EDC nôž

Témy o nožoch

Re: EDC nôž

Poslaťod conkoslaf » 06 Feb 2014, 11:12

Ja používam WALTHER MULTI TAC. Pre mna dokonalý pomocník na každodenné použitie.. Cena je myslím tiež slušná http://www.commando.sk/nozemacetysekery ... ath=59_445 :yees:
Najväčším dobrom je žiť podľa prírody.
Marcus Tullius Cicero
Obrázok užívateľa
conkoslaf
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 22 Jan 2014, 21:10
Bydlisko: Trencin svk
Dal Ďakujem: 132 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: EDC nôž

Poslaťod MIKE » 11 Máj 2014, 13:53

I love black... :wink:
Obrázok
Spartan alebo Kabar nosím často ako EDC, Outrider väčšinou len na túry, v rupsaku
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: EDC nôž

Poslaťod SMOler » 30 Júl 2014, 01:47

Zdravim; toto nosim na klucoch. Je to sice len taka sranda, ale splna to svoj ucel (aj topic kde pisem)
Obrázok
zdroj: http://www.dx.com/p/key-style-foldable- ... 9gyE_l_syU
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: EDC nôž

Poslaťod cobr4in » 26 Jan 2015, 01:16

Nazdar,

čo si myslíte o noži Zero Tolerance 0350 ako prevažne mestské EDC? Nebude široká čepeľ skôr na škodu?
Ešte uvažujem o Kershaw Clash 1605, ten je ale cenou podstatne nižšie, tým pádom aj kvalitou, no tvar čepele mi príde vhodnejší.

Díky.
Obrázok užívateľa
cobr4in
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Nov 2014, 02:13
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: EDC nôž

Poslaťod jasommato » 26 Jan 2015, 01:46

sirsia cepel dovoluje mensi uhol vybrusu v meste noz vecsinou nepouzivas na ziadnu pracu kde by sa ti mohlo ostrie vylomit cize mensi uholostria neni na skodu ale pri beznom rezani len pomoze
sirka ti v meste na pouzitelnosti noza neuberie a ak s nim nejedavas ani moc neprida takze je to jedno
ten druhi vyzera tesi takze mozo ani v uhle vybrusu nebude extra rozdiel

bit na tvojom mieste vyberem si proste ten co ti lepsie sedi v ruke
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Saw » 26 Jan 2015, 11:44

Zero Tolerance 350 používa mnoho ľudí ako EDC do mesta a väčšinou preto že je to kvalitná vec čo zodpovedá aj cene no a pri tom ZT máš istotu že ak budeš robiť niečo silovejšie náhodou tak sa ti nerozpadne v ruke (mohol by si si ublížiť ak sa čepeľ zlomí a podobne).

Kershaw vyrábajú dobré nože a vlastne ZT je akási prémiová rada nožov Kershaw tam by som sa tiež nebál.

Plne súhlasím s názorom že je lepšie ak si ten nôž niekde osaháš aby si vedel ako ti je príjemný a ako ti sedí.

Mňa napríklad prekvapilo spracovanie značky Byrd (by Spyderco) kde za cenu okolo 30€ človek dostane nôž ktorý sa nebojím prirovnať k originál Spyderco (je to môj subjektívny názor a zatiaľ som nemal žiadne problémy s nožmi od Byrd a rozdiel vidím iba v použitých materiáloch ).

Skús sa spýtať na nejakom nožiarskom fóre tam ti budú zrejme vedieť viacej poradiť a predsa len skôr nájdeš ľudí ktorý majú skúsenosti v praxi s tebou uvedenými nožmi a povedia ti na čo si máš dávať pozor.
Saw
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19 Júl 2014, 19:57
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: EDC nôž

Poslaťod glock69 » 26 Jan 2015, 22:11

Byrda jsem kdysi měl, tvarově mně vyhovoval víc než endura, ostří držel dobře. Problém byla pojistka, po pár týdnech velmi nespolehlivá.
glock69
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 16 Feb 2014, 22:14
Bydlisko: UH CZ
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: EDC nôž

Poslaťod AtómovýHad » 27 Jan 2015, 18:05

Pani a damy, co poviete na toto:
http://www.dpxgear.com/shop/knives/dpx-hit-cutter.html

Velmi sikovny dizajn, taky maly nozicek s premiovou ocelou (asi) mat zapnuty na nohaviciach nonstop by ma tesilo. Len ta cena....

Pripravuju aj vacsiu verziu "skinner" a na strankach ma rovnaku cenu ako tento maly, bohvie ci sa zvysi ked bude objednatelny.

Natrafil som na to v tomto videju:
http://youtu.be/l9EqY7Bbg3A


Edit: preco mi nejde ten youtube tag?
Navštívte môj web pre viac info o pílení reziva z guľatiny>> https://www.gater.sk/
http://www.sashe.sk/JohnKrakatoa/detail/wasp << Môj obchod s paracord vecami a gumipuškami.
Obrázok užívateľa
AtómovýHad
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 29 Apr 2012, 01:34
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 245 x
Dostal Ďakujem: 46 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Rafael Ingvis » 27 Jan 2015, 18:20

pretože doň dávaš krátky odkaz (youtu.be) a nie ten dlhý (youtube.com)

"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Saw » 27 Jan 2015, 21:25

Atómový had - je to zaujímavé no tá cena to teda je dosť veľa no pripomenulo mi to niečo podobné a lacnejšie

http://www.gerberknives.co/product/Gerb ... -Fine-Edge

Je to celkom zaujímavý nôž :)
Saw
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19 Júl 2014, 19:57
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: EDC nôž

Poslaťod bobo7777 » 27 Jan 2015, 21:30

ja pouzivam ako EDC spyderco manix prevedenie karbon kupeny minuly rok . predtym spyderco police ale ten bol uz dost velky na nosenie a zavadzal vo vrecku
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: EDC nôž

Poslaťod cobr4in » 27 Jan 2015, 22:49

Celkom by ma zaujímalo, ako svoje EDC nože nosíte? Na klipe, alebo skryte? Ak na klipe, nie sú s tým problémy, ono predsa len je to dosť viditeľné a niekde by s tým mohol byť problém.
Obrázok užívateľa
cobr4in
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Nov 2014, 02:13
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: EDC nôž

Poslaťod joche » 27 Jan 2015, 23:03

Ja nosim Rat1 na klipe vo vrecku nohavic asi 5rokov a ziadny problem. Myslim, ze vacsina ludi si ho ani nevsimne.
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Tito » 28 Jan 2015, 08:24

mrfenderjaguar píše:Celkom by ma zaujímalo, ako svoje EDC nože nosíte? Na klipe, alebo skryte? Ak na klipe, nie sú s tým problémy, ono predsa len je to dosť viditeľné a niekde by s tým mohol byť problém.


Cryo na klipe vo vrecku (za 1,5r. si ho všimol len jeden kolega, ináč nikto, ...aspoň sa nikto neozval), V-nox v kapse pri peňaženke a mobile (V-nox nikto nerieši).
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Saw » 28 Jan 2015, 08:46

No pred časom som nosieval nôž s klipom a klasicky zastrčený vo vrecku (klip trčal von) keďže tričko spoľahlivo prekrývalo klip nebolo to vôbec vidieť (moja výška je 171cm a preto je mi trochu dlhšie tričko a nohavice samozrejme si dávam kusok vyžšie)

Postupne začínam skúšať nosiť nohavice SFU NEXT a v pravom vrecku na mobil nosievam zastrčený nôž a klip je vidieť no a vedľa noža je zastrčené pero tiež s kovovým klipom aby to nebolo také nápadné skôr si niekto bude myslieť že ide o perá a bude to prehliadať.

Najnovšie sa poohliadam po nejakom pevnom EDC čo by som dal do už spomínaných nohavíc no tentokrát do cargo vrecka.

mrfenderjaguar - Ak sa obávaš problémov zo strany zákona (zo strany polície) skús sa pozrieť do vlákna o EDC veciach.
Konkrétne:
viewtopic.php?p=33923#p33923 :yees:
Naposledy upravil Saw dňa 28 Jan 2015, 13:42, celkovo upravené 1
Saw
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19 Júl 2014, 19:57
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 19 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia