Jednočlenné viacdňovky

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Chameleon_sk » 21 Nov 2012, 13:23

cipik: to nie je o tom ze ak mas zbran nie si zalesak a bushcrafter. Myslienka bola uplne o podstate....na čo zbraň v lese?
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod sally » 21 Nov 2012, 16:47

Nerád by som tu flame :camp: Pokiaľ niekto so sebou pre pocit bezpečia nosí so sebou do lesa legálne držanú strelnú zbraň (teda má Áčkový zbroják), tak nikoho do toho nič - je to jeho vec :wink: Ľudia si chodia do lesa vydýchnuť, načerpať sily...a užiť si. Pri nekonečnej rozmanitosti ľudských pováh, niekomu k tomu prispieva to, že spí s plyšovou ovcou, nosí na zápästiach kožené nátepníky, má najnovšiu hi-tech membránovku, na batohu pripnutý luk alebo za pásom zbraň - why not?


ohľadom tematiky zbraní, sebaobrany a spol. môžme diskutovať tutok: viewtopic.php?f=25&t=236
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod opossum » 22 Nov 2012, 11:17

?
Naposledy upravil opossum dňa 29 Jan 2019, 03:05, celkovo upravené 1
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Stopar » 22 Nov 2012, 17:41

Pokiaľ mi je známe, tak vlk a rys na Slovensku človeka nanapadol, okrem niekoľkých výnimočných prípadov (besný vlk, ktorý sa správal neprirodzene).
A na rozzúreného medveďa alebo diviačicu je obrana s krátkou guľovou zbraňou absolútne nevhodná. Tie útoky sú výnimočné, ale sú také rýchle, že si ani človek nestačí uvedomiť, čo sa deje. A krátka guľová zbraň má nedostatočný zastavovací účinok na medveďa. A ak by aj niekto stihol medveďa trafiť, tak ho to vyprovokuje k ešte väčšej agresivite.
A taktiež sa cítim v lese omnoho bezpečnejšie ako v meste. Správanie divej zveri dokážem skôr odhadnúť, ako správanie cudzích ľudí.
Pre mňa predstavuje najväčšie nebezpečenstvo v lese neskoro vytiahnutý nakazený kliešť.
A na útočiaceho psa je dobrý obranný prostriedok pevný a dostatočne dlhý nôž.
Stopar
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 19 Dec 2011, 17:47
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 31 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod sally » 22 Nov 2012, 20:40

Páni, nikoho z vás nenapadlo, že v lese je pre zálesáka (a človeka obecne) najnebezpečnejším agresorom iný človek? Ak sa chcete brániť tlupe cigánov/houmlesákov dlhým nožom, why not? No ak niekto preferuje včielky, neberte mu to [-X

Myslím, že debaty o zbraniach stačilo - týmto poprosím o návrat k pôvodnému zmyslu tému: ako prežívame jednočlenné nocovania v lese, nejaké tipy, triky... napr. ako riešite situáciu, že je treba zájsť po vodu k prameňu - nechávate vtedy veci v tábore (nestrážené?)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod opossum » 23 Nov 2012, 13:45

?
Naposledy upravil opossum dňa 29 Jan 2019, 03:07, celkovo upravené 1
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod macmatej » 28 Nov 2012, 17:51

Mam ruksak, z ktoreho sa da odopnut predna cast, a z tej sa stane taky mini ruksak. V nom mam cenne veci ako penazenku, mobil a kluce od bytu. Velky ruksak nechavam opusteny. No vzdy ho srkyjem mimo cesty a zahrabem listim.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod aviatik » 28 Nov 2012, 18:34

Chodim vacsinou sam. Ale na 4 den napriklad v Ukrajinských Horhanoch mi samota uz trochu zacina liezt na nervy. Odkedy som si este v mladosti schoval batoh na vrchole Vtacnika a len tak nalahko zbehol do Ostreho Gruna, a potom ho na tom Vtacniku potme hladal skoro do rana, nosim vsetky veci stale so sebou. Nic nikde nenechavam a taborisko rozkladam az tesne pred spankom.

Par clankov o mojich solo tulackach na mojej webke www.aviatik.info
aviatik
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Nov 2012, 15:33
Bydlisko: Topolcany
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod beaster » 27 Dec 2012, 15:12

Ja som bol na solo akcii len raz ale to som nakoniec prespal v Jelenci pri jazere. Ale ked som sa raz z kamaratom tulal 8 dni z Bratislavy do Noveho Mesta nad Vahom tak jednu noc sme spali len tak v spacakoch na zrucanine hradu Dobra Voda a vecer si tam bola partia mladych z dediny opekat tak sa kvoli nam trosku zdrzali (co Vam poviem bola super atmosfera, vtipky, spev atd). Nuz ale okolo tej polnoci bola tma ako v rohu tak ma poprosili aby som ich odprevadil baterkou do dediny. Samozrejme nemal som s tym problem ale cesta naspet lesom uz bola zaujimavejsia. Ak tu trasu niekto pozna tak vie ze zacina za dedinou stylom, ze si musite otvorit miestny cintorin a prejst krizom cez neho :D celkom sradna ked idete v noci sam s baterkou :D Cintorinu som sa sice az tak nebal ale nebudem tu robit zo seba borca po ceste na hrad mi veru viac krat stislo pulky k sebe od strachu :) vtedy naozaj vase zmylsy funguju ako zosilovac a staci ze vedla vas pebehne maly piskor a vy sa uz chystate na utok vyhynutych dinosaurov, ktorym sa iste podarilo tajne prezit prave v tomto lese. Pristihol som sa ze stale viac a viac zrychlujem, ku koncu div ze som uz nelietam nad terenom :D Kamos ma cakal v dobrej naladicke pri ohnicku a tak sme este dlho kecali. Tie tiene na hradbach zrucaniny boli naozaj kuzelne :camp:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod macmatej » 27 Dec 2012, 16:28

Na Dobrej Vode kempujem sam pomerne casto. Ak nie je cierno cierna tma, tak chodim bez svetla. Biela brizolitova cesticka sa vo svetle mesiaca pekne odraza.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod stormmast3r » 27 Dec 2012, 18:18

Raz som v noci v kukurici natrafil na jazveca :D, som sa ho zlakol viac ako dobermana
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod beaster » 28 Dec 2012, 09:20

aviatik píše:Par clankov o mojich solo tulackach na mojej webke http://www.aviatik.info


Super citanicko ta tvoja stranka - nielen tie splavy a trekove akcie v horach ale aj to lietanie na paraglide - ja sa sice venujem len virtualnemu lietaniu (aj to v poslednej dobe trochu zanedbavam no a asi 2 x som mal moznost pilovtovat realnu cessnu :yees:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Marcela » 24 Sep 2014, 21:12

Jet s někým má obrovskou výhodu z hlediska bezpečnosti (při řešení možného úrazu apod.), a pro někoho asi i psychiky. Pokud ale člověk jede sám, líp se pozná, má čas sám na sebe, na svoje myšlenky... Je to sice nebezpečnější, ale svobodnější :wink: Když jste s někým, podvědomě se na něj pořád soustředíte.
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod opossum » 25 Sep 2014, 10:17

presne tak
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod lastwolf » 25 Feb 2015, 00:26

Ja by som asi dodal známu vetu "strach a peniaze som nikdy nemal" alebo "kto sa bojí nech nejde do lesa" :D
Príroda nikdy nezradí srdce, ktoré ju miluje.
Obrázok užívateľa
lastwolf
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 24 Feb 2015, 23:14
Bydlisko: Brezno
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 22 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia