Spracovanie zvieracej srsti

Rôzne druhy ľudových remesiel, vaše výrobky, postupy, rady.

Spracovanie zvieracej srsti

Poslaťod Boromir » 02 Feb 2015, 00:01

Nevedel som to nikde zaradiť, ale najviac mi to pasuje k remeslám. tak som tu vytvoril novú tému. Snáď to nevadí.
Pestujem si dlhé vlasy a dočítal som sa, že je na ne strašne dobrá kefa z diviačích štetín. Kupovanie niečoho takého u mňa neprichádza v úvahu, takže som si zohnal kožu z chrbta diviaka, oholil ju, zbavil štetiny jemných chlpov a dôkladne ich vypral v horúcej vode s jarom. Vyzerajú byť v pohode, vôbec nie sú mastné, ani nesmrdia.
Máte niekto skúsenosti so srsťou zvierat? Myslíte že na to stačí jarová voda, alebo to chce ešte nejaké iné prostriedky?
Boromir
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20 Jan 2015, 20:50
Bydlisko: Richvald
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Spracovanie zvieracej srsti

Poslaťod atti.hombre » 02 Feb 2015, 07:55

Logicky vzato- to čo umyje ludské vlasy tak umyje i zvieraciu srsť...Môžme predpokladať,že vlasy bežného človeka nebudú také špinavé ako zvieracia srsť a preto ludia vymysleli šampon na psy...

P.S. Pestuješ? ako?
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Spracovanie zvieracej srsti

Poslaťod Boromir » 02 Feb 2015, 17:57

Koncom leta mi kamarát ostrihal vlasy úplne na krátko a odvtedy ich umývam iba čistou vodou, sem-tam žihľavou. Teraz na jar by som strašne rád vyskúšal s odvarom z brezových lístkov. Kamarát mi ešte poradil skúsiť brezovú živicu, tak skúsim asi aj to aj to. Odporúčam umývať vlasy iba čistou teplou vodou. Mám ich oveľa pevnejšie, menej padajú a majú menej lupín.
Boromir
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20 Jan 2015, 20:50
Bydlisko: Richvald
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Spracovanie zvieracej srsti

Poslaťod 72janik » 02 Feb 2015, 18:13

Musim len a len suhlasit s Boromirom. Ja som mal rozne ezemy a vyrazky. Prestal som pouzivat sampony a rozne telove mydla. Umyvam sa iba cistou vodou, pripadne vyluhujem nejake bylinky. Ekzemy zmizli a ked mam vlasy trocha dlshie tak su kvalitne. Tym ze si ich clovek umyva chemickym svinstvom tak ich nasilne zbavuje prirodzenej ochrany. Ale toto patri skor do temy Hygiena.
To iste plati o zvieracej srsti. Pre zvierata nie je prirodzene pouzivat sampony a saponaty.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Spracovanie zvieracej srsti

Poslaťod atti.hombre » 02 Feb 2015, 19:20

:D no je fakt že šampon na psy asi nebude asi prírodný...ako toto nebude ozajstný pes z hlbokých lesov


:mrgreen:

P.S. Uznávam prípravky z prírody...no mne teda v tomto prípade vlasy neumyjú... nesedím totižto v kancli ale váľam sa v špinavej dielni.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Spracovanie zvieracej srsti

Poslaťod 72janik » 02 Feb 2015, 19:56

ta nadopovana usata krysa nie je ani zviera... taketo zverstva na zvieratach je zlocin... a len tak mimochodom vzhladom na to, ze tiez nesedim v kancli a ani nelezim na gauci tak mam kratky strih.. co mi vyhovuje a lahko sa to udrziava a raz dva ciste... :-D
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Spracovanie zvieracej srsti

Poslaťod Boromir » 02 Feb 2015, 22:13

Tú kefu z diviačej srsti si robím kvôli tomu, že tú prirodzenú mastnotu vlasov vraj rovnomerne rozotiera po celej dĺžke vlasov.

upravené...
Boromir
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20 Jan 2015, 20:50
Bydlisko: Richvald
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 6 x


Späť na Remeslá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron