Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod Waldläufer » 08 Feb 2014, 22:46

Rad by som sa opytal vsetkych uzivatelov Carinthia/FECSA Explorer bivak vreca ci ho zatvarate alebo nechavate nejaky ten otvor na vetranie? Velmi priedusnosti toho materialu nedoverujem, hlavne za studeneho vlhkeho pocasia ked vlhkost zvonka aj zvnutra kondenzuje.
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod juraj1974 » 09 Feb 2014, 19:51

Ja mam holanske bivi vreco a to ma konstrukciu nad hlavou a len malokedy zapinam vreco cele co sa tyky otvoru nad tvarou. To asi len za velmi nepriazniveho pocasia. Tak isto aj na US vrchnom obale pre spacaky GTX ktore nema konstrukciu ale tak isto zapinam len pri zlom pocasi..
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod Waldläufer » 09 Feb 2014, 20:38

Takze si to prezil :D . Nejde mi totiz o vlhkost vnutri, tam si nerobim ziadne iluzie, ale o CO2. Mam pochybnosti o priedusnosti ked je vreco vlhke alebo pokryte inovatou. Ale ked existuje aspon jeden co prezil zazipsovane vreco, tak jesto nadej ze ked sa zazipsujem, moja stara nebude vesela vdova :lol:
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod Killian » 09 Feb 2014, 21:05

Niekde na nete je meranie CO2 v takom zatvorenom vaku pocas dazda a myslim, ze to boli unosne hodnoty. S Adnom som bol raz na jednej akcii raz davno a on v tom holandskom bivaku (Observer - s takou malou konstrukciou nad hlavou) prezil zazipsovany v poriadnom lejaku (tusim aj krupy padali). Horsie bolo ze tou kondenzaciou mu dost zvlhol paperovy spacak - ale jeho bivak uz mal dost oslabenu impregnaciu zvonka, takze vrchne vrstvy GTX navhli.

Pozor ale tie GTX bivaky, pokial viem tak iba tie nove z Gore-Tex Best Defense latky maju dostatocnu priedysnost aby sa v nich dalo zazipsovat uplne.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod Adno » 20 Feb 2014, 16:42

viewtopic.php?f=28&t=16

V danej teme (hore odkaz) som pisal o mojom Observer bivi bagu holandskej armady, je tam aj meranie CO2/O2.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod conkoslaf » 20 Feb 2014, 19:19

Neviem či nebudem OT ale tento chlap používa ako bivi vak "armádny vak na prevoz ludských ostatkov" . :mrgreen:
Najväčším dobrom je žiť podľa prírody.
Marcus Tullius Cicero
Obrázok užívateľa
conkoslaf
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 22 Jan 2014, 21:10
Bydlisko: Trencin svk
Dal Ďakujem: 132 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod mohadive » 23 Feb 2014, 11:39

Priprava :mrgreen:


conkoslaf píše:...
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod Tito » 09 Apr 2014, 16:11

Ahojte,
Aká je hmotnosť takého US coveru, alebo holandského bivi vaku?
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod Waldläufer » 09 Apr 2014, 20:11

Holandsky bivi od FECSA (=Carinthia Explorer) - moja kuchynska vaha ukazuje 1.54kg (oficialny udaj v nete 1.25 kg).
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod streetfight » 10 Apr 2014, 14:27

Ja som si teraz zadovazil tento zdarak od condora a vyzera velmi dobre.
Je na zips, cize si mozem urcit sam jak moc sa chcem zakuklit alebo zaparit.
A dookola zipsu ma vsade vsite asi tak na sirku 4cm sietoviny po polovicke obvodu takze iste dychanie je zabezpecene stale.
Zatial som ho este na ostro neskusal ale myslim ze bude OK.

http://www.svethor.sk/bivakovaci-vaky/3 ... pytel.html
streetfight
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 06 Jan 2013, 23:15
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod venco » 29 Máj 2014, 16:53

Dnes mi došiel. Dlho som vyberal, pretože som mal zlú skúsenosť s plachtou prilepenou na ksichte pri daždi. Nakoniec som sa rozhodol pre defcon 5 bivi vak, po zhliadnutí Gerovej minirecenzie. Vyzerá super a dúfam, že aj bude. :yees:
http://bushcraftportal.cz/2013/03/defco ... atosphere/
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod Bic0 » 11 Sep 2014, 16:20

Stopar píše:Tak nejaký veľký test som nerobil. Prespal som v tom vreci niekoľko krát v auguste za pomerne teplých nocí (cca 15 st. C). Skúsenosti sú také, že na vnútornej strane pri nohách sa vyzrážalo trochu vlhkosti. Aj veľkosť by mohla byť trochu väčšia. Mám 185 cm a aj so spacákom som sa do toho zmestil len tak tak. Nie je to žiadny zázrak. Je to taký šušťákový ochranný obal na spacák proti rose a špine (podobný materiál ako vrchná šušťáková vrstva na ČSĽA záklaďáckom spacáku). Moderným materiálom (GTX a pod.) sa to nevyrovná, ale vzhľadom na cenu (cca 4.- EUR) a minimálne rozmery a váhu po zbalení to ako núdzové bivak vrece poslúži. V horších klimatických podmienkach si ale so sebou zoberiem radšej US bivi bag cover GTX woodland od Tennieru, ktorý mám tiež, ale jeho cena bola cca 50.-EUR.

Tak som ho nedavno kupil a teraz cez vikend aj odskusal. Spalo sa v riedkom lese, v doline, pod nami trava a ihlicie. Nocna teplota bola kdesi okolo 10 stupnov. Mal som spacak s komfortom niekde pod 0 (iny nemam) zalezeny v tom "talianskom vaku". Spotil som sa v nom poriadne, cosi som si aj nadychal do vaku - rano bol spacak komplet mokry zvnutra aj zvonka, ten sustakovy nepremokavy vak bol kompletne oroseny. Vlhkost drzi von spolahlivo, bohuzial aj dnu, dycha to akurat cez zipsy. Vyhoda oproti CSLA je ze ma zips hore uprostred a zapina sa to lepsie ako to CSLA puzdro.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod mohadive » 26 Sep 2014, 20:45

mam podobnu skusenost. mal som ho raz a odvtedy radsej nie. jedine ze by som sa chcel v lese saunovat.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod Bic0 » 26 Sep 2014, 22:59

ja ho celkom nezatracujem, da sa v nom lezat ked je rozsipsovany a aspon poskytne ochranu proti vlhku zdola ... clovek sa mrvi a z casu na cas sklzne z karimatky
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Bivi bag - bivakovací / žďárský vak

Poslaťod Nataniel » 30 Jan 2015, 16:28

Ahojte kamarati,

Neviete o spolahlivom obchode kde by som zohnal US goretex bivi vak popripade francuzsky ? Potrebujem to poriesit do zaciatku marca. Dakujem
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron