Odolne mobilne telefony

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod joche » 26 Sep 2011, 20:28

Chces fotky telefonu, alebo z telefonu? Foti celkom dobre zatial najlepsi co som v telefone mal 5 mpx, toci aj video zda sa mi ze VGA. Ovladanie je super jednoduche, paci sa mi aj displej, jemne tukanie spickou noza nezanechalo ziadne stopy, asi to bode naozaj Gorilla glass. Vydrz baterky je podla pouzivania, niekedy ho vystavim za par hodin, pri mensom pouzivani tak 2 dni. Povedal by som, ze jeden den bezneho pouzivania vydrzi v priemere. Tiez som zvazoval Sonim, ale chcel som nieco s viac funkciami. Mam v nej 32GB kartu tak pocitam, ze mi kapacita chvilu vydrzi. Tak aspon tak, ked mas este otazky daj vediet. :D
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod rayen » 27 Sep 2011, 19:10

no skor fotky telefonu, aj ho nejak outdoorovo pouzivas, mam na mysli GPS a tak
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod nemo » 27 Sep 2011, 21:21

rayen píše:ja osobne mam v plane si este kupit motorolu defy+, a co sa tyka Xcover, tak je pravda ze sa dotahuje na sonim, ale ked sa poskodi pri ponarani do vody, tak ti reklamaciu neuznaju, ja co mam sonim, tak som raz dost nestastne hodil o zem a poskodil sa mi konektor na nabijanie (moja chyba) a dal som ho reklamovat a dostal som fungel novy kus. Cize pokial nemas neobmedzenu zaruku, tak crash testy by som nerobil


Rayen dnes som pisal do Samsungu aj do servisu a pytal som sa na pripad, co stane ake mi telefon padne a praskne alebo zatecie, ci sa da kupit alebo vymenit kryt telfonu a ktore servisne stredisko mi to prekrytuje aby splnal stale certifikaciu IP67 a proste som dostal odpoved: V pripade ak telefon zatecie alebo praskne, tak by ho mali v ramci reklamacie vymenit za novy kus, kryty sa nevyrabaju. - vyjadrenie autorizovaneho servisneho strediska - technika.

urcite by mal vydrzat vela, kedze ma druhy najvyssi certifikat odolnosti IP67, od neho je uz vazne lepsi len najnovsi model SONIM 3300 ktory ma IP68.
Urcite tym nemysleli ze ak ho niekto zhodi z 8 poschodia, prejde traktorom, alebo bude po nom trieskat kladivom, tak isto vydrzi pod vodou 30 minut ale nie ze ho niekto bude varit v tlakovom hrnci 2 hodky alebo sa s nim ponarat 20 metrov, urcite by to bolo vydiet na tom telefone ze sa ho niekto pokusal znicit a vtedy asi reklamaciu neuznaju. Ale inak ano, a vymenia ho za novy kus.
Rad by som poznal takeho inteligenta ktory si kupi telefon a dobrovolne sa ho bude snazit znicit, ziadne crash testy s nim nebudem robit. Chcem len odolnejsi telefon ako HTC DESIRE HD

hlavnou vyhodou Samsungu Xcover 271 pre mna je ze: ak mi vypadne z vrecka alebo z ruky, tak to vydrzi, ak zmoknem alebo skoncim niekde vo vode tak to prezije tu chvilku, ze sa bude dobre drzat hlavne v zime a v rukaviciach budem moct v pohode zdvihnut hovor (tie dotykove ma uz vytacaju v zime) a to najdolezitejsie aspon pre mna ze konecne je tu telefon co nemusim nabijat kazdy den, takze ak vyrobca tvrdi ze vydrzi na prijme 25 dni, tak ak to bude len 14, tak to bude viac nez dostacujuce.

Telefon ma plnit svoj ucel, musi sa s nim dat volat, poslat sms, a dobru vydzr baterky.
"Len ľudia sú schopní skaziť mi náladu, príroda nikdy." - (Fridrich August)
Obrázok užívateľa
nemo
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 13 Aug 2011, 09:20
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Rafael Ingvis » 27 Sep 2011, 22:46

Pracoval som pre samsung pár rokov a od tej firmy by som si nevzal nič ani keby mi za to zaplatili...
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod nemo » 27 Sep 2011, 23:51

Rafael Ingvis píše:Pracoval som pre samsung pár rokov a od tej firmy by som si nevzal nič ani keby mi za to zaplatili...


ja som robil z MT siemens, servisneho technika SONY ERICSSON a NOKIE a tiez by som vela veci od nich nechcel, kazda znacka ma nieco na ... a ked tam este pracujes o to viac nemas zaujem o tu znacku, lebo vies ako veci funguju. :D
"Len ľudia sú schopní skaziť mi náladu, príroda nikdy." - (Fridrich August)
Obrázok užívateľa
nemo
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 13 Aug 2011, 09:20
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod rayen » 28 Sep 2011, 17:32

nemo ak hladas debila co robi crash testy s mobilom tak som jeden z nich, svojou vinou som jeden telefon poslal do telefonoveho nebicka, dostal som potom novy, jedine preco ma to uz nebavi pred kamaratmi dokazovat odolnost je ze kym mi ho vymenia, tak musim byt par dni bez neho, moja smola bola ze vydrzal let cca 15m s narazom na asfalt co absolvoval 2x, ale nevydrzal hod o drevenu podlahu, pretoze sa mi poskodil vstup na nabijanie a uz potom nesiel nabit, co sa uz tej novsej verzii by nemalo stat kedze ma konektor na nabijanie vymysleny aby vydrzal viac, kvoli tomu ma aj lepsi IP, ale ako vravis telefon si kupis aby sluzil a nie nato aby si ho testoval, ja za seba mozem povedat ze Sonim vydrzi naozaj vela a aj pristup pri rieseni poskodenia bol u mna vzdy kladny.
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod mohadive » 17 Jún 2013, 20:47

Samsung XCOVER 271 mam ako sluzobny. Pre seba by som ho nekupil, je to beránek v kúži vlka. Katastroalny displej, ubohe a neprehladne menu, vydrz baterky je dobra len na zaciatku - rychlo straca kapacitu, slaby reprak. Po strake odolnosti je na dobrej urovni.

Ja som si kupil Motorolu es400. NIeje to sice outdoor mobil, ale ma zvysenu odolnost (IP42), bateriu 3800 mAh. Kvalitny prijem signalu. Kvalita - uvidim po case, mam ho od soboty.
Navyse si s nim mozem v lese citat ciarove kody a brat vam odtlacky prstov :lol:

Hlasitost a kvalita repraku - brutalna, niekedy az smrtiaca.

Obrovska nevyhoda - vaha 200 gramov.
Prílohy
Motorola_ES400.jpg
25398729.jpg
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod onebadboy » 18 Jún 2013, 14:38

ahojte, chcel by som sa dopracovať k nejakým praktickým informáciam o tomto telefóne, po teoretickej stránke by spĺňal moje požiadavky, len nemôžem nikde na webe nájsť žiadne (relevantné) informácie, ktoré by ma presvedčili, prípadne nadobro odradili od kúpy tohto zariadenia. Inak mám silný pocit že sa jedná o čínsky telefón, preto prosím o postrehy ľudí, ktorý majú k tejto téme čo povedať, aby sa vyjadrili a budem im veľmi vďačný...
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod mohadive » 18 Jún 2013, 18:43

Tvije najhoresie obavy sa naplnili. Je to cinsky vyrobok. firma Shenzhen cwell.
Na druhu stranu aj v tom najnemeckejsom a najamerickejsom telefone najdes cinske suciastky.
Ja by som ho ale nekupil. Na odolny telefon ma prilis slabu vydrz baterie: 3-4 hodiny telefonovania a 150 hodin v standby mode.

Za tu cenu je uz len motorola defy, ktora je urcite kvalitnejsia s lepsu vydrzou baterie (350 hod. standby)
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod onebadboy » 18 Jún 2013, 20:06

thanx, to mi stačí... :yees:
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Kelko » 18 Jún 2013, 20:22

joche píše:Tak ma niekto skusenosti s evolve survivor?

ja vlastním evolve survivol.. cca tri mesiace a som s ním zatial spojný... dual karta,odolný,vodotesný(to mám odskúsane)..aj výkon baterky a signalu je dobrý... ja ho odporucam
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Tito » 01 Júl 2013, 21:48

Ahoj,
Máte niekto skúsenosti s Catterpillar CAT B15? Hlavne s výdržou batérie.
Ďakujem.
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod sony boy » 06 Júl 2013, 18:38

Z mojej nokie C-201 sa stal odolný telefon po kúpe vodeodolného púzdra,ktoré ked sa prifukne trochu tak na vode aj pláva a je nárazu vzdorný.odolný telefon vám bude na nič ked padne do mutnej rieky alebo nádrže,ked klesne na dno a nenájdete ho.rozdiel v cenách:odolný telefon nový pod 100 ečiek sa nedá kúpiť.vodeodolné puzdro 9,90.zatial mi to stačí a telefonu nieje nič.
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod benluben » 15 Júl 2013, 13:17

Ja používam SAMSUNG Galaxy Xcover S5690 a som s ním spokojný. A to už spadol na asfalt asi z dvoch metrov a tiež som ho nechtiac okúpal v potoku, kde mi vypadol z nezapnutého vrecka. Utrel som ho o košeľu a strčil do vrecka, ktoré som tentoraz zapol. Telefónu nič nie je a šliape ako hodinky. :P
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod M@uky » 29 Júl 2013, 10:03

Keď idem na dlhšie do lesa tak si beriem tento
Obrázok užívateľa
M@uky
 
Príspevky: 75
Registrovaný: 31 Jan 2013, 21:20
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 30 x
Dostal Ďakujem: 87 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron