Co ste dnes zaujimave prezili?

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod kastan » 01 Máj 2012, 11:51

venco píše:
P4303641.JPG
Dnes som bol trochu pobikovať na Starhrade s Blackovým buřťákom.
:yees:
super místo,byl jsem tam v roce 1985
Obrázok užívateľa
kastan
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Apr 2012, 16:46
Bydlisko: Liberecko, ČR
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod macmatej » 01 Máj 2012, 20:25

1. máj, v lese viac ludi ako stromov. Bol som sa trochu pobikovat. Po ceste naspet zacalo poprchat, tak som pridal. V tom som dostal defekt :x . Nastastie som to rychlo dotlacil k najblizsej zasatavke.

Vrtakom z bowdrillu som vyzul koleso a na dosku som zatazil zalepenu dusu. Nuz, stastie praje pripravenym.
Prílohy
bike.jpg
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod venco » 01 Máj 2012, 20:41

macmatej píše:1. máj, v lese viac ludi ako stromov. Bol som sa trochu pobikovat. Po ceste naspet zacalo poprchat, tak som pridal. V tom som dostal defekt :x . Nastastie som to rychlo dotlacil k najblizsej zasatavke.

Vrtakom z bowdrillu som vyzul koleso a na dosku som zatazil zalepenu dusu. Nuz, stastie praje pripravenym.


Máš štígro , ja ak dostanem defekt tak väčšinou na zadné a to je potom piplačka. Ale jak som vymenil plášte tak mám akosi s defektmi pokoj. Zatiaľ :P
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod mihal » 01 Máj 2012, 23:43

odkedy nosím nahradnu dušu tak som ešte defekt nemal, dovtedy asi tak kazdy mesiac :D a tiež vzdy na zadnom
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Legil » 02 Máj 2012, 20:10

Včerajší výletík ... samota, kľud, okrem vtáčikov a chrobáčikov nikde ani živej duše ...
Naposledy upravil Legil dňa 04 Feb 2015, 12:53, celkovo upravené 1
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod radeton » 06 Máj 2012, 19:46

dnes som bol na strelnici trochu vyhnať pavuka z hlavni na mojej "58" :P
Prílohy
mot.list 054.jpg
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod BushrangerCZ » 08 Máj 2012, 14:27

Dobrá puška Radeton, taky jsem vlastníkem. Dnes kontrola fotopasti:

Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod radeton » 08 Máj 2012, 18:28

super foto .normálne "taky uvažuju"o zakúpení tohoto zariadenia.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod jura_czech » 08 Máj 2012, 20:58

radeton píše:super foto .normálne "taky uvažuju"o zakúpení tohoto zariadenia.


No, z jedný strany hezký, ale z druhý je to asi tak, že v některých honitbách je tím až zapleveleno a kolega, když jsme spolu chodili po lese a já si musel odskočit povídá: "Bacha, tam nechoď, nebo budeš za tejden na youtube!" :mrgreen:
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod rkw » 12 Máj 2012, 17:34

na hlavnej sme isly a asi po 50 metroch za tabulov sme odbocily popri hradzi a tam je jeden kpec no je to zarastene smetisko ale pekne zarastene vysoki je asi 12 metrov a tam si kamarati postalily skokany na rampy a ktomu taky pristresok dosli sme tam bol tam moj dobri kamos boris a tak sme si opekali vonku prsalo a my sme boli v pristresku a mali sme ohen spekacky cibulku celozrnne zemle a bolo fajn :wink:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Chesus » 16 Máj 2012, 14:05

No nebolo to zrovna dnes, ale predvčerom, len som nemal doposiaľ čas to sem hodiť. Išiel som otestovať novú skladaciu lopatku na jedno celkom pekne zašité mnou urobené a využívané ohnisko, kopem kopem keď tu zrazu po vykopaní niečo okolo 15 cm zeminy sa niečo leskne... Očistím to, pozriem bližšie a hľa, hodinky. Boli priamo pod mojím ohniskom, ktoré navštevujem už asi rok. Pravda už nepoužitelné, to čo ostalo z ciferníka je celé zhrdzavené a zvyšok celý zčernaný (asi od žiaru z ohniska). Vedla nich ešte vrchnák a hrdlo sklenenej fľaše. Možno sa nejaký hubár či zalesak pred rokmi potužil nejakou lahôdkou natoľko, že ich tam stratil :D Každopadne zaujimavy a potešujuci nalez, dufam, že až najdem nabuduce, tak funkčne a nie pod nejakym dalšim ohniskom :D
Prílohy
SUNP0140.JPG
SUNP0127.JPG
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod 72janik » 22 Máj 2012, 17:42

Tak som sa bol včera prejsť na Martinské hole a asi pol hodinu pod hodinovkou som objavil nové zviera. Je to možno spôsobené globálnym otepľovaním. Nazval som ho krokodíl lesný. http://sk.fotoalbum.eu/janohore/a699369 :lol: :ch:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod finn » 27 Máj 2012, 22:26

Pozdravujem,

vcera sme boli na hradnych slavnostiach na Červenom kameni a bol to prijemne straveny den v spolocnosti stredoveku s dobovymi atrakciami ako strielanie z luku, sekanie PET flias mecom, vrhanie sekier a ostepov. Samozrejme vsetkosom si vyskusal a bol som spokojny s vysledkami. V ramci "podhradia" sa konali dobove trhy, kde som poziadal jedneho moravskeho kovaca ci by mi nevedel urobit kresaciu ocielku. Bol velmi ochotny a po dohode na cene a ktory motiv chcem sa pustil do vyroby. Cas vyroby cca 35 min. Zakladny material velky pilnik. Zaverecny finish vo vylesteni kresacej strany som dokoncil dnes doma.

Mal som velku radost z ocielky i krasne straveneho slnecneho dna. :camp:

Pripajam par zaberov z vyroby ocielky. Neskor pridam este zaber finalneho produktu, alebo spravim malu recenziu.
Prílohy
DSC01426.JPG
Priprava polotovaru z pilnika
DSC01429.JPG
Detail polotovaru
DSC01431.JPG
Zakladny tvar slovanskeho motivu
DSC01432.JPG
DSC01435.JPG
Tvarovanie
DSC01436.JPG
Kalenie
DSC01437.JPG
Kalenie
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 16 Jún 2012, 19:08

Malý výlet do okolia...

Konečne vyšlo slnko spoza mrakov.Ráno ešte opar stúpal pomedzi stromy,ked som už rosu zrážal z listov vysokých tráv,ktoré v tomto období púšťajú do sveta milióny semien.Mám nimi pokryté celé nohavice.


Ako prechádzam niekoľkoročným rúbaniskom na ktorom už mladina vyrašila do skoro trojmetrovej výšky ,ked tu zrazu z tej húštiny dačo predo mnou vyskočilo na nohy a s riadnym dupaním sa snažilo dostať von na otvorené priestranstvo.Ostal som stáť a čakám čo to vlastne je,lebo podľa otrasov okolitej zeme musí mať poriadnu váhu! Kriačie sa ešte raz zatriaslo a na cestu predo mňa tak 3 metre vybehla statná laň jeleňa a zmizla v lese na druhej strane chodníka.



Pustil som sa dolu kopcom mimo chodník skalnatým terénom.Pod nohami sa mi sem-tam uvolnil nejaký ten kameň.Vedľa pňa na ktorom som si oddýchol a nalial si z termosky teplého čaju rastie pár suchohríbov.



Popod staré jedle a popadané buky som sa dostal do údolia riečky Slatiny, ktorú teraz budem sledovať proti jej prúdu.
Zastavil som sa na chvíľu aj na mieste,kde sme táborili s kamarátmi z tohoto portálu.Táborisko ostalo tak ako sme ho opustili- lavička na ktorej som spal stále plní svoj účel...bočná stena Maťovho prístrešku je ešte tiež pokope,len suché lístie vietor rozniesol po okolí...a ražne opreté o blízky strom tam stoja dodnes,akoby sme odišli len včera!


Napil som sa z blízkeho prameňa chladnej vody a pobral sa naspäť údolím rieky.
Dokonca v mlákach nad riekou som objavil znovu mloky,ako kedysi ked sme toto miesto objavili s bratmi a dali jej názov Mločia Mláka a založili si tu kemp.


Ďakujem lesu,sebe a počasiu za tento super deň! :camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod carlos9780 » 18 Jún 2012, 15:47

Minulú nedeľu sme si spravili zo ženou a juniorom výlet pod hrad Devín. Po prechádzke sme sa zastavili v miestnej krčme trochu sa občerstviť
m_10062012201.jpg
.Po obede začal junior mrnčať(bol už ospalý),tak som posadil ženu za volant :roll: a poslal som ich domov.Ja som si vybral z auta ruksak a vybral som sa domov peši krížom cez devínsku kobylu
m_10062012202.jpg
m_10062012203.jpg
.Cesta nieje nijako náročná je to skôr prechádzka ako túra,ale určite je to zaujímavejšia cesta domov ako cesta autom.Po ceste som stretol mladú rodinku s takým tým terénnym kočárom,akurát keď ho prenášali cez padnutý dub,nedalo mi to a obetoval som 15 minút zo svojho života na odstránenie prekážky z turistického chodníka,mohol by na to doplatiť nejeden cyklista,daktorí tam lietajú jak blázni.
m_10062012204.jpg
m_10062012205.jpg
m_10062012206.jpg
m_10062012207.jpg
Po odvedenej práci som si pár sto metrov ďalej opiekol olovrant.
m_10062012208.jpg
Nakoniec som úplne zabudol na čas na toľko,že som šiel domov skoro za tmy,veď keď je človeku dobre,ten čas letí akosi rýchlejšie :wink:
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia