Woodlore

Témy o nožoch

Woodlore

Poslaťod rkw » 08 Aug 2014, 12:36

Čo poviete na tento tvar nožov ? Asi najvacsi propagant je ray mears ? Aky mate nazor , osobne skusenosti ? Stymto tvarom čepele je ktora je pomaly ikonou bushcraftovych nozov ?
Prílohy
image.jpg
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Woodlore

Poslaťod kotuc20 » 08 Aug 2014, 14:51

Ja mám v podstate dva nože tohoto typu. Jeden od Tlima a ďalší od Matifua. Ten od Tlima je z uhlíkovky a má asi podobnú výšku výbrusu ako na obrázku. Od Matifua má výbrus vyšší. Obidva sa veľmi dobre držia a tým že majú scandi výbrus do nuly tak si aj riadne jedovaté. Ja nie využívam hlavne na potraviny a tam vyhráva Matifu. Tým že má výbrus vyšší tak ide lepšie do rezu a neláme tvrdšie potraviny. A čo som skúšal trochu vyrezávať tak sa dosť priblížil k More s tou krátkou čepeľou (teraz ma nenapadne číslo). A kľudne zvládnu oba aj buttoning bez obáv.
Ale pravdupovediac keď ho porovnáš V kuchyni s nožom s V výbrusom s fazetou alebo konvexom tak trochu zaostávajú. Ale naozaj záleží aký je vysoký scandi. Ale zase je pravda že sú odolnejšie pri vŕtani alebo páčení.
uploadfromtaptalk1407502255660.jpg
uploadfromtaptalk1407502205323.jpg
Niekedy človek nájde svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 15 Feb 2013, 08:17
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 529 x
Dostal Ďakujem: 47 x

Re: Woodlore

Poslaťod kotuc20 » 08 Aug 2014, 14:52

Ja mám v podstate dva nože tohoto typu. Jeden od Tlima a ďalší od Matifua. Ten od Tlima je z uhlíkovky a má asi podobnú výšku výbrusu ako na obrázku. Od Matifua má výbrus vyšší. Obidva sa veľmi dobre držia a tým že majú scandi výbrus do nuly tak si aj riadne jedovaté. Ja nie využívam hlavne na potraviny a tam vyhráva Matifu. Tým že má výbrus vyšší tak ide lepšie do rezu a neláme tvrdšie potraviny. A čo som skúšal trochu vyrezávať tak sa dosť priblížil k More s tou krátkou čepeľou (teraz ma nenapadne číslo). A kľudne zvládnu oba aj buttoning bez obáv.
Ale pravdupovediac keď ho porovnáš V kuchyni s nožom s V výbrusom s fazetou alebo konvexom tak trochu zaostávajú. Ale naozaj záleží aký je vysoký scandi. Ale zase je pravda že sú odolnejšie pri vŕtani alebo páčení.
Niekedy človek nájde svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 15 Feb 2013, 08:17
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 529 x
Dostal Ďakujem: 47 x

Re: Woodlore

Poslaťod rkw » 08 Aug 2014, 15:57

Super ten od MAtifu je pekny , zdalo sa mi ze o tychto nozoch sa vela hvori a vyslovene tema ohladom nich nie je , :camp: .
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Woodlore

Poslaťod venco » 08 Aug 2014, 16:31

Mal som tiež od Matifua a bola to fakt špica. Ale keďže som si zaobstaral aj od Igora Hritza tak jeden musel preč a terazky mi ostal Igorov. Drží sa ešte o poznanie lepšie ako ten od Matifua, výbrus je síce trochen nižší ale fakt do nuly. Som celkovo s týmto typom noža veľmo spokojný.
Prílohy
DSCN2823.JPG_big.jpg
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Woodlore

Poslaťod rkw » 08 Aug 2014, 16:46

Tak ten je uplne ako origo :) ja mam tiez , niekde som pridaval aj fotku , tiez je tam full zero a ide ako do masla ;)
Myslim si ze najvacsou zvlastnostou tochto tvaru ie prave ten,,zobak"
Pridam este niake fotky z google :
Prílohy
image.jpg
image.jpg
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Woodlore

Poslaťod Michal » 08 Aug 2014, 20:13

Moj osobny postreh je ze na rezanie do dreva je scandi brus na tomto nozi bomba. Skvele struha feathersticky dobre sa s nim vyzerava, ALE vzhladom na hrubku cepele okolo 4mm a vyskou vybrusu asi 7mm je na potraviny takmer nepouzitelny. Poste prilis velky uhol ostria, o rozlamovani tvrdych potravim ani nehovorim. Taktiez silove rezanie dreva je narocnejsie, ale ide to. Osobne by som tento noz preferoval skor v 3mm hrubke cepele a rovnakej alebo o nieco vyssej vyske vybrusu - tam lepsie vyniknu jeho vlastnosti - vid tvarovo klasicke finky, nie celkom tradicke severanskej firmy kellam napriklad. Sice vacsia plocha vybrusu predlzuje cas brusenia ale jednoznacne ide lepsie do rezu.

Ale aby som nehovoril len negativa tak ergonomia rucky je super a tiez ocenujem znizeny hrot, ktory ulahcuje brusenie o nieco a lepsie sa s nim "vrta" drevo, kedze je hrot v strede vysky cepele..
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Woodlore

Poslaťod rkw » 08 Aug 2014, 21:27

Co sa tyka krajania potravin , tak maso sa snim kraja vyborne , no ale ano co sa tyka zeleniny atd , nic moc :)
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Woodlore

Poslaťod kotuc20 » 09 Aug 2014, 08:42

Presne preto mi vyhovuje Woodlore od Matifua. Ten má vyšší brus tak sa s ním dá ísť lepšie do potravín.
Obrázok
Niekedy človek nájde svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 15 Feb 2013, 08:17
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 529 x
Dostal Ďakujem: 47 x

Re: Woodlore

Poslaťod venco » 09 Aug 2014, 09:20

Inak robím si zálusk aj na ďalší podobný nôž. Až budú peniažky oslovím Vilda Pokludu na tento kúsok.
http://noze.pokluda.eu/noze-roku-2014/skookum-bocote
https://www.youtube.com/watch?v=pjw0ltiN5YY

Celkom sa s nimi dobre rozbehol a cena aj referencie sú vynikajúce. Na potraviny bude iste vhodnejší. Aj keď s mojím klonom woodlore ide maso fakt veľmi dobre. :yees:
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Woodlore

Poslaťod rkw » 09 Aug 2014, 10:38

aaa mors kochanskeho bushtool :yees:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Woodlore

Poslaťod rkw » 15 Mar 2015, 18:11

Ak niekdo mam skusenosti kludne popridavajte :camp:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Woodlore

Poslaťod osceola » 13 Júl 2015, 15:47

máte niekto skúsenosti s týmto:
http://www.noze-nuz.com/boker/BOP02309.php
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 822 x

Re: Woodlore

Poslaťod Quizath » 13 Júl 2015, 20:40

Ja mam tento klon woodlore a zatial maximalna spokojnost: Obrázok Obrázok Obrázok
Quizath
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 01 Okt 2011, 21:20
Bydlisko: Slovenská republika
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Woodlore

Poslaťod Lesný Bes » 13 Júl 2015, 22:38

osceola: Neviem, ako si na tom s angličtinou/nemčinou, no na jutube určite zopár videí nájdeš, napr: https://www.youtube.com/watch?v=kz0HRg9_ZWg Hádam do tých vyše 40 min. nejaké užitočné info napchá. Bolo ešte jedno iné, kompaktnejšie video, len ho teraz neviem nájsť.

Quizath Ten je veľmi vydarený. Čo to máš na rúčke? To bude takmer určite javor, však. Od Lamu na mňa už doma čaká skookum light. Neviem sa ho dočkať.

A aby som len tak netrieskal do vetra, prikladám foto noža čo som vydražil od nožiara Zemana a preto som si ho nazval K*ndalór. Síce má podobný obrys, ale má fazetu a to falošné ostrie na špičke dosť sťažuje štiepanie. Inak je to neskutočné mohutný nôž, taký súkromný tank.
Prílohy
20150701_184646.jpg
K*ndalór štiepe lipu
We take grater pains to persuade others that we are happy than in endeavoring to think so ourselves.
- Confucius -
Obrázok užívateľa
Lesný Bes
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 14 Jún 2015, 22:00
Bydlisko: Besný Les
Dal Ďakujem: 39 x
Dostal Ďakujem: 33 x

Ďalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron