Poradte - Bushcraft noz

Témy o nožoch

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Bic0 » 22 Aug 2012, 10:59

Mam doma KaBar Kukri a som spokojny. Seka sa s nim paradne, baton ide trosku horsie kedze nema rovny chrbat a ma tam falosne ostrie - predsalen Kukri je bodno-secna zbran. Na to by bola asi lepsia ta KaBar Cutlass. Za tie peniaze je to ale parada. Ja som objednaval odkialsi z USA kde ma to s postou vyslo o 25% lacnejsie ako u nas bez posty.

Kukri
Obrázok

Cutlass
Obrázok
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod macakv » 22 Aug 2012, 11:18

venco píše:Pozor na tie condory. Vrazíš ďalšie prašule do úpravy výbrusu, bo moc nerežú. Ale po úprave by to mohla byť už dobrá kudla /aj keď mne sa nepáči/. Tu robil Kraken recenziu http://www.youtube.com/watch?v=QFLZ-xdM ... e=g-user-u
Ten kabar ako vraví Pája je ok, ale ako som vypozoroval ty chceš asi niečo v tvare woodlore- Tak si kukni ešte tento od Tlima
http://www.tlim.net/445.php
http://www.tlim.net/442.php
Tak to čo píše venco môžem iba potvrdiť....condor by okrem úprav vo výbruse potreboval aj trochen zakaliť....ten čo som mal v ruke....blato...a osoba tvrdila,že je to tak od výroby..
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod canowicakte » 22 Aug 2012, 21:53

http://www.kabar.com/knives/detail/25

Ja som investoval tiež do KA-BARa ↑ a som maximálne spokojný. Je to históriou overený pracant proste. :wink:
"The more you know, the less you carry"- Mors Kochanski
Obrázok užívateľa
canowicakte
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 27 Apr 2012, 04:58
Bydlisko: Nová Baňa
Dal Ďakujem: 23 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Micho » 24 Aug 2012, 19:45

Ďakujem vám za rady teraz si idem kúpiť glock a potom do budúcna si dám spraviť nôž nožiarovy. Našiel som úto stránku je tu glock dosť lacní http://www.dianahunter.sk/predaj/246/Dy ... -a-puzdro/ neni to podla vás dáki podvod ?
Micho
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 08 Aug 2012, 20:49
Bydlisko: Ružomberok- Černová
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod venco » 24 Aug 2012, 19:49

Nie podvod by to nemal byť, glocky nie sú nejaké drahé. V minulom období som tiež nad nejakým uvažoval na hádzanie, ale potom z toho zišlo.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod keres » 29 Aug 2012, 16:43

Micho píše:Ďakujem vám za rady teraz si idem kúpiť glock a potom do budúcna si dám spraviť nôž nožiarovy. Našiel som úto stránku je tu glock dosť lacní http://www.dianahunter.sk/predaj/246/Dy ... -a-puzdro/ neni to podla vás dáki podvod ?

Nazdar micho, Dianahunter je skvelý obchodík a ešte lepší personál. Nakupujem u nich a spokojnosť :yees: :yees: :yees: Prvá žena čo sa vyzná v nožoch a manžel v rybarčeňi poľovačke a lukostreľbe! NAŠI !!!
Obrázok užívateľa
keres
 
Príspevky: 359
Registrovaný: 17 Feb 2012, 21:39
Bydlisko: Vranov nad Topľov
Dal Ďakujem: 773 x
Dostal Ďakujem: 830 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Bic0 » 30 Aug 2012, 20:24

Komu sa pacia noze na styl Woodlore a hlada nieco v rozumnej cene, mohol by skusit tento Boker Plus Bushcraft Knife. Tvarovo celkom podareny, sice nie je zo ziadneho spickoveho "kozmickeho" materialu (je tam 440c), ale v cene cca 60eur je noz, pekne kozene puzdro a firesteel. Na forach tvrdia ze "za tie peniaze je to super noz".

Obrázok
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod fatal_error » 30 Aug 2012, 22:46

Ocel 440C – je vzduchem kalitelná nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku, která se kryje s ocelí 12C27. Má austenitický poměr uhlíku a chrómu 0,56/13,5 % při teplotě 1100ºC. Z tohoto důvodu je i korozní odolnost a tvrdost na stejné úrovni jako 12C27. S ohledem na vyšší podíl nerozpuštěných karbidů má vyšší odolnost proti opotřebení, ale nižší stabilitu ostří jako 12C27. Udržuje si vysokou ostrost v tlakovém řezu. Odborník Verhoven ji zmiňuje v knize o ocelích pro výrobce nožů. Fy Buck uvedené informace potvrzuje u svých nožů v rámci Carta testu (někdy s mírným otupením!). Ocel 440C je schopna dosáhnout po tepelném zpracování nejvyšší pevnost, tvrdost a odolnost proti opotřebení ze všech slitinových nerezových ocelí!!! V literatuře je prezentován případ ukrojení palcového konopného lana 3000x bez ostření. To však bylo dosaženo při tzv. dendritickém vytvrzování zpracovávané oceli. Vysoký obsah karbidů v oceli následně razantně snižuje její houževnatost! (Zvýšení křehkosti!). Proto je vhodnější jemnější disperze karbidů při klasickém kalení.

Souhrnně lze označit ocel 440C jako další vylepšení oceli 440B – větší tvrdost a podíl karbidů, které zajišťují vyšší abrazivzdornost, ale i jejich možné mikroskopické vylamování (hlavně při sekání dřeva) a tím sníženou trvanlivost fasety ostří. Tato ocel může být považována jako vylepšená 12C27 (až na stabilitu ostří). Jinak se vlastnostmi blíží až k oceli 154CM. Vytvrzováním lze výrazně zvednout její řezací schopnosti na úkor zkřehnutí, jako důsledek přítomnosti nerozpuštěných karbidů ve struktuře slitiny.


Prave naopak, myslim ze je to dost vydarena ocel :)... obycajna 440 tka ktora sa pouziva na 90% nozov je shit.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod venco » 31 Aug 2012, 12:33

Aj ja si myslím, že 440 C je oceľ veľmi v pohode. Celú mladosť som prežil na nietach s touto oceľou, sekal som s nimi a nejaké vylamovanie som vôbec nepozoroval. Len raz zlomenie celej čepele pri rukoväti ale to bola moja blbosť. Len na tom bokeri by som zdvihol výbrus o pár mm inak veľmi pekná kudla.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod keres » 19 Sep 2012, 20:19

Nazdar :D Tak dnes som sa zastavil v našom poľovníctve a obzrel som si toľko ospevovaný GLOK . V minulosti asi desať rokov dozadu som jeden brúsil a musím priznať že to bola motyka, ostrie odflaknute . Dnes som bol milo prekvapený spracovanim ostria bolo na :yees: Začínam sa pohrávať z myšlienkou že si ho zadovážim, veď nožov nieje nikdy dosť :mrgreen: Pre začiatok dobrí nôž .
Obrázok užívateľa
keres
 
Príspevky: 359
Registrovaný: 17 Feb 2012, 21:39
Bydlisko: Vranov nad Topľov
Dal Ďakujem: 773 x
Dostal Ďakujem: 830 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod venco » 20 Sep 2012, 10:45

A Glock je dobrý na hádzanie. Ozi a na ten Boker nie sú moc dobré recenzie. Vraj je nejaký odfláknutý...
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Bic0 » 20 Sep 2012, 11:07

Tiez som tera na knife cital tu recenziu na boker. Pritom na nejakom UK fore si ho chlapik celkom pochvaloval. Ale podobne veci som uz citla pri viacerych nozoch, aj na Fallkniven F1 niektori frflali ze dostali nejaky blby kus (tym samozrejem nechcem porovnat tento Boker k F1).
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod juraj1974 » 20 Sep 2012, 11:48

OT

Ak by som mohol. Priatelia. Drzte sa temy prosim.... Vase uvahy a debaty patria na chat a nie do vlakna....

Dakujem
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Juraj Stehlík » 04 Okt 2012, 19:29

V blízkej budúcnosti si chcem kúpiť nový nôž (mám len taký čo je skôr mini mačetka a je úplne tupý) a našiel som jeden celkom pekný za priaznivú cenu.
Nechcem si kúpiť žiadnu hlúposť keď už to má byť za také peniaze, tak sa vás chcem spýtať či niekto nemáte skúsenosti zo značkou CUDEMAN- presnejšie tento typ http://www.baterky-noze.sk/sk/noz-s-pev ... 290-l.html
Hneď sa mi zapáčil - drevená rúčka, kožené púzdro, na konci rukovete dierka kam by som hneď prasol paracord nech sa lepšie vyťahuje a páči sa mi taká menšie ozdoby na rúčke.
Bola tam aj verzia z rukoveťou z paroha, tak by som chcel vedieť aj či by v tom bol nejaký rozdiel okrem ceny
Len by som chcel vedieť či je to dobrá oceľ, aké má vlastnosti a či by zvládol sekanie chcel by som ho na stružlikanie, opekačky ... ale človek nikdy nevie na čo ho môže potrebovať.
A hlavne či sa mi po týždni nerozpadne a nebudem ho musieť každú chvíľu brúsiť.
Ja sa do nožov veľmi nevyznám takže predom ďakujem za pomoc.
Kto chce od života veľa, môže dostať málo.
Ale kto chce od života málo, nemusí dostať nič.
Juraj Stehlík
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 02 Okt 2012, 20:50
Bydlisko: Detva
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod sally » 04 Okt 2012, 19:37

Takto - jeden nôž Cudeman má moja nežná polovička. Má rovnaký typ výbrusu ako tento z odkazu a pravdu povediac - čakali sme od neho viac. Zrejme ho dáme niekomu z miestnych na prebrus (ak bude niekto z nôžmajstrov ochotný). Aj keď som ho nabrúsil, že holil chlpy, tak sa mu do dreva veľmi nechcelo a s nakrájaním chleba to bol boj. Čo sa týka držania ostria a kvality ocele - nabrúsiť šiel ľahko (oproti tomu, čo mám z RWL 34), ostrie držal slušne - voči oceli nemám za tú cenu žiadnu výtku. Samotné spracovanie drevenej rúčky a koženého puzdra bolo na našom noži spravené skvele - všetko pekne sedí, žiadna výtka.

Môj názor: ak sa ti páči tento typ noža v tejto cene, tak si ho kúp a oslov chalanov ako Michal, Macakv, Elév... aby ti ho prebrúsili.
Alebo sa poobzeraj po nožoch Mora, prípadne iné značky nožov severského typu (Caresuando, Marttiini...) :camp:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia