Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v práve

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod 6strings » 09 Feb 2012, 21:11

aby som nebol az tak OT, tak som naskenoval z jednej knihy zakony ohladom obrany...
Prílohy
03.jpg
01.jpg
02.jpg
MORA 2000
MORA Q511
Colt Linerlock Carbon Fiber Handle Black Blade
Opinel NO.9 inox
Opinel NO.9 carbon
Obrázok užívateľa
6strings
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 09 Máj 2011, 13:59
Bydlisko: PE
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod Kapo » 10 Feb 2012, 12:45

V každom prípade, keď pri obrane použijete násilie, a niekoho napr. zraníte, tak budú s vami zaobchádzať ako zo zločincom-útočníkom. Až neskoršie dokazovanie z vás môže urobiť nevinného. Tak to u nás funguje.
Ak vás napadnú večer na ulici štyria "apači" z nožmi, a vy dákého zraníte, tak budete mať problém. Hlavne z rasizmu a z nedostatku dôkazov. Keďže 4 hlasy sú viac, ako 1.
Preto ja osobne by som najprv vytiahol telefón a konflikt si natočil, a až potom by som tasil, ak by bol čas..... :mrgreen:

Jedna vec je v našom štáte istá. Že polícia a ani zákon vás neochráni. Aj preto som členom občianskeho združenia http://www.legistelum.sk/ , ktoré by v prípade potreby mohlo pomôcť. Napríklad aspon nezaujatým právnikom. :wink:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod radeton » 10 Feb 2012, 22:49

kapo to je ozaj humorná predstava keď si predstavím ako ma napadnú 4 cigáni, a ja vytiahnem mobil a skúšam natáčať ako mi poriskom z čakanu práve masíruje klúčnu kosť mohlo by to byť aj tvoje posledné video v živote.ono vždy je dobre mať na učte tak 3-4 tisíc eur.na právnika keď sa už človek dostane do situácie že sa musel brániť,či už rukami,alebo za použitia legálne držanej zbrane.všetko je to totiž o šikomnosti právneho zástupcu. :D
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod Kapo » 10 Feb 2012, 23:09

Asi si toho zažil ešte málo. :mrgreen:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod radeton » 10 Feb 2012, 23:58

Asi :D . No v každom prípade som sa vždy dokázal o seba postarať aj v kritickej situácii. Držiteľom zbrojáku som 20 rokov (A,D,E,F) a za tie roky by som prípady keď som mal glocka za gaťami na ulici zrátal na prstoch jednej ruky aj keby mi jeden prst chýbal.Bohužiaľ zákon u nás je stavaný dosť nepriaznivo pre slušného občana ktorý by použil zbraň na svoju obranu.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod stormmast3r » 11 Feb 2012, 17:13

Radšej nech ma dvanásti súdia , ako šiesti nesú...
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod adamec » 04 Mar 2012, 18:30

Zdravim,

zijem na kraji mensieho mesta. Nedavno sused vencil svoj hafana (neviem co to bolo za plemeno, ale taky mensi a hravy pes). Nejaky deges tiez prave vtedy vencil nejaku ozrutu (este som ho nastastie nestretol), nemal ho na voditku, vobec ho nezvladal (co som pocul, tak uz viackrat vybehol aj po inych susedoch). Kazdopadne, ten pes toho maleho zabil, mal sice kosik, ale aj tak ho dokazal umlatit na smrt :(. Ten zazobany, namysleny deges este dodatocne pytal od toho suseda potvrdenie, ze mal toho chudaka zaockovaneho (radsej o tom ani dalej nebudem hovorit, lebo ma ide od nervov roztrhat). Policia to riesila ako priestupok...

Mam tiez maleho psa a hned som si predstavil, co by som robil v takej situacii. Obavam sa, ze jedna z mojich reflexivnych reakcii by bola obrana mojho psa nozom, ktory mam pri venceni vzdy pri sebe (ako spravny bushcraftak :)). Neviete kto by bol v prave, keby toho psa zranim pri obrane mojho psa? Bola by situacia ina, keby mam mojho psa na rukach a v podstate by som branil sam seba?

A este otazka, neviem ci sa to tu rieisilo...pokial viem, tak na SR mozem nosit pri sebe zatvaraci noz (nevencim po meste, ale skor za mestom), ci mylim sa?

Dakujem za nazory.
adamec
 
Príspevky: 54
Registrovaný: 26 Júl 2010, 20:48
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod radeton » 04 Mar 2012, 19:47

Nie nemýliš sa nôž môžeš nosiť. Poznám takýchto blbečkov s bojovými plemenami psov,ktorý si týmto spôsobom potrebujú masírovať ego.Neviem ako by to bolo posudzované z pohľadu zákona, keby si bránil svojho psa na ktorého by zaútočil iný pes spôsobom, že by si do toho druhého psa bodal nožom asi by to bolo diskutabilné.V každom prípade by sa zmenila situácie keby že máš svojho psa v náručí a iný pes by sa vrhol na teba,vtedy by to bol útok na teba a bol by si v podstate v ohrození zdravia prípadne aj života.Vtedy by si mohol konať ako v krajnej núdzi a na svoju efektívnu obranu by si mohol proti útočiacemu psovi použiť trebárs aj ten nôž.No osobne by som ti nedoporučoval bodať do útočiaceho psa nejakým zatváracím nožom hlavne keby sa jednalo a veľké plemeno,a ostrého jedinca.Pes sa dá v podstate rýchlo zlikvidovať nožom pokiaľ sa podarí dostať ho na ruku aby sa tam zakúsol potom je jeho eliminácia otázka pár sekúnd.No nie každý má na to gule a treba na to cvik.Lepšie je keď si normálny človek vezme so sebou na vychádzku solídny obranný sprej týmto dokážeš väčšinu psov slušne eliminovať nakoľko pes má neskutočne citlivé sliznice. Alebo druhé, aj keď trochu drahšie, ale neporovnateľne účinnejšie je elektr.paralyzér. V podstate tým vyradíš sabáka v momente,a nespôsobíš mu žiadnu ujmu a v prípade že na teba vlietne jeho vygumovaný majiteľ upozorníš ho že v prípade útoku ho použiješ bez váhania aj proti nemu budeš totiž v plnom práve.Ešte raz zdôrazňujem neodporúčam ti pichať do psa nožom má oveľa rýchlejšie reakcie a pohyby ako ty mohlo by sa stať že v priebehu pár sekúnd začneš ťahať za kradčí koniec. :) :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod maros3 » 04 Mar 2012, 21:05

V krajnej nudzi odvracias nebezpecenstvo hroziace zaujmu chranenemu zakonom, cize aj na svoj majetok. Podla mna by si teda zakon neporusil. Aj ked nesmies sposobit zavaznejsi nasledok ako ten ktory hrozil... bla bla. alebo ked bolo mozne nebezpecenstvo odvratit inak... bla bla napr. utekom. Urcite je to vec uhla pohladu, zakon si kazdy vysvetluje po svojom. ja by som svoj majetok v tomto pripade nozom branil.
Si vis pacem, para bellum
Obrázok užívateľa
maros3
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 07 Jan 2012, 18:30
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod radeton » 04 Mar 2012, 21:52

Bodal si už do 50 kilového rotvajlera nožom ? Jasne že by som si bránil svoj majetok,a zdravie alebo život keby na mňa zaútočil rozúrený 50 kilový sabák neváhal by som použiť aj GLOCK pokiaľ by som ho mal za nohavicami samozrejme so zretelom na ohrozenie nezúčastnených.Iba som chcel naznačiť že bodať do psa nie je ideálne riešenie obrany pokial toto nemáš zmaknuté.Sú lahšie zvládnuteľne prostriedky ochrany pred útočiacim psom pre normálneho občana ako je nôž.Rozúrený pes je neskutočne rýchly, a v mnohých prípadoch sú v tomto stave tvrdé jedince úplne zbavené pocitu bolesti ,takže pokiaľ by si mu nožom nezasadil prvou, alebo druhou ranou smrtelné zranenie na dalšie by ti už nemusel dať žiadnu šancu.Stačí jedno zahryznutie do krku a je koniec.Boj so psom pokiaľ máš v ruke iba nôž je ošemetná a nepríjemná situácia aj pre človeka ktorý o tom niečo vie nie každý pes ti naskočí na odstávajúcu končatinu. (v takomto prípade máš psa dole za pár sekúnd)Prostriedky ktoré som uviedol v prvom príspevku sú účinnejšie pri použití bežným človekom ako nôž pokiaľ nechcem psa usmrtiť ale iba eliminovať a zastaviť jeho útok.Paralyzér zloží jednou ranou akého koľvek psa a je jedno či mu to pustíš do zadku alebo do papule kdež to pri noži, to jedno nie je.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod maros3 » 04 Mar 2012, 22:34

Ja som iba riesil znaky krajnej nudze, nie samotny akt obrany pred psom. S tym co si pisal aj v predoslom prispevku od slova do slova suhlasim.
Si vis pacem, para bellum
Obrázok užívateľa
maros3
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 07 Jan 2012, 18:30
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod Kapo » 04 Mar 2012, 22:46

Kasér je na obranu pred psom najlepšia volba. /pomer cena- učinnosť, hmotnosť/ A dá sa naozaj nosiť vo vrecku stále. Na zviera by mal stačiť aj najobyčajnejší. Predsa len zver má vnemy, vrátane čuchu niekolko krát citlivejšie.
Ale dal sa zohnať aj silnejší-antidog. Som ho kedysi fasoval aj odskúšal. Fungoval nekutočne dobre. :mrgreen:

Akurát treba dávať pozor, a nestriekať proti vetru. 8)
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod radeton » 05 Mar 2012, 00:14

Zmazané.
Naposledy upravil radeton dňa 05 Mar 2012, 18:47, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod sally » 05 Mar 2012, 11:29

Radeton - kľudne to sem napíš, aj obrázky postupov pripoj (ak na nich nebudú fotky dorezaných psov, tak sa nič nedeje) :wink:

Mne zatiaľ na priveľmi drzých psov stačilo vytiahnuť teleskop a pri zvuku jeho rozloženia pes vždy stiahol chvost a pratal sa k páničkovi, ktorý mal inú prácu, než dávať na svojho miláčika pozor :camp:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod Chesus » 05 Mar 2012, 19:02

priklaňam sa k teleskopu. Uz len ten zvuk pri otvoreni je dosť odstrašujuci, ako pre psov tak rôzne otravné individuá. Pripadne zahnanie sa nim na havkača a vtedy by už mal pochopit, že môže dostať po frňáku a ustúpiť. Ak už by ani to nezabralo, tak myslím že dobrá rana teleskopom vyradí akéhokoľvek psa či jeho pánička dostatočne spolahlivo.
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron