Skladacie ručné pílky

Nože, sekery, pílky..

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod fwpok » 27 Mar 2012, 14:10

Ešte pre ozrejmenie,myslel som zakaleny vo vyzname aka časť zubu je kalená,lebo nekalená píla by asi dlho nevydržala :D
No a zub ohýbaj v mieste kde končí zakalenie ale nie úplne na rozhraní ale mierne za,to aby sa zub nezlomil :) A inač, ide to kludne aj kladivkom pokial do toho velmi netrieskaš :D
fwpok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Dec 2011, 11:01
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 91 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod truppyk22 » 27 Mar 2012, 15:54

Vdaka chalani, ked si najdem cas, tak to vyskusam a dam info, ako to dopadlo. :)
truppyk22
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 02 Okt 2011, 09:14
Bydlisko: Dolna Zdana
Dal Ďakujem: 50 x
Dostal Ďakujem: 29 x

Re: Preview: prořezávcí Husqvarna 180mm

Poslaťod geron » 30 Mar 2012, 21:20

[quote="Pája"]
Obrázok
Ja tiež uvažujem o tejto píle ale neviem aku veľkosť. Akú dlhú čepel má táto?
geron
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 26 Jan 2012, 20:52
Bydlisko: banska bystrica
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod RoboBA » 30 Mar 2012, 21:41

mala by mat aj podla nazvu 18 cmm a robia este 22 cm, ale si myslim ze 18 staci... tak ci tak sa s tym neda rezat 30 cm kmen
RoboBA
 

Re: Preview: prořezávcí Husqvarna 180mm

Poslaťod Pája » 30 Mar 2012, 21:47

[quote="geron"]

Je to dobrá pilka. S trochou sebezapření jsem s ní řízla aj čerstvý olšový kmen okolo 15-17cm v průměru.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod helbo » 30 Mar 2012, 22:21

truppyk22 píše:No ja to teda skusim, ale niesom nejaky odbornik, tak mi viete poradit, ako zistim, ci je to kalene alebo ee!? A tie specialne klieste tiez nevlastnim, takze to bude musiet ist obycajnymi :lol:


odjakziva pouzivam na to kus plechu aspon 2mm hrubeho ... z ktoreho mam odpileny taky obdlznik napr 5x2cm a v tom obdlzniku mam pilkou na zelezo zapilene presne na hlbku zubu ... nasunem na zub a zub vyhnem do pozadovanej polohy ... najskor kazdy neparny a potom kazdy parny ... vela stastia
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Preview: prořezávcí Husqvarna 180mm

Poslaťod geron » 31 Mar 2012, 19:21

Pája píše:
geron píše:
Je to dobrá pilka. S trochou sebezapření jsem s ní řízla aj čerstvý olšový kmen okolo 15-17cm v průměru.


A akú dĺžku listu máš?
geron
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 26 Jan 2012, 20:52
Bydlisko: banska bystrica
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Pája » 31 Mar 2012, 20:24

Tu 18cm verzi. Ve skutečnosti je to ale skoro 19cm.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Mazzo » 31 Mar 2012, 22:18

Ahojte ja pouzivam tuto pilku

http://www.usarmy.sk/svk/goods/553/noze-noziky-multinaradia-pilka-nozikova-s-cepelou-18-cm

Je to sice MilTec (co vela z vas myslim odsudzuje), ale mam ju skoro rok a zatial ziaden problem a som s nou velmi spokojny :)
Obrázok užívateľa
Mazzo
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 17 Jún 2011, 09:26
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod RoboBA » 13 Apr 2012, 18:49

Dnes som pílil z pílkou Husqvarna 18mm a píli fakt dobre a za cenu necelých 10 eur...
RoboBA
 

Sven-Saw Folding Saw

Poslaťod ZLOjasna » 31 Máj 2012, 21:59

našiel som zaujímavú pílku, dosť zaujímavo riešenú, škoda, že neposielajú na Slovensko
http://www.woodandmetal.com/product/sven-saw-folding-saw
Prílohy
sven-saw.jpg
radšej pomaly za cieľom, ako rýchlo za ostatnými
Obrázok užívateľa
ZLOjasna
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 22 Júl 2010, 13:29
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Pája » 16 Sep 2012, 22:01

Už je to rok, co jsem si skládací husqvarnu pořídila. Používám ji dost často, každý týden. Dnes si mákla na zahradě při prořezávání obrostlého plotu. Jsem s ní fakt spokojená, řeže jako ďas.

Obrázok
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Rolf » 17 Feb 2013, 19:17

Nakoľko som sa všade dočítal iba o pozitívnych reakciách na skladacie pílky od firmy Husqvarna, tak som sa rozhodol jednu si zakúpiť napriek tomu, že už skoro dva roky vlastním pílku Bahco Laplander, ktorá sa mi osvedčila nastopercent...

Je známe, že skladacia pílka Husqvarna sa vyrába v dvoch veľkostiach: dĺžka listu 18cm a 22cm. Ja som sa rozhodol pre dlhšiu variantu, pretože 18cm list má aj Laplander, tak som si pomyslel, že praktickejšie bude mať pílky rôznych dĺžok... To bol vlastne aj jeden zo zámerov, prečo som si chcel túto pílku zadovážiť. Ďalším dôvodom bola pomerne prijateľná cena za „značkový“ tovar, keďže motorové píly Husqvarna sú vo svete pojem... Kúpil som ju za 11,30 eur.

Husqvarnu som zatiaľ vyskúšal iba na zelenom dreve a to doma pri prerezávaní konárov na hruške a pri dnešnej prechádzke na pomerne čerstvo zrezanej breze, ktorú som našiel ešte minule blízko kŕmidiel pre zver a z ktorej som mal v úmysle si trochu odrezať na poriská do sekeriek...

Drevo som rezal jednou aj druhou pílkou a nakoniec som dospel k nasledovnému zisteniu: obidve pílky režú s rovnakou ľahkosťou, ale musím dodať, že pokiaľ pri pílke Husqv. som tú ľahkosť pociťoval počas celej doby pílenia, tak pri Lap. som postupne ten pocit strácal a myslím si, že to nebolo iba tým, že Husqv. je o pár centimetrov dlhšia... Je to spôsobené aj tým, že Husqv. má väčšie zuby, inak tvarované ako Lap., a tým pádom reže rýchlejšie ako Bahco Lap. To je ďalší fakt, na ktorý by som chcel poukázať- rýchlosť rezania... Husqvarna reže citeľne rýchlejšie. Niekedy som mal pocit, že jej rez trvá aj o polovicu rýchlejšie ako Lap. Pri rezaní Husqvarnou sa mi ruka skoro vôbec neunavila, pri Lap. časom som „pílenie“ začal v ruke pociťovať, keďže táto pílka píli pomalšie, tak postupne som mal sklon k rýchlejšiemu rezaniu, viac som začal tlačiť, aby som drevo čím skôr prerezal... Z toho automaticky začala plynúť aj dodatočná únava... Dôvodom menšej únavy pri Husqvarne môže byť aj pomerne lepší úchyt, ktorý je podobný ako keby človek držal v ruke kolt... :D

Napriek tomu, že Lap. má „šraňk“ a Husqv. nie, tak počas pílenia sa Hus. ani raz nezasekla a Lap. parkrát áno.

Suché drevo som zatiaľ Husqvarnou nepílil, preto ju nebudem porovnávať s Lap., s ktorou som sa už suchého dreva niečo nafidlikal a to samé „delikatesy“: drieň, dubové dosky, drevo ovocných stromov, hrab, buk a ďalšie iné... Dokonca som už skúšal aj kosti a mala by zvládnuť aj parožie, ktoré som zatiaľ neskúšal... Pritom veľmi dobre drží ostrie: doteraz som ju ešte nebrúsil a ak mám pravdu povedať, tak mám pocit, že čím tvrdšie drevo režem, tak tým je tá pílka ostrešia, ako by sa na tom dreve sama dobrusovala... :-k :D Bahco Laplander by mala byť univerzálnejšia pílka ako Hus., čiže pri žiadnom úkone nebude výnimočne excelovať, ale každý zvládne v primeranom čase, pri kvalitnom držaní ostria... Jedným slovom: Bahco Lap. je „mlyn, ktorý melie pomalšie, ale isto“...

Záverom: ak mám byť úprimný, tak min. na rezanie zeleného dreva je Husqvarna podľa mňa o dosť vhodnejšia ako Bahco, čo sa týka rýchlosti rezania a pohodlia pri rezaní. Uvidím, ako to bude časom s výdržou ostria, ale snáď to bude dobré... Ak mám pravdu povedať, tak ja som si Husqvarnu kupoval hlavne kvôli píleniu hrubšieho zeleného dreva, napr. na záhrade, na ostatné úkony mám Bahco Laplander... Myslím, že spolu sa budú skvele dopĺňať... :yees: :wolf:

P170213_10.57.JPG

Husqvarna pri práci... Drží sa pohodlne a reže skutočne primerane rýchlo v porovnaní s Lap.

P170213_11.12.JPG

Vďaka menším a univerzálnejším zubom reže Lap. pomalšie v porovnaní s Husqvarnou.

P170213_11.16.JPG

Porovnanie veľkosti zubov pri obidvoch pílkach... Lap. ich má vyššie zakalené ako Husqv. Husqvarna ich má od výroby veľmi ostré...

P170213_11.18.JPG

Husqv. má pilový list uložený medzi kovovou platňou, ktorá je v hornej časti ohnutá a tak má list zvrchu prirodzenú oporu...Umelá poistka vôbec nepôsobí "lacným" dojmom a je potrebné vyvinúť citeľnú silu na jej stlačenie...

P170213_11.19.JPG

Porovnanie s Lap., v ktorej je list uložený medzi dvoma plastovými hrubými stenami. (trochu nekvalitné foto... :D )

P170213_11.10.JPG

Porovnanie dĺžky v otvorenom stave... Husqvarna 220mm má otvorená skoro pol metra, bez pol centimetra... :) Vďaka pištoľovej rukoväti sa Husqv. drží v ruke o niečo pohodlnejšie ako Lap. (aspoň mne). Oranžová časť na rúčke je plast, šedá časť je pogumovaná (s čiastočne protišmykovými vlastnosťami).
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod Pája » 17 Feb 2013, 19:53

No, zrovna dnes jsem já nechala svoji husqvarnu doma #-o a musela všechno fidlikat noname pilkou ze zahrady. ... ale přežilo se to. ;-)

Obrázok
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Skladacie ručné pílky

Poslaťod MYSSKYN » 17 Apr 2013, 20:19

Včera jsem si šel jen tak zafidlikat a hlavně vyzkoušet jak moc bude překážet při práci klip kterej mi na tý pilce fakt chyběl do kapsy je moc velká a tak sem si ho udělal :P je to sice taková hurá akce :roll: ale kupodivu nepřekáží .
Prílohy
100_3623.JPG
100_3621.JPG
MYSSKYN
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 01 Mar 2013, 20:32
Bydlisko: Jižní Čechy
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 12 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia