Noz Glock

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

Re: Noz Glock

Poslaťod djuso » 22 Nov 2013, 10:21

Aj ja som majiteľom Glocka. Z mojej strany maximálna spokojnosť. Nosím ho v kombinácii s motýlikom (ten mám od skončenia základy, a nosím ho stále zo sebou), ktorý je na jemnejšie roboty. Nôž sa osvedčil, nemám voči nemu žiadne výhrady. Predtým som nosil K98 z 2. svetovej ale bol príliš nezgrabný - predsa je to viac zbraň ako nástroj. Glocka som si obľúbil okamžite, sadne do ruky, reže aj seká ako besný a púzdro je super. Pôvodné obavy pri jeho kúpe - plastové púzdro a to, že tŕň neide cez celý nôž sa ukázali ako bezpredmetné. Vrelo odporúčam každému, kto chce relatívne lacný nôž zo super vlastnosťami.
Obrázok užívateľa
djuso
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 27 Okt 2013, 17:04
Bydlisko: Bardejov
Dal Ďakujem: 20 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Noz Glock

Poslaťod Majo » 23 Nov 2013, 11:11

A nezgrabný je ako po slovensky? :wink:
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Noz Glock

Poslaťod djuso » 23 Nov 2013, 18:26

Majo píše:A nezgrabný je ako po slovensky? :wink:
:-J Niečo ako nepraktický, obrovský, ťažko prenosný... Prosto, nenosilo sa to dobre. Na opasku zavadzal, na krk si také hovado nezavesíš a na nohu bol príliš ťažký, spôsoboval, že som kríval viac ako zvyčajne. + nemám originál púzdro, iba narýchlo spravené z PVC trúbky. Je mu lepšie na stene pri puškách. Glocka nosím buď na opasku, je podstatne menší takže to nieje problém alebo v zime ho mám na nohe - na maskáčoch mám také vrecko, zrejme na Utona a v ňom ho nosím.
Obrázok užívateľa
djuso
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 27 Okt 2013, 17:04
Bydlisko: Bardejov
Dal Ďakujem: 20 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Noz Glock

Poslaťod Majo » 23 Nov 2013, 22:43

Jasné, ten nôž bol zrejme v prvom rade určený na likvidáciu nepriateľa a nie na bushcraft.
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Noz Glock

Poslaťod Chesus » 24 Nov 2013, 09:16

Nuž, myslím, že na to isté bol v prvom rade určený aj Glock :)
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Noz Glock

Poslaťod fremen » 24 Nov 2013, 14:01

To nie je celkom pravda. Glock bol vyvijani v spolupraci so specialnymi silami rakuska- ako jednoduchy ucelny NASTROJ (nie v prvom rade len zbran). Predsa len, tej likvidacie nepriatela nozom asi vela nie je. Islo hlavne o to, aby bol odolny, ucelny, pouzitelny na vsetko od kopania zakopu po pacenie dveri ci bedne na municiu. Ano, tvarovo je to zaroven vyborny vrhaci/utocny noz. Aj armada si ho zvolila za vsevojskovy noz z vyssie uvedenych pricin, ale na 80% fotkach specialnych jednotiek vsetkych moznych statov vidis vsade glocky- preco asi. A to si dovolim tvrdit, ze KSK Gign SAS a pod. noz ako zbran pozivaju az na poslednom mieste... Samozrejme tym nespochybnujem, ze je to vojensky noz, ale nezrovnaval by som ho s "bajonetom" ktory iny ucel ako zbran nema...
Prílohy
ac42cefc.jpg.jpg
a01_626.jpg.jpg
967af7.jpg
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Noz Glock

Poslaťod MYSSKYN » 27 Nov 2013, 20:26

Ahoj Glocka mám pár dní a mně se líbí a hlavně to pouzdro podle mně nemá chybu :D jenom jsem na netu narazil i na kopie od MFH :shock: jde nějak rozeznat originál od kopie?
MYSSKYN
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 01 Mar 2013, 20:32
Bydlisko: Jižní Čechy
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Noz Glock

Poslaťod Chesus » 27 Nov 2013, 22:51

Kópia je citelne ťažšia. Na čepeli chýba znak Glock a nápis "Made in Austria ". Púzdro nôž takmer nedrží v porovnaní s originálom, dokonca som ani nepočul klasické cvaknutie. Nôž v púzdre držal skôr silou vôle čo sa týka kópie. Kópia nemá na rukoväti vyberatelnú koncovku ... Toľko základné rozdiely. Cez net to ale asi ťažko spoznať. Rozhodne brať len to, čo je vyslovene označené ako "Glock", teda nie veci na internete označené ako "autentický rakúsky bodák" či "rakusúsky bojový nôž" a podobné slovné hračky ...
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Noz Glock

Poslaťod djuso » 17 Feb 2015, 16:41

Novinka k neodstrániteľnej zátke na konci Glock-a. Pri páde v lese sa mi podarilo ako vždy niečo rozflákať. Tentoraz to bola práve tá plastová zátka. Momentálne som dal kolegovi požiadavku na vysústruženie plochej zátky z kalenej ocele. Vznikne tým malé "kladivko". Uvidíme, či zmena vyváženia noža nezmení aj komfort z používania.
Obrázok užívateľa
djuso
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 27 Okt 2013, 17:04
Bydlisko: Bardejov
Dal Ďakujem: 20 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Predchádzajúci

Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia