Odolne mobilne telefony

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod mohadive » 18 Júl 2014, 17:54

SaMSON píše:Ja vlastnim Samsung Xcover B2710, je to odolny MT ktory mam odskusany na splave hrona, kde som zachranoval jednu posadku, ked som nechtiac musel vyskocit z clna aby som pomohol. Voda bola vyse pasa, mobil vo vrecku a cas ktory som stravil vo vode bol nieco okolo 15 min, kym som sa dostal naspat do svojej lode. Telefon ma IP 67 co je dostatocna norma na vydrz pod vodou pri nahodnom vypadnuti do kaluze,do blata, do rieky, do umyvadla pri umyvani od spiny, pri pade vo vani ak sa nahodou vysmykne a pod. Do lesa je ako stvoreny, pretoze ma vybornu vydrz baterie, ma mohutne pogumovane tlacidla, ma vysokovykonne LED svietidlo. Je maximalne prakticky s vybavou GPS, krokomer, kompas. Da sa na nom precitat a poslat mail, pozriet net, 2 MPX fotak, staci. Nie je to ziadna dotykovka, klasicky MT ktory kladie doraz na vydrz baterky a vybavu pre outdoor. Je to jednicka na trhu v pomere cena/vykon. Mozem odporucit.


No u nas vo firme ich mame cca 300 ks (ako sluzobny mobil). Nedrzi krytka na konektory, Po urcitom case zacne velmi rychlo odchadzat bateria. Casto odchadzaju repraky, resp. po case straca hlasitost. Softwarove chyby pravidelne. Dalej sme testovali digitalny kompas. 7 telefonov ukazalo sever rozdielne a ani jeden presne. Urcite by som sa s tymto kopasom nechcel stratit niekde v divocine ruska, alebo kanady :-)

Ale za tu cenu je ok.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Dufi » 24 Nov 2014, 19:31

Pripajam par skusenosti s mojimi dvomi outdoorovymi telefonmi:

Samsung Xcover B2710 vs. Snopow M8

Samsung Xcover B2710:
vyhody:
    extremna vydrz baterie
    lahky
    nedotykovy
    vykonna dioda s malou spotrebou so solo tlacitkom -> lampasik :), s perfektnym umiestnenim

nevyhody:
    nemoznost ulozenia GPS pozicie
    pokrocile funkcie su dost "drevene"
    hrozny fotoaparat

Snopow M8
vyhody:
    vykonny smartphone
    pokrocile funkcie - android aplikacie
    skutocne odolny
    vysielacka (nevyskusal som nikdy)
    2 SIM

nevyhody:
    vydrz baterie -> klasicky problem chytrych telefonov
    pomale GPS (najdenie prvotnej pozicie)
    nefungujuca asistencia gps podla buniek
    fotoaparat (predny je kvalitnejsi ako 8 mpx zadny..a teda ani predny ziadna slava)
    ako zdroj svetla sluzi dioda blesku..lepsie je umiestnenie na vrchu ako u Samsungu

Osobne mam Snopow ako hracku na jednodnove vylety. Na dlhsi pobyt by som jednoznacne volil Samsung. Snopow je zabavka s mapami a socialnymi ficurinkami. Samsung je istota stability aj ked SW ma nejake tie muchy (momentalne si na ziadne nespomeniem..ked, tak zeditujem). Snopow ma SW muchy tiez..a zial asi nehrozi nejaky update..jedine flash (na co sa zatial necitim). Samsung ponuka tymto telefonom velmi slusne zariadenie za super cenu.

20141124_MG_0835.jpg
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Jozzo » 24 Nov 2014, 23:58

Mňa na B2710 najviac irituje vyhľadávanie v tel. zozname, to je katastrofa. Doteraz neviem podľa čoho to hľadá, podľa prvého písmena to však nie je :evil:
Nemožnosť uloženia si gps pozície si spomenul - cez trekbuddyho to samozrejme ide, ale mohlo by aj bez
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Dufi » 25 Nov 2014, 02:49

Viem ze sa mi tiez cas od casu takato habadura nejaka stane. Ale teraz som vyskusal podla priezviska aj podla mena...a filtrovalo to.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Jozzo » 25 Nov 2014, 18:23

Neviem, mne ide o to, že keď otvorím zoznam a stlačím napr. P, tak mi vyfiltruje najprv Jožko Mrkvička Prievidza, Maruška Jožkova Partizánske atď. potom všetkých s priezviskami na P a nakoniec mená na P. Oproti siemensu čo som mal je ten SW neohrabaný.
Ale zas nabíjam ho raz za 2 týždne a vyzerá, že ma prežije
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Pája » 25 Nov 2014, 18:33

Tento telefon mám taky, a poslední dobou je to horký kandidát na průlet oknem. SW chyby jsou fakt geniální - s oblibou se sekne a následně restartuje při datlování SMS zpráv a poslední dobou vynalezl úžasnou fintu - opakované upozornění vypíná sám od sebe. Když to má být budík, je to tak akorát k vzteku. Mám ho teprv rok, takže silně zvažuju reklamaci.

Edit: mluvím o Samsungu.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Dufi » 25 Nov 2014, 19:46

Problemy s restartom nemam. Ano..to vyhladavanie v adresari je vazne podivne :D ...a ano, SW je hrozny..to som uz pisal. Paja, mas na nom aktualnu verziu FW?
2014-11-25_184357.jpg
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Pája » 25 Nov 2014, 20:36

Ahoj, mám jiné zařízení, než Ty - stejný tel., o kterém psal Mohadive před pár posty. Špatně jsem ho označila, promiň. Můj je Xcover 271.

Obrázok
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Dufi » 29 Nov 2014, 12:51

Paja...to je ten isty (len vo farebnom prevedeni ktore som chcel :) ). Nedaj sa oklamat ikonkou v tom "Kies"..to je asi univerzalna. Skus stiahnut ten sw a zistit ci nie je na ten tvoj aktualizacia. S vypinanim a restartovanim osobne nemam problem..a mam tam naozaj vela kontaktov, sms, este aj maily zo starych cias a pod. Kazdopadne tvrdim stale jedno: Ten telefon je to naj co trh prakticky ponuka pre outdoor. Alfa a omega je vydrz baterie, moznost telefonovania a gps. Uznavam vsak, ze ten sw je naozaj hrozny a nelogicky. Ale stale nema pre dlhsi pobyt konkurenciu.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod lastwolf » 24 Feb 2015, 23:49

síce nemám skúsenosť s prostredím v lese ale Caterpillar (Cat) telefóny v prašnom a vlhkom prostredí fungujú výborne a najnovšie majú aj "smart" telefón, nie je z tých najdrahších a je spoľahlivý :D
Príroda nikdy nezradí srdce, ktoré ju miluje.
Obrázok užívateľa
lastwolf
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 24 Feb 2015, 23:14
Bydlisko: Brezno
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod macmatej » 25 Feb 2015, 12:26

Pre odolné smartphony je výhodné, ak majú hardvérové tlačítko na zdvihnutie hovoru (ako napríklad EVOLVEO Q4). Hlavne v chladnom počasí sa stáva, že ako prichádza hovor, tak dotykový displej prestane reagovať a hovor sa nedá ani prijať ani zrušiť. Telefón potom vyzváňa celú minútu, kým to volajúci sám neukončí.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod mohadive » 28 Feb 2015, 09:10

mal som moznost na chvilu s cat smartfonom.neodporucam.je sice odolny,prachu,vode a neviem comu,ale koli velkej obrazovke,procesoru a os ma aj riadnu spotrebu a teda jeho vydrz je v zimnych podmienkach mizerna.ja budem odporucat ten svoj.motorola es400.vydrzi vsetko a vydrz baterie je neskutocna.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod mohadive » 28 Feb 2015, 09:11

mal som moznost na chvilu s cat smartfonom.neodporucam.je sice odolny,prachu,vode a neviem comu,ale koli velkej obrazovke,procesoru a os ma aj riadnu spotrebu a teda jeho vydrz je v zimnych podmienkach mizerna.ja budem odporucat ten svoj.motorola es400.vydrzi vsetko a vydrz baterie je neskutocna.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod 72janik » 28 Feb 2015, 09:13

Mohadive: ta motorola vyzera dobre.. ale mkvosoftmobajl???? tfuj tfuj tfuj... 8) :mrgreen:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod lastwolf » 28 Feb 2015, 14:48

cat som nepoužíval v zime, tak to neviem povedať :/ preto sa hádať nebudem :)
Príroda nikdy nezradí srdce, ktoré ju miluje.
Obrázok užívateľa
lastwolf
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 24 Feb 2015, 23:14
Bydlisko: Brezno
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 22 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron