Co ste dnes zaujimave prezili?

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod macmatej » 07 Mar 2012, 22:58

Spravicky o cenach a tovaroch vo svete:

Finsko-Helsinky
------------------
velka kuksa 50E
mala kuksa 20E
finka s pekne zbobenym puzdrom a kostou 130E
obycajny noz finskeho typu 45E
noze som nefotil, lebo boli za sklom

Estonsko-Tallin
--------------------
velka kuksa 35E
mala kuksa 17E
poldecak kuksa 6E

Oranzovy noz Bahco, podobny jak Mora Clipper 2,70E
Hultafors carbon 4,90E - Vypredany
Mora 511 ten novy typ 6E
Prílohy
IMAG0110.jpg
IMAG0109.jpg
IMAG0165.jpg
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod zt0350 » 08 Mar 2012, 22:37

dnes pri mensej opekacke v lese medzi karlovkou a devinskou sa mi zdalo, ze ku mne klusa velky cierny pes, tak ma napadlo dufam, ze ho ma majitel na dohlad, ale kuknem lepsie, sak to neni ziadny pes, ale diva svina :D tak som na nu zakrical a ona frisne zmenila smer :camp: sice bola odo mna asi tak 50 metrov, ale aj tak som bol rad, ze som si ju vsimol skor ako ona mna :lol:
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod BushrangerCZ » 10 Mar 2012, 23:36

vybral jsem fotopast (datum je špatně, resetovalo se to mrazem):
Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod BushrangerCZ » 11 Mar 2012, 20:36

čištění hlavy před pracovním týdnem:
Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 11 Mar 2012, 21:42

:yees: toto je pohľad pre moje srdce!...paráda!
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod carlos9780 » 12 Mar 2012, 18:35

Dnes som dostal chuť na klobásku a po krátkej úvahe som došiel k záveru,že na prírodno bude chutiť lepšie :wink: keď sa teda ten foodcraft zrušil :(
Prílohy
m_12032012046.jpg
m_12032012045.jpg
m_12032012044.jpg
m_05032012032.jpg
m_05032012031.jpg
m_05032012030.jpg
m_05032012028.jpg
m_05032012026.jpg
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod matus » 17 Mar 2012, 19:45

V piatok sme sa s kamarátom dohadovali na literatúre čo s víkendom zatiaľ čo ostatný iný spolužiaci plánovali čím sa opijú( je smutné že 14 ročný majú takéto záujmy .) my sme plánovali prechádzku .
Rozhodli sme sa že pôjdeme do Leopoldova poľnými cestami a pôjdeme pozrieť babku a dedka .
Tak o 13.:15 sme sa stretli na štadióne . Zamierili sme smerom na železničný most ktorý sme prešli s pohľadom na jednu čiernu kačku , asi škaredé káčatko :D pretože bolo samé bez rodiny :D .
Prvá polovica trasy sa odohrávala v akoby v africkej bushy len suchá tráva a kríky a pri chôdzi za nami prach . Výhľad nám spríjemňovala atómová elektráreň :D . Zrazu sme sa objavili pri čističke vody a následne sme obišli väznicu . Po asi pol kilometri sme boli na železničnej trati skadiaľ sme pokračovali popri poliach k malému kopcu hliny kamaráta som prehováral nech ide k babke so mnou ale trval na svojom a na chvíľu sme sa rozdelili . Požičal mi svoj bicykel aby som sa rýchlejšie vrátil keďže som bol pešo. Keď som prišiel k babke tak ma pohostila práve dorobeným bôčikom s cesnakom a štipľavou paprikou .Dedka som sa spýtal či sa dá na železničný most dostať aj okolo jazier povedal že áno ale ak bude voda v lodenici treba sa kus vrátiť a isť druhou cestou . Doplnil som vodu a na cestu mi babka zabalila kus koláča , koláč som schoval do kapsy , chvíľu sme sa porozprávali a vyrazil som za kamarátom . Po stretnutí na tom istom mieste som mu vrátil bicykel a až po železničnú trať sme pokračovali rovnakou cestou . Pri železničnom priecestí sme šli k jazerám ( kde bolo veľa dievčat :D ) . Ďalej sme pokračovali bushou k železničnému mostu ale nastal problém na mieste zvanom lodenica bola voda , aj sme uvažovali o prejdení ale nevedeli sme hĺbku a voda bola poriadne studená .
Tak sme sa kus vrátili upozornili ľudí čo šli tým smerom a dorazili sme na druhú stranu lodenice . Keď sme prišli na železničný most bolo 16:30 . Po príchode domov som nakrájal práchnovec nájdený cestou , a odpílili sme konár z višne z ktorého bude kuksa . na poliach sme stretli 3 zajace. Dnes som mal super deň v spoločnosti kamaráta a som rád že som navštívil babku a dedka .
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod mosh » 19 Mar 2012, 00:08

dnes mala prechadzka s rodinou pesi z tahanoviec cez sudky na luky pod vyhliadkovou vezou takym malym strmakom, som myslel, ze ma manzelka zabije ked sme sa stverali do kopca a smykali sa na kamenoch skrytych pod suchym listim. Ale nakoniec to skoncilo s usmevom rychlo sa zabudlo na stveranie do kopca, na luke nas cakalo male prekvapenie kde sa na nas usmialo par Poniklecov. Maly obed v trave na karimatke v podobe domacich kapustnikov posteklil nase zaludky. Cestou spat sme to cele obisli cez Podhradovu a po krasnom pobyte na slnku si uhasili smad Gajdovkou a nakrmili kacky v Hornade.
Prílohy
P1180595.JPG
Hornad pri Anicke
P1180584.JPG
Gajdovka na Anicke
P1180580.JPG
cesta z luky domov
P1180565.JPG
rodinka
P1180561.JPG
maly mix kvietkov
P1180558.JPG
luky nad Podhradovou
P1180557.JPG
luky nad Podhradovou
P1180553.JPG
Poniklec
P1180521.JPG
uvodna 1/3 strmaku
P1180538.JPG
moja malickost a nase "buchty"
Obrázok užívateľa
mosh
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 11 Mar 2012, 22:21
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 93 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 26 Mar 2012, 21:03

Konecne som sa dostal pod stromi v nedelu aj ja a....a konecne sam. Tazkych par dni za sebou ma prinutilo vypadnut len tak nahahko von. Povodne som zobral kamaratov Macaka a Dohnala ze ich prevetram a trochcen porovnam a vlastne ako nezname noze pre mna vyskusam. To bol vlastne aj zamer... Ale... Cestu mi skrizili pokojne prechadzajuce jelene este s parozim. Hned som si klakol a po uisteni ze ma nevideli som sa vybral za nimi... za velkeho lomozu sa ku tymto dvom po case pridali dalsie tri oooomnoho vacsie kusy ale uz bez parozia. Na chvilu sa mi stratili v hustine a tak som si sadol pod rozdvojeny strom a cakal kde sa objavia. Samozrejme prisli na rad aj noze a trochu si aj zarezali. Nemam absolutne ziadne namietky na samotnu rezivost oboch nozov. Som presvedceny ze tak ako Rafael na zaciatku napisal ze na BC nozi je naj vybrus Full flat tak mal aj pravdu. Noz ochotne ide do ako mäkeho tak aj suroveho dreva a obaja kamarati mi pomohli kratit si cas rezanim pri cakani na to kam sa jelene pohnu... V tom za mnov ramus az ma nadhodilo... Hned som mal fotak v ruke tesias sa aky zaber jelena urobim ze aj kamarat Bushranger zbledne zavistou... :mrgreen: Zbledol som ale ja... oproti mne v pokojnom pokluse siel pekne cierny diviak... Chvilu som sa na neho pozeral ci to mysli vazne a ked som pochopil ze asi ano tak som skusil prave vymyslenu techniku lez kam vies... a tak som sa pekne krasne zakliesnil medzi tie dva stromi v tvaru V a cakal co sa bude diat... :roll: A on? On si pokojne len presiel okolo mna a ci ma videl alebo nie tak to si ani neviem predstavit.... len som sa modlil aby sa okolo netmolili male v pizame... Po nacviku lezenia som uz ale z vacsim lomozom ako stado jelenov siel opacnym smerom. Znovu prisli na rad noze ktore sa ukazali co vedia pri pomoci vyroby a teras sa mozno zasmejete ale vyrobil som si ostep. Za pomoci oboch nozov som si zdvihol sebavedomie.... :mrgreen: Po ceste som este natrafil na dve stada holej zveri a jednu lisku. Potesil som sa nadoru z divej ceresbe ale aj brezy a pekneho brezovnika s ktoreho je uz obtahovadlo.. :yees: Dikes Matej... A tak spokojny hura domov. Dakujem lesom ze su...
Prílohy
P1090450.jpg
Noze este pred vyvetranim...
P1090467.jpg
P1090456.jpg
P1090454.jpg
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 27 Mar 2012, 04:57

:mrgreen: teším sa s tebou khámo z intenzívneho zážitku! :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Rolf » 15 Apr 2012, 23:25

Dnes, pri svojej tradičnej nedeľňajšej prechádzke, som "poprechádzal" menej tradičné miesta a okrem iných miest som zavítal aj na miesto, kde som vedel, že už od nepamäti sa nachádza studnička, ku ktorej ma viažu hlavne spomienky na skoršie chlapčenské roky... Keďže sa nachádza pomerne blízko veľkých lúk, ktoré niekedy boli ručne kosené, tak usudzujem, že ju vytvorili asi práve tí kosci, aby si mali kde uhasiť smäd... Pomerne dlho som tu nebol a podľa toho, ako som ju uvidel, tak som hneď zistil, že tu už asi ani nikto nechodí... Bola totálne zanedbaná a pripomínala skôr "malý močiar"... :wink: :( A možno tu aj niekto sem-tam zablúdil (a napil by sa aj vody), len sa nikomu asi nechcelo trochu "zašpiniť ruky"... :?

Ja som preto neváhal, "vyhrnul som rukávy" a dal ju trochu "do poriadku". Odstránil som konáre, upravil a trochu rukami vyhĺbil pôvodný tvar studničky, obložil kameňmi a trochu prečistil a "zreguloval odtok... Stojatá voda sa razom náhlivo a veselo rozžblnkotala "dávno zabudnutým smerom"... :wink: Pomerne rýchlo sa očistila. Pri studničke som našiel dokonca aj "trojdecový pohár", ktorý som našiel skôr náhodou, napoly zaborený v zemi a pripomínal skôr náhodne nájdenú "vykopávku"... :D Skoro 5 minút som ho umýval... :mrgreen: Keď som odchádzal, tak som ho zavesil na "kolík"... Lenže za "pár minút" užitočnej a príjemnej práce sa mi dostalo odmeny vo forme znamenitej vody... :wink: Príjemne chladná a chuť... úžasná... :!: Môžem odprisahať, že tá voda nielen chutila, ale aj "voňala" "prírodou a lesom"...(čistotou a "prirodzenosťou")... :wolf: Studnička leží v takej akoby "dolinke", je pomerne plytká, no stačí na to, aby sa do nej ponoril celý spomínaný pohár...

Naši predkovia, starí Slovania, boli národom, ktorí silne uctievali studničky, pramene, rieky a vodné víly... Voda bola pre nich vždy posvätná. Verili, že pozemské a nadpozemské bytie oddeľuje práve voda. Studničky, jazierka, močariská, stojaté vody a rieky predstavovali pre nich potenciálne miesta, kde sa dalo vstúpiť do ríše mŕtvych...

Pravdupovediac, ani sa im veľmi nečudujem... Niekedy mávam podobné pocity... Hlavne, keď sa pohybujem po "svojom posvätnom" dubovom lese :) , ktorý je už sám osebe za istého počasia (šero, zamračené...) tajuplný a pôsobí "na city"... Tam práve poznám pár miest, kde sa zvyknú tvoriť pomerne veľké a hlbšie "mláky" niečo ako maličké jazierka a tá voda v nich je čierna a pôsobí mŕtvo až strach.... :wink:

Potom, čo som studničku upravil a napil sa jej vody, pobral som sa ďalej s dobrým pocitom... Odteraz ju budem navštevovať častejšie... :yawinkle:

Pár fotiek:
Prílohy
P150412_11.16.JPG
P150412_11.15.JPG
P150412_11.12[01].JPG
P150412_11.12.JPG
P150412_11.04.JPG
P150412_11.03.JPG
P150412_11.02[03].JPG
P150412_11.02[02].JPG
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod BushrangerCZ » 29 Apr 2012, 23:12

Včera:-)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod venco » 30 Apr 2012, 12:03

P4303641.JPG
Dnes som bol trochu pobikovať na Starhrade s Blackovým buřťákom.
Prílohy
P4303653.JPG
P4303643.JPG
P4303642.JPG
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod rafoo » 30 Apr 2012, 15:22

Odkial si? Niekedy by sme mohli skocit spolu.
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod venco » 30 Apr 2012, 15:44

Žilina - Vlky
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia