zbrane

Ruksaky, nosné systémy...

Re: zbrane

Poslaťod radeton » 22 Júl 2012, 12:01

Starý dobrý mosin,a karabína SKS-45 sú také malé legendy aj keď SKS-45 bola používaná v OS bývaleho ZSSR relat.krádku dobu a nahradil ju celoplošne AK-47.No dodnes ju používajú rôzne gerilové skupiny v treťom svete. Je to spoľahlivá a odolná zbraň znesie tvrdé zaobchádzanie, a je presnejšia ako klasic.AK-47.Dobrá voľba na oddychovú streľbu na strelnici po dobrom prepažbení a malých úpravách by som si ju vedel predstaviť aj pri športovej súťažnej streľbe. Čo sa týka tej mosinky osobne sa mi nepáčia nejaké úpravy na tejto zbrani jej hodnota je práve v originálnom prevedení.Táto zbraň nie je až tak vhodná na nejaké súťaže v kateg.odstrel.puška max.v kategórii "štandart".Osobne by som túto zbraň nijako neupravoval to čo dokáže s upravenou klukou záveru a osadenou úsťovou brzdou v pohode zvládne aj bez týchto kozmet.uprav. To je čisto môj osobný názor na túto legendu. :wolf: Tú krátku zbraň neviem jednoznačne určiť z toho fota pravde podobne sa jedná o ČZ-75 (85) mýlim sa?
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: zbrane

Poslaťod venco » 22 Júl 2012, 12:59

ČZ 75 compact, alebo D compact či?
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: zbrane

Poslaťod Elév » 02 Jan 2013, 14:08

Ja som teda skôr na primitívnejšie strielanie, ale toto je nádherný predmet, tak mám nutkanie sa podeliť:

Newell3.jpg
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: zbrane

Poslaťod keres » 02 Jan 2013, 21:39

Elév píše:Ja som teda skôr na primitívnejšie strielanie, ale toto je nádherný predmet, tak mám nutkanie sa podeliť:

Newell3.jpg
Len nevrav že to vlastníš bo ma trafí šľak. Krásny kus :yees:
Obrázok užívateľa
keres
 
Príspevky: 359
Registrovaný: 17 Feb 2012, 21:39
Bydlisko: Vranov nad Topľov
Dal Ďakujem: 773 x
Dostal Ďakujem: 830 x

Re: zbrane

Poslaťod Elév » 03 Jan 2013, 11:50

Nevlastním, ani nechcem... ale je to krása!
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: zbrane

Poslaťod cleric7 » 06 Jan 2013, 14:56

no pridám aj ja voľačo do placu,

kašlacieho železa mám doma dosť - CZ 75 9 luger, k tomu adaptér kadet na 22 LR, super streľba za pár šupov, malý dvojpalcový taurus 22 mag. armádnu klasiku CZ 52 7,62x25mm a z dlhých na športový zbroják 22 LR dederoňácku SUHL HAENEL... inak akurát rozmýšľam že od pána Kuracinu kúpim novú P11 Mk 12... len tu ešte musím dostať povolenie od horšej polovičky, ktorá mimochodom tiež občas so mnou zájde na strelnicu odreagovať sa..
cleric7
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Nov 2012, 11:11
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: zbrane

Poslaťod Marcela » 07 Jan 2013, 15:08

Nevím, jestli to zařadit sem, případně to asi někdo přesune...
Jsem taky trochu postižená... V podstatě sbírám starý (ale i ty mladší) vzduchovky Československé výroby. Nebudu je tady všechny vypisovat, ale pokud je tady někdo stejnýho ražení (anebo má někdo třeba někde na půdě i něco nevyužitýho a nepotřebnýho :P ), byla bych ráda :wink:
Jinak, aktivně i střílím, k tomu mi slouží dvě vzduchovky z německý dílny Weihrauch, konkrétně HW97kT a HW98, optiku mám MTC Viper 10x44.
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: zbrane

Poslaťod Rolf » 07 Jan 2013, 19:22

Weihrauch sú pomerne kvalitné vzduchovky... :yees: Môj brat pred pár rokmi začal holdovať PCP vzduchovkám. Zatiaľ skončil pri Weihrauch HW 100 S, doplnený optikou MTC Viper 4-16 krát 50. Má regulátor tlaku, čo jej pridáva na presnosti, ktorá je evidentná... Má zásobník na 14 rán a dokúpil si k nej aj tlmič. Je pomerne silná, a pritom človek, keď stlačí spúšť skoro neregistruje, že vystrelil... Rovnako aj "pružinovky" sú veľmi kvalitné od tejto firmy... :yees: :wolf:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: zbrane

Poslaťod cleric7 » 07 Jan 2013, 19:40

mimochodom,

nosíte zbraň aj do lesa?

ak to nepatrí do tejto témy, poprosím presunúť do tej správnej...

ďakujem
cleric7
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Nov 2012, 11:11
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: zbrane

Poslaťod Elév » 07 Jan 2013, 19:44

Ja mam takuto otázku pšátelé: Je šesťranový perkusný revolver predajný bez zbrojáku alebo nie? Ide o riešenie pivnej hádky, ktorej som len prizerajúcim sa účastníkom, lebo o tom prd viem a rád si pri najbližšej príležitosti zafrajerím na múdreho. Díky... 8)
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: zbrane

Poslaťod cleric7 » 07 Jan 2013, 19:52

Elév píše:Ja mam takuto otázku pšátelé: Je šesťranový perkusný revolver predajný bez zbrojáku alebo nie? Ide o riešenie pivnej hádky, ktorej som len prizerajúcim sa účastníkom, lebo o tom prd viem a rád si pri najbližšej príležitosti zafrajerím na múdreho. Díky... 8)


pokiaľ mi je známe, tak perkusáky patrili medzi repliky a do istej doby ak sa nemýlim mohli sa kupovať od 18 rokov na OP. Avšak po novele, či rekodifikácii zákona o zbraniach a strelive sa toto vypustilo. Pred cca dvoma troma rokmi som si jeden chcel kúpiť, avšak zostal som celkom mimo, keď mi predavač povedal, že už to nepredávajú, nakoľko sa to neoplatí a tiež na to treba nákupné povolenie a sú riadne zapísané v zbrojáku, resp. je k nim po novom vydaná kartička zbrane. Ako je to so zbraňami, ktoré boli zakúpené pred účinnosťou tohto zákona to naozaj neviem.
cleric7
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Nov 2012, 11:11
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: zbrane

Poslaťod Elév » 07 Jan 2013, 20:04

Díky za odpoveď, ale pokiaľ viem (je tu možnosť že trepem) tak jedno a dvojranové predovky a perkusné zbrane sú stále predajné bez zbrojáku... tu šlo o to, či sem spadá aj šesť ranový perkusný revolver, zväčša asi replika nejakého starého coltu, ktorý sa (myslím) nenabíja hlavňou, ale do bubna.
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: zbrane

Poslaťod cleric7 » 07 Jan 2013, 20:10

Elév píše:Díky za odpoveď, ale pokiaľ viem (je tu možnosť že trepem) tak jedno a dvojranové predovky a perkusné zbrane sú stále predajné bez zbrojáku... tu šlo o to, či sem spadá aj šesť ranový perkusný revolver, zväčša asi replika nejakého starého coltu, ktorý sa (myslím) nenabíja hlavňou, ale do bubna.


tak na dlhé perkusné zbrane nie som... ale ja som vtedy chcel kúpiť práve 6 ranový perkusný revolver na čierny strelný prach, ak sa nemýlim, tak to bol kaliber 36... dúfam, že netrepem kraviny... skrátka som len človek hehehe
cleric7
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Nov 2012, 11:11
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: zbrane

Poslaťod juraj1974 » 07 Jan 2013, 20:16

Perkusne zbrane (zbrane nabijane z predu) kratke ci dlhe ale v prvom rade jednoranove su zbrane ktore nespadaju pod zbrojny preukaz. To znameme predovky ktore maju pri jednom uderniku viac ako jeden vystrel uz pod registraciu spadaju. Inak napisane. Revorver teda pod ZB uz spada ale jednoranovy deringer alebo hocijaka musketa uz nie...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: zbrane

Poslaťod sally » 07 Jan 2013, 20:32

Juraj to jednoducho vysvetlil, pokúsim sa to ešte zjednodušiť.

Pokiaľ má perkusná zbraň (ľubovoľný typ) na jeden "kohútik" jednu hlaveň, tak je predajná bez povolenia. Ak má na jeden kohút (úderník) viac hlavní, tak je to zbraň na zbroják.

Preto sa s tým ľudia snažia vybabrať pomocou viacranných derringerov (Greatgun...) a podobne - dve hlavne, jedna spúšť, no každá hlaveň má svoj úderník (resp. dokopy je tam u GG jeden prepínateľný úderník)

cleric7 - debata o nosení zbraní do lesa tu už niekde bola - skús to hodiť do vyhľadávania a isto to nájdeš :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia