Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod SMOler » 13 Apr 2015, 00:27

Zdravím, chcem sa opýtať či tu niekto pri spaní pod celtou používa sieťku proti hmyzu a v akej podobe. :) Rozmýšľal som len nad jednoduchým "tunelom" cez hlavu, ale asi sa pohrám s výrobou niečoho takého:


PS: budem vďačný ak by mal niekto tip odkiaľ zohnať materiál (hustá sieťka a nylon / dá sa nahradiť tenkou celtovinou)
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod Marcela » 13 Apr 2015, 07:31

Já si před pár lety pořídila toto: viewtopic.php?f=27&t=280&start=90#p10848
Ale nijak zvlášť tu síťku nepoužívám :oops: (většinou ji totiž zapomenu přibalit :lol: ). Je ovšem dostačující, a perfektně sbalitelná - tak nějak do kapsy, no při kompresi prakticky do dlaně (tu skládací tyčku co má sloužit jako konstrukce, a co se strká do látkového tunelu - na fotce ta vrchní část mezi šňůrami, tak ta je tam zbytečná), a skoro nic to neváží. Navíc nebyla ani drahá - koupila jsem ji tehdy v nějakém kamenném obchodě s armádní výstrojí za pár peněz ( :-k jestli si dobře pamatuju, tak asi za 230,- Kč). Je dvojitá, takže ideální proti komárům a podobný kousavý havěti :wink:

PS: Jakmile se mi naskytne příležitost, vložím sem pak i pár detailnějších obrázků, rozměry...
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod SMOler » 13 Apr 2015, 18:12

Vďaka :) dvojitá sieť hmm? ... Chcem to urobiť kompaktnejšie, nižšie, spojené z podlahou a na zips. Chcel som kúpiť sieťovinu na metráž, ale za cenu čo vravíš sa mi asi viac oplatí zohnať a upraviť moskytiéru :yees:
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod Marcela » 21 Apr 2015, 07:29

Bohužel nevím přesně co je na tom videu (mám holt slabší připojení :roll: ) či jakou máš představu, ale hodně záleží na tom jak tu svoji "ložnici" chceš a budeš řešit konstrukčně.
Síťka a síťovina jsou totiž dvě dost výrazně odlišné textílie – liší se především ve vlastnostech.. takže rozhodujícím faktorem na prvním místě určitě nebude cena (alespoň tak to vidím já :wink: ).
Síťka (myšleno úplně samostatná moskytiéra) je velmi splývavý materiál (podobá se pletenině), takže se táhne (sekundárním problémem je při vynuceném tahu i možná deformace velikosti ok) a vždy se bude prověšovat a nebude nikdy držet sama o sobě tvar.. a proto se prakticky jenom všemožně zavěšuje za nějaký pevný prvek (například přes klobouk, kde je v takovém případě nosnou konstrukcí krempa apod.). Další věc, ta dvojitá vrstva u sítěk je poměrně běžná - dává to nejen možnost větší prodyšnosti (jednoduché síťky mají pochopitelně menší oka), je ale také důležitá pro její funkčnost, kdy vzhledem k vzájemnému pohybu obou vrstev je pro hmyz zcela nemožné se dostat skrz (zkrátka, funguje tak trochu jako gilotina a klidně to nějaký vlezlý mušce nebo komároj při jeho zarytosti ustřihne zadeček 8) ).
Síťovinou se rozumí tkanina co se pevně všívá do ploch (u stanů apod.) a zpravidla bez jakýchkoli překážek i do těch míst, které se vypínají (myslím, že tohle je jedna z nejdůležitějších věcí při výběru :!: ).
Jinak, rozdíl mezi tkaninou a pleteninou asi zřejmě není nutné nikterak více rozebírat...
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod SMOler » 22 Apr 2015, 00:47

Mám na mysli takéto niečo, pre 2 ľudí, celtu mám vojenskú (bristká basha 220x200cm). Viem si to dať ušiť, len z čoho :-/
PS: na obr. je americká "vychytávka" za 675$ :D (Hyperlite Mountain Gear Echo II)
Prílohy
h.jpg
Naposledy upravil SMOler dňa 06 Jan 2016, 21:15, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod bobek » 26 Sep 2015, 20:05

http://www.stoklasa.cz/tyl-odevni-pad-s ... arva=81470
http://www.stoklasa.cz/tyl-odevni-pad-s ... arva=24809
Nevím jestli ti toto pomůže ale cena je příznivá (podle mě)...
Mají i SK stránky...
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod SMOler » 06 Jan 2016, 21:11

Narazil som na jednoduchý stan v tvare A od nemeckého výrobcu MFH (podobné ako MilTec), ktorý sa dá zohnať aj na našich e-shopoch (napr. http://www.commando.sk) za cenu okolo 30€. Napadlo mi, že toto by bolo asi najekonomickejšie riešenie pre to, čo chcem zrealizovať a teda by nebolo treba zháňať toľko materiálu a toľko šiť. Z dôvodu predídenia kondenzácie by som vyznačenú stredovú časť nahradil sieťkou ("mesh tkanina") a prekryl to celtou (britská basha). Zvyšný nylon zo "strechy" by som vedel využiť na iné (stolička). Tyče mi netreba a spolu s bashou by sa tento "sleeping system" mohol vojsť do 2kg. Čo poviete? :)
Prílohy
stan.jpg
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod SMOler » 01 Máj 2016, 21:56

Tak som to teda zrealizoval. Ešte som v ňom nenocoval, ale predpokladám, že bočné steny stanu bude treba vymeniť za sieťku, aby nedochádzalo ku kondenzu (hl. pri zatvorenom vchode pri daždi). Keďže tyčky nebudem musieť nosiť, výsledná váha stanu + celty je do 2kg bez šnúry a kolíkov. Nenafúka, nenaprší a prítulka sa nebude môcť sťažovať na hmyz a slimáky...
Spokojnosť :yees:
Prílohy
IMAG0709.jpg
IMAG0707.jpg
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod Dufi » 01 Máj 2016, 23:09

Ja by som prijal celu strechu toho vnutorneho stanu zo sietky.
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod beaster » 02 Máj 2016, 08:11

http://www.nalehko.com/SMD_Haven_NetTent

Radesej si si mal kupit toto ... okrem podlahy je to cele sietkove, cize pod celtu uplne idelane a mal by si to este o 600g lahsie pretoze celta je zvycajne 1 kg a toto ma nieco cez 400g cize spolu 1,4 kg
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Moskytiery ( sieťky proti hmyzu )...

Poslaťod SMOler » 02 Máj 2016, 13:18

1. Podlaha nie je silicon-nylon ale klasická hrubšia PVC stanová podlaha, čiže sa nemusím starať kam to položím a nepodmyje ma.
2. Boky si nechám prešiť na sieťku, ale tiež nie celé, aby mi tam nenapršalo a nenafúkalo... Tým že je stan rovnobežne s celtou a hneď pod ňou, tak sú dažďu vystavené len vchod a zadná strana, kde som rád že nie je LEN sieťovina.
3. Beaster, pozeraj na cenu... Takýchto UL stanov je mnoho (tvoj príklad za 4 180 Kč), môj stál 29€ :P
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x


Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť