Paperova bunda

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Paperova bunda

Poslaťod tomtt » 24 Jan 2013, 15:05

Ahojte

rozmyslam,ze by som si kupil na zimu (viac menej na mestske chodenie) nejaku paperovu bundu,lebo som zmrzlina :)
zatial co som pozeral tak sa mi pacia napr tieto :

http://www.outdoorsportshop.sk/panske-bundy-zimne/475-panska-zimna-bunda-argento.html

http://www.mall.sk/panske-paperove-bundy/marmot-ama-dablam-jacket?gclid=CNSL7YmFgbUCFYVb3god3FsAYg

mate niekto skusenosti s paperovymi bundami,pripadne aku znacku odporucate a kde na slovensku kupit taku bundu..

som sa zatial docital ->
- je rozdiel ci je plnena kacacim,alebu husim paperim (husie by malo byt lepsie),
- je to vacsinou pomer paperie/perie (napr 90/10..)

je tam nejaka jednotka hustoty a mnozstva naplne = 'cuin' tie lepsie maju tuto hodnotu tak od 700 vyssie...

tak sem s nazormi a radami.. :D
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Paperova bunda

Poslaťod opossum » 30 Jan 2013, 16:57

páperovky mám doma tri, sú to bežné konfekčné, aké sa kedysi vyrábali (jedna je poctivá čínska ešte komunistická), čiže nie sú to športové (horolezecké) páperovky. Musím povedať, že na bežné nosenie do mesta stačí úplne tenká pápervoka, doslova taká, že sa ani nezdá, že tam nejaké perie je napchaté. Ja som s tamtými vystačil v pohode do -20 C a je v nich komfortne. Páperovka je vhodná do suchého a mrazivého počasia. Do mesta rozhodne nie nejakú horolezeckú, lebo to je extrém a je v nej veľmi teplo, a ak sa začneš aj hýbať (napr. pochod v horách), tak sa v nej uvaríš. Teraz už páperovku do mesta nenosím, lebo ak príde človek zvonka napr. do čakárne alebo niekde kde sa kúri, alebo aj v mestsej hromadnej doprave, kde sa nemôže vyzliecť a je natlačený na druhých ľudí, tak je to peklo...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x


Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia