Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Spôsoby získavania jedla a vody v prírode

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod sally » 09 Dec 2010, 23:40

rayen :lol: hej, viem presne čo myslíš ...nech žije uhlíková oceľ... /koniec OT
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod kenaiwolf » 10 Dec 2010, 00:58

sally píše:Kenaiwolf, mohol by si prosím napísať viac o tých kokteiloch? Aká je spotreba vody pre ich prípravu? Kde sa dajú tie koktejly i jonťáky zohnať?

http://catalog.herbalife.com/US/en/pdf/ ... -13-00.pdf
http://catalog.herbalife.com/US/en//pdf ... -13-00.pdf
http://catalog.herbalife.com/US/en//pdf ... -02-02.pdf

Odskusany mam len ten H3O a koktail, ten beverage mix dobre chuti ale ucinok posudit neviem.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod sally » 10 Dec 2010, 10:26

tak to vyzerá zaujímavo :idea: Kde sa dajú tie prášky zohnať a koľko za ne približne pýtajú?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod Adno » 11 Dec 2010, 03:31

Neviem, osobne som toto neskusal, ale na nete som v poslednom case natrafil na clanky kde sa spajali slova herbalife a podvod... Neviem sice kolko ten koktail stoji, ale moj tip je, ze lacne to nebude. Pritom ked som si pozrel zlozenie, nic zazracneho to nie je. V podstate to iste (mozno aj viac) ti zabezpeci nejaky kvalitnejsi gainer, pouzivany ludmi v posilke. A za smiesnu cenu na kilogram. Pripadne si mozes spravit home-made gainer mixovanim glukozy/maltodextrinu s proteinom (pripadne aj dalsie ine veci :) ). Ak by si si si chcel mixovat sam, tak je aj moznost priamo na stranke http://www.4fitness.cz/ kde si mozes namixovat uplne co chces, zvolis si aj hocaku prichut atd. a to vsetko lacno. Ale tak ci tak, z osobnej skusenosti mozem povedat, ze v lese na taketo veci vobec nemam chut a vzdy si dam radsej nieco ine, predsalen toto je tekute (=rychla stravitelnost, moc to nezasyti teda, aspon nie na dlho)...
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod kenaiwolf » 16 Dec 2010, 18:25

sally píše:tak to vyzerá zaujímavo :idea: Kde sa dajú tie prášky zohnať a koľko za ne približne pýtajú?

Viem to zohnat za nasledovne ceny.
herbalife cennik: H3O PRO 23 EUR/balik 10 kus
koktejl 42 EUR /12 davok
beverage mix ja som mal len vzorku z USA neviem ci sa k tomu dostanem, ak by nikto ale strasne chcel mozem skusit zistit.

Adno > mno herbalife nie je podvod, dostanes to za co si zaplatis, podvod je len to co sa o tom hovori, aj to o zazracnych ucinkoch aj to negativne.
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod sally » 16 Dec 2010, 21:00

OT/ viem, že budem troška oftopic, no čo sa povráva o herbalife? Možno som zaspal dobu alebo sa nepohybujem v správnych kruhoch... Aký je s ním vraj problém? Osobne mi je jedno, či má ten nápoj posvetenie od Aštara Šerana alebo ho vyrobili deti v Južnej Ugande - pokiaľ funguje a cena zodpovedá kvalite, tak s tým nemám problém./OT
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 16 Dec 2010, 22:27

No , už to dosť zapadlo, kedysi sa robili veľké multi level systémy predajcov , niečo podobné ako sa predávajú hrnce. Predajca nakúpil s nejakou zľavou a mal to predať koncovému zákazníkovi na nejakom posedení. Samozrejme k tomu mal všelijaké sladké rečičky - veď čo mal robiť, keď to chcel predať. No a po čase sa zistilo, že tie sladké rečičky nezodpovedajú realite a herbalife bol označený a mnohými považovaný za podvod. Vtedy mal herbalife asi len jeden produkt, už si veľmi napamätám. Pamätám si však, ako mi takýto predajca ukazoval tabuľky, ako ten multi level systém funguje. Začínalo to na 1 USD výrobných nákladov a končilo to na 100 USD predajnej ceny. Ale podrobnosti si veľmi nepamätám, ani koľko bol pre firmu zisk (boli to nejaké desiatky USD). Ja by som to teda za podvod nepovažoval, skôr za istý spôsob obchodnej politiky.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod dodo » 17 Dec 2010, 19:32

No trošku ste tu sem tam "zahviezdili",tak dám na pravú mieru:
1.dezinfekčné tablety na báze chlórnanu sodného(savo je jeho 5% roztok) fungujú perfektne,ale problém je,že voda v našich podmienkach je veľmi čistá,a chlornan sa nespotrebuje,a preto voda smrdí "chlórom"-je potrebné dávať 1 tabletu na 2l vody,a po pol hodine pridať nejaký antioxidant-najlepšie malú tabletku celaskonu,alebo trošku ovocnej šťavy,a pachuť zmizne...vyskúšajte!Nie je pravda,že by dezinfekčné tablety na báze chlóru zabíjali črevné baktérie-to by ste museli zjesť celé balenie-v žalúdku sa chlórnan rozloží!To platí u tabliet na báze jódu,ale tie u nás nedostať,a tie ohrozujú štítnu žľazu,pri dlhodobom používaní.
2.Mikročastice sa nemôžu dostať do krvi,a tým do ľadvín-problém je s vyšším obsahom solí vo vode(minerálky),ale voľne tečúcich minerálok zas tak veľa nie je,skôr hrozi demineralizácia pri dlhodobejšom používaní roztopeného snehu...
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod stormmast3r » 04 Jan 2011, 16:28

Skúšali ste niekto na dezinfekciu vody priamo SAVO? Na flaši piše, že je vhodne na chlorovanie vody v studni. V SAS priručke piše že domace bielidlo je vhodné na dezinfekciu vody pri dávkovani 2 kvapky na liter.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod weber » 23 Mar 2011, 01:55

To vazne so sebou beriete tolko vody? Ja si beriem vacsinou 1-2 litre... vacsinou chodim do Malej Fatry a okolia vzdy je tam tolko pramenov, ze ked sa napijem pri prameni a naberiem si 1 liter, tak po dalsi pramen nemam problem... vodu neprevaram... dokonca ked som bol v spanielsku, kde to je s pramenmi horsie, ani tam som vodu nevaril... akurat som si kazde rano a vecer dal panaka... verte ci nie, zaludocne problemy z vody som este nemal... male mnozstvo alkoholu odporucaju aj znami, co posobia ako dobrovolnici v krajine tretieho sveta a v krajinach postihnutych prirodnymi katastrofami...
weber
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23 Mar 2011, 01:46
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod romanpb » 23 Mar 2011, 20:04

weber píše:To vazne so sebou beriete tolko vody? Ja si beriem vacsinou 1-2 litre... vacsinou chodim do Malej Fatry a okolia vzdy je tam tolko pramenov, ze ked sa napijem pri prameni a naberiem si 1 liter, tak po dalsi pramen nemam problem... vodu neprevaram... dokonca ked som bol v spanielsku, kde to je s pramenmi horsie, ani tam som vodu nevaril... akurat som si kazde rano a vecer dal panaka... verte ci nie, zaludocne problemy z vody som este nemal... male mnozstvo alkoholu odporucaju aj znami, co posobia ako dobrovolnici v krajine tretieho sveta a v krajinach postihnutych prirodnymi katastrofami...



to nám Slovákom vyhovuje no nie,spojenie príjemné z užitočným,aspoň u mňa
Obrázok užívateľa
romanpb
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 11 Feb 2011, 20:01
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod Gargoile » 28 Sep 2011, 19:00

No ja sa väčšinou spolieham na vodu z domu ale ked idem do nejakej lokality vždy mám mapu aby som vedel kde je asi najbližší potok (alebo si mapu doma pozriem a snažím sa zapamätať si ju, väčšinov sa snažím najsť potok ked mám už len 1l. alebo 0,5l.).Ak mi dojde voda čo sa mi už zopár krát stalo tak idem k najblišiemu potoku zoberiem si vodu do PET fľaše a rozložím oheň vodu šupnem do ešusu a prevarím ju aby som nejaké čudne somariky nezjedol/vypil.Potom ked mám 2 PET flaše plne (obe 2l.) idem dalej na cestu.

Ako som hovoril nosím 2 PET fľaše dávam ich po bokoch mojho vandrackeho ruksačika :mrgreen:.
Kedysi som nosil 1 PET flašu 1,5 l. a druhú 2l. potom som začal nosiť 2l. pretože mi došlo že v ruksaku mám dosť veľa neviužitého miesta.
Ten kto pozná bojove pole tak sa na ňom nestratí.
Obrázok užívateľa
Gargoile
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 27 Sep 2011, 14:58
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod whitedeath » 28 Sep 2011, 23:51

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:06, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod Chris » 29 Sep 2011, 20:20

stormmast3r píše:Skúšali ste niekto na dezinfekciu vody priamo SAVO? Na flaši piše, že je vhodne na chlorovanie vody v studni. V SAS priručke piše že domace bielidlo je vhodné na dezinfekciu vody pri dávkovani 2 kvapky na liter.


Ja som to skúšal, nabral som vodu z potoka, prefiltroval od tuhých častíc cez šatku a pridal 3 kvapky Savo original na 1,5l vody. Nakoniec som podľa dodovho návodu dal ešte tabletku celaskonu(250mg) a ten smrad chlóru skutočne zmizol ! Voda chutila presne ako z vodovodu a žiadne vedľajšie účinky sa nedostavili :D Inak spravil som malý test s kamarátom, do jednej fľaše som dal tú vyčistenú vodu a do druhej vodu z vodovodu. Napil sa a nevidel medzi nimi rozdiel. :yees:
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Množstvo vody so sebou a prírodné zdroje

Poslaťod whitedeath » 29 Sep 2011, 21:38

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:06, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Jedlo a voda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť