Hamaka

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Hamaka

Poslaťod stormmast3r » 14 Dec 2010, 13:40

Sally aku hamaku mas? Ja nad nejakou zacinam uvazovat, rozmyslam ze by som ju mozno zvládol aj sam urobiť, len neviem z akých šnúr.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Hamaka

Poslaťod matus » 14 Dec 2010, 13:41

stormmast3r píše:Sally aku hamaku mas? Ja nad nejakou zacinam uvazovat, rozmyslam ze by som ju mozno zvládol aj sam urobiť, len neviem z akých šnúr.


cisto moja myslienka skus paracord :roll:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Hamaka

Poslaťod stormmast3r » 14 Dec 2010, 13:42

matus píše:

stormmast3r píše:Sally aku hamaku mas? Ja nad nejakou zacinam uvazovat, rozmyslam ze by som ju mozno zvládol aj sam urobiť, len neviem z akých šnúr.

cisto moja myslienka skus paracord :roll:



to ma napadlo ako prve, len neviem ci by to nebolo zbytočne drahe...
už som skúšal upliesť sieť z takeho toho syntetického lyka, bolo to fest pevne ale na druhej strane aj dosť ostre, rezalo to do chrbta, a pošlo toho požehnane.

myslim, že keby som použil paracord, to už by sa mi oplatilo kupiť rovno kupiť niečo taketo
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 14 Dec 2010, 13:43

Tuto Mil-tec sietovu hamaku vlastnim, je to velmi lacne, velmi male a relativne dobre. Akonahle je vsak vonku chladnejsie a fuka vietor, chrbat si to dost odnasa a je v nej zima. Na lebo je to super vec, len treba si davat velky poroz na gombiky, ked sa zachyti, bud sa odtrhne on alebo povoli ocko na sieti :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod sally » 14 Dec 2010, 14:03

stormmast3r píše:Sally aku hamaku mas? Ja nad nejakou zacinam uvazovat, rozmyslam ze by som ju mozno zvládol aj sam urobiť, len neviem z akých šnúr.

ja mám DDhammock model Camping - v inej téme som o tom písal. Mal som sieťovú od Ferrino (teraz sa ju tu v bazári snažím predať :lol: ) a je to rozdiel.
Ja by som do sieťovej už znova nešiel. Jednak nechutne bráni zadným gombíkom na nohaviciach a jednak je oproti látkovej menšia. Tá od milltecu je ešte menšia než moja ferrino - ako v tom môže niekto komfortne spať nepochopím.

Ohľadom toho, ako som vyriešil ťahanie na chrbát: http://img5.rajce.idnes.cz/d0507/4/4045 ... C09300.JPG (za fotky ďakujem Krakenovi z knife.cz)
Zvonka hamaky je daný tenký dekový (teda nie múmia) spacák z exisportového výpredaja (upevnený pružným lankom a "gurtňami" z auta) - na fotke je jeho pravý koniec otvorený, aby sa vyvetral. Spal som zazipsovaný v hamake, ktorá má docela slušné vetruodolné vlastnosti. V nej bola moja maličkosť uložená v spacáku (husky magnum, dolný komfort mínus9). Vonku bolo cca mínus2 až mínus5 a tak príjemne som v takej teplote v lese ešte nespal. Komfortné ležanie - čím silnejšie hamaku vypnete, tým budete ležať viac na rovnom, no bude užšia. Treba si nájsť kompromis, kedy je dostatočne široká a ležať v nej trošku diagonálne - hlavu na jednej strane kotviaceho lana a nohy na opačnej - potom máte rovný chrbát aj pri nie celkom vypnutej hamake.

ešte dodám, že uchytenie hamaky k stromom mám poriešené ako v tom návode, čo som dával do informácií.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 14 Dec 2010, 15:17

sally ciže ty si si rozzipsoval hamaku, vonútra si sa napchal v spacáku husky a ten lacný exisportový spacák si mal upevnený pružným lanom/gumou/gurtňou/niečím iba pod sebou, alebo bol spacák navlečený ako ďalšia vrstva okolo hamaky.

PS: sorry za moju nechápavosť, ale neviem či máš spacák upevnený ako orig. snugpack ku dd hammock (len zospodu) alebo je uchyteny inak :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod sally » 14 Dec 2010, 15:25

Michal - lacného spacáku som spravil niečo ako snugpak underquilt. Len to nie je tak hrubé. Ono totižto originál snugpak je robený tak, že už do hamaky nepotrebuješ žiadny spacák, max tak ľahkú dečku.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hamaka

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 14 Dec 2010, 20:05

Tiež som celkom teoreticky uvažoval, že si kúpim hamaku. Je to ľahké, lacné a malé. Napokon som sa rozhodol, že nie a síce pretoto :
Nedokážem spať prehnutý , v hamake by som mal hlavu a nohy zdvihnuté.
Fúkalo by mi na chrbát, tomu sa dá vyhnúť ďalším spacákom ale už by to nebolo malé a ľahké
Nie všade sú stromy , hamaka je menej univerzálna.

Nieje potrebné k tomu diskutovať, ak vám hamaka vyhovuje. To je v poriadku.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Hamaka

Poslaťod SKW » 15 Dec 2010, 17:34

Komu sa páčia hamaky a všetko okolo nich, odporúčam starého dobrého šhuga, je to zábavný chlapík, maniak do hamák, čeknite jeho yt kanál. Veľmi informatívne videá s jeho svojským humorom.

“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 15 Dec 2010, 18:28

ten chlap je naozaj riadne švihnutý :) Jeho videá majú čosi do seba a je v nich aj celkom slušné množstvo trikov :wink: Diky SWK :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod juraj1974 » 16 Feb 2011, 09:22

Ahojte. Dost casto som na ebay a nasiel som toto. Je to asi najlacnejsia hamaka tohto tipu co som nasiel. Keby mal niekto zaujem...
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 16 Feb 2011, 17:39

Po DD Hamakach pokukujem už dlhší čas :) hlavne po modeli Travel - v uprave Bivi s vodnym stlpcom. Casom by som to chcel objednat priamo od firmy DD :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod sally » 16 Feb 2011, 22:35

Michal - model Travel by som nekupoval. Sú ohlasy, že sa v nej nedá spať zazipsovaný ako kukla. Proste typický problém bivi-vreca = kondenzácia vody. Ráno mali ľudia v hamake vodu. Je síce fajn, že je to vetru/vode/whatever odolné, no aj model camping je pomerne slušne vetruodolný a hlavne - na skutočný dážď treba aj tak celtu a pred rosou ochráni aj nie-bivi hamaka. Radšej by som šiel do modelu frontline, ktorý je totožný s modelom camping, no má navyše moskytieru - skvelá vec na leto.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 17 Feb 2011, 16:15

Diky za info, povodne som nemal v plane spavat zazispovany vovnutri, medzi dvoma vrstvami, ale samozrejme som mal napamati to, ze akonahle to ma vodny stlpec nebude to nejako extra priedusne. Ta moskytiera je velmi dobra vec, ktoru by som uvital hlavne cez letne obdobie, ked je hmyz obzvlast dotieravy :evil:

Sally ty sam mas skusenosti s DD hamakou? Hlavne by ma zaujimalo ci je spanie medzi dvoma vrstvami komfortne aj v teplom obdobi a tiez som trosku na pochybach aj ohladom toho zipsu, lebo som videl na youtube video, o DD hamake s moskytierou, ktora uz nemala medzi dvomi vrstvami tej tkaniny klasicky zips, ale klasicky suchy zips.
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod sally » 17 Feb 2011, 16:32

Inde som písal aj som dával fotku, mám DD camping. Spanie medzi dvoma vrstvami aj v lete - podľa počasia/teploty a potreby. Keď je teplo, spím na dvoch vrstvách, keď je chladnejšie/fúka/komáre spím medzi vrstvami. Keď sú chladné noci pridávam home-made underquilt. Kúpil som za 5e v tescu moskytieru, tak uvidím, ako to bude kombinovateľné.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron