Variče - Plynové,benzínové, liehové

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod helbo » 18 Sep 2013, 07:38

Človekovi z nášho portálu nepokazí níč náladu. Ako to už býva ludia na internátoch sú svojskí. Niekedy trošku újdení, inokedy divní, no netreba zabúdať na to, ako sa už vraví, že nemajú žiadnu chrbtovú kosť. Chalan z dvojky sa odstahoval a nenápadne zbalil aj plotničku. No nevadí čert to zober, že nebola jeho. Asi im po lete doma nejde plyn a elektriku majú dotiahnutu od suseda. Tak nech mu slúži.
Ako spomínam hlad je svina a človek si musí dočasne poradiť, na chodbe je položený aceton, tak prečo ho nepoužiť, šup von pred intrák, stačí schmatnúť prvú plechovku a môže sa dierkovať, rezať a prispôsobovať. Za 5 minúť je na svete liehový varič (presnejšie acetonový) a môže sa variť.
Prajem vám pekné ráno a slnečný deň.
Prílohy
fucking_bushcraft-portal_size.jpg
Takto si človek pochutí raz tak dobre ako bežne.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Gryf » 11 Nov 2013, 12:01

Piękne antykwaryczne cudo!

http://www.spiritburner.com/fusion/show ... tid/32233/ - Primus No. 71 L.

Polecam również waszej uwadze model http://www.spiritburner.com/fusion/show ... 9963/tp/1/ Primus No. 96 ( za...sta szkatuła)

Variče - Forum - http://www.spiritburner.com/fusion/index.php
Obrázok

Rafał Łoziński

---
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.
Obrázok užívateľa
Gryf
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 08 Apr 2013, 14:36
Bydlisko: Wrocław
Dal Ďakujem: 130 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod johny » 26 Dec 2013, 23:42

zdravim, mam 2 otazky. 1- maju plynove kartuse znacky OPTIMUS a COLEMAN rovnaky zavit ? mam varic od OPTIMUS a chcem vediet ci tam nasrobujem aj kartusu od COLEMAN. 2- pre vyric je predpisane zlozenie plynu 30:70 propan-butan. co sa stane ked pouzijem plyn s inym zlozenim ? dakujem
... for dust you are and to dust you will return.
Obrázok užívateľa
johny
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 22 Jan 2011, 19:07
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod atti.hombre » 27 Dec 2013, 07:47

http://www.svetoutdooru.cz/plynovy-varic-optimus-crux/

prečítaj si a diskusiu pod článkom...inak všeobecne-ked tam píše,že bežný závit tak ti budú pasovať aj kartuše od Primusu,Jetboil i Colemanu. Ten Jetboil-Jetpower je mix isobutánu a propánu-vyskúšané a osvedčené v zimných podmienkach.No ja mám iný varič-tvoj je celokovový a preto by som sa iných mixov ako predpísaných nebál!...

P.S.
Inak podla tohoto ani Optimus nepoužíva iné zloženie kartuší ako som písal: http://www.variceoptimus.cz/plyn-optimus/
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Chameleon_sk » 27 Dec 2013, 08:57

zlozenie plynu 30:70 propan-butan. co sa stane ked pouzijem plyn s inym zlozenim ?


Toto zlozenie nie je nahodne. Ide o odparovanie v chladnom pocasi. Pri inom pomere by si v zime pri naozaj nizkych teplotach varic ani nezapalil. V tom lepsom pripade zapalil, ale vykon by si mal nizky, spotrebu vysoku a kym by si si uvaril liter vody tak by ti aj brada narastla. :-D
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod johny » 27 Dec 2013, 11:12

zavit na OPTIMUS kartusi je podla normy EN 417 a zlozkou plynu je naozaj aj izobutan to som si vsimol az teraz. chapem to tak ze na svoj OPTIMUS CRUX LITE mozem nasrobovat vacsinu kartusi a zlozenie plynu mozem prisposobovat rocnemu obdobiu. dakujem za rychlu odpoved 8)
... for dust you are and to dust you will return.
Obrázok užívateľa
johny
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 22 Jan 2011, 19:07
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Pharmavit » 10 Jan 2014, 16:53

Prednedavnom som natrafil na tento youtube channel, celkom zaujimave alternativne sposoby varenia v prirode. stoji za pozretie:
http://www.youtube.com/user/cookdifferent/videos
Obrázok užívateľa
Pharmavit
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25 Feb 2013, 02:09
Bydlisko: BA, Slovakia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod mizu » 02 Feb 2014, 10:16

Zdravicko, nedavno mi dosiel maly varic ESBIT (na tie tuhe kocky), chcel by som sa opytat ci je tie kocky mozne nahradit PePom popripade napriklad dvoma cajovymi svieckami a tak. Mate s tym skusenost? lebo tie original tablety do toho varica nemaju len tak hocikde zatial co pepo za slusnu cenu clovek zozenie v kazdej drogerke. Diky moc
Obrázok užívateľa
mizu
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 30 Jan 2014, 14:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Pája » 02 Feb 2014, 11:03

Pepo moc nedoporučuju, má to malou výhřevnost a hrozně to čudí. Ty čajové svíčky by se použít snad daly, byť nevím, jestli by to nebylo spíš na ohřívání než na vaření.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod macmatej » 02 Feb 2014, 11:18

Ak by si dal na vrch cajovej sviecky nejaku konopnu vatu alebo nieco podobne, tak by sa vosk rozhorel po celej ploche. Alebo z tej cajovej sviecky by si mohol vybrat vosk a namiesto toho tam naliat tekuty lieh. Alebo si vyrob ten mini varic s plechovky od napojov. A uz mas z toho varic na tekuty lieh.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod mizu » 02 Feb 2014, 12:00

No o tom ze pepo cmudi to viem, len ako s tou vyhrevnostou. uvazoval som nad takym upgradom ze k tomu prihodim plechovu nadobku ze tam budem liat tekute palivo ;) plus ze by som spravil mozno nejake zavetrie tak uvidime co sa podari ;)
Obrázok užívateľa
mizu
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 30 Jan 2014, 14:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod 72janik » 02 Feb 2014, 14:08

s tekutym palivom nic nespravis lebo je tam obrovsky unik tepla... musel by si na tesno urobit zavetrie.. ale lepsie mas trocha smoly a male kusky dreva a nemusis vlacit dalsiu nadobku.. a tento material na slovensku najdes kde sa pozries.. :-)
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod mizu » 02 Feb 2014, 15:45

No ja mam v plane tak to nejako vyspekulovat ze na ten plechovy rozkladaci ohrievac nejako vymysliet odnimatelne zavetrie, a napriklad PePo kocky alebo cajove sviecky by som pouzival iba na doohrev (zohriat uz urobeny caj kavu a pod.) ale keby som chcel priamo uvarit vodu, tak miesto tuheho paliva by som pouzil ten maly ohrievac na tekute palivo urobeny z dvoch plechoviek ;) a s tymy konarikmi a smolou snad vyskusam ja mam celkom dobry sposob a to ked je po ruke porovica ta v miestach kde predym niekto olamal konare na "fatwood" tak v okoli zvyknem odlupnut taku jednu supinu tej kory a vacisnou je zo spodnej strany miazga nalepena, taka vrstva (cim viac tym lepsie) ono to sice chvilku trva rozpalit zapalovacom ale potom to ma dlhy a trvacny ohen (podobne ako guma) aj ked to kus cmudi. Pripade par kuskov olamanej suchej miazky nosim so sebou v sacku a pouzivam podobne ako "fatwood". :wink:
Obrázok užívateľa
mizu
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 30 Jan 2014, 14:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod Bic0 » 02 Feb 2014, 16:08

Ja som sa na jesen doma zabaval po veceroch, len som to este neodskusal. Varic na pevny lieh som bral tusim od Sallyho.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Variče - Plynové,benzínové, liehové

Poslaťod mizu » 02 Feb 2014, 16:16

Presne to mam doma len je to v inej farbe, a chcem to skusit s tou variantou c. 2 akurat ze ta nadobka by bola nejaka "homemade" ;)
Obrázok užívateľa
mizu
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 30 Jan 2014, 14:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 3 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia