Vyrobte si vlastný nôž...

Témy o nožoch

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod fwpok » 09 Apr 2012, 12:21

Čo sa rozumie pod pojmom mobilový plech? :shock: :shock: V živote som takýto názov nepočul :D
A neskúšali ste niekto objednávať z pronuz.cz :?:
Pokiaľ viem tak teraz posielajú už aj čisto cez slovenskú poštu bez prevodu meny :)
fwpok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 11 Dec 2011, 11:01
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 91 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod Kelko » 09 Apr 2012, 13:13

Mobilový plech... z toho sa vyrábajú pontony,boje a podobne veci do vody :wink:
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod art-crow » 20 Apr 2012, 00:41

Nazdar nožo maniaci. Chcel by som vam len povedat ze uz aj an slovesnku zacina pomaly vznikat internetovy obchod s materialmi na vyrobu nozov. www.noziky.sk konecne aj u nas na slovensku sa nieco take bude. raz som sa s majitelom stretol a je to uaszny clovek a je snim dobra komunikacia. no aj len ta pre zaujimavost............ netreba objednavat evci z ciech.
Obrázok užívateľa
art-crow
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10 Mar 2012, 22:08
Bydlisko: Sereď
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod macakv » 20 Apr 2012, 05:37

art-crow píše:Nazdar nožo maniaci. Chcel by som vam len povedat ze uz aj an slovesnku zacina pomaly vznikat internetovy obchod s materialmi na vyrobu nozov. http://www.noziky.sk konecne aj u nas na slovensku sa nieco take bude. raz som sa s majitelom stretol a je to uaszny clovek a je snim dobra komunikacia. no aj len ta pre zaujimavost............ netreba objednavat evci z ciech.
Nepíšeš nič nové.Tu stranku poznám už rok.Výber materialov na ručky dobrý ale čo z toho,ked z materialov na čepele má akurát damašek.Zatial bohužial musíme objednávať v čechách.
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod art-crow » 20 Apr 2012, 11:23

macakv píše:
art-crow píše:Nazdar nožo maniaci. Chcel by som vam len povedat ze uz aj an slovesnku zacina pomaly vznikat internetovy obchod s materialmi na vyrobu nozov. http://www.noziky.sk konecne aj u nas na slovensku sa nieco take bude. raz som sa s majitelom stretol a je to uaszny clovek a je snim dobra komunikacia. no aj len ta pre zaujimavost............ netreba objednavat evci z ciech.
Nepíšeš nič nové.Tu stranku poznám už rok.Výber materialov na ručky dobrý ale čo z toho,ked z materialov na čepele má akurát damašek.Zatial bohužial musíme objednávať v čechách.

ja viem ze ta stranka je tu uz dlho.. ale len nedavno tam doplnil dalsie veci. predtym mal len vyber spalikov dreva a potom rozne koze. Chcel som len pomoct....... :( dlhsi cas som enbol na jeho stranke lebo som si myslel ze sa vykaslal na obchod.....ale ekd som si snim pisal tak vravel ze chce este rozsirit sortiment ale ze to nejde tak lahko. dufam ze sa mu to podary a na slovensku vznikne novy jatagan.
Obrázok užívateľa
art-crow
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10 Mar 2012, 22:08
Bydlisko: Sereď
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod kotle » 30 Máj 2012, 21:17

Tak, dnes som dokončil môj nôž, nie je síce najlepší, ale je môj úplne prvý a hlavne, je môj.. :lol: trvalo mi to asi 5 večerov po práci.. čepeľ chirurgická ocel, našlo by sa aj kódové označenie a drevo mahagón, hlavne preto, že dobre odoláva vode..nity sú zo striebornice..Ďaľšie použité materiály sú koža, mosadz a epoxidové lepidlo..
noz27.jpg
noz26.jpg
noz25.jpg
noz (23).jpg

na tomto som sa trochu učil, takže pochopiteľne sa chystám si spraviť ešte jeden..dúfam, že ten bude o čosi podarenejší..ale slaninka sa krájať dá aj s týmto.. :camp:
Obrázok užívateľa
kotle
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 14 Máj 2012, 14:53
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod venco » 31 Máj 2012, 07:46

A to si si ho aj sám kalil?
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod kotle » 31 Máj 2012, 08:34

ja som ho nekalil..čepeľ má dobré vlastnosti..z tohto materiálu už zopár nožov bolo vyrobených (nie mnou) a materiál sa osvedčil..
Obrázok užívateľa
kotle
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 14 Máj 2012, 14:53
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod Rafael Ingvis » 31 Máj 2012, 09:22

Takže čepeľ nieje kalená?
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod kotle » 01 Jún 2012, 08:13

mnou kalená nie je.. :) ale nemám pocit, že by bolo treba tento materiál kaliť..
Obrázok užívateľa
kotle
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 14 Máj 2012, 14:53
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod Elév » 01 Jún 2012, 09:00

Pocity sú na prd... sekni s tým do zveráku.
Pekné bowi... :wink:
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod macakv » 01 Jún 2012, 14:30

kotle píše:ja som ho nekalil..čepeľ má dobré vlastnosti..z tohto materiálu už zopár nožov bolo vyrobených (nie mnou) a materiál sa osvedčil..

Tak pokial je to iba na slaninu,tak v pohode....ktovie čo by ten material povedal na agátové drevo....
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod kotle » 01 Jún 2012, 16:55

takže oprava, čepeľ bola kalená..to mám materiál po otcovi, keď sa tým ešte on kedysi zaoberal..kalené to bolo na 750 a potom v popustené pri 250 či 350..či tak nejak mi to hovoril. :)
Obrázok užívateľa
kotle
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 14 Máj 2012, 14:53
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod radeton » 10 Jún 2012, 16:56

Chcel by som poprosiť učastníkov tohoto fóra, či by mi niekto z vás neporadil špičkového nožiara,ktorý by mi dokázal vyrobiť takýto KARAMBIT. Za prípadné rady vopred ďakujem.Pokiaľ je na fóre človek, ktorý by si na výrobu takéhoto kúska želiezka trúfol rád ho spoznám osobne. :wolf: Posunul som to sem z dôvodu ,že nemám prehľad o kvalite slovenských nožiarov a ich výrobkov.
Prílohy
8981a23d16_46885281_o2.jpg
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Vyrobte si vlastný nôž...

Poslaťod oraj » 10 Jún 2012, 18:59

:ice:
Naposledy upravil oraj dňa 13 Máj 2017, 17:56, celkovo upravené 1
oraj
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 28 Júl 2011, 21:12
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 21 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia