Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Flase na vodu

Poslaťod Pája » 30 Aug 2013, 19:37

Je to tuším starší flaška bundeswehru včetně menšího ešusu. Krom toho bundeswehr používá i klasický ešus "ledvinu." Myslím, že když k tomu budeš nosit jen tu spodní půlku (šálek), bude Ti to vcelku stačit. Buď rád, nemusíš tahat ešus+flašku separé, ale dohromady - zabere míň místa. ;) A použití? Ve flašce zehřeješ vodu, zaliješ si kafe/ čaj a po relaxu do šálku dáš ohřát konzervu :lol:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Yankee » 30 Aug 2013, 20:07

Ďakujem pájinko :) zatiaľ ju nepoužívam, ale snáď aj na ňu príde rad :)
Yankee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Aug 2013, 15:21
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod daniel 99 » 30 Aug 2013, 20:56

Nechcem vyznieť ako blbec ale ako sa vlastne pije z tej poľnej fľaše čsľa ? Keď ju mám na opasku dáva sa dole celá alebo sa vyberie z remeňa ? Pýtal som sa viacerých známych čo boli na vojne ale každý mal nejaký iný typ fľaše alebo čo ](*,)
daniel 99
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 11 Jan 2012, 17:09
Bydlisko: DK
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Rolf » 31 Aug 2013, 08:44

Z postroja by sa mala vyberať, pretože tie "remienky", v ktorých je uložená, slúžia na to, aby sa dala fľaša pripnúť na opasok, ale niektoré remienky sú tak tuhé a ťažko z nich ide tú fľašu vybrať, že dokedy by ju človek vybral, tak pol fľaše by porozlieval... Preto pri niektorých kusoch je lepšie stiahnúť celú fľašu aj s postrojom, alebo lepšie povedané: komu, ako pasuje... :wink: Pri vyberaní fľašky tam dosť prekážajú tie "ušká", na ktorých je za šnúrku pripevnená zátka... :?
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod 72janik » 31 Aug 2013, 10:02

Ja som na vojne nikoho nevidel s fľašou na opasku. Ani velitelia to nikomu nekazali. Vždy sa nosila v malej poľnej. Zmysel to malo iba pri ochrannej maske M10-M kde bola možnosť pitia priamo v maske cez trubicku. K tomu bol samozrejme prispôsobená aj zatka. Takže ak môžem poradiť tak si ju pripni radšej nejakou karabinkou k batohu ak ju chceš mať hneď po ruke.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod Chameleon_sk » 01 Sep 2013, 19:37

Ja osobne tu flasku mam v malej polnej alebo aj na opasku. zalezi to od mnohych premennych Fakt je ale ten, ze tuhe opasky som prebehol vcelim voskom a pouzivanim rozhybal. Vybrat flasu z opasku je teraz ovela rychlejsie ako odopinat ju umiestnenu na batohu nejakou karabinou.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Flase na vodu

Poslaťod divox » 19 Sep 2013, 13:04

Hliníková fľaša na vodu za tri eura,obalena filcom.Ja len že sa dá i za málo peněz hodne muziky :mrgreen:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod laocai » 03 Dec 2013, 14:52

Ano chce to to US pititko je drahsie ale kvalitenjsie vydrzi ja ho mam tiez a v pohode sa ta flasa tam vmesti takze hor sa do toho

//príspevok hosťa schválený
//skw
laocai
 

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod opossum » 04 Dec 2013, 15:08

mám otázku:
akej kvality je plast, z ktorého je vyrobená zelená US poľná fľaša - tá, čo má obal s klipmi na ALICE systém.
Ide mi o to, že napríklad s cyklistickými fľašami mám zlé skúsenosti, čo sa týka špinenia fľaše zvnútra. Po čase, napríklad od čaju, sa plast zanesie, dá sa síce vydrhnúť kefou, ale dosť pracne, a fľaša aj páchne. Proste udržiavať hygienu takejto fľaše nie je jednoduché. Je aj plast pri US fľaši náchylný na takéto znečistenie? Nehovoriac o tom, že ak má fľaša úzke hrdlo a nevhodný tvar, tak tesne pod hrdlom sa nedá ani vyčistiť...
V Army shope v Tr. Teplej majú tieto fľaše aj s obalom, ale nechcem riskovať kúpu, ak by mali takéto nevhodné vlastnosti...

Díky za skúsenosti a postrehy.
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod juraj1974 » 04 Dec 2013, 15:13

Je to origo flasa?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod 72janik » 04 Dec 2013, 15:28

opossum píše:mám otázku:
akej kvality je plast, z ktorého je vyrobená zelená US poľná fľaša - tá, čo má obal s klipmi na ALICE systém.
Ide mi o to, že napríklad s cyklistickými fľašami mám zlé skúsenosti, čo sa týka špinenia fľaše zvnútra. Po čase, napríklad od čaju, sa plast zanesie, dá sa síce vydrhnúť kefou, ale dosť pracne, a fľaša aj páchne. Proste udržiavať hygienu takejto fľaše nie je jednoduché. Je aj plast pri US fľaši náchylný na takéto znečistenie? Nehovoriac o tom, že ak má fľaša úzke hrdlo a nevhodný tvar, tak tesne pod hrdlom sa nedá ani vyčistiť...
V Army shope v Tr. Teplej majú tieto fľaše aj s obalom, ale nechcem riskovať kúpu, ak by mali takéto nevhodné vlastnosti...

Díky za skúsenosti a postrehy.

Keď si podrobnejšie pozrieš tú plastovú fľašu tak na jednej starne je veľkým napísané varovanie:
FOR WATER ONLY
DO NOT APPLY CANTEEN atď.
z čoho vyplýva že iba na čistú vodu.
Osobne nepoznam plast na ktorom by sa neuchytil nejaký bordel. :-)
Ak chceš tak ti môžem poslať aj foto toho nápisu.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Jak vyčistit čutoru

Poslaťod Marcela » 04 Dec 2013, 15:32

Pája píše:Malý tip jak vyčistit zasmrádlou hliníkovou feldflašku - dovnitř nasypat lžičku jedlé sody, zalít teplou vodou, zatřepat. Pak ještě párkrát vypláchnout, a flaška je zas jak nová. :yees:


opossum: Tohle mimochodem funguje pro všechny materiály, i pro plasty :wink:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod opossum » 05 Dec 2013, 14:47

díky moc za rady.

juraj: original to určite nebude, už len podľa vzhľadu toho obalu. myslím, že to bude len kópia. A originálna fľaša má lepšie vlastnosti, alebo je to jedno? Plast ako plast? Teda nemyslím, že je jedno, aký plast sa použije na fľašu, napríklad z recyklovaných plastov by sa nemali ani obaly na potraviny vyrábať...Ale asi je rozdiel medzi PVC, PAD, PES atď...nie som chemik, takže sa v tomto moc nevyznám. Teda ešte jedna doplňujúca otázka: aký plast je najvhodnejší na plastové fľaše?
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod juraj1974 » 05 Dec 2013, 14:58

Ak plast tak skus Nalgene ak radu chod do hlinika..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Nádoby na vodu, Poľné fľaše, atď.

Poslaťod opossum » 05 Dec 2013, 15:00

a ešte otázka pre SWK:
na fotke máš fľašu valcového tvaru a k nej ušitý obal. Ja som si ušil tiež podobný na plastovú fľašu, pôvodne od octu. Tá fľaša je podľa mňa dosť dobrá, pretože plast je taký pružný a hrubý, dá sa aj stlačiť, ale nerozbije sa nárazom, a nevidím, že by sa na ňom nejako usadzoval bordel. Prečo to píšem - raz na viacdňovom čundri som mal vodu v plastovej fľaši asi od minerálky, fľaša mi padla na zem a vznikla trhlina, a voda z nej pomaly vytekala. Bolo veľmi horúce počasie, my niekde medzi Súľovskými skalami a Lietavským hradom ,nikde ani vody ani za pána nájsť nejakú odhodenú fľašu :)
Tak ma napadla teraz táto od octu, púzdro na ňu už mám, ale tým, že je valcová, je dobré ju upevniť napríklad na bok ruksaku, ale nehodí sa na opasok, kde dosť "lieta" pri chôdzi. Uvažoval som ju totiž pripevniť na opasok ako súčasť nosného systému (ten som si tiež ušil, časom dám aj foto + nejaké otázky).
Takže tá otázka znie: ako ti sedí takáto fľaša na opasku? Dávaš ju vôbec na opasok? Preto som aj uvažoval o kúpe tej US fľašky, pretože má plochý tvar...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia