Bukovske vrchy/Poloniny

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod stormmast3r » 07 Máj 2011, 23:11

Mate prechodenú túto lokalitu? Ja sa na tie ich pralesy a absenciu turistov veľmi lakomim, len mam trocha rešpekt pred ukrajinskými colnikmi.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod kiub » 08 Máj 2011, 20:51

Ja tam mam nieco pochodene, ukrajinsko-slovenskej hranici by som sa skor vyhol obcas tam Ukrajinci robia cirkus ale trasa Kremenec-Wielka Rawka je bez problemov. Ked mas nejake konkretne otazky mozno ti budem vediet zodpovedat.
Obrázok užívateľa
kiub
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 12 Júl 2010, 23:04
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Joda » 08 Máj 2011, 20:53

kiub píše:Ja tam mam nieco pochodene, ukrajinsko-slovenskej hranici by som sa skor vyhol obcas tam Ukrajinci robia cirkus ale trasa Kremenec-Wielka Rawka je bez problemov. Ked mas nejake konkretne otazky mozno ti budem vediet zodpovedat.
můžeš ten cirkus trošku více popsat? Jakýsi divoký východ? :)
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod stormmast3r » 08 Máj 2011, 21:35

Možno by som si zobral par prachov naviac alebo nejake cigarety.... :oops:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod kiub » 08 Máj 2011, 21:40

Kamos mi spominal ako isli po hranici niekde v oblasti Stinska a z krovia vybehla skupina colnikov respektive ozbrojenych vojakov a tvrdili im, ze prekrocili ukrajinsku hranicu. Nebola s nimi vraj velmi prijemna debata po case ich pustili dalej. Podobnu skusenost som cital aj v clanku na hiking.sk . Ja chcem mat v lese klud nie natahovat sa s vojakom ktory vo mne vidi iba prilezitost zarobit preto sa takym miestam radsej vyhnem. Taktiez tam nie je ziaden znaceny turisticky chodnik neviem ci sa tam turista moze legalne pohybovat ale to som nezistoval ani nebudem :wolf:
Obrázok užívateľa
kiub
 
Príspevky: 50
Registrovaný: 12 Júl 2010, 23:04
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod stormmast3r » 08 Máj 2011, 21:46

Podobnú skúsenosť ma jeden moj znamý, ale stalo sa to asi pred 20 rokmi. Pri ture sa stratil v poloninach a zišiel až na ukrajinu. Navrat domov ho stal 200korun.

Každopadne ten kus Slovenska ma veľmi láka
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod x-SCYTHE » 02 Jún 2011, 10:51

Ja tvrdim, ze toto je najkrajsi kut Slovenska. Poloniny a Vihorlat navstevujem pravidelne kazdy rok. Oblastiam v tesnej blizkosti ukrajinskej hranice sa vsak vyhybam. Tieto pohoria na vychode sami pacia z jedneho hladiska, ze je to divocina. S Tatrami sa to porovnavat neda, lebo tie sa stali aj napriek ich majestatnosti a krase vyslovene konzumnou prirodou, ak viete, co mam na mysli. Zatial co pocas sezony v Tatrach stretnete pri ture desiatky turistov, tuna idete sami pekne cely cas. A to je to, ako si ja predstavujem idealnu prechadzku lesom.
Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia.
Obrázok užívateľa
x-SCYTHE
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 23 Máj 2011, 16:06
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Rolf » 29 Júl 2011, 17:09

x-SCYTHE píše:Ja tvrdim, ze toto je najkrajsi kut Slovenska. Poloniny a Vihorlat navstevujem pravidelne kazdy rok. Oblastiam v tesnej blizkosti ukrajinskej hranice sa vsak vyhybam. Tieto pohoria na vychode sami pacia z jedneho hladiska, ze je to divocina. S Tatrami sa to porovnavat neda, lebo tie sa stali aj napriek ich majestatnosti a krase vyslovene konzumnou prirodou, ak viete, co mam na mysli. Zatial co pocas sezony v Tatrach stretnete pri ture desiatky turistov, tuna idete sami pekne cely cas. A to je to, ako si ja predstavujem idealnu prechadzku lesom.


Máš pravdu a úplne súhlasím s týmto tvojim tvrdením. V tomto kraji žijem a oceňujem, že u "nás" sa "nepotĺka" veľa turistov. Ja osobne sa v lese nerád stretávam s inými návštevníkmi prírody. Samozrejme nič proti nim nemám, les je pre všetkých, ale je to akýsi "zakorenený inštinkt" :wolf: Viac "precítim" prírodu ak sa pohybujem sám. Priveľa ľudí zbytočne pôsobí rušivo. "Najradšej" mám hubársku sezónu, kedy sa to po lese ozýva vreskotom a piskotom akoby sa organizovala štvanica... :lol: Ľudia sa hľadajú akoby sa stratili v amazonskej džungli... :twisted: Inak, po ostatný zvyšok roka častokrát nestretnem pri potulkách prírodou ani "živú dušu". Človek sa naozaj cíti ako "divoký" zálesák a nie ako "krotký" turista. :wolf: [-o< O:)
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Legil » 31 Júl 2011, 21:20

Chodím aj do Polonín aj na Ukrajinskú stranu (riadne cez hraničný prechod) . Zatiaľ som v pohraničí nemal žiadny problém s pohraničiarmi. A aj teraz v stredu idem na Ukrajinu. Ale až ďalej - na Hoverlu. Občas niekde na nejakú Ukrajinskú poloninu vybehnem a zatiaľ to bolo bez problémov (a dúfam, že to aj tak zostane:) Problémy sú keď tak s policajtmi na cestách v okolí Užhorodu. Mimochodom, mám ešte 2 voľné miesta v aute na tú Hoverlu :-)
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod whitedeath » 10 Sep 2011, 23:26

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:07, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod jano75 » 13 Sep 2011, 13:53

ahoj, pred dvoma tyzdnami sme tam boli. osadne - nova sedlica. prvy den sme spali v ruskom sedle, dryhy pod Ciertazou...ci kde - nasli sme cestou este jeden pristresok, uz si nespominam presny nazov no malo by to byt za runinou po hrebeni nalavo od chodnika / na okraji lesa pod kopcom - schadzas z kopca / smerom na trojhranicny bod. myslim, ze to bolo v pohode, nebolo to dake rozpadnute. treba byt ale pripraveny na to, ze sa dnu mozno nedostanes. tie pristresky su riesene velmi nestastne, co sa kapacity tyka a chodi tam dost ludi. my sme mali stastie, pod ciertazou nebol nikto a v ten vecer aj prsalo.
Obrázok užívateľa
jano75
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 29 Jún 2011, 20:23
Bydlisko: od Banska Bystrica
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod GreyWolf » 27 Okt 2011, 18:14

Tam som absolvoval zimny survival , vystup bol od obce Runina na snezniciach ale dostat sa hore na hreben bolo pri bohatej snehovej nedielke velmi obtiazne ..museli sme sa striedat v razeni stopy a pod vrcholom bolo snehu vyse hrudnika . Spali sme v zahraboch takze teplota pod -20°C nebol problem akurat bol mensi s vodou ktora zamrzala aj cez den .Ale v zime strasne pekna lokalita som rad ,ze nam vtedy prialo aj pocasie a bolo nadherne . Rad by som si to zopakoval aj cez letne mesiace .
"Lest we forget "
GreyWolf
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 24 Okt 2011, 19:33
Bydlisko: Horný Šariš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod tukan » 03 Feb 2012, 22:14

:D Nova sedlica :D raz som tam na neakom enviro skoleni stravil skoro tyzden, uff vela si nepametam , miestym v krcme sa nedalo povedat nie. Spali sme v strede dediny v stodole. Niekedy v 92 alebo 93 sme slapali z Kremenca na Duklu, nedosli sme az na Duklu (niekolko dnovi dazd nas zlomil) , ale bolo to super. Chodik vykoseny ,vyrubany, kopec hub , malin, ziadny ludia len obcas neaky pohraniciar. Raz pri prechode Malych Karpat sme stretli troch ucitelov z blavy , ktori slapali z Ciernej nad Tisov okolo hranice na kremenec , potom po hranici na Duklu a odtial po Ceste hrdinov SNP do Blavy.Boli na ceste 30 den a do ciela mali asi 5 dni. Blazni
tukan
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 30 Jan 2012, 19:37
Bydlisko: Pod Čergovkým poh.
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod stormmast3r » 21 Jún 2012, 00:34

Prešiel si niekto hrebeňovku z Novej sedlice do osadného? Je zvládnutelná za 3 dni ak planujem prespať v útlnach na Cieraži a v Ruskom sedle?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Chesus » 22 Jún 2012, 08:00

Presne toto by zaujímalo aj mňa :) Mame s kolegami naplanovany prechod Polonín, akorát opačným smerom, Osadné - Nová Sedlica a radi by sme to stihli za tri dni, len nevieme či to pôjde za taký čas a či nebude treba radšej o jeden den volna na viac. Tak ak by mi niekto vedel poradiť, budem vďačný, bude to moja, resp.naša premiera v Poloninách :)
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Ďalší

Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron