Karimatka

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Karimatka

Poslaťod Richo » 07 Feb 2011, 20:07

Moja karimatka má rozmery 190 x 50 x 1,4 cm a dá sa zrolovať na valec s priemerom 19 cm - to je pomerne dosť a nie do každých popruhov na batohu sa to zmestí.
Vyrába sa aj verzia s hrúbkou 1,0 cm, ale to je skôr letná karimatka (na obrázku v mojom predchádzajúcom príspevku je práve 1 cm karimatka).
Hrúbka 1,4 cm má prakticky celoročné využitie - skúšal som ju však zatiaľ len na jeseň, v zime zatiaľ nie.
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Karimatka

Poslaťod BushrangerCZ » 08 Feb 2011, 10:28

Zdravim, já nemám rád rolovací karimatky, protože mi na batohu překáží, a nafukovací zase proto, že se nedají okamžitě sbalit... používám starou německou skládací za stovku, fičel jsem na ní i na desetidenním výletě s každodenním bivakem ve sněhu, a dalo se... prostě jsem víc línej tahat velký věci, než pohodlnej :lol:
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Karimatka

Poslaťod Snypo » 13 Feb 2011, 19:41

BushrangerCZ súhlas,tiež mám takúto karimatku - skladné,prakticke,odolné.
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: Karimatka

Poslaťod Yuro_šík » 22 Jún 2011, 20:45

ja nepouzivam karimatku kedze chodim najradsej pod sirak tak to resim tak ze si dam pod seba ihlicie a na to naukladam po celej dlzke aspon dakych 5-7 centi travu (najcastejsie vsak len tu travu) je to lepsie jak matrac a hreje to prefektne nato polozim celtu spacak ableo deku seba a zhora si dam trciaci koniec celty taze som v takej celtovej rolke. toto sa mi osvedcilo viac ako karimatka abo nafukovacka sice trva to okolo 20 min ale stoji to za to ked su burky tak si zrobim z celty strechu a spim rovno tejkope travy
"Jsme obklopeni moudrostí, člověk není jejím pramenem, nýbrž pouhou nádrží a může vydat jen to, co nasbíral." Ernest Thompson Seton
Yuro_šík
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jan 2011, 21:01
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Karimatka

Poslaťod Kapo » 30 Jún 2011, 19:19

Jurošík, asi si ešte mladý a zdravý. Ale to sa zmení, neboj.... :twisted: :twisted: :twisted:

Ja teraz pokukujem po nejakej samonafukovačke. Som teraz okúsil, a je to paráda. Len chcem to hlavne na spanie v aute. Takže váha ma neserie. Hlavne aby to bola šírka aspon 66cm.
Tu som našiel celkom fajnú. http://www.armysurplus.cz/eshop/index.p ... Path=51_57
A za lepší penis, ako napr. Yate trekker a kvalitnejšiu, ako Huski. A hlavne šírka 75 cm. Do batohu asi trochu nevhodná.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Karimatka

Poslaťod murko » 24 Feb 2012, 22:00

Dlhé roky som riesil izoláciu od zeme, hlavne pri spaní na snehu. Najprv to boli bežné karimatky, kombinované s alumatkami, potom EVAzote atď. ale po 4-5 nociach na snehu pri zimných prechodoch uz bola jednoducho zima. Tohto roku padla voľba pre týždenný zimný bivak na Therm-a-Rest Ridge Rest SOLAR Large. Musím povedať, že fakt respect. Ak v zime bivakujete, táto karimatka Vás určite dá večer do pohody.
Je to moja asi 5 karimatka a dúfam, že posledná.
Keď bolo ľudstvo primitívne, tak zásadne rešpektovalo prírodu a prostredie kde žili. Potom sa ľudstvo začalo civilizovať a dnes nerešpektuje nikoho a nič.
Obrázok užívateľa
murko
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 18 Feb 2012, 20:34
Bydlisko: Košice, Stará Ľubovňa
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Karimatka

Poslaťod ogonok » 25 Feb 2012, 00:45

to murko: daake foto a viac info by sa nedalo, prosim 8)
ogonok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Júl 2010, 22:07
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Karimatka

Poslaťod murko » 26 Feb 2012, 21:11

ogonok píše:to murko: daake foto a viac info by sa nedalo, prosim 8)


Pridám..... . Pokúsim sa o recenziu karimatky a pridám to sem, len to musim spracovat. :wolf:
Keď bolo ľudstvo primitívne, tak zásadne rešpektovalo prírodu a prostredie kde žili. Potom sa ľudstvo začalo civilizovať a dnes nerešpektuje nikoho a nič.
Obrázok užívateľa
murko
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 18 Feb 2012, 20:34
Bydlisko: Košice, Stará Ľubovňa
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Karimatka

Poslaťod Márty » 28 Jún 2012, 23:00

...nafukovaci karimama pouzivam uz ctyri roky v zime v lete.moje zada uz to vyzadujou.trikrat sem ji lepil,dvakrat v lese.je treba jen si davat pozor kam si clovek leha,ja si davam pod sebe nemecky ponco...a houby zle...
Márty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 28 Jún 2012, 12:19
Bydlisko: Rokycany
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Karimatka

Poslaťod SvaroG » 12 Júl 2012, 14:15

Zdravím páni. Chcem si kúpiť novú karimatku.

Použitie: jar až jeseň.

Chcel by som jednu z týchto dvoch a chcel by som vedieť vaše odporúčania prípadne vlastné skúsenosti s nimi.

http://www.gamisport.sk/karimatky-a--ma ... ite-05208/
alternatíva
http://outdoorsport.sk/n/index.php?rout ... ct_id=1987

Poslúžila by mi v prípade potreby jedn z tých karimatiek aj v zime?

Za Vaše názory vopred ďakujem.

S pozdravom

SvaroG
Obrázok užívateľa
SvaroG
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 08 Mar 2012, 15:34
Bydlisko: PE-BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Karimatka

Poslaťod Bic0 » 12 Júl 2012, 15:01

Kamarat bol vo februari na Ukraine, snehu az po varlata, zima ze sa eskimakom na zakrute lamali psy. Bol tam vraj chlapik co mal tu RidgeRest, aj ked neviem ci tu SOLITE (1,5cm hrubka) alebo SOLAR (2cm hrubka) a vraj s tym chodi na kadejake extremne horolezecke vystupy a je spokojny. Inak robia sa tusim v 2 sirkach - 55cm a 63cm a tusim aj dlzkovo su 183cm a 193cm - takze skus pouvazovat podla postavy.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Karimatka

Poslaťod SvaroG » 13 Júl 2012, 09:52

Bic0 píše:Kamarat bol vo februari na Ukraine, snehu az po varlata, zima ze sa eskimakom na zakrute lamali psy. Bol tam vraj chlapik co mal tu RidgeRest, aj ked neviem ci tu SOLITE (1,5cm hrubka) alebo SOLAR (2cm hrubka) a vraj s tym chodi na kadejake extremne horolezecke vystupy a je spokojny. Inak robia sa tusim v 2 sirkach - 55cm a 63cm a tusim aj dlzkovo su 183cm a 193cm - takze skus pouvazovat podla postavy.


Dikes za odpoveď, predpokladám, že kvalitné budú obe. Už len správnu veľkosť a ide sa. :camp:
Obrázok užívateľa
SvaroG
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 08 Mar 2012, 15:34
Bydlisko: PE-BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Karimatka

Poslaťod spider207 » 13 Júl 2012, 20:15

BushrangerCZ píše:Zdravim, já nemám rád rolovací karimatky, protože mi na batohu překáží, a nafukovací zase proto, že se nedají okamžitě sbalit...
Nesuhlasim, treba si len vediet vybrat. My sme si so zenou tohto roku kupili Therm-a-rest Trail Lite. Na nete sa najdu aj nejake testy, napr. tento. Hladali sme nieco pohodlne, no zaroven spratne a lahke kedze chodime bicyklovat a tym padom bolo treba zainvestovat (jedna stala cosi cez 60€). Zatial sme v tom vonku este nespali, ale domaca skuska prebehla v pohode, ked sme skusili dat 2 na seba tak to bolo ako vodna postel (hrubka jednej 3,8cm robi svoje) :) Zbalenie je naozaj rychle, "odistis" ventil, karimatku prehnes po dlzke na polovicu a zacnes ju rolovat. Potom len hodis do obalu resp. kompresneho puzdra a frcis - behom minuty nemas co robit. Skor treba pockat aspon nejakych 5min kym sa nafukne, ale v pripade nudze pocvicis svoje pluca a mas to hned nafukane.
Onedlho idem na 2-oj tyzdnovu bicyklovacku do CR takze potom mozem hodit nejake dojmy ak bude zaujem. Ale myslim, ze sa nemam coho obavat, kamarat je v horskej sluzbe a tiez volil kedysi Therm-a-rest - a nema sa na co stazovat ani po x rokoch.
Obrázok

Inak zaujimavou volbou mozu byt aj karimatky od nasho vyrobcu Zajo, napr. Ultra LT Matt vyzera celkom v pohode (a za polovicnu cenu ako Therm-a-rest).
Umenie žiť nie je umenie hrať s dobrou kartou, ale umenie zohrať so zlou kartou dobrú hru.
spider207
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 17 Júl 2010, 11:09
Bydlisko: ZV
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 27 x

Re: Karimatka

Poslaťod macmatej » 05 Sep 2012, 23:30

Zaujimava nafukovacia vec. Niekto by to mohol kupit a priniest na zraz ;) Na zem by som sa to bal dat.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

svetoutdooru.cz
 
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Karimatka

Poslaťod juraj1974 » 06 Sep 2012, 08:26

OT:
A ak niekto donesie k tomu aj tu cicu tak ma ohlaste... :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia