Práca s kožou

Rôzne druhy ľudových remesiel, vaše výrobky, postupy, rady.

Re: Práca s kožou

Poslaťod romanpb » 27 Jan 2013, 01:25

Prezentujeme sa tu z rôznymi výrobkami z kože tak prikladám najnovší prírastok z veľmi dôležitým použitím
Prílohy
DSCN0734.1.jpg
DSCN0733.1.jpg
DSCN0731.1.jpg
DSCN0729.1.jpg
DSCN0727.1.jpg
DSCN0726.1.jpg
DSCN0725.1.jpg
DSCN0724.1.jpg
Obrázok užívateľa
romanpb
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 11 Feb 2011, 20:01
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod romanpb » 30 Jan 2013, 14:38

Ahojte do pozornosti dávam môj pokus obšiť takého dobrého spoločníka na potulkách ako je ploskačka,je tam zopár chýb,nepodarilo sa mi presne vyseknúť dierky na remienok tak som musel improvizovať ako sa len dalo ,mne sa to páči aj tak ,a účel to splní.
Prílohy
DSCN0745.1.jpg
DSCN0744.1.jpg
DSCN0743.1.jpg
DSCN0742.1.jpg
DSCN0741.1.jpg
DSCN0740.1.jpg
Obrázok užívateľa
romanpb
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 11 Feb 2011, 20:01
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod art-crow » 31 Jan 2013, 19:53

ospravedlnujem sa ale nemam samostatne fotky puzdier....ale aspon vidite co k tomu puzdru patry :)
Prílohy
DSC08315 – kopie.JPG
Kópia – DSC01503.JPG
DSC_0200.JPG
Obrázok užívateľa
art-crow
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10 Mar 2012, 22:08
Bydlisko: Sereď
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod kenaiwolf » 31 Jan 2013, 22:28

Zdravim vo spolok,
tak som sa pocas vysychania lepidla, na mojej kozene prvotine, docital az na koniec tohto vlakna. Musim priznat, ze je inspirativne a challenging zaroven.
Az sa mi podari z toho mojho polotovaru dostat publikovatelny vysledok, urcite ho sem zavesim.

Hlavny dovod pre co pisem je, ze by som vas skusenejsich, chcel poprosit o radu, ako a cim impregnovat/konzervovat puzdro z prirodnej hladenice. Puzdro ma byt hlavne prakticke nie na okrasu a musi dokazat so mnou travit tyzdne vonku v dazdi a vlhku bez plesni a nasledneho praskania pri vysychani.
Dakujem a vela zdaru.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod Michal » 31 Jan 2013, 22:33

kenaiwolf píše:Hlavny dovod pre co pisem je, ze by som vas skusenejsich, chcel poprosit o radu, ako a cim impregnovat/konzervovat puzdro z prirodnej hladenice. Puzdro ma byt hlavne prakticke nie na okrasu a musi dokazat so mnou travit tyzdne vonku v dazdi a vlhku bez plesni a nasledneho praskania pri vysychani.
Dakujem a vela zdaru.



Nazdar, Ja mam vyskusanu v tychto podmienkach len metodu hot waxing. Za horuca rozpusteny vosk vostries do povrchu puzdra tak aby presiakol poriadne - testovane na skautskom tabore 14 dni, kde nam 1/2 z toho v jednom kuse prsalo a stale bolo blato, vlhkost vzduchu bola velmi vysoka. Puzdro to prezilo bez straty kyticky.
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod romanpb » 31 Jan 2013, 22:42

Predbežne uvádzam priebeh výroby koženého obojka pre psa ,som v začiatkoch zdobenia,celkový výsledok uvediem neskôr.
Prílohy
DSCN0750.1.jpg
DSCN0748.1.jpg
DSCN0747.1.jpg
Obrázok užívateľa
romanpb
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 11 Feb 2011, 20:01
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod romanpb » 31 Jan 2013, 22:52

kenaiwolf píše:Zdravim vo spolok,
tak som sa pocas vysychania lepidla, na mojej kozene prvotine, docital az na koniec tohto vlakna. Musim priznat, ze je inspirativne a challenging zaroven.
Az sa mi podari z toho mojho polotovaru dostat publikovatelny vysledok, urcite ho sem zavesim.

Hlavny dovod pre co pisem je, ze by som vas skusenejsich, chcel poprosit o radu, ako a cim impregnovat/konzervovat puzdro z prirodnej hladenice. Puzdro ma byt hlavne prakticke nie na okrasu a musi dokazat so mnou travit tyzdne vonku v dazdi a vlhku bez plesni a nasledneho praskania pri vysychani.
Dakujem a vela zdaru.


Ahoj ja používam na finálne dokončenie prípravok na impregnáciu a funguje to super ,keď morím kožu liehovou farbou tak koža úplne vyschne ako po vysušení keď bola mokrá a zostáva ako papier alebo drevo,potom ju namažem a v masírujem týmto : http://www.engelbert-strauss.de/show/ac ... plink=true a potom ešte preleštím ako keď kefuješ topánky ,zostáva lesklá a pružná ,odolná proti vode.
Obrázok užívateľa
romanpb
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 11 Feb 2011, 20:01
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 12:00

Michal píše:
kenaiwolf píše:Hlavny dovod pre co pisem je, ze by som vas skusenejsich, chcel poprosit o radu, ako a cim impregnovat/konzervovat puzdro z prirodnej hladenice. Puzdro ma byt hlavne prakticke nie na okrasu a musi dokazat so mnou travit tyzdne vonku v dazdi a vlhku bez plesni a nasledneho praskania pri vysychani.
Dakujem a vela zdaru.



Nazdar, Ja mam vyskusanu v tychto podmienkach len metodu hot waxing. Za horuca rozpusteny vosk vostries do povrchu puzdra tak aby presiakol poriadne - testovane na skautskom tabore 14 dni, kde nam 1/2 z toho v jednom kuse prsalo a stale bolo blato, vlhkost vzduchu bola velmi vysoka. Puzdro to prezilo bez straty kyticky.


Dakujem za napad,taky postup pouzivam na topanky na zimne akcie, aky vosk odporucas, staci ten obycajny vcely na kozu http://tovar.topshopping.sk/uploads/pro ... _174_1.jpg , alebo treba dat kvalitnejsi bez silikonu ako davam na boty s gore? A natieras kozu z oboch stran ci len z vonka tu hladku cat ?
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 12:01

romanpb píše:
kenaiwolf píše:Zdravim vo spolok,
tak som sa pocas vysychania lepidla, na mojej kozene prvotine, docital az na koniec tohto vlakna. Musim priznat, ze je inspirativne a challenging zaroven.
Az sa mi podari z toho mojho polotovaru dostat publikovatelny vysledok, urcite ho sem zavesim.

Hlavny dovod pre co pisem je, ze by som vas skusenejsich, chcel poprosit o radu, ako a cim impregnovat/konzervovat puzdro z prirodnej hladenice. Puzdro ma byt hlavne prakticke nie na okrasu a musi dokazat so mnou travit tyzdne vonku v dazdi a vlhku bez plesni a nasledneho praskania pri vysychani.
Dakujem a vela zdaru.


Ahoj ja používam na finálne dokončenie prípravok na impregnáciu a funguje to super ,keď morím kožu liehovou farbou tak koža úplne vyschne ako po vysušení keď bola mokrá a zostáva ako papier alebo drevo,potom ju namažem a v masírujem týmto : http://www.engelbert-strauss.de/show/ac ... plink=true a potom ešte preleštím ako keď kefuješ topánky ,zostáva lesklá a pružná ,odolná proti vode.


Da sa to kupit aj unas, ci to musim tahat z nemecka ?
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod Chameleon_sk » 01 Feb 2013, 12:08

Vidim ze si z BA, tak ti dam tip. Skoc do Rempa na starej vajnorskej a hladaj toto:
Obrázok
250gr za 4,60€
funguje to vyborne. vrelo odporucam.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod art-crow » 01 Feb 2013, 12:21

kenaiwolf píše:Zdravim vo spolok,
tak som sa pocas vysychania lepidla, na mojej kozene prvotine, docital az na koniec tohto vlakna. Musim priznat, ze je inspirativne a challenging zaroven.
Az sa mi podari z toho mojho polotovaru dostat publikovatelny vysledok, urcite ho sem zavesim.

Hlavny dovod pre co pisem je, ze by som vas skusenejsich, chcel poprosit o radu, ako a cim impregnovat/konzervovat puzdro z prirodnej hladenice. Puzdro ma byt hlavne prakticke nie na okrasu a musi dokazat so mnou travit tyzdne vonku v dazdi a vlhku bez plesni a nasledneho praskania pri vysychani.
Dakujem a vela zdaru.


nazdar ja pouzivam ochrannú masť na kožu. Vyzerá úplne ako vazelina. Puzdro nou natieram pokial koza pije... nic ine nepouzivam a som maximalne spokojny. Moje prve puzdro co som vyrobil pred 3 rokmi a naimpregnoval touto mastou (vazelinou) stale dzri a vobec nezacalo plesniviet. O puzdro sa absolutne nestram, len ked je ozaj spinave od blata tak ho len otriem. Koza vobec nepopraskala. jednoducho nic. :) zaklad je dobre naimpregnovat kozu aby sa jej pory naplnili voskom, olejom, vazelinou. tymto sa koza zakonzervuje a nebude prijimat vodu.
Obrázok užívateľa
art-crow
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10 Mar 2012, 22:08
Bydlisko: Sereď
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 12:40

Chameleon_sk>To je presne to co som dal do linku par prispevkov spat, ten mam. :wink:
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 12:43

art-crow píše:
kenaiwolf píše:Zdravim vo spolok,
tak som sa pocas vysychania lepidla, na mojej kozene prvotine, docital az na koniec tohto vlakna. Musim priznat, ze je inspirativne a challenging zaroven.
Az sa mi podari z toho mojho polotovaru dostat publikovatelny vysledok, urcite ho sem zavesim.

Hlavny dovod pre co pisem je, ze by som vas skusenejsich, chcel poprosit o radu, ako a cim impregnovat/konzervovat puzdro z prirodnej hladenice. Puzdro ma byt hlavne prakticke nie na okrasu a musi dokazat so mnou travit tyzdne vonku v dazdi a vlhku bez plesni a nasledneho praskania pri vysychani.
Dakujem a vela zdaru.


nazdar ja pouzivam ochrannú masť na kožu. Vyzerá úplne ako vazelina. Puzdro nou natieram pokial koza pije... nic ine nepouzivam a som maximalne spokojny. Moje prve puzdro co som vyrobil pred 3 rokmi a naimpregnoval touto mastou (vazelinou) stale dzri a vobec nezacalo plesniviet. O puzdro sa absolutne nestram, len ked je ozaj spinave od blata tak ho len otriem. Koza vobec nepopraskala. jednoducho nic. :) zaklad je dobre naimpregnovat kozu aby sa jej pory naplnili voskom, olejom, vazelinou. tymto sa koza zakonzervuje a nebude prijimat vodu.


Jasne principu rozumiem, len ma zaujima konkretny pripravok, mozes sem dat link alebo aspon nazov a kde sa to da kupit.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod art-crow » 01 Feb 2013, 13:09

Obrázok užívateľa
art-crow
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 10 Mar 2012, 22:08
Bydlisko: Sereď
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Práca s kožou

Poslaťod romanpb » 01 Feb 2013, 14:36

art-crow píše:http://www.equestelite.sk/product/mast-na-kozu-so-vcelim-voskom-kerbl-450ml/235090



dobrá chémia a dostupná ,výborná informácia :yees:
Obrázok užívateľa
romanpb
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 11 Feb 2011, 20:01
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 38 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Remeslá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


cron