Bukovske vrchy/Poloniny

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod atti.hombre » 22 Jún 2012, 09:02

:D skúste zadať svoju otázku aj sem chlapci :

http://hiking.sk/hk/li/tury-vychod.html
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod stormmast3r » 23 Jún 2012, 01:18

Je to aj moja premiera. Celkom sa mi pozdáva spať prvu noc na Čiertaži a druhú v Ruskom sedle. Najviac mi robi obavy posledny úsek (Ruske s. -> Osadné). Neviem či to je stihnutelne naším pohodovým tempom.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 29 Jún 2012, 18:54

Z Novej Sedlice do Osadného za tri dni pohodička. My sme šli 1. deň Nová Sedlica - Kremenec - Čelo . 2. deň - Ruské sedlo - Ruské - 2 km pred Runinu . 3.deň- Runina - Ďurkovec - Rabia skala - Nová Sedlica.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod murko » 06 Jan 2013, 21:10

Určite sa to dá stihnúť za 3 dni, len záleží kedy ráno vyrazíš :D . V októbri sme si Poloniny skutočne užili a upozorňujem, že v Sedle pod Čierťažou na Polskej strane je nový prístrešok, tak verím, že vydrží čo najdlhšie. Chystáme sa tam koncom januára 2013, tak pridám foto. Zatial prikladám foto z októbra 2012
polo1.JPG

polo2.JPG

polo3.JPG

polo4.JPG
Keď bolo ľudstvo primitívne, tak zásadne rešpektovalo prírodu a prostredie kde žili. Potom sa ľudstvo začalo civilizovať a dnes nerešpektuje nikoho a nič.
Obrázok užívateľa
murko
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 18 Feb 2012, 20:34
Bydlisko: Košice, Stará Ľubovňa
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod vasko » 19 Feb 2013, 21:22

Chalani, Bukovské vrchy, Ruské, Runina, Nová sedlica, Kremenec, tak to je moja domovina, tam ma odkojila príroda, v jari,. v lete, v jeseni, v zime, nočné pochody, Rjaba skala, jarné pochody na bežkách... nádherné spomienky. Je to kus divočiny....
Obrázok užívateľa
vasko
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 16 Feb 2013, 13:28
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 12 x
Dostal Ďakujem: 32 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Kelko » 21 Feb 2013, 11:07

vasko píše:Chalani, Bukovské vrchy, Ruské, Runina, Nová sedlica, Kremenec, tak to je moja domovina, tam ma odkojila príroda, v jari,. v lete, v jeseni, v zime, nočné pochody, Rjaba skala, jarné pochody na bežkách... nádherné spomienky. Je to kus divočiny....

môj oblúbený kút slovenska =D>
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod rastikbart » 08 Mar 2013, 15:24

potrebujem nejake povolenie na pohyb v okoli slovensko-ukrajinskej hranici? chcem ju prejst od severu na juh. pripadne keby som siel po "ciare"
rastikbart
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14 Aug 2012, 12:59
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Legil » 08 Mar 2013, 16:47

rastikbart odporúčam ti prečítať si hlavne toto:
http://hiking.sk/hk/ar/578/ukrajinsko_slovenskou_hranicou_i.html
http://hiking.sk/hk/ar/579/ukrajinsko_slovenskou_hranicou_ii.html
http://hiking.sk/hk/ar/580/ukrajinsko_slovenskou_hranicou_iii.html
nájdeš tam všetko aj problémy s ukrajinskými pohraničiarmi
žiadne povolenie tam ale nepotrebuješ, to ti treba, ak by si chcel ísť pozrieť vodnú nádrž Starina
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod HikerBiker » 13 Aug 2013, 00:28

stormmast3r píše:Je to aj moja premiera. Celkom sa mi pozdáva spať prvu noc na Čiertaži a druhú v Ruskom sedle. Najviac mi robi obavy posledny úsek (Ruske s. -> Osadné). Neviem či to je stihnutelne naším pohodovým tempom.


Tak čo? absolvované? :)
Túto trasu som zhruba prešiel v juni smerom Osadné-východ. Pasáž Osadné-Ruské sedlo sa dala zvládnuť pohodovým tempom od dvanástej (kým sa človek z Prešova doterigá...) do šiestej siedmej. Celková trasa je, myslím si, pekne optimalizovaná na tie 3 dni aj s dopravou ... V útulniach sa treba tešiť na vytrvalú nočnú spoločnosť lačných plchov inak je to ozaj "podívaná". Krásny kraj, cestou som zložil 2 ódy (inšpirované nočnými návštevníkmi) a pekne prečistil hlavu. Jednoznačne sa tam hodlám vrátiť, snáď ešte tohto roku. PS: Tá nočná obloha je na neuverenie... Miesta hrebeňovky totiž patria k unikátnym na Slovensku, s minimálnym dopadom svetelného znečistenia. Čo tu teda v noci nájdete je skutočne tmavá obloha, hviezdy žiariace ako reflektory v počte neslýchanom a krásne rozoznateľný pás Mliečnej cesty, ovšem ak sa nepritrafí spln alebo nejaká ta prehánka :D
”Vtedy som mal šťastnú plavbu, keď moje lode stroskotali”
Obrázok užívateľa
HikerBiker
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 24 Jún 2010, 18:46
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Legil » 13 Aug 2013, 02:03

Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod HikerBiker » 13 Aug 2013, 13:17

Vdaka, potesilo 8)
”Vtedy som mal šťastnú plavbu, keď moje lode stroskotali”
Obrázok užívateľa
HikerBiker
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 24 Jún 2010, 18:46
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Chesus » 22 Mar 2016, 15:57

Tak trocha na poslednú chvíľu plánujem veľkonočnú pohodovú túru do zobúdzajúcich sa Polonín. Začiatok piatok 25. ráno, najskôr z Osadného . Na jednu až dve noci. Cieľ - kam nohy zanesú.... Poprípade možnosť začať z opačného smeru, teda z Novej Sedlice. Ak by sa niekto pridal, píšte SS
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Gondil » 24 Júl 2017, 08:18

Nazdar, o 2 tyzdne sa chystame na taky tyzdenny trip autom po Slovensku s viacerymi zastavkami. Jednou zo zastavok budu aj Poloniny. Planujeme tam spat v stane 2 noci. Vedeli by ste mi poradit nejake miesto, kde sa clovek moze slobodne zlozit na noc so stanom bez rizika mastnej pokuty?
Prvu noc sme rozmyslali nad prespanim pri Sninskych rybnikoch, kde by sa malo pohodlne dat dostat aj autom. Viem, ze hore pri kupalisku je autokemping, da sa tam popripade zlozit aj mimo kempu? jeho "pohodlie" totiz asi nebudeme potrebovat.
Druhu noc sme chceli stravit priamo v NP, chceme totiz kukat na oblohu v parku tmavej oblohy. Uvazovali sme nad katastrom niektorej z obci (skor na juhu NP), myslime, ze to by mohlo byt v pohode co sa tyka platnych predpisov, nepotrebujeme vyfasovat pokutu za stanovanie v NP a taktiez je myslim namieste urcite pravidla respektovat. Este sa nam podarilo zistit, ze v obci Kolonica je observatorium, pri ktorom sa udajne da stanovat takze mozno to strelime tam ak nebude ina moznost (to je sice mimo NP ale stale to patri do spominaneho parku tmavej oblohy).
Ak by teda niekto mal nejake zaujimave informacie budeme povdacni.

OT: toto uz sice nepatri do tejto temy ale je to plynule pokracovanie - nasledne po navsteve Polonin sa chceme presunut na Muran. Tam tiez chceme stravit jednu noc cize tip na nejake miesto by tiez potesil :)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Jozzo » 24 Júl 2017, 15:25

Spal som aj priamo v altánku Informačného centra a správy NP v Novej Sedlici. Nikto tam nebol a celkovo v Poloninách je to raj, nikde nikto (šiel som koncom mája) akurát policajné hliadky na Kremenci. Ak budeš v blízkosti obcí, bude to v pohode, alebo sa spýtaj priamo v tom IC, kam sa zložiť.
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Bukovske vrchy/Poloniny

Poslaťod Gondil » 25 Júl 2017, 20:23

V na tejto stranke je zoznam miest na stanovanie a tiez v tomto clanku, ktory nie je ani tak stary, su popisane nove utulne urcene na prespanie v NP Poloniny. Blbe ale je ze nikde nie je presna lokacia danych pristreskov. Na turistickej mape na hikingu som nasiel 3 zo spominanych v clanku. Ta ktora ale zaujima mna (pri vodnej nadrzi Stakcin) stale netusim kde je. Ak tam pojdem a zistim urcite to pridam na hiking. Ak by ale niekto vedel este pred mojim odchodom tak budem rad :)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť