Lokalita na prenocovanie v lese

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

Lokalita na prenocovanie v lese

Poslaťod Rachel_Tx » 09 Aug 2016, 17:56

Dobrí Deň
Volám sa Monika. Prepáčte moju slovenčinu ale ja som neni Slovenka.
Chcem ísť z mojim partnerom v Septembri na Slovensko do lesa niekde prenocovať a zostať tam 6 dni. Hľadáme nejakú lokalitu kde neni zakázané prenocovať na viaceré dni a urobiť si mali oheň. Chceme si postaviť z dreva a z listov niečo pod čím budeme spať. Mala by tam byt aj nejaká rieka gde by sme si mohli chytiť rybi a mali pitnú vodu.
Bola by som rada keby m mohol niekdo navrhnúť nejaké pekne miesta na Slovensku.
Rachel_Tx
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 09 Aug 2016, 17:28
Bydlisko: Nemecko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Lokalita na prenocovanie v lese

Poslaťod juraj1974 » 10 Aug 2016, 07:48

Ahoj Monika. Slovensko je krasna krajina. Prenocovat vies v podstate kdekolvek. Predpokladam ze chces ostat na jednom mieste nakolko pises o pristresku z dreva a listia. Osobne by som to nerobil. Je to strata casu ktory mozes vyuzit tulanim sa po nasom krasnom kraji. Co sa vody tyka tak pramenov je u nas velmi vela vzhladom na lokalitu kde sa budes nachadzat samozrejme. Na pitie vody z riek by som zabudol. Ak vsak mas filtraciu tak to je uz ine kafe... na kupanie postaci. Na tomto fore je v podstate cele Slovensko tak ze ak sa rozhodnes pre akukolvek lokalitu myslim si ze sa vas bude mat kto ujat. Je to na vas co si vyberiete vzhladom na vase poziadavka ktore nepozname ako aj nepozname vase skusenosti z podobných akci aku planujete tu u nas. Napis ako si predstavujete pobyt u nas. Ako ste na tom s výbavou kondickou a podobne. Od toho sa to bude cele asi odvíjať... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Lokalita na prenocovanie v lese

Poslaťod Gondil » 10 Aug 2016, 09:05

Čo sa týka prístrešku, nie je to možno až taká zbytočnosť ako hovorí Juraj. Ak je dobré miesto tak tých 6 dní sa dá vybiehať aj z jedného miesta na viac smerov, ja osobne sa ale nerád viažem na jedno miesto radšej putujem. Čo sa vody týka tak ako píše Juraj, záleží od lokality ale všeobecne Slovensko je krajina bohatá na vodu, žiaľ chudobná na inteligentných ľudí takže z rieky by som isto nepil (ale to je asi jedno či si na Slovensku alebo inde vo svete z riaky by som asi vo všeobecnosti nepil :D), z horského potôčika by som sa nebál ale rieka alebo nejaký väčší potok v hustejšie obývanom území určite nie.

Čo sa kladenia ohňa týka, pokiaľ ťa nikto nevidí všetko je v poriadku :D Podľa toho čo som počul by sa oficiálne namalo nikde voľne klásť oheň ale samozrejme sa dá, určite by som sa pozrel na rozdelenie ochranných zón (je ich myslím 5 a podľa nich si vieš určiť kde sa čo môže a nemôže, niekde isto nájdeš aj nejakú mapu, respektíve, keď budem mať trochu čas tak ju skúsim niekde nájsť pre teba).

Mne sa osvedčilo čo sa týka plánovania turistiky a hľadanie nejakých vhodných miest, prameňov a pod turisticka mapa na hiking.sk (http://mapy.hiking.sk/)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Lokalita na prenocovanie v lese

Poslaťod Borsuk » 10 Aug 2016, 12:00

Ahoj Monika,dovolím si malú radu k tomu chytaniu rýb,radšej na to zabudni to riziko za to nestojí.
Šanca na úlovok malá,riziko veľké.U nás je to už trestný čin pytliactva,sadzba môže byť až 2 roky.
Keď narazíš na nejakého horlivého kontrolora a on zistí že si cudzinka tak si na tebe dobre zgustne.ˇ
S tým prístreškom súhlasím s Jurajom zdá sa mi to ako zbytočná strata času.Ja by som volil tropiko
plachtu.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Lokalita na prenocovanie v lese

Poslaťod venco » 10 Aug 2016, 17:43

Na Slovensku je naozaj veľa pekných miest. Napríklad pri Krupine neďaleko obce Čadbradký Vrbovok pri hrade Čabraď. Bol som tam pred niekoľkými rokmi a páčilo sa mi tu. Tunajší ľudkovia tam boli niekoľko krát tuším napríklad tu je jeden z reportov.
viewtopic.php?f=20&t=867&p=16701&hilit=%C4%8Dabra%C4%8F#p16701

Prípadne sa mi páčilo aj v okolí Liptovského hradu v Chočských vrchoch pri dedine Kaľameny. Je tam možné aj kúpanie v teplom jazierku.
Len ja som ten typ, že na jednom mieste dlho nevydržím a preto by som navrhoval nejaký prechod pohoria so spaním vždy inde. S tými rybami je to pravda, u nás ide o trestný čin pytliactva.

Páčiť by sa mohli aj malé či biele karpaty. Tam je podobných miest dosti. V mape hikingu si zadaj v nastaveniach mapy v pravej časti chaty, útulne, salaše a búdy a pramene a vyskočí ti tam kopa pekných miest.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Lokalita na prenocovanie v lese

Poslaťod atti.hombre » 10 Aug 2016, 18:29

Len upozorním že tá lokalita z toho linku je PRÍRODNÁ REZERVÁCIA... čo sa toho prístrešku týka...

sorry - kretenen google translator :

Markieren Sie einfach die Seite, von der die Linie ein Naturschutzgebiet ist ... wie es in den Schutz bezieht ...

:camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x


Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť