Trekingové topánky z lídla

Trekingové topánky z lídla

Poslaťod Hunter88 » 21 Feb 2011, 19:54

Chalani poradte či sa to oplatí kúpiť . Od štvrtka to ma byť . . . von chodím asi 3 krát za mesiac skôr len jar leto jeseň na stanovačky 1 - 2 dnové

Hlavne tie horne na lavej a pravej strane vypadajú celkom fajn

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_13330.htm

Alebo poradte niečo dobre a lacné . . . som chcel za 22€ kanady
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod stormmast3r » 21 Feb 2011, 20:39

ak chces lacne trekingove topanky ber bud kanady alebo nejake z pracovných odevov
okolo 50€ sa tam daju kupiť pekne topanky, okolo 70€ aj goračove
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod fremen » 21 Feb 2011, 20:55

Do tych z lidla by som moc nesiel- nevies ake su to materialy a asi to nebude ktovie-aka kvalita. Kanady su obuv, na ktoru si treba zvyknut- ale za minimalnu cenu ziskas topanky, ktore ta preziju. A jediny problem je, ze po par tisic kilometroch musis vymenit podrazku- ale mnohe ine "moderne" pohorky by sa uz davno rozpadli... :yees:
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod Hunter88 » 21 Feb 2011, 21:08

No díík asi zajtra pôjdem zobrať tie kanady . . len mi prídu take zvlastne a stoja len 22€ prišli mi ako pracovne topánky taká zvláštna koža niečo taketo . . .
http://www.webareal.sk/armytex/eshop/1-1-Obuv-a-ponozky/1-2-Obuv/5/1-Kanady-vz-60-do-c-28
Asi ani ocelova špica nebola (to by mi ani tak nevadilo) . .. len mi davnejsie niekto hovoril že v nich je dosť zima . . . v zime sííce neplánujem chodit po lese v kanadách ale aj tak . . . chcem to hlavne na leto na stanovačky :camp: ale aby mi nezhoreli nohy :o
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod stormmast3r » 21 Feb 2011, 21:14

Ono, na topankach a nožiku sa šetriť neoplati. Tamto by mali byť stare a trochu aj dobre kanady vz. 60. Sú z takej tvrdej kože, že ti určite vydržia aspoň 4 roky :D
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod Hunter88 » 21 Feb 2011, 21:17

4 roky ? Heh Noo fajn dufam že mi hned nedodrbú nohy :D . Sííce ked som prežil tie banské bagandže tak už som za vodou :yees:
Tak zatial dík moc chalani ak zajtra kúpim možno sa neskor pochválim :D
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod stelli » 21 Feb 2011, 21:18

Za tu cenu zozenies aj vz 90 kanady a tie sa imho oplatia viac, aj ked 60ky su kus "poctivej" koze.
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod stormmast3r » 21 Feb 2011, 21:23

Keď som skúsil lepšie (aj keď len vz. 2007), už by som si 60tky ani 90tky neobul :mrgreen:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod rayen » 21 Feb 2011, 21:48

vacsi shit jak kanady vz 2007 som nevidel, mne sa na jednych odlepila podrazka, a dalsiemu kolegovi praskli svy, taze nic moc
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod fremen » 21 Feb 2011, 21:55

Takto- vlastnim 60tky (3kusy) a 90tky (2 kusy), tak si dovolim hodnotit- 90 tky su mozno trochu lahsie, rychlejsie sa snuruju, na druhej strane su ovela menej trvacnejsie ako 60 tky a menej drzia clenok. Celkove spracovanie 60 tiek je na ovela vyssej kvalitativnej urovni. A to si dovolim tvrdit, pretoze som uz par desiatok pouzivanych videl. A co sa tyka trvacnosti- heh, tak 4 roky pri original 60tkach je skor "zahrievacia doba". Len sa o ne treba starat- ci uz vosk, alebo vojenske lestidlo...

Len ti odporucam- dobre si pozri obrazky, co si sem dal- vsimni si hlavne podrazku a umiestnenie svou-to su original kanady vz.60- nekupuj sucastne napodobeniny kanad vz.60- zvycajne maju inu podrazku a taku akoby "zdrsnenu" kozu.
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod fremen » 21 Feb 2011, 21:58

:D :D teraz som si vsimol ako casto ich chces pouzivat- tak to ti s prehladom vydrzia cely zivot pri dobrej starostlivosti. Len si na ne musis zvyknut. Ked ich budes kupovat, daj si hrubsiu ponozku- ak budes mat tenku a kupis si take "akurat" tak ti hrozi, ze po dni chodenia ti napuchne noha- apotom je to peklo... :|
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod Hunter88 » 21 Feb 2011, 22:04

Heh no díík do vaku hodím ešte nejake poriadne ponožky ked pojdem zajtra z roboty tak sa v buse prezujem :D
Ako som pisal vyššie uz som si svoje na pracovných botách vytrpel pluziere na patach palcoch . . . teraz mi to trosku ostalo a uz nejak nemam problem . . . ved v nich asi chvilu budem chodit aj do roboty aby si zvykli

KKs riadne vymakane forum :D
Som strasne dlho niečo takéto hladal a samí profíci - "Vlesespáči"
Díkíí moc :yees:
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod stormmast3r » 21 Feb 2011, 22:09

rayen píše:vacsi shit jak kanady vz 2007 som nevidel, mne sa na jednych odlepila podrazka, a dalsiemu kolegovi praskli svy, taze nic moc

To mi hovorilo uz viac ludi, ale uz som v nich co to pochodil a drzia v pohode
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod SKW » 21 Feb 2011, 23:28

Keby som si mal ja vybrať, či tie topánky z lidlu alebo naše kanady 60ky tak beriem tie kanady. Za 22 eur pevnejšiu a odolnejšiu obuv nezoženieš. Ale bacha nieje to nič na dlhé túry, pri týchto kanadách môžeš zabudnúť na nejaký komfort. Sú tak na bežné bushcraftenie, samotné 60ky toho znesú veľmi veľa, oveľa viac než dokážu vydržať tvoje nohy. :)

Keď idem do lesa niekde blízko, kde viem, že prejdem tak maximálne kilometer, je všade bahno a voda, stále si beriem svoje staré zabehnuté kanady 60ky (poriadna vložka a kvalitne ponožky nosenie podstatne zpríjemnia) . V prípade, že idem na serióznejšiu turistiku, kemping, viac dní a chcem komfort, tak na to mám kvalitnú obuv s vibram podrážkou a membránou.

Oboje kanady čo si dal obrázok a nižšie link su originály, overiť si to vieš, pozri si štampeľ vnútri na boku, alebo na jazyku, mali by tam byť prekrížené meče, znak zekonu michalovce. Rozdiel medzi tými dvomi kanadami je v prackách a vo vyleštení povrchu kože, môžu pochádzať z rôznych rokov výroby.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod fremen » 22 Feb 2011, 09:34

Ako hovorim, na kanady si treba trochu zvyknut- jasne, ze su menej pohodlne ako vibrami s pohodlnou podsivkou, ale osobne som v nich absolovoval viacero viacdennych akcii a nemal som problem. Co ti velmi odporucam- v kanadach su v zaklade dve vlozky. jedna akoby hruba papierova, alebo ako to nazvat a druha plastova s dierami na prudenie vzduchu. Tu prvu, papierovu si tam urcite nechaj. Tu druhu si ja vyberam a namiesto nej tam davam vlozku, ktoru kupis bud v sporte alebo v zdravotnych potrebach- mne sa osvedcila taka ta tenka penova, ako byva sucastou tenisiek. Je velmi lahka, pohodlna, zaroven ti drzi klenbu nohy. Toto samo zvysi konfort nosenia o 50%. Dalsou vecou, co sa mi osvedcilo na dlhsich turach je nosenie dvoch parov ponoziek- jedny tenke, druhe hrubsie- noha ma lepsu klimu- aj co sa tyka tepla, aj vlhkosti. Nosil som to tak aj v lete a nemal som problem. A co je pri novych kanadach dolezite- dobre si ich namaz (ci uz vosk alebo original lestidlo, idealne v teple a nechaj dobre zaschnut. ak si pouzil lestidlo, tak zalesti.). Preto ze nove kanady sa moze stat, ze popri svikoch ti premoknu. Ale ak ich budes udrziavat, obcas natierat, tak v nich kludne mozes stat pol hodinu v potoku po kotnik a nohu budes mat v suchu. (samozrejme, zalezi kus od kusu, niektore su zosite kvalitnejsie, niektore az tak nie).
A dolezite na zaver- kanady treba rozchodit. Nie, ze sa v nich hned vyberies na tyzdenny pochod. :lol:
good luck!
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Ďalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron