Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Kapo » 16 Feb 2012, 13:16

Spával som v takom na vojenčine. Nič s ním nerob. Je to fajn spacák na leto, na chatu, pre istotu do auta. Dá sa v pohode hockomu požičať. S tým, že potom len operieš tú vnútornú bavlnenú vložku a zase je voňavučký bez cudzích exkrementov. :mrgreen:
Ak ti príde návšteva napríklad, alebo na dovolenku. Len rozopneš, šlahneš na betón, trávu piesok, a môžeš chytať rakovinu kože, alebo len sa vyvalovať v tieni figovníka... :wink:
Sám mám niekolko spacákov, ktoré už nepožívam aj 20 rokov. Ale občas sa zídu.

Ja som si teraz objednal toto spacie vrece: http://www.gamisport.sk/spacie-vaky/ext ... reme-28-c/
Zatial testujem len doma. Je to naozaj paráda. Tolko placu aj pre chlapa. Mäkučký a príjemný. A vraj extrém do -28C :mrgreen: Ale asi len pre ladová med ved. Sám by som to veru neskúšal.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 16 Feb 2012, 17:49

Kapo - takže je len na leto? Na Ontheroads jeden tramp písal svoju skúsenosť, že v tej deke z neho spáva zabalený do celty aj okolo nuly. Samozrejme naobliekaný.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Kapo » 17 Feb 2012, 13:05

Veď vieš, ako to funguje. Vojak sa stará, vojak má. Vojaci v tom spávali aj v zime vonku v teréne. Môžeš vyskúšať. Ale žiadny komfort to nie je. :wink:
I keď lepšie ako nič. Ale armáda z dákymi stratami vždy počíta.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod stormmast3r » 17 Feb 2012, 14:05

V tom spacaku je chladno už okolo +10C :roll: . Iné využitie ako na leto alebo chatu si ani nechcem prestavit.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Rolf » 17 Feb 2012, 17:20

Ja si myslím, že s týmto spacákom je to podobné ako s inými vecami ČSLA... Príklad: kanady vz. 60- niekto na ne nadáva, ale je aj veľa "skalných prívržencov", ktorí na ne nedajú dopustiť (aj ja... :wink: ). Ja som v ňom spával a môžem povedať, že iba "na leto" určite nie je. Nie je do extrémnej zimy, ale za istých podmienok ho človek môže s kľudom použiť na jar, alebo na jeseň (niekto aj v zime... :wink: ). Každý človek má už "od prírody" nastavený pomyselný bod chladu... Niekto, ak je vonku -1, už ani nepôjde do lesa, lebo mu je zima... :twisted: Je pomerne odolný, vnútrajšok sa dá vybrať a vyčistiť. Stojí okolo 14 eur, čiže človek lacnejši spacák už nekúpi ani v "Tescu"... :D Bývali vojaci ho v prevažnej väčšine hodnotia kladne a používajú ho aj v civile. Môj príbuzný doteraz spomína ako v zime, na cvičeniach spali na V3S- kach v týchto spacákoch, keď bolo vonku dosť pod nulou... :D (samozrejme, v plnom "odevnom ustrojení" a niekedy aj v kanadách... :mrgreen: a ako vravel: "Nebol problém... :yawinkle: ). Ale to, či bude niekomu vyhovovať, sa dá zistiť až keď ho sám vyskúša. :)
Naposledy upravil Rolf dňa 14 Jún 2012, 21:55, celkovo upravené 1
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 18 Feb 2012, 00:26

Rolf - vďaka :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 21 Feb 2012, 13:29

podla mna toto za cenu okolo 70e je masakralne dobra kupa

http://outdoor.online-sport.cz/spacaky/ ... in-spirit/
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 21 Feb 2012, 20:12

Archanjel: tomu ver. Za tú cenu je to kruto dumpingová cena - všetci normálni predajcovia Pinguinu si môžu ísť handry fajčiť, toto sa prebiť nedá :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 29 Feb 2012, 02:02

Mam este otazku ohladom Defence 4, mate niekto osobne skusenosti s teplotnymi extremami (aj + aj -) tohto spacaku? Nikde neviem najst aku silnu ma vypln, neviete udaj g/m2 ? Dik.
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Chesus » 29 Feb 2012, 16:17

ten čsla spacak mam. Spal som v ňom aj v -3 celzia, vyspal som sice ako tak, ale kosa ma už riadne klepala. Myslim, že komfortne sa v ňom človek vyspi tak prinajhoršom +2 až 3. Vyhoda je urcite cena, no na druhu stranu je velky, nespratny a ťažký. Je to fakt len tak na chatu a na kratšie vylety. Mal som ho aj na 50km ture, no to už bol fakt hardcore to vláčiť. Ale za tu cenu... A vdaka velkosti je to fajn sedačka ku ohňu :)
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Mec-I-Neo » 05 Mar 2012, 14:59

čavte.
objednal som si ten Pinguin Spirit teraz v zľave, no po tyždni keď neprišiel tak som im napisal mail. až teraz sa mi ozvali s ospravedlnením, že už nemaju ani na sklade a že ani u vyrobcu už nie je. navrhli mi že mi môžu dať zľavu na "adekvátny produkt". tak by som Vás dobri ľudia chcel popýtať o radu, či si ho vyskúšať objednať v inom shope alebo nájsť iný trojsezonny spacak na ktorý by mi dali zľavu (mohli by ste poradiť aj niečo podobné). Ďakujem
Obrázok užívateľa
Mec-I-Neo
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19 Feb 2012, 08:47
Bydlisko: Čergovský Les
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod juraj1974 » 05 Mar 2012, 15:28

Ahoj. Asi by bolo lepsie vediet aku adekvatnu nahradu ti ponukaju. V kazdom pripade treba skusat aj inde.. Spirit je dobra volba za tu akciovu cenu. Oslov ich nech sa vymacknu cim ti chcu nahradit tvoj cas...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod sally » 05 Mar 2012, 16:13

Spirit v takej cene už veľmi sotva inde kúpiš - je to pre väčšinu obchodníkov totižto dumpingová cena :mrgreen: Resp. cena 70e je ešte POD nákupnou cenou toho spacáku pre malopredajcu :x
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 06 Mar 2012, 01:31

Skus model expert, je to sice este teplejsi ale iba o 0,25kg tazsi, ja ho vezmem, teda ak ho nevypredaju :) Sice to uz urcite nie je trojsezonny, ale co, v lete sa rozopnes a ked bude starnut ma z coho stracat kapacitu...
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Mec-I-Neo » 12 Mar 2012, 12:17

ahojte.
zhanal som po veľa e-shopoch, no stale nejaké komplikácie :roll:
dnes mi napísali z poslednej objednávky, že im prišiel od dodavateľa Pinguin Spirit ale len 195cm.
spacak som ešte nemal a ani v podstate nepoužival, myslim,že tých 10cm naviac nebude robiť problem, čo vy na to? (meriam 175cm)
inák Ďakujem za rady chlapci :yees: :camp:
Obrázok užívateľa
Mec-I-Neo
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19 Feb 2012, 08:47
Bydlisko: Čergovský Les
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia