Hamaka

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Hamaka

Poslaťod root » 09 Júl 2015, 23:36



Zdá sa že pre svoje fungovanie to potrebuje tlakovú vodu. ( kukám ten "starter" ) Teda keď opomeniem že treba dvoch ľudí na to aby si to niekam vytrepal, zrejme to bude treba vyviesť autom ( na chatu a tak ), predpokladá sa že máš na tom mieste vodovod, alebo minimálne rezervoár na streche chaty .. a nejaké čerpadlo. V tom prípade mi to príde ako "píp" :-) Dobrý spôsob ako ťahať z ľudí peniaze :-) Ono totiž už aj drevené koryto s plážovým ležadlom je pohodlnejšie na váľanie sa vo vode ako hamaka .. Najmä v zime. Aj keď by pritekala neviem aká teplá voda, skús si ľahnúť a ležať ( relaxovať) na chrbáte pol hodiny čo na to povedia platničky a ľadviny, Miesta tlaku budú bez vrstvy teplej vody a zhora sa môžeš kľudne aj uvariť .. Toš, môj názor. Mier, iba som reagoval a akýkoľvek marketing a reklama nezničí moje presvedčenie, že je to iba jedna z úplne nepotrebných vecí v živote čo len priemerne inteligentného človeka.
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Hamaka

Poslaťod bobek » 08 Sep 2015, 17:39

Hamaka je na světě již několik týdnů a je fázi testování a dodělávání, ale tady je pár základních informací...
Délka je 320cm šířka ,150cm, váha necelé kilo i s popruhy na uchycení,hamaka je dvou vrstvá (kapsa je skoro přez celou plochu a opatřena suchým zipem (3ks).
Po protější straně jsou čtyři kapsy 50cm x 25cm, mezi nimi našité úchyty s přezkami.
Pod každým vrcholem a na každé straně jsou rovněž dvě přezky (osvědšily se mi na boty).
Přezky jsem našel plastové a to kvůli váze.
Celá hamaka je obšitá i prošitá lemovkou ,kvůli zpevnění (možná až moc zbytečně).
Pár fotek zde dám ,ale podrobněji nafotím až bude vícero času a zároveň nafotím i stříšku kterou ještě nebyl důvod použít.

Ještě doplním cenu: látlka mě stála 533,- , lemovka 55,- nitě, zlomená jehla jsou korunové položka a přezky ,polokroužky jsou ze starých batohů...
celková cena ja 600Kč, (25€)
Prílohy
DSCN9562.jpg
DSCN9559.jpg
DSCN9554.jpg
DSCN9549.jpg
2015-08-13 16.20.56.jpg
2015-05-12 15.46.34.jpg
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Hamaka

Poslaťod Vladislav z Ralska » 23 Sep 2015, 13:53

Pánové mám dotaz, zkoušel někdo z vás v hamace spát se psem ? Vím, že to jde viděl jsem fotky snad z Kanady či odkud kde týpek spí v hamace s křížencem vlka :D
Řeším hlavně jakou hamaku na to ideálně použít, zda něco kupovat či zkusit ušít. Díky za typ
Obrázok užívateľa
Vladislav z Ralska
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 19 Dec 2014, 08:26
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hamaka

Poslaťod atti.hombre » 23 Sep 2015, 17:06

:D myslím,že moja dcéra s plyšovým...celkom úspešne :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Hamaka

Poslaťod kotuc20 » 23 Sep 2015, 20:20

Ja len s deťmi. Iné zvery som v hamake nemal ;-)

Odoslané z D2303 pomocou Tapatalku
Niekedy človek nájde svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 15 Feb 2013, 08:17
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 529 x
Dostal Ďakujem: 47 x

Re: Hamaka

Poslaťod Borsuk » 23 Sep 2015, 22:11

No neviem,neviem či to ČV-čko do hamaky vôbec dostaneš.
Už si to skúšal?
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Hamaka

Poslaťod Vladislav z Ralska » 24 Sep 2015, 00:41

Tady nejde o čsv to mi starosti nedělá ta klidně chrní ve sněhu :D Ale mám ještě druhou čubu a ta je na zimu mizerně vybavená tak uvažuju jak to řešit a právě mít ji sebou v hamace mi přijde ideální. Je schopná se mi zavrtat i do spacáku a kamkoli kde jsem já takže bych s tím neměl mít problém. Jen se bojim aby to hamaka ustála. Resp u té co mám to ani nezkouším to je jakýsi originál z Malajsie sic lehounký, ale dost tenký.
Obrázok užívateľa
Vladislav z Ralska
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 19 Dec 2014, 08:26
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hamaka

Poslaťod atti.hombre » 24 Sep 2015, 05:55

Každá hamaka má predpísanú nosnosť...teda súčet tvojej váhy a psa by mal byť menší,alebo rovný nosnosti hamaky...idealne o tretinu menší ( dynamické namáhanie pri pohybe v hamake )...teda vyber vec s vysokou nosnosťou...ale bojím sa o komfort pri spaní so psom-ja by ho vsunul do ponožky a hodil pod strom :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Hamaka

Poslaťod kapybara » 24 Sep 2015, 12:04

Pes v hamake :D veru zaujimave napady .. na chvilu by to malo byt urcite vpohode ale na spanie veru nemam potuchy ci to bude fungovat. Asi ta to uz napadlo, ale co si ja pamatam nasho psa tak obcas mal pazure dost ostro obrusene, takze mozno najake papučky ala pre husky do snehu nebudu odveci inak mozes mat hamaku plnu dier.
inak:
Obrázok

PS dufam ze potom posles foto psa s nohami v mešcoch :D :D
Kapybara močiarna je najväčší hlodavec na svete
Obrázok užívateľa
kapybara
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 13 Júl 2015, 23:49
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 266 x
Dostal Ďakujem: 368 x

Re: Hamaka

Poslaťod Vladislav z Ralska » 24 Sep 2015, 12:29

Bože já jsem tup až to není hezké však máme dogtrekové ponožky :D jo já celou dobu hlavně dumal nad tím, aby hamaka byla z látky co neprotrhne pes na jedno tlápnutí :D
Obrázok užívateľa
Vladislav z Ralska
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 19 Dec 2014, 08:26
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Hamaka

Poslaťod oldtimes » 21 Mar 2016, 11:56

Zdravím,

chcel by som si sám zostrojiť hamaku, ale mám problém s materiálom. Dá sa niekde na Slovensku zohnať materiál vhodný na hamaku (ripstop nylon) a na celtu (nylon so záterom)? Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Tom.
oldtimes
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 01 Jún 2011, 22:26
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Hamaka

Poslaťod waran » 22 Mar 2016, 09:42

Na slovensku nevím. V čechách jsem se po materiálu na hamaku díval na padákovinu sem: http://www.mk3k.cz/shop.php?article=1344 a textilii povrstvenou polyuretanem prodává firma bedimex, ale je na celtu dost těžká. Já osobně beru materiály pro výrobu v německým ešopu http://www.extremtextil.de/ Mají tam kde co a poštovný do čech bylo myslím kolem 18 éček. Jinak na hamaku není nezbytně nutná ripstop úprava, ale je to lepší. Dlouhodobě používám hamaku bez ripstop úpravy a neměl jsem problém.

Obecně jde ripstop polyamid koupit v obchodech z metráží, ale ten je určenej na oblečení a je tedy výrazně těžší než by se mi na hamaku líbilo - cca píšou že 100-125 g na m2 a ještě k tomu vychází dost draho. V tom německým obchodě jsem nakoupil levněji a lépe i se započítaným poštovným. Bral jsem sice ten nejlevnější ripstop (za 3,70E a bohužel oranžovej) a bylo ho 10m, a vyšlo mě to s poštovným na cca 1600. Ceny toho samýho se u nás pohybujou kolem 200 korun. Pokud se v tom samým obchodě nakoupí na hamaku, celtu, a nějákej ten underquilt tak se to podle mě vcelku vyplatí.
waran
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Nov 2014, 09:24
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 27 x

Re: Hamaka

Poslaťod waran » 13 Jún 2016, 17:43

Tak bych se trochu pochlubil svým DIY hamakovým kompletem. Komplet je stále ve vývoji a zatím je tvořen:

1) plachtou ze silnylonu ve tvaru pravidelného šestiúhelníku o straně 1,75m
2) samotnou hamakou z ripstop nylonu o rozměrech 295x160 cm
3) zimním péřovým underquiltem 120x200x8-10 cm, náplň 700g husího peří 600 cuin
4) letním péřovým topquiltem 120x200x2,5 cm, náplň 220g husího peří 600 cuin

Ještě plánuju ušít teplejší topquilt s loftem cca 5 cm. Topquilty půjde použít i jako undrquilt a naopak a zamýšlím je doladit, tak aby šly připnout k nafukovací karimatce a použít i mimo hamaku jako spacák. Takže budou možné různé kombinace. Uvidíme jak to půjde.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
waran
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Nov 2014, 09:24
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 27 x

Re: Hamaka

Poslaťod Poutnik » 14 Jún 2016, 08:15

Ahoj,

pekne, mohl bys napsat konkretne, jaky material jsi na extremtextil.de koupil?

A kde a jake peri (pomer prachu)?

Diky Pavel
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Hamaka

Poslaťod waran » 14 Jún 2016, 08:48

Ahoj, vzhledem k tomu, že jsem to kupoval průběžně během několika let tak to nebude úplně aktuální. Jsem líný a šiju jen občas, tak je to běh na dlouhou trať.

Peří jsem kupoval od firmy Vltavské peří (http://www.vltavskeperi.cz) a bylo to s 80% prachu a psali že zhruba 600 cuin, s lepším peřím pak už na můj vkus naskakovala strašně cena. Byli tam vstřícní a neměli problém poslat i menší množství (1,5 kg)

Na celtu jsem na extremetextil koupil ripstop silnylon 50g/m2, ale ten co sem bral už tam není, nejvíc se tomu blíží tohle: http://www.extremtextil.de/catalog/Rips ... :1990.html , ale tenkrát to bylo levnější.

ta oranžová látka na hamace a topquiltu je tohle: http://www.extremtextil.de/catalog/Rips ... :1220.html - sice je oranžová, ale za ty prachy nepřekonatelná - ripstop, 50g/m2, a protipéřová.

Tu tmavozelenou na underquiltu a topquiltu jsem kupoval už dřív a zase už není v nabídce, byla to nějáká nylonová taffeta, né ripstop, protipéřová a vážila myslím 38 g/m2. Byla podstatně dražší než ta oranžová myslím 9E, dneska bych vystačil s tou oranžovou - prachy sou prachy.

přepážky topquiltu a underquiltu jsem šil z tohodle: http://www.extremtextil.de/catalog/Mosq ... :1014.html , v plánu je ještě moskytiera.

Pak jsem ještě na šití kupoval nějákou speciálnější niť - polyesterový jádro a bavlněnej povrch, co by údajně mělo nabobtnáním bavlněné části utěsnit dírky od šití, ale při zpětným pohledu mi to přijde zbytečný a držel bych se polyesteru.

Další doplňky - popruhy, karabiny, lemovky - místní galanterie na malém městě.

ještě nějáký váhy: underquilt celkem 1050g, topquilt celkem 550g, hamaka včetně kotvení a závěsů na underquilt 870g (tady bude nutné přejít na kotvení hamaky z amsteelu, až mi přestane být líto těch peněz za kus provázku :) ), hamaka samotná 390g, celta bez špagátů 600g, celta se 4ma kolíkama a špagátama podletoho co vezmu 790 - 900g.

Hlavní inspirací mi bylo forum http://hammockforums.net
waran
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 24 Nov 2014, 09:24
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 27 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia