrázku sa mi zdá, že to má veľmi tenké popruhy. V každom prípade by som si batoh pozrel a ohmatal, ak to nieje nejaký osvedčený produkt , ktorý už niekto používa.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod rayen » 21 Okt 2010, 07:53

kiub: ak nie si extremny zastanca vojenskych veci a batohov, tak si radsej kup civilny, casy kedy boli vojenske batohy naj su davno prec, skus si poziet znacku www.gemmasport.cz robia aj batohy s celnym plnenim takze sa tak nemusis prehrabovat vo veciach aby si cosi v nom nasiel, a maju aj dobry nosny system, a mytom o tom ako sa ti moze pokazit zips never lebo v mojom okoli je to dost vela pouzivany batoh a nikto s tym problem este nemal, ja sam mam tento typ batoha uz nejakych 9 rokov, len co som pred 4 rokmi vymenil za novsi model, a co je dobre este ich nesiju v Chine, ako vacsina veci
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod kiub » 21 Okt 2010, 21:49

rayen píše:kiub: ak nie si extremny zastanca vojenskych veci a batohov, tak si radsej kup civilny, casy kedy boli vojenske batohy naj su davno prec, skus si poziet znacku http://www.gemmasport.cz robia aj batohy s celnym plnenim takze sa tak nemusis prehrabovat vo veciach aby si cosi v nom nasiel, a maju aj dobry nosny system, a mytom o tom ako sa ti moze pokazit zips never lebo v mojom okoli je to dost vela pouzivany batoh a nikto s tym problem este nemal, ja sam mam tento typ batoha uz nejakych 9 rokov, len co som pred 4 rokmi vymenil za novsi model, a co je dobre este ich nesiju v Chine, ako vacsina veci


Gemma je kvalita to viem, mam doma treksport, salewu a splav ale chcel som nejaky velky objem iba na zimu a tento armadny ma celkom zaujal, urcite to nebude vrchol technologie ale malo byt to byt funkne a lacne aj ked sice talianske :lol:
ale asi ho nikto nepozna, treba ho vidiet nazivo ina cesta nebude, len som chcel vediet ci to nie je strata casu sa tym vobec zaoberat ....
Obrázok užívateľa
kiub
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 12 Júl 2010, 23:04
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod venco » 27 Okt 2010, 16:06

Ja používam nejakých 10 rokov Patagóniu od Trek Sportu. Vtedy sa ešte ich veci šili na Slovensku a drží v pohodičke. Mám od trekov aj menšie batohy, ale to už je čínska produkcia a púšťajú zipsy .
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Snypo » 27 Okt 2010, 16:40

Presne pre tento dôvod,že značka si urobí meno kvalitou,potom výrobu presunie do číny a kvalita ide dole,kupujem radšej original vojenske veci,ktore:
1.Viem že istotne maju rovnaku kvalitu - splnaju armadne požiadavky
2.Žiadna cina - +- viem že to nieje cinsky odpad a velkoprodukcia.
3.Brutálna odolnosť :twisted:
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod stelli » 09 Nov 2010, 02:50

inak co poviete na tento bagel http://www.tacticaldc.eu/sac-a-dos-d%C3%82%E2%80%99intervention-p-1089344.html musim uz kupit nieco kvalitne moze byt turisticke, vojenske objem aspon 60 litrov dost mi zalezi okrem ineho aj na farbe najlepsie tmavo/olivovo zelena.
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod sally » 09 Nov 2010, 13:35

stelli: v tejto cene by som šiel do nejakého origo long back bergenu. Ten batoh, čo si linkoval, je v podstate variácia bergenu s pár fičúrami, ktoré ti budú skôr na obtiaž (výklopný spodok, úchyt pušky...). buď kukni po nejakom slušnom turistickom (nie zrovna predražený Deuter) alebo ak chceš military, no porovnateľný s dnešnými turistickými, tak kukni po Lowe-alpine saracen. Fantastický batoh, sakra drahý a veľký. Bežnému trampovi, pokiaľ nepotrebuješ posuvný chrbát, stačí bergen.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod emo_hunter » 10 Nov 2010, 12:21

stelli píše:neviam kam to mam dat a nechcem zbytocne zakladat novu temu . pozeram je tu dost "Anglanov" narazil som na tento ruksak http://www.armpek.sk/ruksak-britsky-dpm-infantry podla tvaru bocnych zipsov vyzera ako bergen len tan ma myslim 80 L (???) bez bocnych pocketov ale tam maju napisane ze ma 63 L som na vazkach lebo inak za 25 € je to fajn cena a uz dlhsie sa obzeram po bergene len som si neni isty ci je to fakt on :oops: :D


Zdravím páni,


kúpil som si presne ten istý ruksak aj od toho predajcu, ale neviem ani za boha prísť kam mám dať karimatku a spacák. V popise tovaru je, že to má byť kdesi z "vonka" , aj som to našiel, ale sa mi zdá, že to padá ... tak neviem :? ...

Bol by som veľmi vďačný ak to niekto detailne nafotil :) Dík :oops: .
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia