Nôž na nohe

Témy o nožoch

Nôž na nohe

Poslaťod B-Boy » 14 Apr 2012, 17:23

Zaujímalo by ma ako upevniť nôž na nohu tak, aby sa nešmýkal dolu. Viete mi v tomto poradiť? Ako to robíte? Máte s tým skúsenosť? ....uvažujem že začnem nosiť nôž na nohe pretože na opasku mi zavadzia kvôli bedrovému pásu na batohu....
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod Michal » 14 Apr 2012, 20:15

Ak ti nôž zavadzia kôli bederáku, urob si na púzdro predĺžený záves ;) na nohe je to skôr taktikúl ako užitočné. Osobne som skúšal nôž nosiť na topánke prichytený paracordom o oká šnúrok, ale fakt to nebolo ono..
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod carlos9780 » 14 Apr 2012, 20:21

Aký máš nôž resp. púzdro?Ono na tom dosť záleží,sú nože s púzdrami robenými priamo na to.Ak máš klasické bushcraft kožené s jedným veľkým okom na opasok hore a bez dieri dole,tak to ide dosť blbo,uchytíš to síce šnúrkou alebo gumeným popruhom tesne pod kolenom len ten spodok ti klepe o nohu,základ je mať púzdro napevno uchytené hore aj dole,ak na to nemáš púzdro prispôsobené,je to len o improvizácií... nejaké sťahovacie popruhy,gumenné na suchý zips,spraviť na to nejaké vrecko na nohaviciach(to je už ale zásah do gatí),nechať si urobiť nové,na to určené púzdro,predlžený zaves ako písal Michal...možností je veľa,záleží čo máš za púzdro,ja na to mám vrecko.
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod B-Boy » 14 Apr 2012, 20:45

hej mám klasické kožené s 1 okom ale opletiem ho paracordom a na nohu to pripevním v 3 bodoch :D
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod carlos9780 » 14 Apr 2012, 21:28

Super nápad :yees: ,len mám trochu strach,že sa ti to lanko bude vyzliekať z toho púzdra.Inak mohol by si to dať aj na stehno s tým predlžením ako ti písal Michal,stačí snúrka,či gumička,aby sa ti to nezosúvalo(+ upevnenie o nohu).Inak dávnejšie som riešil dačo podobné na sekerku(foto),na páse mi moc nesedela,ale pár krát som to využil ako upevnenie na batoh,snáď sme pomohli...príp. inšpirovali,každopádne držím palce a daj vedieť ako si dopadol.
Prílohy
m_14042012177.jpg
m_14042012175.jpg
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod radeton » 15 Apr 2012, 19:27

nosenie noža na nohe je ozaj dosť problematické a nemá to žiadnu výhodu pri bežnom pohybe v prírode akurát ti to bude zavadzať keď sa budeš predierať hustým krovím.tento spôsob má iba taktickú výhodu pri jeho použití na bojové účely.je to výhodné najmä pri boji z blízka kedy sa dá vytiahnuť aj v prípade že si zaľahnutý telom protivníka v prípade že ho máš na opasku je to v podobnej situácii niekedy dosť problém. to je jediná výhoda tohoto umiestnenia.takže nepodliehaj imidžovým smerom z amarických trhákov a v pohode si ho napasuj na opasok je to praktické pri aktiv.v prírode.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod B-Boy » 16 Apr 2012, 08:09

Ja nepodlieham trhákom, len hľadám spôsob (miesto) kde bude k dispozícii stále, v lete/ v zime/ s batohom/ v daždi atd. ....
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod mihal » 16 Apr 2012, 10:18

nosil som nož na nohe, vtedy som nosil eštze kanady tak nebol problém ho utihnuť pevne, dlho som si zvykal na to že mám na nohe záťaž, sice malú ale cítiť to bolo že to má zotrvačnosť, v lese a v horách sa to zachytávalo o všetko :) po prechádzke lúkou bol celý od rosy a zle sa dával nazad. výhodou bolo že to vyzeralo cool (pre chlapca v puberte silná vec) a pri hryboch som tasil z podrepu :) teraz nosím nožik zavesený na popruhu tak cez krk a rameno , čiže ho mám pod pazuchou, v ničom mi nebráni, nezavadzia lahko ho dám dolu, lahko sa vyberá a dáva naspak. ešte pre upresnenie čepel 13cm.
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod juraj1974 » 16 Apr 2012, 10:41

B-Boy píše:Ja nepodlieham trhákom, len hľadám spôsob (miesto) kde bude k dispozícii stále, v lete/ v zime/ s batohom/ v daždi atd. ....



Dovol mi neskromnu otazku. Naco chces mat noz k dispozicii tak rychlo?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod B-Boy » 16 Apr 2012, 15:58

Napr. ak nájdem nejakú spadnutú brezu a potrebujem kôru. Jednoducho ma zdržiava ak po ceste mám zastaviť aby som vybalil nôž z batohu.... Chcem ho mať po ruke....
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod radeton » 16 Apr 2012, 16:31

B-Boy píše:Napr. ak nájdem nejakú spadnutú brezu a potrebujem kôru. Jednoducho ma zdržiava ak po ceste mám zastaviť aby som vybalil nôž z batohu.... Chcem ho mať po ruke....

Takže podla tohoto tvojho odôvodnenia ty budeš tasiť nôž upevnení na nohe bez toho aby si vôbec zastavil chôdzu no to bude ozaj velmy praktické :D .Ale kludne si ho tam daj časom sám zistíš že je to blbosť.Osobne si nemyslím že by ma vybratie noža z puzdra umiestneného na opasku ,alebo ako sa to uvádza vyššie na slučke prehodenej krížom cez telo zdržalo viacej, ako keď ho budem mať pripevnený niekde na bakanči.Nôž sa dá na opasok umiestniť tak že ho vieš použiť bez problému aj keď si celý ovešaný výstrojom.Pokial samozrejme nepoužívaš ako nôž služobnú šabľu určenú pre četníctvo bývalej ČSR.V tom prípade by to už bol problém :wink: .Ešte by ma zaujímalo ako to vyriešiš s tasením noža keď by nastala situácie,že musíš pri vzniknutom nebezpečenstve utekať a zároveň by si potreboval tasiť nôž napr.pre sebaobranu.
Naposledy upravil radeton dňa 16 Apr 2012, 16:52, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod B-Boy » 16 Apr 2012, 16:51

neplánujem byť Rambo v lese :D nejdem sa tam biť, ale naozaj na opasku ho doteraz nosím ak som "free" čiže bez batohu, ale inak ako som už povedal bedrák mi vadí. Nesnažím sa presadiť silou mocou svoje, len hľadám PRAKTICKÉ miesto pre nôž, v zime na krku, a v lete neviem....
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod radeton » 16 Apr 2012, 16:56

Kľudne ho tam nos aj v lete je to praktické.Tá noha je ozaj blbosť.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod B-Boy » 16 Apr 2012, 16:59

v lete mi to prekáža keď nemám vrstvy oblečenia medzi ktoré ho dám tak sa húpe a to mi vadí,..... to už som písal vo vlákne "záves na nôž" :D
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Nôž na nohe

Poslaťod radeton » 16 Apr 2012, 17:37

Tak si ho teda daj na tú bakanču :D
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Ďalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron