Odolne mobilne telefony

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod hurka » 07 Mar 2015, 22:17

mám v pláne si zohnať mobil discovery v8, vyzerá celkom dobre, čo vy naň?
Obrázok užívateľa
hurka
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 04 Dec 2013, 22:12
Bydlisko: košice, košická nová ves
Dal Ďakujem: 50 x
Dostal Ďakujem: 35 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Gregor1985 » 09 Júl 2015, 12:40

Dobrý deň, stále dobrý telefón EVOLVEO StrongPhone SGP-WIFI. Funguje dobre v lese, a dlho drží batérie.
Je to telefón pre MUŽOV! Tvrdý oriešok. Odolné voči agresívnym prostredím. Voda a padá na chodník pre neho transcend (verified). Pohodlné držanie v ruke. Batéria vydrží +- 5 dní. Pripojí sa pomocou Bluetooth slúchadlá Nokia. Alarm sa aktivuje, keď je telefón vypnutý. Reproduktor zvuk ako hovor - regulované dokonale. Wi-Fi - distribuuje (ale pomaly).
Naposledy upravil Gregor1985 dňa 10 Júl 2015, 12:04, celkovo upravené 1
Gregor1985
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 09 Júl 2015, 12:28
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod jasommato » 09 Júl 2015, 17:53

co si uz rozbil jeepa
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod atti.hombre » 19 Feb 2016, 06:44

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Marekk » 07 Apr 2016, 12:59

Když mi před několika týdny začal můj „super smartphone“ Lenovo A328 (ne/)chytat signál tak, jak se mu zachtělo, rozhodl jsem se pořídit telefon nový, odolný a i z o něco dražší cenové kategorie. Lenovo putovalo k mimozemšťanovi na záruční servis a já začal hledat, co bych vlastně chtěl.

Požadavků bylo pár a nebyly v dnešní době nějak výjimečné. Chtěl jsem:
- zvýšenou odolnost (jezdím do práce téměř pořád na kole a někdy, s tím nic neudělám, prší a nerad bych svůj nový, vysněný telefon „utopil“. Na víkendové toulky přírodou není dostatečné IP krytí také k zahození)
- vnitřní paměť minimálně 8GB (kdo má pořád přesouvat vše možné na microSDHC kartu, aby si alespoň přečetl maily??)
- fotoaparát s rozlišením alespoň 12MPx (občas je třeba něco vyfotit a kompaktní fotoaparát, i přes jeho kompaktnost, s sebou pořád nosit odmítám)
- podpora 4G/LTE (když už mám data v tarifu „zadarmo“, tak je chci využívat)
- GPS (to je dnes samozřejmostí. V mém případě bylo toto podmínkou i proto, že jsem musel na nový telefon dát dohromady pro mne dost peněz a tak musel jít do světa můj osvědčený, ale ne vždy a všude „nošený“ Garmin Oregon 450)
- cena okolo 10.000,- Kč s DPH (+/-, raději - :) )

Sbalil jsem si tedy balíček buchet (virtuálně) a vyrazil na několikadenní trek po MobilManii, YouTube a dalších serverech. Cíl byl jasný – najít během cca týdne „svatý grál“ mezi odolnými smartphony.

Nakonec jsem se dobral k této silné čtyřce (http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/sc-63-c-1/default.aspx?catcomp=1&itemlist=53285%2c53247%2c53215%2c53201) a začal sám se sebou licitovat, dohadovat se, hledat pozitivní i negativní recenze a rozmýšlet, čemu můžu a čemu nemůžu věřit, co nutně potřebuji a čeho se v zájmu úspory vzdám.

Můj vnitřní boj vyhrál nakonec Evolveo StrongPhone Q8 a já se ho rozhodl u mimozemšťana objednat. I přes své přesvědčení jsem (nebojím se to použít) s hrůzou očekával, co mi asi „Geisák“ přiveze.

Když jsem si po práci večer v klidu telefon rozbalil, nestačil jsem juchat. První překvapení bylo, že oba sloty na SIM kartu podporují LTE (tedy při dvou SIMkách to zvládne asi jen jeden, ale SIM mám jen jednu a tak používám slot 2 pro klasickou velikost, nemusel jsem tedy u T-Mobilu zmenšovat).

Další milé překvapení byla vnitřní paměť viditelná uživatelem (celková se uvádí 16GB) o velikosti 13GB – ta byla z výroby obsazena necelým gigem dat a tak mi zůstalo volných něco kolem 12GB. Telefon je z výroby aplikací prostý, tzn. co nemuseli v Evolveo, to nenainstalovali a je pouze na Vás, co potřebujete a co ne. Za toto jsem obzvláště vděčný, protože nemám ten pocit, že kdokoliv z vývojářů renomovaných značek ví lépe než já, které aplikace potřebuji.

Co se instalace nových aplikací týče, tak se většina automaticky instaluje na SD kartu a proto zůstává ve vnitřní paměti stále dostatek místa. Toto mi přišlo jako hodně fajn řešení. Celkově je telefon velmi svižný, neseká se, dělá to, co má a jsem s jeho výkonem nad míru spokojen.

Příjem signálu a 4G/LTE je perfektní a subjektivně mám pocit, že tam kde ostatní telefony na síle signálu (u stejného operátora) trochu ztrácí, má Q8 navrch.

Velikostně není o tolik větší než mé původní Lenovo a v ruce se drží i díky jeho tvaru velmi příjemně. Záslepka zdířek (společná - pro microUSB a 3,5mm jacka) drží dobře, ale jak je psáno všude na webu, obě zdířky jsou pod ní poměrně utopené. 3,5mm jack nevyužiji a veškeré microUSB nabíječky, které používám, prošly drobnou odtučňovací kůrou ve formě ořezání nadbytečných plastů, případně gumy.

O zvýšené odolnosti se také píše dost a IP68 slibuje, že by to tak mohlo být. Navíc jakási certifikace MIL-STD-810G:2008 by mohla toto tvrzení podpořit. Mně se, bohužel, za těch pár týdnů nepodařilo pořádně zmoknout a proto jsem v očekávání dešťů budoucích :o

Z mých požadavků na GPS a fotoaparát jen uvedu, že GPS funguje bez problémů a zaměření souřadnic je poměrně rychlé a přesné (oceňuji při toulkách kolmo lesem), 13Mpx fotoaparát fotí velmi slušně (na mobil) a mým požadavkům dostačuje. Tedy i tato má kritéria jsou splněna.

Za cenu 8500,- s DPH jsem myslím udělal nejlépe, jak jsem mohl :yees:
Navíc jsem na kolo dokoupil ještě pouzdro Celly FlexBike, které sice původně v terénu poměrně dost „rachtalo“, ale správně umístěné dva vruty a dávka epoxidu z něho udělali opravdu Strong-futrál.

Jedinou zásadní nevýhodu vidím v SOS tlačítku, které je pro mne prakticky nevyužitelné a bylo by fajn, kdyby i toto, stejně jako to v horní části telefonu, bylo programovatelné.
SOS tlačítko jsem zkoušel nastavit, ale během 12ti hodin jsem si omylem přivolal na pomoc pana bratra několikrát. Obzvláště kolem jedenácté hodiny večerní mu to nebylo zcela příjemné a tak jsem SOS-konfiguraci raději zrušil. :oops: Nicméně musím uznat, že za ten půl den proběhl nouzový hovor vždy okamžitě a zároveň byla odeslána SMS se souřadnicemi tak přesnými, jak je jen v daný okamžik mohl mobil poskytnout.


Odkaz na web výrobce
http://www.evolveo.eu/cz/strongphone-q8-lte-y
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod Dufi » 07 Apr 2016, 13:37

Potom daj echo po nejakej dobe pouzivania. Osobne som zvedavy ako je na tom fotoaparat a gps signal. V mojom pripade to boli dovody, preco som nerozbitnemu Snopowu ukazal, ze si to len mysli.. :D
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod bobek » 01 Máj 2017, 19:22

Odolné pouzdro pro neodolný telefón...
Tak se mi povedlo pouzdro,které jsem plánoval velice dlouho a v hlavě se mi rodil plán na velmi odolné pozdro na můj nový a neodolný telefón...
Posuďte sami.
Jen jedna drobnost, práce pošla v niveč- bobek si neuvědomil že hliník (AL) je stínidlo a dokonale odstíní i mobilní signál. :(
Kdyby měl někdo zájem... :yees:
Prílohy
IMG_20170425_191732.jpg
IMG_20170425_190946.jpg
IMG_20170425_190457.jpg
DSCN4798.JPG
DSCN4797.JPG
DSCN4795.JPG
DSCN4794.JPG
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod atti.hombre » 01 Máj 2017, 19:52

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Odolne mobilne telefony

Poslaťod limetik » 11 Apr 2018, 22:40

Tento práve nepoznám, ale ja mám Doogee S60. Je vraj odolný ako CAT, keď som si vyberal, tak hlavne podľa https://necenzurovane.sk/odolne-telefony/ . Inak ale aj pekne fotí, čo sa práve hodí, do extrem hor si asi nebudeš brať zrkadlovku :D vodeodolný, a nie je ani taký ťažký, ako vypadá, akurát musíš mať naň vačšiu ruku ;) cenovo je to celkom palka, ale určite sa oplatí... :)
limetik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 11 Apr 2018, 22:34
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Predchádzajúci

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť