EDC nôž

Témy o nožoch

Re: EDC nôž

Poslaťod Pája » 28 Jan 2015, 11:09

Můj názor je, že nezáleží ani tak na tom, jaký nůž nosí, ale jak se s ním prezentuje. Moje rodina u sebe běžně nůž nosí, a to včetně babiček, a nesetkala jsem se s názorem, že nůž v kapse/ tašce znamená, že je člověk násilník. Pokud vás okolí vidí, jak si v práci nožem děláte svačinu nebo strouháte tužku, můžou se divit, ale nebudou si ťukat na čelo. Pokud s ním ale budete živě gestikulovat anebo mít silné řeči o tom, že jste machr, protože máte v kapse ZT 350, pak si o problémy koledujete sami. Sama se setkávám s dotazy "Na co máš nůž?" a následně v blízké budoucnosti "Ty, a mohla bys mi prosím uříznout/ otevřít..?"
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: EDC nôž

Poslaťod bobo7777 » 28 Jan 2015, 13:04

PRESNE tak ja mam tiez take skusenosti

ja nosim noz na klipe vo vrecku a este sa mi nestalo ze by niekto nieco povedal alebo zeby som mal problem . vsetci v mojom okoli vedia aky som nozomil :-D A NIKTO TO NERIESI. noze tak nosim minimalne 10 rokov. a hlavne nosim ho preto lebo vela krat som ho vyuzil na bezne veci a pomohol mi ked som potreboval . ak si normalny a nesermujes s otvorenym nozom niekde vonku tak ti nema kto co povedat. pre mna je nosenia noza uz take samozrejme ze uz si ho davam do vrecka automaticky.neviem si bez neho predstavit den:-D
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: EDC nôž

Poslaťod cobr4in » 28 Jan 2015, 13:36

Super, díky za odpovede. Ono to v rámci platnej legislatívy asi ozaj problém nie je, ale ako si ju vyloží príslušný orgán je už vec druhá.
Nedávno som našiel toto (obrázky nižšie) a ak to takto funguje v praxi, tak je to prinajmenšom smutné. Každopádne, aké boli okolnosti toho prípadu neviem, možno šlo o známeho agresora, ktovie...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
cobr4in
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Nov 2014, 02:13
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Tito » 28 Jan 2015, 13:45

Pája píše:Můj názor je, že nezáleží ani tak na tom, jaký nůž nosí, ale jak se s ním prezentuje. "


...asi tak :yees:
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: EDC nôž

Poslaťod bobo7777 » 28 Jan 2015, 15:41

mrfenderjaguar píše:Super, díky za odpovede. Ono to v rámci platnej legislatívy ...


no ono je naozaj pravda ze ako si to kto vylozi. bohvie ci nebol nejake zname cislo pan atd....
a dalsia vec je preco by si nieco take odkladal pod lavicku ked nemal za usami ze ? :-D
TO BY SI NESMEL MAT PRIS SEBE ANI RYBICKU . osobne si myslim ze pri beznej hliadke ak si normalny tak ti nic nehrozi. horsie je to asi pri raziach iných zloziek. to uz je diskutabilne
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: EDC nôž

Poslaťod cobr4in » 28 Jan 2015, 15:51

Len ono si to odporuje, najskôr sa tam píše, že spáchal priestupok, ergo bolo z jeho správania možné predpokladať zlý úmysel, no následne sa tam uvádza, že nikoho nožom neohrozoval a doteraz nebol priestupkovo riešený.
Obrázok užívateľa
cobr4in
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Nov 2014, 02:13
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: EDC nôž

Poslaťod AtómovýHad » 28 Jan 2015, 18:08

Saw píše:Atómový had - je to zaujímavé no tá cena to teda je dosť veľa no pripomenulo mi to niečo podobné a lacnejšie

http://www.gerberknives.co/product/Gerb ... -Fine-Edge

Je to celkom zaujímavý nôž :)


Jojo tie su tiez zaujimave. Najlepsi je tento:

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00AU6AVM ... 97-3746200
Navštívte môj web pre viac info o pílení reziva z guľatiny>> https://www.gater.sk/
http://www.sashe.sk/JohnKrakatoa/detail/wasp << Môj obchod s paracord vecami a gumipuškami.
Obrázok užívateľa
AtómovýHad
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 29 Apr 2012, 01:34
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 245 x
Dostal Ďakujem: 46 x

Re: EDC nôž

Poslaťod stonewall » 30 Jan 2015, 04:21

zt350 nejaký ten mesiac mám a je to dobrý nožík šírka čepele je v pohode ,skôr mi niekedy lezie na nervy to oblé ostrie pri brúsení sa sním treba viac pohrať ,tiež by mohol mať vytiahnute ostrie viac do tenka, ale vôle nemá zatial žiadne reže v pohode a fliper z asistom fungujú velmi dobre aj v lavej ruke poistka je proti konkurencii na liner lock dosť mohutná
Obrázok užívateľa
stonewall
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:52
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 11 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: EDC nôž

Poslaťod MartinV » 31 Jan 2015, 05:01

Gerber Remix, konkretne http://www.knifecenter.com/item/GB31001 ... ombo-Blade
kupeny na pumpe za body, skoro po zacati uzivania odpadne klip, inak stihly nozik do vrecka, ziadny problem alebo vole podlhsim uzivani, len som ho podla doporucenia z noze-nuz.com trochu rozbehal (od novoty bol tuhy).
Vdaka oku na rucke je mozny lepsi uchop ci reverzny uchop (ako pri karambite).
Pouzivany ako EDC, striedany s inymi (Leatherman multitool napriklad).
MartinV
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 25 Feb 2014, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 34 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: EDC nôž

Poslaťod mižo » 31 Jan 2015, 10:57

zubate tanto je podla mna asi najnepraktickejsi typ cepele. nevadi ti ten tvar?
mal som jeden cold steel s tanto cepelou a bolo to dost nanic
mižo
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 30 Júl 2013, 20:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: EDC nôž

Poslaťod MartinV » 31 Jan 2015, 18:56

Tiez som mal ako prvy velky noz Cold steel - Recon tanto, kus ocele, riadna hrubka a dodnes si v battoningu poradi s cimkolvek, pouziva ho uz vsak brat.
U mna ako pevne noze zaparkovali dva kusy od Eleva, zatial spokojnost, aj ked finka trochu rychlo straca ostrie, je to vsak uhlikovka, takze po par obtiahnutiach na Lansky bruske je opat jedovata.
Tema je EDC a najlepsi noz v nudzi je ten, ktory prave mate :-D
Mam lagiolu, multitool, klasicky polovnicky zatvarak s drop pointom, ale ten Gerber nosim najcastejsie v meste, vyhrava plochost, ma slusnu hrubku cepele a vyhovuje mi na nom to oko-je ho tazko vymanit z ruky.
Beriem, zvolena cepel mozno nie je najstastnejsia (najma zubkovana cast), ale tanto ma slusnu prieraznost a toto nie je noz na bushcraft.
Zabudol som ze ma ostru hornu hranu a paradoxne najlepsie z mojich nozov hadze iskru.

Selamat malam
MartinV
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 25 Feb 2014, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 34 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Elév » 05 Feb 2015, 13:11

Nový evridejkerinajf :wink: :

Obrázok Obrázok Obrázok
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: EDC nôž

Poslaťod Delewar » 05 Feb 2015, 14:25

Vyzerá ako japonské Higonokami. Veľmi zaujímavý "britvovitý" dizajn. :yees:
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feynman
Obrázok užívateľa
Delewar
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 24 Mar 2013, 00:45
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 654 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: EDC nôž

Poslaťod AtómovýHad » 05 Feb 2015, 20:32

WOW ! Elév to je nádhera! :prayer: :prayer: :prayer: :yees:
Navštívte môj web pre viac info o pílení reziva z guľatiny>> https://www.gater.sk/
http://www.sashe.sk/JohnKrakatoa/detail/wasp << Môj obchod s paracord vecami a gumipuškami.
Obrázok užívateľa
AtómovýHad
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 29 Apr 2012, 01:34
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 245 x
Dostal Ďakujem: 46 x

Re: EDC nôž

Poslaťod rkw » 06 Mar 2015, 18:18

Môj v podstate novy nozik na kazdy den , mam ho 2 mesiace je Ganzo G717-y , je to čínska znacka nozov podobna ako sanremu , v skratke za malo penazi vela muziky . Material , strienky g10 v hnedej farbe , material cepelky je 440c so satinovym povrchom . Vsetko je krasne zlicovane , hrany netlacia , vola ziadna , klip sa da vymienat na obi dve strany . Osobne som velmi spokojny , ocel sa lahko brusi a dlho drzi ostrie.
Prílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


cron