Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod juraj1974 » 12 Mar 2012, 12:24

Urcite ti 10cm navyse problem robit nebude. Vzdy je to lepsie ako keby ti to malo chybat. V zima si niektory do spacaku pri nohy davaju rozne veci ktore by im inak zamrzli a tak je lepsie na to mas priestor.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod rayen » 12 Mar 2012, 19:06

tych 10cm mozno bude aj malo, ja mam vysku 180cm a spacak mam 200cm a karimatku 196, jak ako pise Juraj, je dobre mat v zime miesto na veci v spacaku
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 14 Mar 2012, 03:36

mne prave 195 cm spacak nevyhovuje, meriam 185cm a 185ka je mi dobra, problem je ze 195ka je nie len dlhsia ale aj sirsia a to ak nie si naobliekany vytvara "mrtvy" priestor ktory telo nechce vyhriat, je mi v tom vacsia zima ako v 185ke. No podotykam ze tento problem moze byt iba u mojho vyrobcu (Ajungilak = Mammut)
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod juraj1974 » 14 Mar 2012, 08:24

Podla mna je dost velky problem aj v tom ze je veeeelmi nie dobre sa do sapacaku naobliekat. Samoska ze vsetko zalezi aj na tvaru spacaku. Mumiove spacaky presnejsie kopiruju tvar tela a tak je tzv. hluchych (prazdnych) miest menej ktore treba vykurovat. Osobne si stale ale myslim ze mat o nieco vacsi spacak nie je nicomu na skodu a zvlast pri zimnom spacaku.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod SvaroG » 14 Mar 2012, 17:18

Ja používam spacák HUSKY Outdoor Army, http://www.mall.sk/teple-spacaky/husky-army

Zatiaľ som ho vyskúšal iba pri asi 8 stupňoch a vyhovel vynikajúco, použil som aj golier okolo pliec ale to už mi začalo byť horúco. Menšou nevýhodou je jeho väčšia hmotnosť ale zase za pohodlie treba platiť. Farba je maskáčova a vnútro červené. Čo môže niekomu dosť vadiť no mne sa to zdá zaujímavé.
Obrázok užívateľa
SvaroG
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 08 Mar 2012, 15:34
Bydlisko: PE-BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 23 Mar 2012, 22:04

No ja som prave objednal 2x Spirita a odpisali ze pride v stredu, tak snad ma neosrali bo uz sa tesim jak decko, hehe. Ked niekto chce kupit, dajte vediet, hodim sem link na ten obchod.
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 01 Apr 2012, 16:56

!!! Mam zavazny oznam !!!

Pinguing Spirit je zase len dalsi reklamny odrb!
Ze komfort -12 a extrem -20, prd makovy, vonku bolo 0°C a som sa celu noc klepal ako drahy pes, uz na mna lezie teplota.
A nebol som naobliekany ani nic podobneho co by malo spacaku zabranit fungovat, on je proste prilis tenky na to aby zvladol taketo teploty.
Mam doma Mammut co ma komfort 0°C a v tom by mi bolo teplejsie a je asi podobne hruby aj vahu ma podobnu, takze neviem kto nameral tych -12

Som uprimne sklamany, znechuteny a kedze som kupil aj sebe aj polovicke tak zaroven lahsi o nejakych 160EUR, fuj.

Jebte na zlavy, dajte radsej viac penazi ako vyhodit polivicu z okna.
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 01 Apr 2012, 17:54

pri nule je najväčšia kosa...zabúdaš na vlhkosť vzduchu!...ja mám zimný spacák-a spal som ako v bavlnke pri tých -18°C...ále teraz v januári pri -5°C ked bolo v lese vlhko,to už nebolo o komforte!...keby som išiel s ním teraz prvý krát von tak reagujem podobne ako ty na spirit!!! vyskúšaj ho aj v suchej zime...
a maj aj deku do rezervy-ak by ti bola zima...ale rátam,že nebude! :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1988
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2233 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod vercingetorix » 03 Apr 2012, 23:05

Mám otázku čo hovoríte na toto : http://www.exisport.com/katalog/product ... rek-Renio/
ano viem nijaká slávna značka :)
A síce konfortu neverím lebo tam nie je nejaká norma - ale súdiac podľa gramáže výplne a celkovej hmotnosti by to nemusela byť zlá kúpa. teda minimálne pokial by som ho chcel využívať ako trojsezónny resp. skorej teplejšie ako zima :)
vercingetorix
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 23 Dec 2011, 15:27
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 04 Apr 2012, 01:14

atti.hombre píše:pri nule je najväčšia kosa...zabúdaš na vlhkosť vzduchu!...ja mám zimný spacák-a spal som ako v bavlnke pri tých -18°C...ále teraz v januári pri -5°C ked bolo v lese vlhko,to už nebolo o komforte!...keby som išiel s ním teraz prvý krát von tak reagujem podobne ako ty na spirit!!! vyskúšaj ho aj v suchej zime...
a maj aj deku do rezervy-ak by ti bola zima...ale rátam,že nebude! :wink:

----

dikes za koment, len ked by som ho mal vratit tak to musim urobit teraz, nestihnem ho otestovat v suchej zime uz...a ked bude aj potom na prd tak si ho dam akurat za klobuk...a co pri vlhkom pocasi a teplotach okolo nuly? Treba sa obliect do spacaku alebo co urobit , lebo ta zima bola hnusna....
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod rafoo » 04 Apr 2012, 13:04

bivi bag
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 04 Apr 2012, 14:10

Archanjel: spal si pod širákom?...ono stačí závetrie...pod celtou horiaca sviečka...V stane by to veľký problém nemal byť ,ale v bivi vaku si ešte aj nadýchaš a zas je mokro.Oblečenie navyše pomôže,ja si cez spacák prehadzujem bud dalšiu tenkú celtičku,alebo tenučkú deku- píšem prípad spania pod celtou v závetrí.Prúdenie vzduchu je nutnosť- prievan je nežiadúci.Je to o skúšaní-každý má svoje odskúšané.Ako ak chceš ten spacák vrátiť, tak ho vráť,lebo nik ti nezaručí,že ti zas zima nebude...je to dosť aj o psychike,únave a kondícii v danom okamihu!
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1988
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2233 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 05 Apr 2012, 00:30

dakujem za rady, na reklamaciu mam 30 dni, takze to este skusim, idem na 10 dni na Ukrajinu tak ho este testnem...potom dam vediet ako to dopadlo...
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod Archanjel » 17 Apr 2012, 11:55

tak po navrate z UA s lutostou oznamujem, ze spacak Spirit stoji za velke hovno, bud mi predali staru zasobu alebo je to cele len odrb. Spal som v tom v SUCHU, v dome pri +9°C v termopradle a msuel som si dat fleesku, takze komfort tohto kusku je realne niekde okolo +10°C !!! namiesto garantovanych -12°C dost rozdiel. Tu by som poznamenal, ze toto ani 5 rokov v sklade neurobi, takze to bude celen naprd spacak. Idem ho vratit.
Obrázok užívateľa
Archanjel
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 20 Okt 2011, 23:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 17 Apr 2012, 13:55

tak ho vráť...to nebude normálny kus...škoda
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1988
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2233 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


cron