Bushcraft so psom

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 10 Mar 2013, 19:42

Ono s bulikmi je to vzdy tazke. Vlastne vsetky teriery nie polovnocky vedene su v lese ako duracelka. Reaguju na vsetky podnety co su v lese a zvlast v noci. Neviem si predstavit ze sa clovek vyspi ak ma psa pri sebe. Ono moje psy boli vzdy cvicene a nereagovali tak impulzivne ale iba raz som mal psa zo sebov aj v noci... clovek sa nevyspi zo psom podla mna nie... Ono bulik nie je stekavy pes ale aj tak mat ho na koliku vedla bydla nie je nic moc v kazdom pripade lepsie ako ho mat uviazaneho na nohe a brazdit les v spacaku za psom.... :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 10 Mar 2013, 20:00

Chesus mal asi na mysli, ci mu v noci nezamrzne :P ..nas je vonku celu zimu, resp. v bude ked je zavrety vo voliere. Ked je vo vybehu, tak mu nadej nejakej dobrotky nedovoli opustit v noci vchodove dvere, takze spi na rohozke aj ked je -17 :) ...ale to som cez neho prehodil ikea deku, co mi ho bolo luto :)
Prílohy
2012-12-14 15.23.00.jpg
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 10 Mar 2013, 20:08

:shock: boha to ho cim zivis??? Tak tento pes teda nema sancu zamrznut.... :mrgreen:
Na co brat psa v zime do lesa ak sa mam bat ci bude klepat kosu?? Ved je to hlupost. Teda podla mna. A okrem toho su na to vseliake oblecky pre psov na zimu ale aj tak mi to nedava zmysel. Pokial moj pes mi ma v zime v bivaku robit problem tak ho neberie. Ved na co riesit problem co nemusim. To je jedno ci je zima alebo leto.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 10 Mar 2013, 20:16

juraj1974 píše::shock: boha to ho cim zivis??? Tak tento pes teda nema sancu zamrznut.... :mrgreen:
Na co brat psa v zime do lesa ak sa mam bat ci bude klepat kosu?? Ved je to hlupost. Teda podla mna. A okrem toho su na to vseliake oblecky pre psov na zimu ale aj tak mi to nedava zmysel. Pokial moj pes mi ma v zime v bivaku robit problem tak ho neberie. Ved na co riesit problem co nemusim. To je jedno ci je zima alebo leto.

:D :D :D ....nieeee...to len tak vyzera.. Je pomerne stihly.
Urcite psovu odolnost treba mat odskusanu predtym. Nejaky ten presivacik mu treba zaobstarat :)
Prílohy
036.jpg
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 10 Mar 2013, 20:30

Nooo v podstate som aj ja stihly... :mrgreen: No ja celkovo nemecke plemena nemusim. Som skor pre menej komercne plemena v kazdom pripade. Ale to je uz o inom..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 10 Mar 2013, 21:46

juraj1974 píše:Nooo v podstate som aj ja stihly... :mrgreen: No ja celkovo nemecke plemena nemusim. Som skor pre menej komercne plemena v kazdom pripade. Ale to je uz o inom..

Tak teda schvalne..ake je toto plemeno? :D
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 10 Mar 2013, 22:11

A teraz som v uskych... Podla mna je to mix. Je to starsi pes. Nepasuje mi k nicomu podla FCI ale vidim tam v prvom rade RTW a NO... a aj Bernskeho salasnickeho... fakt teraz neviem. V kazdom pripade ak sa mylim tak sa necham utratit.... 8)
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 10 Mar 2013, 22:25

juraj1974 píše:A teraz som v uskych... Podla mna je to mix. Je to starsi pes. Nepasuje mi k nicomu podla FCI ale vidim tam v prvom rade RTW a NO... a aj Bernskeho salasnickeho... fakt teraz neviem. V kazdom pripade ak sa mylim tak sa necham utratit.... 8)

:D Tak toho Bernskeho salasnika si trafil. A zostihlil ho doberman :) ...inak z takejto kombinacie upodozrievam frantikov: http://goo.gl/H2kIq
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 10 Mar 2013, 22:48

Bauceron je vlastne nejaky mix RTW a Dobermana...Prave tento pes je dost naladovy a doslova dost nachylny na pocasie. To znamena ze pri jeho povahe je dost mozne ze pri exremoch pocasia sa mu bud straaaasne nechce aleho je max aktivny. Pes tejto povahy pod spravnym vedenim je doslova ideal. Ideal v lese aj v meste. Je to pes pre skuseneho kynologa co ma priestor a pracu pre neho.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 10 Mar 2013, 23:08

juraj1974 píše:Bauceron je vlastne nejaky mix RTW a Dobermana...Prave tento pes je dost naladovy a doslova dost nachylny na pocasie. To znamena ze pri jeho povahe je dost mozne ze pri exremoch pocasia sa mu bud straaaasne nechce aleho je max aktivny. Pes tejto povahy pod spravnym vedenim je doslova ideal. Ideal v lese aj v meste. Je to pes pre skuseneho kynologa co ma priestor a pracu pre neho.

Ako si spominal, tento nas nezbednik ma uz svoj vek. Ked nam odide, chcel by som malinoisa...ale dufam a verim, ze to este tak skoro nebude :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 24 Mar 2013, 20:23

Dost sme tu diskutovali o volne pustenom psovi v lese. Hodne som sa nad tou diskusiou (a teda prispevkov ostatnych) zamyslal. Skusil som si dat dokopy nejake pravidla kt. sa snazim pri pobyte v lese so psom dodrziavat tak, aby mal aj volnost aj bola ovca cela :)
    - pes nebeha daleko od pana, v podstate sa drzi cesty/chodnika
    - neustale s nim udrzuje slovny aj ocny kontakt (nie hulakanie :) )
    - v pripade vyskytu zveri (na dohlad) ide ihned na voditko
    - v pripade stretu s ludmi ide na voditko alebo je prikazom privolany a drzany pri nohe
    - vyhyba sa krmidlam a lezoviskam vysokej zveri (v ich blizkosti opat kratke voditko)
    - v pripade spozorovania akejkolvek nervozity ci zvlastneho spravania, ide pes na kratke voditko, pripadne stopovacku

Samozrejme nutnostou suladu psa s nasou prirodou je jeho vychovanie. Psik musi pocuvat. Osobne, kedze "prevychovavam" starsieho psa, mam s tym hodne prace, ale pocitujem progres. Chodim s nim na 90% na zname miesta kde viem ako a kde mam byt ostrazity. Neustale ho pozorujem a na zaklade jeho reakcii vidim ci a ako daleko je nejaka zver, ludia ci silna pachova stopa.

Co si o tom myslite selmisti?
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod rudo1ix » 25 Mar 2013, 00:14

jojo "psie desatoro" :) s gajou chodievam len tutok na kopec nad dom a tiez mam voditko v pohotovosti, zvykne sa rozbehnut ale zas vie sa aj velmo rychlo vratit ked zbadam dalsich psickarov, teraz nachadzame srncie bobky po poli takze o to viac cucim po okoli, ale zas parkrat sa stalo ze zbystrela aj ona poriadne aj ked som nic nevidel, takze max 20m odo mna na dohlad dalsich cloviecikov a ked je kontakt automaticky volam k nohe, bud cakam kym dotycny prejde s gajou pri nohe a rukou na obojku alebo ide na voditko ...
Prílohy
DSCF96992.jpg
rudolix.wordpress.com
rudo1ix
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 11 Sep 2012, 11:35
Bydlisko: ORAVkA
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Dufi » 25 Mar 2013, 00:19

rudo1ix píše:jojo "psie desatoro" :) s gajou chodievam len tutok na kopec nad dom a tiez mam voditko v pohotovosti, zvykne sa rozbehnut ale zas vie sa aj velmo rychlo vratit ked zbadam dalsich psickarov, teraz nachadzame srncie bobky po poli takze o to viac cucim po okoli, ale zas parkrat sa stalo ze zbystrela aj ona poriadne aj ked som nic nevidel, takze max 20m odo mna na dohlad dalsich cloviecikov a ked je kontakt automaticky volam k nohe, bud cakam kym dotycny prejde s gajou pri nohe a rukou na obojku alebo ide na voditko ...

Krasna snezienka... Ale v zime ju mas stale na voditku, vsakze? Inak ju nemozes v tom snehu vidiet ;)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod rudo1ix » 25 Mar 2013, 02:14

:) hej bol to problem, a este ked sa nam podarilo ist podvecer na vybeh, to som sa orientoval iba podla svietiacich zltych oci :)
rudolix.wordpress.com
rudo1ix
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 11 Sep 2012, 11:35
Bydlisko: ORAVkA
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod siro » 26 Mar 2013, 14:08

Ja beriem psa do lesa vždy ked je možné .. Ako ste tu už spomínali ked niečo stopujete alebo pozorujete zvierata vtedy toho psa neberiem ani ja .. Ale inač ked idem na viac dní do lesa určite ho beriem zo sebou .. Robí my aspon nejaku spoločnost .. :)
siro
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 20 Okt 2012, 17:38
Bydlisko: Sobrance
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron