Odolne mobilne telefony

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod SaMSON » 05 Aug 2013, 00:15

Ja vlastnim Samsung Xcover B2710, je to odolny MT ktory mam odskusany na splave hrona, kde som zachranoval jednu posadku, ked som nechtiac musel vyskocit z clna aby som pomohol. Voda bola vyse pasa, mobil vo vrecku a cas ktory som stravil vo vode bol nieco okolo 15 min, kym som sa dostal naspat do svojej lode. Telefon ma IP 67 co je dostatocna norma na vydrz pod vodou pri nahodnom vypadnuti do kaluze,do blata, do rieky, do umyvadla pri umyvani od spiny, pri pade vo vani ak sa nahodou vysmykne a pod. Do lesa je ako stvoreny, pretoze ma vybornu vydrz baterie, ma mohutne pogumovane tlacidla, ma vysokovykonne LED svietidlo. Je maximalne prakticky s vybavou GPS, krokomer, kompas. Da sa na nom precitat a poslat mail, pozriet net, 2 MPX fotak, staci. Nie je to ziadna dotykovka, klasicky MT ktory kladie doraz na vydrz baterky a vybavu pre outdoor. Je to jednicka na trhu v pomere cena/vykon. Mozem odporucit.
Obrázok užívateľa
SaMSON
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 02 Júl 2013, 22:29
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod GreyWolf » 19 Aug 2013, 21:08

Od januara 2013 pouzivam SONY xperia GO . Sikovny android s IP67 certifikatom , bezi na verzii 4 ICS . Vsetky ostane TTU tu nebudem zbytocne prepisovat daju sa precitat aj tu http://mobilne-telefony.heureka.sk/sony ... e/#section . Teraz hlavne preco som sa pren rozhodol ,ze niesom uplne zastanca toho aby odolny telefon bola iba velka tehla s malym displeyom a par funkciami ved zijeme v digi svete :atom: a nechcem mat na desat veci desat karamov ked to mozem mat v jednom. 5mpx fotak uplne vyhovuje videa robi v HD ,GPS je velmi dobre so spravnou apkou zadara , reproduktor je dost hlasny , vsetky krytky su vodotesne(plugy na USB , 3,5 jack, SD, sim ) Bateria vstavana pod deklom su plugy na sim a sd , dotyk funguje aj ked je mokry takze v prudkom dazdi nieje problem..pod vodou ale nefunguje. LED svetlo na prisvetlenie ,krokomer, kompas. Presiel testovanim vo vani s vtedy polrocnym synom ,samozrejme par ponoreny do piva a oplachovanie pod tecucou vodou. Zvlada aj teploty ako mraz tak aj skoro 60C 12hod ..padol par krat na zem a tvrdu podlahu .odnieslo si to iba zopar skrabancov na rohoch ..tak isto padol viac krat do velmi jemneho afganskeho prachu a slape furt . Som velmi spokojny konecne mam telefon co splna moje poziadavky na odolnost a funkcnost .
"Lest we forget "
GreyWolf
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 24 Okt 2011, 19:33
Bydlisko: Horný Šariš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Dufi » 31 Mar 2014, 18:24

Samson...aku pouzivas aplikaciu na GPS? Ja by som potreboval nieco take, kde by som si vedel robit poznamky k urcitym gps suradniciam..pripadne aj s fotografiou, to by bolo skvele...ci to uz som narocny? :)

SaMSON píše:Ja vlastnim Samsung Xcover B2710, je to odolny MT ktory mam odskusany na splave hrona, kde som zachranoval jednu posadku, ked som nechtiac musel vyskocit z clna aby som pomohol. Voda bola vyse pasa, mobil vo vrecku a cas ktory som stravil vo vode bol nieco okolo 15 min, kym som sa dostal naspat do svojej lode. Telefon ma IP 67 co je dostatocna norma na vydrz pod vodou pri nahodnom vypadnuti do kaluze,do blata, do rieky, do umyvadla pri umyvani od spiny, pri pade vo vani ak sa nahodou vysmykne a pod. Do lesa je ako stvoreny, pretoze ma vybornu vydrz baterie, ma mohutne pogumovane tlacidla, ma vysokovykonne LED svietidlo. Je maximalne prakticky s vybavou GPS, krokomer, kompas. Da sa na nom precitat a poslat mail, pozriet net, 2 MPX fotak, staci. Nie je to ziadna dotykovka, klasicky MT ktory kladie doraz na vydrz baterky a vybavu pre outdoor. Je to jednicka na trhu v pomere cena/vykon. Mozem odporucit.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod samotár » 31 Mar 2014, 21:09

ahoj, Dufi

miesto mobilu odporúčam gps s foťakom , dá sa tam písať aj poznámky ( garmin oregon 550, 650

ja mám gps oregon 450 , foťak to nemá , kupil som vo vypredaji na nete, píšem si aj krátke poznámky ku gps bodom, ktoré si zameriavam, baterky tužkové nabíjatelné viac sady na výmenu, som sním spokojný - ešte keby bol aj foťak by to bolo skvelé,

ahoj,
ešte sa stretneme, svet je malý
Obrázok užívateľa
samotár
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 29 Jan 2014, 14:20
Bydlisko: Rožňava
Dal Ďakujem: 506 x
Dostal Ďakujem: 211 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod macmatej » 01 Apr 2014, 08:25

Pouzivam smartfon s Androidom. Je mnoho programov, ktore do fotky namiesto datumu vyrazia GPS suradnice. Je to praktickejsie, ako pisat si k bodom poznamky na papier.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod jasommato » 01 Apr 2014, 17:57

mal som evolve gladiator
splnal co som potreboval az a to ze mal nanic fotak
baterku som nabjal raz za mesiac a hudba vydrzala hrat dva dni v kuse
voda mu neublizila plaval v potoku a nic ked sa zablatil umilsom ho a bol ako novi
ale mal nanic konektor ktori sa odpajal ziadnu pamet nanic funkcie nemozne tlacitka a utopil sa v pive :D
neodporucam ho nikomu
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod dodo » 02 Apr 2014, 20:10

Tiež mám evolve gladiator-nabíjam 1x za 2 mesiace-trochu ťažký...
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod jasommato » 02 Apr 2014, 21:58

hmotnost mi nevadila :D
baterka ti drzi dlchsie ako mne to je fajn len bacha napivo ten mobilasi neni slovak bonevie pit alkohol len vodu znasa dobre
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Marekk » 09 Apr 2014, 21:06

Podědil jsem po manželce Nokia 3720 classic, kterou jsem jí koupil v době, kdy dceruška všechno oslintala a okousala.
Nokču mám jen na čundry. Signál chytne lépe než kdejaký smartfén, má ledkovou svítilnu, volá, píše sms a baterka vydrží déle, než jsem zatím kdy potřeboval.
V propocené kapse, lehce promočené bundě, v horku a mrazu. Ideální zařízení :wink:

EDIT: píše se, že má IP54 (http://cs.wikipedia.org/wiki/Stupe%C5%88_kryt%C3%AD)
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Borsuk » 11 Apr 2014, 18:54

Malá kontrolná otázka,nemá niekto z vás skúsenosti z navigačným MINI GPS 6X5 cm,
majú ho v ponuke nemenované armyshopy.Nejde mi o tie všelijaké čurákoviny,rôzne
funkcie ide mi o to ako chytá GPS signál v roklinách a dolinách,proste v náročnejšom
teréne.Reklama síce píše o 100% pokrytí signálom,ale pre mňa doteraz je 100% len
mapa a kompas.Určite to mnohí poznáte- nemáte signál a všetky tie hračičky sú vám
na hovno. Vďaka za vaše názory a odpovede.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod sally » 12 Apr 2014, 12:55

Borsuk - môj postarší Garmin Etrex Vista hcx ma zatiaľ nezradil nikdy. Síce mu v horšom teréne chvíľu trvalo, kým našiel signál, no našiel. Chce to však kvalitné mapové podklady, ale to isto vieš :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod atti.hombre » 30 Apr 2014, 16:27

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod juraj1974 » 17 Júl 2014, 08:32

Přatele.. potrebujem dat viac hlav dokopy a nieco poradit. Nakolko moja Xperia sa porucala obzeram sa po novom ,,odolnejsom,, fone. V sucastnosti sa dooost pohybujem po stavbe a v trochu nie cistom prostredi kde ked pridem domov a nechcem mat v kratasoch ,,tehlu,, tak si prehodim kartu do Samsungu B 2110. Podla mna tento mrnous je super fon. Zvladne naozaj vsetko a myslim si ze som sa zalubil.. ale... Ono zohnal som ho cez UK Ebay za cca 35€. Sice nepodporuje viacej veci ako je citanie kontaktov zo SIM karky tak isto net je problem ale na bezne volanie sms-kovanie uuuplne postacuje. Vydrz baterie je fantasticka a neni problem s vydrzou aj cely tyzden.
Obzeram sa po nejakom kompromise. Som ochotny ist aj do klasiky v podobe tlacidloveho fonu kde ma zaujal hlavne CAT B100. Odolnost vyhovuje vaha tiez ale neviem ako to ma s netom. Pre mna uuuplne postaci sem tam kuk mail pripadne nieco kuk cez googla. Vzhladom na jeho klasicke prevedenie bateria vydrzi pre mna celkom slusne. Nepotrebujem ziadne netove prasaciny ako hry stahovacky hudby a podobne veci. Potrebujem fon do gati ked som vonku a nieco robim... Dalsim adeptom je Samcung Xcover 2 s7710... ako je vacsi ale zato nebude mat problem z netom a ostatnymi vecami nakolko ma Android.
Taaak ze som vdacny za akykolvek nazor ci radu alebo osobnu skusenost.. :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod 72janik » 17 Júl 2014, 10:27

Ten xcover 2 má aj kamarát. Je celkom slušne odolný. No má aj svoje muchy čo sa týka funkčnosti. Niekedy ( dosť často) nejako vypadáva senzor na priložené k uchu a tak je niekedy dosť problém aj vypnúť hovor. Hlavne keď s niekým kto nevie zložiť je to problém ak máš kredit. Čo sa týka odolnosti tak prežil u neho dosť drsné zaobchádzanie pri práci na strechách a takisto aj zopár privretí na hranu kufra auta. Nakoľko mám samsung s4 tak sa nejdem rozpisovať o nedostatočnej kapacite pamäti a to že je pribrzdený lebo by som nebol objektívny. Kamarát je s ním spokojný. Ale skôr by som doporučil xcover 1. Ale žiaľ sa Už nepredáva. S ostatnými odolnými mobilmi nemám skúsenosti.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod AtómovýHad » 18 Júl 2014, 03:07

Este je moznost kupit si odolny obal na mobil alebo krabicku(schovas aj doklady), napr. Znacky otterbox.

http://www.mercateo.sk/kw/otterbox/otterbox.html
http://datacomp.sk/otterbox-pouzdro-com ... 8hyrEEYZLU
Navštívte môj web pre viac info o pílení reziva z guľatiny>> https://www.gater.sk/
http://www.sashe.sk/JohnKrakatoa/detail/wasp << Môj obchod s paracord vecami a gumipuškami.
Obrázok užívateľa
AtómovýHad
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 29 Apr 2012, 01:34
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 245 x
Dostal Ďakujem: 46 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron